Tychy – Asiago 2:4 (koniec) | Rouen – Herning Blue Fox 4:0 (koniec)
2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Asiago Hockey
Niedziela 10.01.2016, 16:00 • Rouen, Francja • Puchar Kontynentalny IIHF

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Turniej Finałowy Puchary Kontynentalnego, spotkanie pomiędzy GKS Tychy i Asiago Hockey.

Czas na ostatni dzień rywalizacji o Puchar Kontynentalny IIHF. Po dwóch dniach rozgrywek nie wiadomo kto sięgnie po to trofeum. Pewne jest tylko to, że szans na to nie ma Asiago Hockey.

Mistrz Polski, który do francuskiego Rouen pojechał jako zdecydowanie najsłabsza drużyna w stawce wpierw pokonał silne duńskie Herning 2:1, a wczoraj po zaciętym spotkaniu uległ wysoce faworyzowanym gospodarzom zaledwie 5:6. Tyszanie już zrobili świetną reklamę polskiego hokeja za granicą, a teraz mogą dołożyć tylko kolejne pozytywne akcenty.

Asiago Hockey to włoska drużyna, która przegrała swoje dwa dotychczasowe spotkania – wpierw z gospodarzami, a potem z Herning. Włosi z pewnością nie będą chcieli zakończyć imprezy na ostatnim miejscu i zrobią wszystko aby pokonać GKS.

Jeśli Tyszanie marzą o sięgnięciu o Puchar Kontynentalny muszą przede wszystkim wygrać z Asiago i to najlepiej różnicą kilku bramek oraz liczyć na zwycięstwo Herning z Rouen. Wtedy trzy ekipy będą miały po sześć punktów i liczyć się będą bramki.

Jak GKS zakończy rywalizację w finałowym turnieju o Puchar Kontynentalny? Przekonamy się już niedługo. Na relację z tego meczu zapraszamy na Lajfy.com!

GKS Tychy: Kosowski (Zigardy) – Ciura, Kolarz, Bagiński, Galant, Witecki – Sokół, Pociecha, Kalinowski, Łopuski, Kolusz – Bryk, Kotlorz, Kogut, Vitek, Kartoszkin – Hertl, Komorski, Rzeszutko, Woźnica, Bepierszcz

Asiago Hockey: Carrozzi (Tura) – Sullivan, Sova, Ulmer, Bentivoglio, Magnabosco – D. Sullivan, Marchetti, Lutz, Nigro, Iori – Miglioranzi, Ambrosi, Presti, Luciani, Pace – Casetti, N. Tessari, M. Tessari, Bennetti

Sędziowie: Hradil (CZE), Nikolić (AUT) – Hancharou (BLR), Neva (FIN).

Spotkanie rozpocznie się za ok. 10 minut!

Zawodnicy pojawiają się na lodzie!

00:01

0:01
    Pierwsze wznowienie dzisiejszego spotkania dla tyszan!

0:30
    Pierwsza akcja tyskiego GKS-u i ładny strzał ze strony Galanta!

1:10
    Jak na razie włosi nie mogą oddać uderzenia na bramkę Kosowskiego. Dobra defensywna gra GKS-u.

1:55
    Włoski zespół na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

2:45
    Odgwizdane uwolnienie po stronie Asiago. Wycofanie gry pod bramkę Carozziego.

3:30
    GKS wycofał teraz grę do własnej tercji obronnej. Spokojny początek tego meczu.

4:01
    Najazd jednego z Włochów na bramkę GKS-u i skuteczna interwencja Kosowskiego.

4:43
    Teraz na pozycji spalonej znaleźli się tyszanie. Przerwa w grze.

5:20
    Tychy przez większość czasu utrzymują się przy gumie, ale nie mogą oddać dobrego strzału na bramkę Carrozziego.

6:27
    Mocno spod niebieskiej uderzył teraz Pociecha, ale guma minęła bramkę Asiago.

6:36
    Kara dla GKS Tychy (Rzeszutko - 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).

7:30
    Tyszanie wybijają krążek daleko pod bramkę Carrozziego.

7:49
    Zespół Asiago Hockey właśnie zdobył gola!
    Strzelcem bramki JOSE MAGNABOSCO.

GOOOL! Mamy otwarcie wyniku spotkania. Asiago wykorzystuje grę w przewadze. Kosowskiego strzałem z najbliższej odległości pokonuje JOSE MAGNABOSCO. 1:0 dla Asiago.
    7:49 Jose MAGNABOSCO - 0:1

8:30
    Tyszanie próbują przejść do ofensywy, ale z minuty na minutę coraz lepiej gra Asiago.

9:23
    Dobra interwencja Kosowskiego po strzale jednego z włoskich zawodników.

10:03
    Gra przenosi się nam na chwilę pod bramkę Carroziego. Uwolnienie po stronie włoskiego zespołu.

11:03
    Tylko cztery celne strzały Mistrza Polski jak na razie. Muszą poprawić swoją grę tyszanie.

12:33
    Ogromne problemy GKS-u z rozegraniem gumy w tercji ataku.

13:12
    Mozolne tempo tego spotkania. Na lodzie nie dzieje się teraz zbyt wiele.

14:14
    Kalinowski na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

15:34
    Teraz udało się tyszanom wprowadzić dobrze gumę do tercji ataku, zabrakło jedynie dobrej próby uderzenia.

16:20
    Mocne uderzenie ze strony Bepierszcza. Skutecznie broni jednak Carrozzi.

17:26
    Łopuski objechał bramkę Asiago, oddał strzał z nadgarstka, który jednak skutecznie zatrzymał Carrozzi.

18:01
    Kolejną dobrą okazję miał teraz Łopuski, ale raz jeszcze świetnie broni Carrozzi.

18:34
    Ah, Vitek znalazł się teraz w sytuacji niemal sam na sam z Carrozzim, ale nie ma bramki!

18:44
    Kara dla GKS Tychy (Kartoszkin - 2 min., atak łokciem).

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji spotkania.

19:10
    Tychy wybijają gumę do tercji obronnej Asiago.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

Koniec pierwszej tercji dzisiejszego spotkania. Po 20. minutach gry GKS Tychy niestety przegrywa z Asiago Hockey 0:1.

Następna tercja rozpocznie się ok. 16:45.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji dla zespołu tyskiego.

20:44
    Tychy powracają już do gry w pełnym zestawieniu.

20:44
    Strzelcem bramki ANDRES LUTZ.

GOL! Niestety w chwili gdy ławkę kar opuszczał Kartoszkin Asiago strzela kolejną bramkę. ANDRES LUTZ po mocnym strzale ze środka zdołał przełamać Kosowskiego. 2:0 dla włoskiego zepsołu.
    20:44 Andres LUTZ - 0:2

21:10
    Ponownie gorąco pod tyską bramką. Tym razem jednak skutecznie Kosowski.

22:23
    Iskrzy pomiędzy zawodnikami na lodzie. Sędziowie przerywają grę.

23:29
    Kara dla Asiago Hockey (Sova - 2 min., uderzanie).

23:29
    Tychy w końcu otrzymają szansę na zdobycie bramki podczas gry w przewadze.

24:10
    Włosi wybijają gumę z własnej tercji obronnej.

25:12
    Słabo rozgrywają tyszanie tą grę w przewadze. Bramka Carrozziego praktycznie nie zagrożona.

25:29
    Asiago na lodzie w pełnym zestawieniu.

26:07
    Guma wpada do bramki Asiago, ale wcześniej mieliśmy gwizdki sędziego!

27:34
    Łopuski mocno z okolic niebieskiej. Skutecznie interweniuje Carrozzi.

28:07
    Uwolnienie po stronie tyszan. Wycofanie gry pod bramkę Kosowskiego.

28:27
    Kara dla Asiago Hockey (Bentivoglio - 2 min., uderzanie).

29:03
    Dwa dobre strzały tyszan, interwencja Carozziego i guma wybita do tercji neutralnej.

30:24
    Kara dla Asiago Hockey (Nigro - 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).

30:27
    Asiago na lodzie już w czwórkę. Przez kilka sekund tyszanie grali w podwójnej przewadze.

31:10
    Tychy zakładają hokejowy zamek pod bramką Carrozziego...

32:24
    Asiago w pełnym zestawieniu. Taką grą tyszanie nie odwrócą losów tego meczu.

33:11
    Bramka dla GKS Tychy!
    Strzelcem bramki MARCIN KOLUSZ.

GOOOL! W końcu mamy kontaktowe trafienie GKS-u! Rzeszutko kapitalnie podał do MARCINA KOLUSZA, który tylko dopełnił formalności i pokonał Carrozziego strzałem do odsłoniętej bramki!
    33:11 Marcin KOLUSZ - 1:2

34:20
    Tyszanie ponownie przechodzą do ofensywy. Pobudzeni do lepszej gry po tym trafieniu Kolusza zawodnicy z Polski.

35:11
    Asiago na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

36:23
    Asiago rozgrywa gumę w okolicach własnej tercji obronnej.

37:54
    Zagapiła się teraz defensywa tyskiego GKS-u i niewiele brakowało a Ambrosi podwyższyłby na 3:1.

38:23
    Uderzenie jednego z tyszan przelatuje tuż obok bramki Asiago.

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta drugiej tercji spotkania.

40:00
    Druga tercja skończona.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach gry GKS Tychy przegrywa ciągle z Asiago Hockey 1:2.

Następna tercja rozpocznie się ok. 17:33.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla Tychów.

40:08
    Kara dla Asiago Hockey (Carrozzi - 2 min., opóźnianie gry / wystrzelenie krążka poza obszar lodowiska).

40:08
    Tychy będą grać przez niemal pół minuty w podwójnej przewadze!

40:37
    Asiago na lodzie gra już w czwórkę.

41:08
    Mocne uderzenie Kartoszkina ze środka tercji ataku. Krążek miaj jednak bramkę Carrozziego.

42:08
    Włoski zespół na lodzie w pełnym zestawieniu.

43:12
    Tyszanie na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

43:44
    Strzelcem bramki LAYNE ULMER.

GOL! Niestety GKS traci trzecią bramkę. LAYNE ULMER mocnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonuje Kosowskiego. 3:1 dla Asiago.
    43:44 Layne ULMER - 1:3

44:23
    Tyszanie po raz kolejny znaleźli się na pozycji spalonej. Przerwa w grze.

45:14
    I jeszcze jeden spalony. Rwana gra w ostatnich minutach.

46:03
    Dobra interwencja Kosowskiego po mocnym uderzeniu Marchettiego.

47:17
    Kolejna akcja tyskiego GKS-u i kolejna pozycja spalona.

47:47
    Kara dla GKS Tychy (Kartoszkin - 2 min., zahaczanie).

48:12
    Guma po mocnym strzale jednego z zawodników Asiago opuściła obszar lodowiska.

49:47
    Tychy na lodzie już w pełnym zestawieniu.

50:07
    Ileż to spalonych mieli w tej tercji już tyszanie. Teraz kolejny.

51:30
    Raz jeszcze sędzia przymusowo przerywa akcję tyskiego zespołu.

53:20
    Spadło tempo tego spotkania. Tyszanie grają już lekko bez wiary w swoje siły.

54:03
    Dobra interwencja Carrozziego po niezłym uderzeniu w wykonaniu Koguta!

54:30
    Kara dla GKS Tychy (Kartoszkin - 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).

54:37
    Strzelcem bramki SEAN BENTIVOGLIO.

GOL! Szybko wykorzystana gra w przewadze przez Asiago! Nigro świetnie podał na środek do SEANA BENTIVOGLIO, który nie miał większych problemów z pokonaniem Kosowskiego. 4:1...
    54:37 Sean BENTIVOGLIO - 1:4

55:03
    Gra ponownie toczy się pod bramką Kosowskiego.

56:10
    Tyszanie jeszcze próbują atakować, ale niewiele z tego wychodzi.

57:20
    Asiago wybija gumę do tercji neutralnej. Akcja GKS-u przerwana.

57:51
    Strzelcem bramki ADAM BAGIŃSKI.

GOOL! Jest druga bramka dla ekipy Mistrza Polski! Ładna akcja polskiej drużyny zakończona skutecznym uderzeniem ADAMA BAGIŃSKIEGO!
    57:51 Adam BAGIŃSKI - 2:4

58:30
    Tyszanie jeszcze w ofensywie próbują zdobyć kontaktowe trafienie.

59:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta spotkania.

Koniec spotkania! GKS Tychy kończy udział w turnieju finałowym Pucharu Kontynentalnego z bilansem jednego zwycięstwa i dwóch porażek. Wstydzić nie mamy się niczego. Tyszanie z dobrej strony pokazali polski hokej tego weekendu w Rouen.

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na Lajfy.com! (18:13:39)

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 34. Kolusz (Rzeszutko), 58. Bagiński (Galant, Bryk) – 8. Magnabosco (Tessari), 21. Lutz (Nigro, Bentivoglio), 44. Ulmer (Luciani, Bentivoglio), 55. Bentivoglio (Nigro)

Sędziowie: Hradil (CZE), Nikolić (AUT) – Hancharou (BLR), Neva (FIN)