Aston Villa – Crystal Palace 1:0 (koniec) | Bournemouth – West Ham 1:3 (koniec) | Newcastle – Man Utd 3:3 (koniec)
A.F.C. Bournemouth
1:3 (1:0)
West Ham United
Wtorek 12.01.2016, 20:45 • Dean Court, Bournemouth • Angielska Premier League • Runda 21

Dziękuję za czas spędzony z nami. Życzę spokojnej nocy. (22:49:43)
    West Ham strzeliło dziś więcej goli niż w ciągu ostatnich pięciu wyjazdowych spotkań.

West Ham jest już piąty w tabeli.

West Ham United w drugiej połowie zagrało bardzo dobrze, co przełożyło się na ich końcowy sukces. Zdominowali przeciwnika, doprowadzając do wywalczenia sobie stałych fragmentów gry, z których padły dwie bramki. Udane zawody zaliczył duet Valencia-Payet, na którego sposobu nie mieli gracze Bournemouth. Artur Boruc w pierwsze połowie prezentował się kapitalnie. Jednak z każdą minutą drugiej połowy było coraz to gorzej. Przy pierwszych dwóch bramkach był bez szans, lecz trzecia idzie na jego konto, gdyż ewidentnie zawinił przy niej.

90+3

90+3
    Iturb jeszcze próbował indywidualnie przejść prawą stroną, jednak został skutecznie zatrzymany przez Cresswella.

90+2
    Iturbe jeszcze postanowił na koniec zaskoczyć Adriana dobrym uderzeniem w przy słupku. Jak długi wyciągnął się Hiszpan i wybronił ten strzał.

90+1
    Murray jeszcze szuka dośrodkowania. Dobrze na przedpolu gra Collins, który wybija piłkę.

90
    Cztery doliczone minuty do podstawowego czasu gry.

88
    West Ham już odpuściło. Cofnęli się gracze Młotów na swoją połowę i zapewne wyczekują końca spotkania.

86
    Pierwszy korner dla Bournemouth przyniósł kolejny. Przy tym drugim Murray faulował bramkarza Adriana.

85
    Murray ubiegnięty przy płaskim podaniu przez Ogbonnę. Będzie rzut rożny dla gospodarzy.
    83. Enner VALENCIA - 1:3

83
    Gol dla West Hamu!
    Kolejna bramka dla West Hamu z rzutu wolnego. ENNER VALENCIA postanowił zaskoczyć i zamiast dośrodkowywać, uderzył w krótki róg. Boruc popełnia błąd i źle ocenia tor lotu, zupełnie nie interweniując przy tym strzale, choć był on do "wyciągnięcia".

82
    Gosling niebezpiecznie fauluje Antonio zupełnie tuż przed narożnikiem pola karnego.

81
    Stanislas uderza zza pola karnego wprost w Ogbonnę. Piłka uderza w rękę Włocha, ale nie zrobił on żadnego ruchu nią w kierunku futbolówki. Kibice wyraźnie się ożywili po tej interwencji gracza West Hamu.

80
    Posiadanie piłki:
    39% Bournemouth – 61% West Ham.

79
    Zmiana w drużynie A.F.C. Bournemouth: z boiska schodzi Harry Arter, na boisku pojawia się Glenn Murray.

78
    Gospodarze wyraźnie rozbici po tym drugim golu. Brakuje im pomysłu na zorganizowanie akcji.
    Najlepszy dziś na boisku - Dimitri Payet.

76
    Schodzi w tym momencie bez wątpienia MVP tego spotkania Dimitri Payet. Zmienił go Alexandre Song.
    74. Enner VALENCIA - 1:2

74
    Świetne zawody rozgrywa dziś Payet. Ośmieszył on na prawym skrzydle dwóch defensorów gospodarzy, następnie wyłożył jak na tacy piłkę ENNEROWI VALENCII, który uderzył wprost do bramki z najbliższej odległości.

73
    Antonio nie zdążył dobiec do podania przy linii końcowej i piłka opuściła boisko.

71
    Druga zmiana u Bornemouth. Benik Afobe siada na ławkę. Teraz na szpicy będzie grał Lewis Grabban.

70
    Rzut rożny bez historii i ostatecznie grę kontynuuje Boruc.

69
    Jenkinson pobiegł prawą stroną. Podawał po ziemi w stronę krótkiego słupka. Przerwał podanie Cook, wybijając na korner.

68
    Goście poderwali się po tej bramce. Podwyższyli pressing na połowie rywala.
    66. Dimitri PAYET - 1:1

66
    Przepiękna bramka z rzutu wolnego w wykonaniu DIMITRIEGO PAYET. Z ponad 20 metrów uderzył on prawą nogą, nad murem, w samo okienko bramki. Artur Boruc był w tej sytuacji bez szans.

65
    Pierwsza żółta kartka w spotkaniu dla Adama Smitha za faul na Antonio.

64
    Gosling uderza potężnie z dystansu. Przed siebie, z trudnościami broni Adrian.

62
    Zmiana w drużynie West Ham United F.C.: z boiska schodzi James Tomkins, na boisku pojawia się Carl Jenkinson.

61
    Iturbe dobrze na prawym skrzydle przerywa rajd Obianga.

59
    Zepchnięte do defensywy Bournemouth szuka okazji do kontry.

57
    Noble wślizgiem zatrzymuje w pojedynku jeden na jednego Stanislasa.

55
    Teraz przez dłuższy moment przy posiadaniu gracze West Ham, lecz nie potrafią oni przekroczyć 30 metra na połowie rywala.

53
    Gospodarze kontrolują przebieg gry w środkowej części boiska, nie spiesząc się do podkręcenia tempa.

50
    Obiang przypadkowo uderzył Artera w walce o piłkę i teraz Irlandczyk wymaga pomocy medycznej. Jednak w jego wypadku wydaje się, że to nie będzie groźny uraz,

49
    Ritche schodzi z boiska z grymasem bólu. Wymuszona zmiana u Bournemouth. Za niego wszedł Juan Manuel Iturbe.

48
    Dobrze ustawieni gracze gospodarzy poradzili sobie z ciekawym sposobem rozegrania tego korneru.

47
    Antonio wyrzuca daleko z autu. Drobne zamieszanie w polu karnym i drużynie West Ham udało się wywalczyć rzut rożny.

46
    Statystyki po pierwszej połowie:

Bournemouth zasłużenie prowadzi po pierwszej połowie. Stworzyli oni oprócz bramki, parę jeszcze groźnych okazji. Warto dodać, że wydarzyły się one głównie po strzelonym golu, gdzie gospodarze chcieli iść dalej za ciosem. West Ham miało swoje dwie dobre szanse, lecz na posterunku był Artur Boruc, który w czasie jednej z nich popisał się kapitalną interwencją. Niebawem początek drugiej połowy.

45+2

45+2
    Payet głęboko dośrodkowuje. Piłka podbita przez jednego z graczy Bournemouth trafia wprost w ręce Boruca.

45+1
    Daniels ostro zatrzymał Antonio przy linii końcowej. West Ham zacznie z rzutu rożnego.

45
    Dwie minuty doliczone.

44
    Fantastyczna obrona Artura Boruca! Payet oddał bardzo groźny strzał z linii pola karnego, lecz polski bramkarz zatrzymał go kapitalną interwencją.

43
    W przebiegniętym dystansie przez piłkarzy, remis po 50 km na drużynę.

42
    Zbyt mocne, górne zagranie Cooka do Ritchiego i od bramki zacznie Adrian.

40
    Jednak wraca już on do gry i wydaje się, że nie podzieli losu Carrolla.

39
    Afobe również wymaga pomocy medycznej po jednym ze starć z rywalami.

37
    Tomkins w ekwilibrystyczny sposób po strzale nogą przeniósł piłkę nad poprzeczką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

36
    Ładna reakcja Boruca po rykoszecie od Cooka po strzale z ostrego kąta Jelavicia, który bardzo szybko wyciągnął rękę i wybronił na róg.

35
    Gosling niepotrzebnie zwolnił dobrze zapowiadająca się kontrę zespołu gospodarzy.

32
    Świetnie otwierającego podanie od Stanislasa dostał Afobe, ale zgubił on piłkę przy próbie mijania golkipera.

31
    Trzy razy na spalonych zostali złapani gracze goście, w przeciwieństwie do gospodarzy, którzy ani razu nie byli na takiej pozycji.

30
    Jelavić złapany w prostą pułapkę ofsajdową.

29
    Teraz tempo wyraźnie spadło po groźniejszych atakach gospodarzy.

26
    Dokładność podań:
    76% Bournemouth 67% West Ham

24
    Gosling uderza płasko z dystansu, wprost w Ogbonnę.

23
    Wychodzący z bramki Adrian ubiega w prostopadłym podaniu Afobe.
    Radość Artera po bramce

20
    Kolejna dobra próba gospodarzy. Z pierwszej piłki z 20 metra w lewym sektorze boiska uderzył Daniels. Tym razem bardzo dobrze interweniował Adrian.

19
    Gospodarze poczuli się pewniej po zdobytej bramce.

18
    Wykonany krótko korner przez gospodarzy. Smith dośrodkowuje na piąty metr, gdzie Afobe uderza głową minimalnie nad poprzeczką!
    16. Harry ARTER - 1:0

16
    Gol dla Bournemouth!
    Gospodarze wznawiają spokojnie z autu. Piłka trafia do HARRY'EGO ARTERA, który stojąc 25 metrów przełożył sobie ją na prawą nogę i zdecydował się na niespodziewany strzał, który totalnie zaskoczył źle interweniującego Adriana.

14
    W miejsce kontuzjowanego Andrewa Carrolla pojawia się Nikica Jelavić.

13
    Ritchie dopadł do bezpańskiej piłki w prawym rogu szesnastki, lecz zagrał zbyt nerwowo w środek, co spokojnie przejęli gracze West Hamu.

12
    Carroll udaje się już do szatni. Wygląda na to, że to poważniejszy uraz tego gracza.

10
    Problemy z mięśniem ma Carroll. Udzielana mu jest pomoc medyczna.

9
    Dobrze prawym skrzydłem przedarł się Carroll. Podawał wzdłuż bramki do Antonio, lecz temu przy uderzeniu przeszkodził Francis nabijając mu jeszcze piłkę.

8
    Dobre prostopadłe podanie Payeta między obrońców do Valencii. Jednak ofensywny gracz gości wybiegł za szybko i znalazł się na pozycji spalonej.

6
    Dobry pressing Afobe na Ogbonnie na wysokości pola karnego zmusił do nerwowych zagrań Włocha. Jednak jego partnerzy nie wsparli go w naciskaniu na rywala.

4
    Surman fauluje ofensywnie i od rzutu wolnego ze środka boiska rozpoczną goście.

2
    Pierwszy błąd obrońców gospodarzy stworzył świetną okazję dla Valenci! Jednak na posterunku był Artur Boruc, który zatrzymał nogą uderzenie Ekwadorczyka.

1
    Ustawienia obu zespołów:

A.F.C. Bournemouth: Boruc – Smith, Francis (C), S. Cook, Daniels – Surman – Ritchie, Gosling, Arter, Stanislas – Afobe.
    Rezerwowi: Federici – Grabban, Iturbe, Pugh, Distin, G. Murray, O'Kane.

West Ham United F.C.: Adrián – Tomkins, Collins, Ogbonna, Cresswell – Noble (C), Obiang – Antonio, Payet, E. Valencia – Carroll.
    Rezerwowi: Randolph – Reid, Song, Jenkinson, Jelavić, Oxford, Cullen..

Spotkanie dla polskich kibiców będzie ważne ze względu na postać Artura Boruca. W ostatnim czasie notuje on dobre występy. Warto przekonać się, czy utrzymuje on nadal dobrą dyspozycję lub nawet czy zostanie bohaterem spotkania. Zapraszam na relację live.
    Bournemouth kupiło w ostatnim czasie Afobe, lecz we wtorek prawdopodobnie nie będzie jeszcze gotowy do gry.

Zespoły te mierzyły się już w tym sezonie na początku rozgrywek w sierpniu. Wtedy to po zaciętym meczu lepsi byli gracze z Bournemouth w stosunku 4:3. Bramki dla Młotów zdobywali: Mark Noble, Cheiko Kouyate, Modibo Maiga. Za to dla ich rywali trzy trafienia zaliczył Callum Wilson, jedno dołożył Marc Pugh.

Sytuacja gospodarzy wygląda znacznie gorzej. Plasują się obecnie na szesnastym miejscu. Nad strefą spadkową mają zaledwie cztery punkty przewagi, więc potrzebują bardzo kolejnych zdobyczy punktowych.

Zacznijmy może od zespołu gości, który w tym sezonie aspiruje do gry w europejskich pucharach. Podopieczni Slavena Bilicia zajmują w tej chwili szóstą pozycją. Jednak do czwartego miejsca tracą tylko cztery punkty.

W najbliższy wtorek Premier League kontynuuje swoje rozgrywki. Późnym wieczorem zmierzą się zespoły Bournemouth i West Ham United.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Adrian Trawicki

Gole: 16. Arter – 66. Payet, 74. E. Valencia, 83. E. Valencia

Kartki:   65. Smith (BTH)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 6:5. Rzuty rożne: 4:7. Spalone: 0:4. Foule: 8:5.
    A.F.C. Bournemouth: Boruc – Smith, Francis (C), S. Cook, Daniels – Surman – Ritchie (49. Iturbe), Gosling, Arter (79. G. Murray), Stanislas – Afobe (71. Grabban).
    Zmiany: Federici – Grabban, Iturbe, Pugh, Distin, G. Murray, O'Kane.

West Ham United: Adrián – Tomkins (62. Jenkinson), Collins, Ogbonna, Cresswell – Noble (C), Obiang – Antonio, Payet (76. Song), E. Valencia – Carroll (14. Jelavić).
    Zmiany: Randolph – Reid, Song, Jenkinson, Jelavić, Oxford, Cullen.

Sędziowie: Atkinson – Kirkup, Child.