Fiorentina – Torino 2:0 (koniec) | Sassuolo – Bologna 0:2 (koniec) | Inter – Carpi FC 1:1 (koniec)
Lazio – Chievo 4:1 (koniec) | Hellas Verona – Genoa 1:1 (koniec) | Sampdoria – Napoli 2:4 (koniec)
US Palermo – Udinese 4:1 (koniec) | Juventus – AS Roma 1:0 (koniec)
ACF Fiorentina
2:0 (1:0)
Torino FC
Niedziela 24.01.2016, 12:30 • Artemio Franchi, Florencja • Włoska Serie A • Runda 21

Dziękuję za czas spędzony z nami w to niedzielne południe. Życzę udanej niedzieli. (14:39:40)
    Kilka ujęć z właśnie zakończonego starcia

Fiorentina wraca dziś na zwycięską ścieżkę. Zasłużenie odnoszą zwycięstwo w spotkaniu z Torino i zdobywają cenne punkty pozwalające im utrzymać kontakt z czołówką ligi. Torino niczym szczególnym nie zaskoczyło i nie stworzyło większego zagrożenia pod bramką rywala. Kamil Glik rozegrał pełne spotkania i oprócz otrzymanej żółtej kartki można być zadowolonym z jego występu. Na placu gry pojawił się Jakub Błaszczykowski, ale zdołał on rozegrać zaledwie siedem minut.

90+3

90+1
    Błaszczykowski do Zarate. Nowy nabytek Fiorentiny oddaje strzał, który zostaje zablokowany przez Kamila Glika.

90
    Trzy minuty potrwa jeszcze ten mecz.

89
    Molinaro ostro potraktował wślizgiem Bernardeschiego. Sędzia w tym wypadku wstrzymał się z ukaraniem tego gracza.

88
    Benassi dobrze dośrodkował z prawej strony. Zrobił to jednak spoza boiska. Od bramki zacznie Tatarusanu.

86
    Mamy drugiego Polaka na boisku. Jedynie szkoda, że tak późno. Za Joana Verdu pojawia się Jakub Błaszczykowski.

85
    Następny rzut rożny dla Torino. Martinez wygrywa pojedynek główkowy na piątym metrze. Jednak myli się on bardzo wyraźnie.

84
    Posiadanie piłki:
    54% Fiorentina – 46% Torino.
    83. Gonzalo RODRÍGUEZ - 2:0

83
    Gol dla Fiorentiny!
    Rzut rożny dla Fiorentiny. Manuel Pasqual posyła odchodzącą piłkę na krótki słupek. Tam świetnie wyskakuje GONZALO RODRÍGUEZ i pewnie głową umieszcza futbolówkę w siatce.

82
    Tymczasem zmiana w zespole gospodarzy i kolejny debiut w barwach zespołu z Florencji. Po słabym meczu schodzi z boiska Nikola Kalinić. Wchodzi Mauro Zarate.

81
    Ostatnia zmiana u gości. Baselliego zastępuje Prcić.

80
    Benassi zdołał wywalczyć siódmy rzut rożny dla zespołu z Turynu.

79
    Nieudana wrzutka Pasquala z rzutu wolnego z lewej strefy boiska. Z autu zaczną gracze Torino.

78
    Upada na murawę Verdu po nietrafionym wślizgu Maksimovicia.

77
    Vives ryzykownie faulem powstrzymuje Kalinicia, tym bardziej, że ma on już na swoim koncie żółtą kartkę.

76
    Odważnie wychodzi z bramki Tatarusanu po wrzutce Molinaro na długi słupek.

75
    Dokładnie 24 metry na wprost do bramki Tatarusanu. Baselli uderza mocno prosto w mur.

74
    Belotti ostro faulowany przez Roncaglię w okolicy 20 metra. Będzie dobra okazja dla gości.
    Debiut Tino Costy we Fiorentinie

72
    Tymczasem centra w pole karne ze strony gości. Minimalnie z piłką minął się na piątym metrze Benassi. Mogło to być dobre wejście w mecz zawodnika, który jest niecałą minutę na płycie boiska.

71
    Zmiana w drużynie Torino FC: z boiska schodzi Ciro Immobile, na boisku pojawia się Josef Martínez.
    Zmiana w drużynie Torino FC: z boiska schodzi Afriyie Acquah, na boisku pojawia się Marco Benassi.

70
    Dobre zejście ze skrzydła do środka Bernardeschiego zakończone strzałem ponad poprzeczką.

68
    Dobre podanie do Pasquala za plecy obrońców. Wybiegał on już do sytuacji sam na sam. Jednak została zauważona minimalna pozycja spalona u Włocha.

67
    Na spalonym Belottim po podaniu z prawej strony od Zappacosty.

66
    Pierwsza zmiana w spotkaniu. Za strzelca bramki Ilicicia pojawia się Tino Costa. Jest to jego debiut w barwach Fiorentiny.

64
    Znowu Torino ratuje się faulem podczas kontry gospodarzy. Tym razem Baselli ciągnął rywala za koszulkę.
    Zasłużona żółta kartka dla Glika za to wejście

61
    Zaostrzyła się gra. Żółty kartonik otrzymuje teraz Vives. On również opuści następny mecz Torino przez przekroczony limit kartek.

60
    Babacar po ładnym przyjęciu oddał strzał z ostrego kąta, który został dobrze wyblokowany przez Maksimovicia.

59
    Glik ostro od tyłu wchodzi wślizgiem w Kalinicia i zasłużenie otrzymuje żółtą kartkę. Gorszą wiadomością jest, że w następnej kolejce Polak będzie musiał pauzować.

58
    Kolejny korner dla Torino. Nieporadność graczy Fiorentiny wykorzystuje Molinaro i uderza na bramkę, lecz robi to bardzo niecelnie.

57
    Zła centra na krótki słupek ze stałego fragmentu gry z narożnika, którą przejmują szybko Immobile.

56
    Ilicić z rzutu wolnego w pole karne. Po kilku przebiciach będzie korner dla gospodarzy.

55
    Pierwszą kartkę w tym spotkaniu za faul na Pasqualu otrzymuje Zappacosta.

54
    Leży Verdu na murawie w okolicy szesnastki. Nie ma mowy o faulu tutaj po interwencji Maksimovicia. Kontynuujemy grę.

52
    Szybki taktyczny faul Bernardeschiego w celu przerwania groźnie zapowiadającej się kontry Torino.
    51. Dobra obrona Tatarusanu po strzale Baselliego

51
    Okazja dla Torino! Baselli zamykał akcję na długim słupku. Szybko uderzył przy słupku, świetnym refleksem popisał się Tatarusanu.

50
    Baselii dośrodkowuje z rzutu rożnego na dalszy słupek. Strącą ją Moretti. Robi to zbyt lekko i spokojnie przechwytuje futbolówkę Tatarusanu.

49
    Glik najpierw się myli złym podanie, lecz następnie skrupulatnie go naprawia wyłuskując piłkę Kaliniciowi.

48
    Świetne ustawiony Glik swoim ciałem zastawia groźny strzał Ilicicia. Do sytuacji strzeleckiej Słoweniec doszedł po efektownym zagraniu piętką od Babacara.

47
    Pierwsze uderzenie w tej połowie oddaje Babacar. Jednak lepiej o nim zapomnieć, bo było fatalne.

46
    Statystyki po pierwszej połowie:

Gospodarze schodzą na przerwę z jednobramkową przewagą po pięknym golu z rzutu wolnego Ilicicia. Fiorentina jest na tą chwilę drużyną zdecydowanie lepszą, kontrolującą w całości przebieg gry. Torino ma widoczne problemy ze zbudowaniem ataku, a tym bardziej z zagrożeniem bramki strzeżonej przez Tatarusanu. W ekipie Byków poprawne zawody rozgrywa Kamil Glik, do którego nie można mieć zastrzeżeń. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie pojawi się drugi Polak – Jakub Błaszczykowski.

45+1

45
    Sędzia Mazzoleni dolicza jedną minutę.

44
    Okres chaotycznej gry pod koniec tej pierwszej połowy spotkania.

43
    Glik udanie wyprzedza Babacara przy górnym podaniu w okolice jedenastego metra.

42
    61% Fiorentina – 39% Torino

41
    Kontra gospodarzy przerwana w środkowej części przez dobrze wchodzącego wślizgiem Molinaro.

40
    Ilicić miękko w pole karne. Kalinić przegrywa tam pojedynek główkowy z Morettim.

38
    Torino został udanie wypchnięte spod pola karnego gospodarzy, aż do środkowej części boiska. Dobrze sobie radzą obecnie defensorzy Fiorentiny.

37
    Ilicić wrzuca na pole karne piłkę z rzutu wolnego. Ichazo mija się futbolówką, na jego szczęście wyleciała ona poza boisko.
    Radość Ilicicia po golu

35
    Róg wykonany krótko. Przerzucona piłka na drugą stronę do Vivesa. Ten po przyjęciu dośrodkował na bramkę, ale zrobił to zbyt mocno i od bramki zacznie Tatarusanu.

34
    Baselli oddał uderzenie w ekwilibrystyczny sposób i z niego wynikł zaledwie korner dla Torino.

33
    Rzut rożny dla Torino. Piłka w kierunku Glika. Ten przy próbie główki sfaulował Gonzalo Rodrigueza.

32
    Pojedynek biegowy Babacara z Glikiem. Ostra walka obu graczy przerwana gwizdkiem arbitra, gdyż według niego Senegalczyk faulował kapitana Byków.

31
    Centra Zappacosty ląduje tylko na głowie Rodrigueza i nieliczna próba gości zostaje przerwana.

30
    Ręką pomagał sobie Babacar w akcji ofensywnej, czego nie dojrzał arbiter.

29
    Tymczasem Verdu potężnie trafia z 20 metra wprost w Kamila Glika. Dobra interwencja Polaka.

28
    Goście mają wyraźne problemy z wyjściem z własnej połowy i popełniają kolejne straty.

26
    Kolejny rzut wolny dla gospodarzy. Tym razem po centrze z niego dobrze zachował się Moretti przejmując to dośrodkowanie.
    24. Josip ILIČIĆ - 1:0

24
    Kapitalne uderzenie z lewej nogi, z rzutu wolnego JOSIPA ILIČICIA! Bramkarz Torino bez żadnych szans przy tym strzale w okolice okienka bramki.

23
    Kolejne przewinienie Torino w niebezpiecznej strefie. Fiorentina będzie mieć rzut wolny z 26 metra.

22
    Bernardeschi przestrzelił ponad bramką z doskonałej pozycji, gdzie dobiegł do bezpańskiej piłki na siódmym metrze.
    Główka Astoriego uwieczniona na zdjęciu

20
    Maksimović ucierpiał przy odbieraniu piłki Babacarowi. Potrzebował on pomocy medycznej, lecz wydaje się, że będzie mógł grać dalej.

18
    Fiorentina coraz odważniej. Verdu upada w polu karnym przy kontakcie z Glikiem! Sędzia Mazzoleni nie dyktuje rzutu karnego, gdyż według niego gracz gospodarzy "nurkował" w tej sytuacji.

17
    Tragiczne podanie Ichazo z wznowienia gry wprost pod nogi Ilicicia, który błyskawicznie mógł wykorzystać ten błąd, ale minimalnie przestrzelił.
    17. Główka Astoriego

16
    Świetna szansa Astoriego! Po pierwszym nieudanej wrzutce Valero z rzutu wolnego, przyszła druga, która stworzyła dobrą okazję do strzału dla obrońcy Fiorentiny. Zabrakło centymetrów do gola.

15
    Belotti ciągnął za koszulkę Valero i sędzia dyktuje rzut wolny w okolicach narożnika szesnastki.

14
    Fiorentina buduje skrupulatnie kolejne ataki, ale nie może zbytnio przekroczyć 20 metra na połowie rywala.

13
    Baselli nieudanie zamykał górne podanie Acquah. Zagranie Ghańczyka było zbyt głębokie i ciężko było Włochowi dobrze zamknąć tą akcję.

11
    Warto dodać, że jest to mecz przyjaźni, gdyż kibice Fiorentiny i Torino trzymają ze sobą "sztamę", głównie ze względu na niechęć do drużyny Juventusu.
    Na stadionie za to słychać głównie kibiców Torino, których przybyła dość spora grupa.

10
    Astori w ostatnim momencie blokuje strzał z narożnika pola karnego w wykonaniu Ciro Immobile.

9
    Złe podanie Roncagli na własnej połowie, przejmuje je Molinaro, który szybko znalazł się z Immobile dwóch na dwóch. Lewy pomocnik Torino nie potrafił dobrze dograć do swojego kolegi, czym wyraźnie go zdenerwował.

7
    Świetnie skontrowało Torino. Strzał głową ponad bramką oddał Zappacosta, ale znalazł się on na pozycji spalonej podczas tej próby.

6
    Ilicić wrzuca głęboko. Kapitan Torino Kamil Glik wybija główką piłkę.

5
    Belotti popychał Borję Valero w okolicach 30 metra. Od rzutu wolnego zaczną gospodarze.
    Na trybunach dziś trochę ciszej niż zwykle, ze względu na protest kibiców Fiorentiny.

3
    Próbował przedrzeć się Acquah prawą stroną, lecz bez większego efektu.

2
    Centra na pole karne Pasquala przejęta bez problemu przez Maksimovicia.

1

Trochę opóźniło się rozpoczęcie spotkania, ale już piłkarze wychodzą na murawę.
    Ustawienia obu zespołów. Niestety przewidywania nie potwierdziły się i Kuba Błaszczykowski zacznie mecz na ławce.

ACF Fiorentina: Tătăruşanu – Roncaglia, Gonzalo Rodríguez, Astori – Pasqual, Valero, Verdú, Bernardeschi – N. Kalinič, Babacar, Iličić.
    Rezerwowi: Sepe, Lezzerini – Gilberto, Tomović, M. Fernández, Błaszczykowski, Costa, Zárate.

Torino FC: Ichazo – Maksimović, Glik, Moretti – Zappacosta, Acquah, Vives, Baselli, Molinaro – Belotti, Immobile.
    Rezerwowi: D. Padelli, Castellazzi – Bovo, Gazzi, Benassi, Josef Martínez, P. Jansson, Prcić, Quagliarella, S. Gastón..

Fiorentina jeśli chce się dalej liczyć w walce o mistrzostwo musi koniecznie wygrać. Tym bardziej, że ostatnio często tracą cenne punkty w walce o najwyższe cele. Torino za to traci sześć punktów do europejskich pucharów i ewentualna porażka skomplikuje próbę nawiązania kontaktu z tą strefą.
    W niedzielę przekonamy się, kto będzie bardziej zadowolony po końcowym gwizdku.
    W przewidywanych składach dwaj Polacy! I Błaszczykowski i Glik staną na przeciwko siebie od pierwszych minut.

Forma w Serie A:
    Fiorentina: PPZZP
    Torino: ZPPPR

Legenda: Z-zwycięstwo, R-remis, P-porażka.

FC Torino 3:1 ACF Fiorentina
    Gole: Moretti, Quagliarella, Baselli – Marcos Alonso.

Gole: Acerbi – Belotti

Lajfy.com witają wszystkich symaptyków ligi włoskiej. Tradycyjnie w niedzielne południe rozgrywane jest jedno ze spotkań. Tym razem o tej porze zmierzą się zespoły Fiorentiny i Torino.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.

Adrian Trawicki

Gole: 24. Iličić, 83. Gonzalo Rodríguez

Kartki:   74. Roncaglia (FIO) – 55. Zappacosta (TUI), 59. Glik (TUI), 61. Vives (TUI), 78. Maksimović (TUI)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
    Strzały celne: 2:2. Strzały niecelne: 9:8. Rzuty rożne: 3:8. Spalone: 1:2. Foule: 12:25.
    ACF Fiorentina: Tătăruşanu – Roncaglia, Gonzalo Rodríguez, Astori – Pasqual, Valero, Verdú (86. Błaszczykowski), Bernardeschi – N. Kalinič (82. Zárate), Babacar, Iličić (66. Costa).
    Zmiany: Sepe, Lezzerini – Gilberto, Tomović, M. Fernández, Błaszczykowski, Costa, Zárate.

Torino FC: Ichazo – Maksimović, Glik, Moretti – Zappacosta, Acquah (71. Benassi), Vives, Baselli (81. Prcić), Molinaro – Belotti, Immobile (71. Josef Martínez).
    Zmiany: D. Padelli, Castellazzi – Bovo, Gazzi, Benassi, Josef Martínez, P. Jansson, Prcić, Quagliarella, S. Gastón.

Sędziowie: Mazzoleni – Stallone, Gava.