PŚl Gliwice – AJD Częstochowa 2:0 (koniec) | UZ Zielona Góra – UE Wrocław 3:3 (2:0 po rz. karnych) | UPr Wrocław – UWr Wrocław 2:3 (koniec)
AWF Katowice – PWSZ Wałbrzych 5:5 (1:2 po rz. karnych) | UE Katowice – WSB Dąbrowa Górnicza 0:0 (poz.) | UŚ Katowice – AWF Wrocław 6:1 (koniec)
AJD Częstochowa – UPr Wrocław 0:0 (3:2 po rz. karnych) | UE Wrocław – AWF Katowice 0:3 (koniec) | PŚl Gliwice – UWr Wrocław 0:0 (2:1 po rz. karnych)
UZ Zielona Góra – PWSZ Wałbrzych 5:3 (koniec)
koniec po rz. karnych (2:0)
Uniwersytet Zielonogórski
3:3 (3:1)
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Niedziela 24.01.2016, 09:00 • Hala Sportowa, Katowice-Szopienice. • Akademickie Mistrzostwa Polski - Półfinał • Półfinał

Ostatecznie po serii rzutów karnych Uniwersytet Zielonogórski pokonuje Uniwersytet Ekonomiczny Wrocław. (10:17:27)

2. serie
    2:0
    Jacek Jasiński nie zdołał skierować piłki w światło bramki!

35:30
    Kamil Kruszyński nieźle przymierzył z rzutu wolnego, ale jego uderzenie mija o kilkanaście centymetrów bramkę!

35:25
    Greszczyk faulowany na dziesiątym metrze! Będzie to świetna okazja na uderzenie w kierunku bramki Jarosika!

35:05
    Źle przyjmował piłkę na skrzydle Sojka i w efekcie ostatnią akcję tej połowy dogrywki wyprowadzają zielonogórzanie.

34:15
    Mamy już końcówkę tej połowy dogrywki i jest coraz bliżej rzutów karnych.

33:25
    Wrocławianie tracą piłkę podczas kontrowania akcji w ataku pozycyjnego.

34
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

Pierwsza połowa dogrywki nie przynosi rozstrzygnięcia.

33
    Pierwsza dogrywka skończona.

32:45
    Bardzo ładną, indywidualną akcję przeprowadził Maciej Górecki, jednak uderzenie "ze szpica" mija dość znacznie bramkę rywali.

32:08
    Michał Greszczyk mógł teraz przesądzić o tryumfie swojego zespołu, ale jego uderzenie płaskie zza pola karnego cudownie wyczuł Jarosik!

31:49
    Powoli zbliżamy się do zakończenia pierwszej połowy dogrywki. Póki co nie mamy żadnego rozstrzygnięcia.

31:18
    Znowu kapitan zielonogórskiego zespołu pokazał się na prawej stronie boiska, ale strzał z półobrotu wybronił golkiper.

31:00
    Zawodnik Uniwersytetu Ekonomicznego dość zaskakująco uderzył spod linii bocznej boiska, jednak trafia tylko w boczną siatkę.

30:35
    Greszczyk bardzo ładnym, szybkim zwodem minął rywala i huknął z dystansu, ale nie trafił w światło bramki!

30:15
    Faule nadal są zachowane w dogrywce. Na chwilę obecną stan przewinień wynosi 1:2 dla Wrocławian.

31
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

Po drugiej odsłonie tego spotkania mamy remis 3:3 i za moment zobaczymy dogrywkę!

30
    Druga połowa skończona.

29:43
    Pogubił się teraz golkiper zielonogórskiego zespołu! Próbował to wykorzystać Jasiński, ale jego uderzenie zostało w ostatniej chwili zablokowane!

29:15
    Wrocławianie skupili się teraz na wysokim pressingu! Musiał przejął futbolówkę bardzo wysoko, jednak trafił z linii pola karnego w boczną siatkę!

29:00
    To już ostatnia minuta tego spotkania. Zielona Góra przechodzi jeszcze do ataku, ale Kruszyński źle uderzył z dystansu.

28:41
    Mamy kontrowersję po tym jak piłka trafia w rękę zawodnika z Wrocławia w jego polu karnym. Pani sędzia uznała, że należy kontynuować grę.

28:23
    Gol dla Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu!
    JACEK JASIŃSKI uderzał świetnie z rzutu wolnego i kompletnie zaskoczony golkiper nie potrafił interweniować!!!

28:22
    Rzut wolny dla Uniwersytetu Ekonomicznego Wrocław z bardzo bliskiej odległości od pola karnego Zielonej Góry.

27:53
    Stęplewski uderza potężnie z rzutu karnego, ale intuicyjną paradą wybronił ten mocny strzał bramkarz zielonogórzan!

27:52
    Po faulu zielonogórzanina w polu karnym będziemy mieli rzut karny!

27:30
    Denis Gordzielik zachował się odpowiednio i wyczyścił parkiet, po czym będziemy mogli w końcu wrócić do rozgrywania meczu.

26:24
    Mamy dopiero pierwsze przewinienie w tej części spotkania. Czekamy jeszcze na wytarcie parkietu i możemy wrócić do meczu.

26:10
    Po dobrze wykonanym rzucie rożnym z dalszej odległości uderza Dariusz Sojka, ale piękną paradą bramkarz przenosi piłkę nad poprzeczką.

25:49
    Po zablokowanym uderzeniu z dalszej odległości będziemy mieli rzut rożny dla wrocławian. Później strzał Musiała wybronił golkiper.

25:03
    Ostatnie pięć minut tego pojedynku. Próbują wyjść z atakiem piłkarze wrocławskiego teamu. Kolejne strzały zostały jednak zablokowane.

24:36
    Michał Hoc otrzymał podanie po szybkiej kontrze na lewej stronie boiska, ale nie zmieścił piłkę mocnym strzałem w świetle bramki.

24:10
    Coraz mocniej atakują wrocławianie. Szukają swoich okazji na zdobycie bramki wyrównującej.

23:06
    Po świetnie rozegranej akcji przez Wrocław mamy uderzenie z dalszej odległości MATEUSZA MUSIAŁA i piłka po rykoszecie wpadła do bramki!!!

22:12
    W przewadze teraz mogą swoje akcje rozgrywać piłkarze z Wrocławia. Jest to dla nich nadzieja na zdobycie bramki.

21:45
    Mateusz Kowalski zagrał bez gwizdka aut i za to otrzymał drugą żółtą kartkę.

21:39
    Wato zauważyć, że jest to niezwykle czysty pojedynek. Nadal nie mamy w drugiej połowie żadnego przewinienia.

21:06
    Po dobrze wykonanym rzucie rożnym uderzał zza pola karnego Michał Greszczyk, ale futbolówka po rykoszecie wychodzi tylko na korner.

21:00
    Mateusz Kowalski znowu uaktywnił się w ofensywie i szarżował prawym skrzydłem. Jego uderzenie wybronił nogami bramkarz rywali.

20:48
    Kacper Ryś zdecydował się na dość zaskakujące uderzenie z dalszej odległości, jednak golkiper nie miał z nim problemów.

20:11
    Kowalski miał teraz świetny pomysł na uruchomienie partnera z drużyny, ale ten nie przeczytał jego intencji.

19:21
    Sypią się jak z rogu obfitości kolejne uderzenia na bramkę zespołu z Zielonej Góry, jednak nie mamy nadal bramki kontaktowej.

19:00
    Świetna kombinacja zespołu z Wrocławia i Mateusz Musiał otrzymał podanie na linii pola karnego! Strzałem z pierwszej piłki fatalnie jednak chybił!

18:15
    Bartosz Mierzwa miał idealną okazję do dogrania partnerowi spod linii końcowej, ale finalnie golkiper przeciął w ostatniej chwili to zagranie!

17:40
    Coraz częściej nadziewają się na kontry wrocławian piłkarze z Zielonej Góry. Póki co kończy się jednak tylko na strachu.

17:22
    W drugiej połowie tempo spotkania nieco spadło. Kobylnik w tej sytuacji doznał groźnie wyglądającej kontuzji.

16:51
    Nie mamy wysokiego podejścia pressingiem ze strony wrocławian, ale udaje im się odebrać na wysokości linii środkowej boiska futbolówkę.

16:21
    Kamil Kruszyński kolejny raz pokazał się z dobrej strony i spróbował swoich sił strzałem z dystansu. Wywalczył jednak rzut rożny.

15:42
    Mariusz Stęplewski był bardzo bliski zdobycia bramki kontaktowej! Minął prostym zwodem rywala, ale później przegrał pojedynek z bramkarzem!

15:19
    Od początku drugiej odsłony spotkania spróbowali konstruowania ataku pozycyjnego zielonogórzanie, ale niecelnie wyszli z akcją.

16

Po bardzo zaciętej i rozgrywanej w szybkim tempie pierwszej połowie mamy prowadzenie Uniwersytetu Zielonogórskiego 3:1.

15

14:55
    Piotr Czarnecki wyprowadził idealną kontrę swojego teamu, jednak po otrzymaniu futbolówki na ósmym metrze strzelał niedokładnie!

14:21
    Michał Greszczyk i Kamil Kruszyński rozklepali defensywę rywali, ale ostatecznie uderzenie tego drugiego z linii pola karnego było niecelne!

13:49
    Jeszcze spróbują zdobyć bramkę kontaktową w tej połowie wrocławianie. Udanie jednak bronią się ich rywale.

13:10
    Piękne zwody w środkowej strefie boiska Kamila Kruszyńskiego. Po tych dryblingach rozegrał on akcję na lewe skrzydło.

12:32
    Sojka przejął piłkę a w okolicach jedenastego metra i bez zastanowienia uderzał. Piłka po rykoszecie minimalnie mija słupek bramki.

12:00
    Michał Hoc wyprowadził po przejęciu piłki szybką kontrę, ale ostatecznie potężna bomba z dystansu została wybroniona przez golkipera.

11:40
    Jacek Jasiński jest jednym z najlepszych graczy w tym spotkaniu. Kolejny jego dobry strzał z ostrego kąta został wybroniony.

11:17
    Od bramki grę wznawiają wrocławianie, ale dość łatwo poradził sobie Kowalski. Nie potrafił on jednak strzałem z dystansu zaskoczyć bramkarza.

10:49
    Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej części meczu. Uniwersytet Zielonogórski rozgrywa świetny mecz i prowadzi z Uniwersytetem Ekonomicznym Wrocław 3:1!

10:11
    Piękną kontrę wyprowadził na skrzydle Mierzwa i podawał na siódmy metr do Jacka Jasińskiego! Tylko interwencji bramkarza zielonogórzanie zawdzięczają brak straconego gola!

10:02
    Kolejny raz kapitan prowadzącego teamu świetnie pokazał się partnerom na pozycji, ale jego sytuacyjne uderzenie okazało się niecelne.

9:38
    Kolejną niezłą akcją popisali się zielonogórzanie. Ostatecznie do strzału dochodzi Greszczyk, ale rywal skutecznie go zablokował.

9:00
    Kamil Kruszyński znalazł miejsce do oddania uderzenia z dystansu, jednak poradził sobie i sparował futbolówkę na korner bramkarz.

8:19
    Otwarło się zdecydowanie to spotkanie. Obie ekipy zawzięcie atakują i szukają sobie okazji do zdobycia bramki.

7:24
    Gol dla Uniwersytetu Zielonogórskiego!
    Świetnym uderzeniem z dalszej odległości popisał się MICHAŁ HOC i bramkarz był zmuszony do kolejnej kapitulacji!!!

6:55
    Nieźle kombinowali teraz piłkarze z Zielonej Góry, ale ostatecznie mamy skuteczną grę w obronie wrocławian.

6:21
    Dwie sytuacje strzeleckie miał teraz Górecki. Jego pierwsza próba została zablokowana, a dobitka po rykoszecie wyszła na korner.

5:59
    Mylą się w kolejnym ataku zawodnicy z Uniwersytetu Ekonomicznego. W efekcie od bramki wznowi golkiper Uniwersytetu Zielonogórskiego.

5:13
    KACPER RYŚ był idealnie ustawiony w polu karnym rywali i celnym uderzeniem w krótki róg bramki wyprowadza swój zespół na prowadzenie!!!

4:32
    Tym razem MATEUSZ KOWALSKI świetnie zachował się pod bramką rywali i niemal z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki!!!

4:00
    Kowalski teraz zanotował idealny powrót do defensywy i zatrzymał rywala. Po chwili golkiper zielonogórzan wygrał pojedynek z Radziemskim!

3:24
    Michał Greszczyk jest aktywny w początkowych fragmentach spotkania, ale nie potrafi zaskoczyć dobrze ustawionego golkipera uderzeniami.

2:55
    Mateusz Kowalski podcinał szarżującego rywala i w efekcie słusznie otrzymuje napomnienie.

2:45
    Starają się grać wysokim pressingiem zielonogórzanie. Piłka uciekła teraz Bartoszowi Mierzwie za linię boczną.

2:03
    Kapitan zielonogórzan spokojnie opanował sytuację we własnym polu karnym po czym pognał pod bramkę rywala i uderzył nad poprzeczką.

1:20
    Kapitalny początek meczu w wykonaniu wrocławian!!! JACEK JASIŃSKI dobił strzał partnera i otworzył wynik spotkania!!!

0:49
    Uniwersytet Ekonomiczny nie był teraz w stanie wyjść z własnej połowy boiska. Futbolówka została wycofana do Kubika.

0:15
    Zielona Góra jako pierwsza wychodzi z atakiem na bramkę rywali. Finalnie piłka ucieka zawodnikowi tej drużyny za linię boczną.