PŚl Gliwice – AJD Częstochowa 2:0 (koniec) | UZ Zielona Góra – UE Wrocław 3:3 (2:0 po rz. karnych) | UPr Wrocław – UWr Wrocław 2:3 (koniec)
AWF Katowice – PWSZ Wałbrzych 5:5 (1:2 po rz. karnych) | UE Katowice – WSB Dąbrowa Górnicza 0:0 (poz.) | UŚ Katowice – AWF Wrocław 6:1 (koniec)
AJD Częstochowa – UPr Wrocław 0:0 (3:2 po rz. karnych) | UE Wrocław – AWF Katowice 0:3 (koniec) | PŚl Gliwice – UWr Wrocław 0:0 (2:1 po rz. karnych)
UZ Zielona Góra – PWSZ Wałbrzych 5:3 (koniec)
koniec po rz. karnych (2:0)
Uniwersytet Zielonogórski
3:3 (3:1)
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Niedziela 24.01.2016, 09:00 • Hala Sportowa, Katowice-Szopienice. • Akademickie Mistrzostwa Polski - Półfinał • Półfinał

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 09:00.

1

0:15
    Zielona Góra jako pierwsza wychodzi z atakiem na bramkę rywali. Finalnie piłka ucieka zawodnikowi tej drużyny za linię boczną.

0:49
    Uniwersytet Ekonomiczny nie był teraz w stanie wyjść z własnej połowy boiska. Futbolówka została wycofana do Kubika.

1:20
    Gol dla Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu!
    Kapitalny początek meczu w wykonaniu wrocławian!!! JACEK JASIŃSKI dobił strzał partnera i otworzył wynik spotkania!!!

2:03
    Kapitan zielonogórzan spokojnie opanował sytuację we własnym polu karnym po czym pognał pod bramkę rywala i uderzył nad poprzeczką.

2:45
    Starają się grać wysokim pressingiem zielonogórzanie. Piłka uciekła teraz Bartoszowi Mierzwie za linię boczną.

2:55
    Mateusz Kowalski podcinał szarżującego rywala i w efekcie słusznie otrzymuje napomnienie.

3:24
    Michał Greszczyk jest aktywny w początkowych fragmentach spotkania, ale nie potrafi zaskoczyć dobrze ustawionego golkipera uderzeniami.

4:00
    Kowalski teraz zanotował idealny powrót do defensywy i zatrzymał rywala. Po chwili golkiper zielonogórzan wygrał pojedynek z Radziemskim!

4:32
    Gol dla Uniwersytetu Zielonogórskiego!
    Tym razem MATEUSZ KOWALSKI świetnie zachował się pod bramką rywali i niemal z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki!!!

5:13
    KACPER RYŚ był idealnie ustawiony w polu karnym rywali i celnym uderzeniem w krótki róg bramki wyprowadza swój zespół na prowadzenie!!!

5:59
    Mylą się w kolejnym ataku zawodnicy z Uniwersytetu Ekonomicznego. W efekcie od bramki wznowi golkiper Uniwersytetu Zielonogórskiego.

6:21
    Dwie sytuacje strzeleckie miał teraz Górecki. Jego pierwsza próba została zablokowana, a dobitka po rykoszecie wyszła na korner.

6:55
    Nieźle kombinowali teraz piłkarze z Zielonej Góry, ale ostatecznie mamy skuteczną grę w obronie wrocławian.

7:24
    Świetnym uderzeniem z dalszej odległości popisał się MICHAŁ HOC i bramkarz był zmuszony do kolejnej kapitulacji!!!

8:19
    Otwarło się zdecydowanie to spotkanie. Obie ekipy zawzięcie atakują i szukają sobie okazji do zdobycia bramki.

9:00
    Kamil Kruszyński znalazł miejsce do oddania uderzenia z dystansu, jednak poradził sobie i sparował futbolówkę na korner bramkarz.

9:38
    Kolejną niezłą akcją popisali się zielonogórzanie. Ostatecznie do strzału dochodzi Greszczyk, ale rywal skutecznie go zablokował.

10:02
    Kolejny raz kapitan prowadzącego teamu świetnie pokazał się partnerom na pozycji, ale jego sytuacyjne uderzenie okazało się niecelne.

10:11
    Piękną kontrę wyprowadził na skrzydle Mierzwa i podawał na siódmy metr do Jacka Jasińskiego! Tylko interwencji bramkarza zielonogórzanie zawdzięczają brak straconego gola!

10:49
    Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej części meczu. Uniwersytet Zielonogórski rozgrywa świetny mecz i prowadzi z Uniwersytetem Ekonomicznym Wrocław 3:1!

11:17
    Od bramki grę wznawiają wrocławianie, ale dość łatwo poradził sobie Kowalski. Nie potrafił on jednak strzałem z dystansu zaskoczyć bramkarza.

11:40
    Jacek Jasiński jest jednym z najlepszych graczy w tym spotkaniu. Kolejny jego dobry strzał z ostrego kąta został wybroniony.

12:00
    Michał Hoc wyprowadził po przejęciu piłki szybką kontrę, ale ostatecznie potężna bomba z dystansu została wybroniona przez golkipera.

12:32
    Sojka przejął piłkę a w okolicach jedenastego metra i bez zastanowienia uderzał. Piłka po rykoszecie minimalnie mija słupek bramki.

13:10
    Piękne zwody w środkowej strefie boiska Kamila Kruszyńskiego. Po tych dryblingach rozegrał on akcję na lewe skrzydło.

13:49
    Jeszcze spróbują zdobyć bramkę kontaktową w tej połowie wrocławianie. Udanie jednak bronią się ich rywale.

14:21
    Michał Greszczyk i Kamil Kruszyński rozklepali defensywę rywali, ale ostatecznie uderzenie tego drugiego z linii pola karnego było niecelne!

14:55
    Piotr Czarnecki wyprowadził idealną kontrę swojego teamu, jednak po otrzymaniu futbolówki na ósmym metrze strzelał niedokładnie!

15

Po bardzo zaciętej i rozgrywanej w szybkim tempie pierwszej połowie mamy prowadzenie Uniwersytetu Zielonogórskiego 3:1.

16

15:19
    Od początku drugiej odsłony spotkania spróbowali konstruowania ataku pozycyjnego zielonogórzanie, ale niecelnie wyszli z akcją.

15:42
    Mariusz Stęplewski był bardzo bliski zdobycia bramki kontaktowej! Minął prostym zwodem rywala, ale później przegrał pojedynek z bramkarzem!

16:21
    Kamil Kruszyński kolejny raz pokazał się z dobrej strony i spróbował swoich sił strzałem z dystansu. Wywalczył jednak rzut rożny.

16:51
    Nie mamy wysokiego podejścia pressingiem ze strony wrocławian, ale udaje im się odebrać na wysokości linii środkowej boiska futbolówkę.

17:22
    W drugiej połowie tempo spotkania nieco spadło. Kobylnik w tej sytuacji doznał groźnie wyglądającej kontuzji.

17:40
    Coraz częściej nadziewają się na kontry wrocławian piłkarze z Zielonej Góry. Póki co kończy się jednak tylko na strachu.

18:15
    Bartosz Mierzwa miał idealną okazję do dogrania partnerowi spod linii końcowej, ale finalnie golkiper przeciął w ostatniej chwili to zagranie!

19:00
    Świetna kombinacja zespołu z Wrocławia i Mateusz Musiał otrzymał podanie na linii pola karnego! Strzałem z pierwszej piłki fatalnie jednak chybił!

19:21
    Sypią się jak z rogu obfitości kolejne uderzenia na bramkę zespołu z Zielonej Góry, jednak nie mamy nadal bramki kontaktowej.

20:11
    Kowalski miał teraz świetny pomysł na uruchomienie partnera z drużyny, ale ten nie przeczytał jego intencji.

20:48
    Kacper Ryś zdecydował się na dość zaskakujące uderzenie z dalszej odległości, jednak golkiper nie miał z nim problemów.

21:00
    Mateusz Kowalski znowu uaktywnił się w ofensywie i szarżował prawym skrzydłem. Jego uderzenie wybronił nogami bramkarz rywali.

21:06
    Po dobrze wykonanym rzucie rożnym uderzał zza pola karnego Michał Greszczyk, ale futbolówka po rykoszecie wychodzi tylko na korner.

21:39
    Wato zauważyć, że jest to niezwykle czysty pojedynek. Nadal nie mamy w drugiej połowie żadnego przewinienia.

21:45
    Mateusz Kowalski zagrał bez gwizdka aut i za to otrzymał drugą żółtą kartkę.

22:12
    W przewadze teraz mogą swoje akcje rozgrywać piłkarze z Wrocławia. Jest to dla nich nadzieja na zdobycie bramki.

23:06
    Po świetnie rozegranej akcji przez Wrocław mamy uderzenie z dalszej odległości MATEUSZA MUSIAŁA i piłka po rykoszecie wpadła do bramki!!!

24:10
    Coraz mocniej atakują wrocławianie. Szukają swoich okazji na zdobycie bramki wyrównującej.

24:36
    Michał Hoc otrzymał podanie po szybkiej kontrze na lewej stronie boiska, ale nie zmieścił piłkę mocnym strzałem w świetle bramki.

25:03
    Ostatnie pięć minut tego pojedynku. Próbują wyjść z atakiem piłkarze wrocławskiego teamu. Kolejne strzały zostały jednak zablokowane.

25:49
    Po zablokowanym uderzeniu z dalszej odległości będziemy mieli rzut rożny dla wrocławian. Później strzał Musiała wybronił golkiper.

26:10
    Po dobrze wykonanym rzucie rożnym z dalszej odległości uderza Dariusz Sojka, ale piękną paradą bramkarz przenosi piłkę nad poprzeczką.

26:24
    Mamy dopiero pierwsze przewinienie w tej części spotkania. Czekamy jeszcze na wytarcie parkietu i możemy wrócić do meczu.

27:30
    Denis Gordzielik zachował się odpowiednio i wyczyścił parkiet, po czym będziemy mogli w końcu wrócić do rozgrywania meczu.

27:52
    Po faulu zielonogórzanina w polu karnym będziemy mieli rzut karny!

27:53
    Stęplewski uderza potężnie z rzutu karnego, ale intuicyjną paradą wybronił ten mocny strzał bramkarz zielonogórzan!

28:22
    Rzut wolny dla Uniwersytetu Ekonomicznego Wrocław z bardzo bliskiej odległości od pola karnego Zielonej Góry.

28:23
    JACEK JASIŃSKI uderzał świetnie z rzutu wolnego i kompletnie zaskoczony golkiper nie potrafił interweniować!!!

28:41
    Mamy kontrowersję po tym jak piłka trafia w rękę zawodnika z Wrocławia w jego polu karnym. Pani sędzia uznała, że należy kontynuować grę.

29:00
    To już ostatnia minuta tego spotkania. Zielona Góra przechodzi jeszcze do ataku, ale Kruszyński źle uderzył z dystansu.

29:15
    Wrocławianie skupili się teraz na wysokim pressingu! Musiał przejął futbolówkę bardzo wysoko, jednak trafił z linii pola karnego w boczną siatkę!

29:43
    Pogubił się teraz golkiper zielonogórskiego zespołu! Próbował to wykorzystać Jasiński, ale jego uderzenie zostało w ostatniej chwili zablokowane!

30
    Druga połowa skończona.

Po drugiej odsłonie tego spotkania mamy remis 3:3 i za moment zobaczymy dogrywkę!

31
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

30:15
    Faule nadal są zachowane w dogrywce. Na chwilę obecną stan przewinień wynosi 1:2 dla Wrocławian.

30:35
    Greszczyk bardzo ładnym, szybkim zwodem minął rywala i huknął z dystansu, ale nie trafił w światło bramki!

31:00
    Zawodnik Uniwersytetu Ekonomicznego dość zaskakująco uderzył spod linii bocznej boiska, jednak trafia tylko w boczną siatkę.

31:18
    Znowu kapitan zielonogórskiego zespołu pokazał się na prawej stronie boiska, ale strzał z półobrotu wybronił golkiper.

31:49
    Powoli zbliżamy się do zakończenia pierwszej połowy dogrywki. Póki co nie mamy żadnego rozstrzygnięcia.

32:08
    Michał Greszczyk mógł teraz przesądzić o tryumfie swojego zespołu, ale jego uderzenie płaskie zza pola karnego cudownie wyczuł Jarosik!

32:45
    Bardzo ładną, indywidualną akcję przeprowadził Maciej Górecki, jednak uderzenie "ze szpica" mija dość znacznie bramkę rywali.

33
    Pierwsza dogrywka skończona.

Pierwsza połowa dogrywki nie przynosi rozstrzygnięcia.

34
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

33:25
    Wrocławianie tracą piłkę podczas kontrowania akcji w ataku pozycyjnego.

34:15
    Mamy już końcówkę tej połowy dogrywki i jest coraz bliżej rzutów karnych.

35:05
    Źle przyjmował piłkę na skrzydle Sojka i w efekcie ostatnią akcję tej połowy dogrywki wyprowadzają zielonogórzanie.

35:25
    Greszczyk faulowany na dziesiątym metrze! Będzie to świetna okazja na uderzenie w kierunku bramki Jarosika!

35:30
    Kamil Kruszyński nieźle przymierzył z rzutu wolnego, ale jego uderzenie mija o kilkanaście centymetrów bramkę!