Szczecin – Clearex 2:0 (koniec) | Red Devils – Rekord 6:6 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
2:0 (1:0)
Clearex Chorzów
Niedziela 31.01.2016, 14:00 • Azoty Arena, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 14

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (19:09:58)

Pogoń 04 Szczecin wygrała pierwszy mecz ligowy w 2016 roku i pierwszy w nowych koszulkach w granatowo-bordowe pasy. Drużyna wystąpiła dziś przetrzebiona kontuzjami i kartkami. Do gry na pełnych obrotach było zdolnych siedmiu futsalistów ze Szczecina. Mimo to gospodarze zwyciężyli dzięki zabójczej skuteczności i niezłej grze w obronie. Bohaterem dnia Kamil Lasik. Miewał już wyborne występy w Pogoni 04, ale tym razem przeszedł samego siebie. Bronił w niemożliwych sytuacjach, choć Clearex Chorzów próbował chyba wszystkiego, by go pokonać. Goście nie zagrali źle, ale muszą podreperować celowniki. Portowcy umocnili się w czołówce Futsal Ekstraklasy, a Clearex zostaje niziutko w tabeli.

40:00

39:00
    Ostatnia minuta. Fura szczęścia Pogoni 04 Szczecin, ale zarazem niezła gra w obronie i zabójcza skuteczność złożą się na pierwsze w nowym roku zwycięstwo.

38:00
    Clearex z wycofanym bramkarzem, ale nie stwarza realnego zagrożenia, a na dodatek złapał piąte przewinienie.

35:50
    Gol dla Pogoni!

ADAM JONCZYK podwoił przewagę Pogoni 04 Szczecin strzałem po podaniu Artura Jurczaka!

35:20
    Słupek uratował Pogoń 04 Szczecin! Płaskie, sprytne uderzenie Wojtyny zza linii pola karnego. Ile wynosi dziś limit szczęścia gospodarzy. Chyba jest nie do wyczerpania.

35:05
    Dwa uderzenia Pogoni 04 Szczecin. Jurczak z ostrego kąta oraz Jakubik z dystansu. Pierwszy nadział się na interwencję Purolczaka, a drugi spudłował.

34:24
    Ataki Clearexu Chorzów, ale powoli zaczyna brakować pomysłu, jak pokonać Kamila Lasika. Drużyna ze Śląska spróbowała już chyba dosłownie wszystkiego i nic nie przyniosło efektu.

32:55
    Tomasz Golly zatrzymał Bugańskiego faulem i oto czwarte przewinienie po stronie Clearexu Chorzów. Goście muszą uważać, by nie przekroczyć limitu.

32:20
    Brawa od publiczności dla Kamila Lasika. Golkiper zero-czwórki ponownie nie dał się pokonać w sytuacji sam na sam, a wydawało się, że przeciwnik ma odkryte 75 procent bramki i powinien sobie poradzić.

31:45
    Inna sprawa, że jeżeli Clearex tu nie zapunktuje, to chyba futsaliści nie będą się do siebie odzywać przez całą drogę powrotną za wszystkie zmarnowane w Szczecinie sytuacje podbramkowe.

31:00
    Kamil Lasik łapie piłkę w nieprawdopodobnych sytuacjach. Naprawdę trudno uwierzyć, że nie ma magnesu w dłoni albo dzwoneczka w futbolówce.

30:15
    Jonczyk zamknął 10 minut po przerwie lekkim dziobnięciem w sytuacji sam na sam. Beznadziejnie! Dlaczego nie uderzył mocno. To mogła być piłka na wagę zwycięstwa Portowców.

29:10
    Dawid Pasierbek nie zdołał zmieścić piłki w prostokącie zwanym bramką z ostrego kąta. Lasik spokojnie odbił nogą na korner. Nieskuteczny jest dziś zawodnik z numerem "14" na koszulce.

28:05
    Po przerwie na żądanie był oczywiście rzut wolny dla Pogoni 04 Szczecin. Tym razem nie skończył się trafieniem do siatki. Uderzał ponownie Maćkiewicz.

27:34
    Łukasz Żebrowski poprosił o przerwę na żądanie dla swojego zespołu. Przetrzebiona kontuzjami ekipa nie gra dziś rewelacyjnie.

27:10
    Spokojny chwyt Lasika. Miał już nie tylko w swojej karierze, ale w samym trwającym spotkaniu trudniejsze wyzwania, którym podołał.

26:05
    Wojtyna zdecydował się na uderzenie z dystansu. Nikogo nie porwał ani siłą, ani precyzją. Piłka utonęła w gąszczu nóg przeciwnika.

25:35
    Rychło w czas pierwsza, niezła akcja drużyny ze stolicy Pomorza Zachodniego. Problem w tym, że nikt nie sfinalizował strzałem płaskiego zagrania Mateusza Jakubiaka.

25:00
    5 minut pojedynku po przerwie. Pogoń 04 Szczecin niemal wyłącznie się broni, a nawet jeżeli ma ochotę zaatakować, to szybko kończy się niepowodzeniem.

23:40
    Portowcy wywierają presję na przeciwnikach. Ławka rezerwowych pokrzykuje głośno po każdym skutecznym rozbiciu ataku Clearexu.

23:05
    Jeszcze jeden pojedynek sam na sam, w którym górą jest Kamil Lasik. Jeżeli zero-czwórka zatriumfuje, to będzie wielka zasługa bramkarza, który trafił do klubu przed sezonem.

22:30
    Niecelne podanie Jonczyka do Bugańskiego. Dużo dziś niedokładności w grze byłego zawodnika Wisły Krakbet Kraków. Powinien wziąć się w garść.

21:23
    Minął się z piłką Lasik, ale na szczęście dla gospodarzy, bez poważnych konsekwencji. Nie wpadła mu ona za kołnierz do siatki.

20:40
    Od dwóch fauli w niespełna minutę rozpoczął Clearex Chorzów. Teraz grać nieczysto będą goście? Na to na razie wygląda.

20:01
    Druga połowa przed nami!

Pogoń 04 bliżej zwycięstwa.

Pogoń 04 Szczecin prowadzi skromnie z Clearexem Chorzów po 20 minutach pojedynku w Azoty Arenie. Gra toczy się generalnie pod dyktando gości, ale nie potrafią zdobyć gola ani początkowo z kontrataku, ani następnie z ataku pozycyjnego. Po drugie fenomenalnie spisuje się między słupkami Kamil Lasik i ratuje skórę drużynie z Pomorza Zachodniego. Po stronie Pogoni 04 jest skuteczność. Czy po przerwie wytrzyma z prowadzeniem, czy może wydarzy się coś nieoczekiwanego. Przekonajmy się wspólnie.

20:00

19:05
    Świetne zachowanie Maćkiewicza. Autor gola sprytnie nastrzelił przeciwnika i za minutę Pogoń 04 Szczecin zejdzie na przerwę z prowadzeniem. O ile nie wydarzy się żaden kataklizm.

18:10
    Bartosz Siadul powinien doprowadzić do remisu! Zapolował na płaskie podanie tuż przed bramką Kamila Lasika, dziobnął piłkę w jej kierunku. Fenomenalnie to zatrzymał Kamil Lasik! Świetna forma młodziana.

17:25
    Jeszcze raz Jurczak i tym razem został uprzedzony przez obrońcę tuż przed momentem strzału. Pogoń 04 Szczecin musi zadowolić się kornerem.

16:32
    Huknął sobie Jurczak i musiał interweniować na linii Purolczak. Pierwsza od kilku minut, skuteczna obrona bramkarza Clearexu Chorzów.

15:45
    Niby Clearex Chorzów strzela i atakuje, ale w ostatnich minutach bez błysku, przez co trudno powiedzieć, że aktualnie pachnie wyrównaniem. To jednak futsal. Jedna sekunda może zmienić każde wrażenie.

15:10
    Wybijają granatowo-bordowi i muszą przetrwać jeszcze 5 minut, by zanieść na przerwę prowadzenie. A może znów nieoczekiwanie zaskoczą Clearex drugim golem.

14:20
    Piłka niemal wyłącznie w posiadaniu zawodników w białych koszulkach, ale umiejętnie przesuwają się gospodarze i nie pozwalają na uderzenia z bliska. Z tymi z dystansu radzi sobie Kamil Lasik.

13:15
    Szymon Łuszczek huknął atomowo z dystansu. Niewiele zabrakło zawodnikowi Clearexu Chorzów, by umieścił piłkę pod poprzeczką bramki Pogoni 04 Szczecin.

12:55
    Gepert przerwał faulem taktycznym kontratak Clearexu Chorzów i uwaga, uwaga, Pogoń 04 Szczecin ma na koncie pięć przewinień.

12:25
    Spokojniejszy fragment spotkania. Pogoń 04 Szczecin pozwala teraz przeciwnikowi rozgrywać, a w takim ataku Clearex, nie czuje się dobrze jak w kontrach.

11:30
    Gra wznowiona po krótkiej przerwie. Jeden z zawodników Pogoni 04 Szczecin został trafiony piłką i potrzebował wsparcia medycznego.

11:20
    Pociągnął po lewej flance Tomasz Golly i wywalczył korner dla swojego zespołu. Polują goście na piąte przewinienie, które będzie groziło przedłużonym rzutem karnym.

11:09
    Jonczyk wyraźnie poirytowany. Nie miał ochoty wrócił za akcją przeciwnika, a gdy partner przerwał ją faulem, to wykopał piłkę w trybunę.

10:20
    10 minut pojedynku za kibicami. Gładczak napędza wściekłą ofensywę chorzowian, których podrażniła stracona nieoczekiwanie bramka.

09:35
    Niespodziewanie Pogoń 04 Szczecin wyszła na prowadzenie po stałym fragmencie. Clearex był lepszy, ale został uśpiony przez trenera Łukasza Żebrowskiego.

08:51
    Strzelcem bramki DANIEL MAĆKIEWICZ.

Tuż po przerwie na żądanie Łukasza Żebrowskiego jego podopieczni rozegrali perfekcyjnie rzut wolny! Maćkiewicz stał na przedpolu i uderzył płasko z dystansu do bramki Clearexu Chorzów!

08:30
    Początek spotkania jest bardzo klarowny. Clearex Chorzów nastawiony jest na kontrataki i radzi sobie w nich zdecydowanie lepiej niż Pogoń 04 Szczecin w ataku pozycyjnym. Drużyna ze Śląska powinna już prowadzić.

08:01
    Uwija się jak w ukropie Kamil Lasik. Gdyby nie młody bramkarz Pogoni 04 Szczecin, to już dawno Clearex fetowałby prowadzenie.

07:10
    Trzeci faul po stronie szczecinian i powoli muszą uważać, by nie przekroczyć limitu przed przerwą.

06:40
    Dla odmiany niebezpieczna szarża Jurczaka. W ostatnim momencie miał tysiąc myśli w głowie i zabrakło dobrego wykończenia ataku.

06:11
    Coraz bliżej gola chorzowianie! Daniel Wojtyna miał dużo miejsca na skrzydle i oczywiście zdecydował się na chytre uderzenie. Przypilnował narożnika Lasik i ponownie uratował swoją drużynę.

05:24
    Teraz Jakubiak wbiegł jak taran między obrońców Clearexu Chorzów i miał przed sobą tylko Purolczaka. Brawurowa interwencja bramkarza, który rzucił się pod nogi przeciwnika.

04:50
    Gładczak przed wyśmienitą szansą na otworzenie wyniku! Spóźnił się o ułamek sekundy do płaskiego wstrzelenia piłki z lewego skrzydła.

03:35
    Krzysztof Salisz zablokował rozegranie Portowców. Co prawda nie odzyskał piłki, ale stonował zapał przeciwnika do ataku.

02:45
    Teraz pierwsza interwencja Lasika. Zaskakujące uderzenie Clearexu Chorzów z rzutu wolnego. Piłka nabrała dziwnej rotacji i została szczęśliwie sparowana przez bramkarza Pogoni 04 Szczecin.

02:30
    Miejsce w bramce zajęli Kamil Lasik oraz Damian Purolczak. Obaj nie mieli dotychczas szansy na popisania się swoimi walorami.

02:05
    Na trybunach około 1500 kibiców. Grupa wsparcia rozpoczęła doping dla gospodarzy, a ci zadamawiają się na połowie Clearexu Chorzów.

01:41
    Akcja oskrzydlająca chorzowian. Płaskie podanie w środek pola, gdzie padła łupem Jakubiaka. Doskonałe ustawienie zawodnika Pogoni 04.

01:25
    Faul numer jeden Clearexu Chorzów. Uderzyć z rzutu wolnego próbował Bugański, jednak pechowo huknął w pierwszego, stojącego na linii defensora.

00:55
    Spokojna minuta na początek widowiska w Szczecinie. Pogoń 04 próbuje teraz ułożyć sobie grę w środku pola.

00:25
    Na początek piłkę zabrała w swoje posiadanie drużyna gości. Rozegranie zostało przerwane przez futsalistów Pogoni 04 Szczecin.

00:01

Pogoń 04 Szczecin wystąpi dziś po raz pierwszy w nowych strojach. Tak samo jak trawiasta drużyna Pogoni została ubrana w granatowo-bordowe pasiaki.

Pogoń 04 Szczecin: Lasik, Koszmider – Bugański, Tubacki, Jakubiak, Jonczyk, Solecki, Żebrowski, Gepert, Jurczak, Kawczak, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii.

Clearex Chorzów: Purolczak – Gładczak, Golly, Salisz, Seget, Omylak, Budniak, Wojtyna, Łuszczek, Ulfik, Pasierbek, Zastawnik, Siadul.

Sędziowie: Stawicki, Dębowski – Struk.

Zapraszamy na relację na żywo z drugiego meczu Pogoni 04 Szczecin w 2016 roku. W Azoty Arenie wystąpi Clearex Chorzów. Początek pojedynku o godzinie 14.

Sezon układa się szczecinianom nieźle. W poprzednim spadli z Futsal Ekstraklasy, a w obecnym plasują się na 3. miejscu w tabeli. Chcą przyozdobić szyje medalami, ale by marzenia stały się rzeczywistością, muszą regularnie punktować.

Pogoń 04 Szczecin jest niepokonana we własnej hali. Także poprzednie spotkanie rozegrała w Azoty Arenie. Zremisowała 2:2 z Rekordem Bielsko-Biała, a mecz obejrzało na żywo 5000 kibiców. W tej samej, otwierającej rok kolejce Clearex Chorzów przegrał dotkliwie 2:8 z Gattą Active Zduńska Wola.

Problemem gospodarzy są absencje. Szeroka grupa zawodników pauzuje albo za nadmiar kartek albo z powodu kontuzji. To stawia pod znakiem zapytania, czy pojedynek ma faworyta. Zapowiada się raczej zacięte widowisko pełne skrajnych emocji.

O tym, że gospodarze są na 3. miejscu w tabeli już wspomnieliśmy. Uzbierali dotychczas 22 punkty za sześć zwycięstw i cztery remisy. To o 10 oczek więcej niż ma na koncie Clearex Chorzów. Drużynę, która obchodzi w tym roku piękny jubileusz, czeka raczej walka o utrzymanie niż o laury.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

Gole: 9. Maćkiewicz, 36. Jonczyk

Kartki:   13. Gepert (SZC)

Pogoń '04 Szczecin: Lasik, Koszmider – Bugański, Tubacki, Jakubiak, Jonczyk, Solecki, Żebrowski, Gepert, Jurczak, Kawczak, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii.

Sędziowie: Stawicki, Dębowski – Struk