Szczecin – Clearex 2:0 (koniec) | Red Devils – Rekord 6:6 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
2:0 (1:0)
Clearex Chorzów
Niedziela 31.01.2016, 14:00 • Azoty Arena, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 14

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

O tym, że gospodarze są na 3. miejscu w tabeli już wspomnieliśmy. Uzbierali dotychczas 22 punkty za sześć zwycięstw i cztery remisy. To o 10 oczek więcej niż ma na koncie Clearex Chorzów. Drużynę, która obchodzi w tym roku piękny jubileusz, czeka raczej walka o utrzymanie niż o laury.

Problemem gospodarzy są absencje. Szeroka grupa zawodników pauzuje albo za nadmiar kartek albo z powodu kontuzji. To stawia pod znakiem zapytania, czy pojedynek ma faworyta. Zapowiada się raczej zacięte widowisko pełne skrajnych emocji.

Pogoń 04 Szczecin jest niepokonana we własnej hali. Także poprzednie spotkanie rozegrała w Azoty Arenie. Zremisowała 2:2 z Rekordem Bielsko-Biała, a mecz obejrzało na żywo 5000 kibiców. W tej samej, otwierającej rok kolejce Clearex Chorzów przegrał dotkliwie 2:8 z Gattą Active Zduńska Wola.

Sezon układa się szczecinianom nieźle. W poprzednim spadli z Futsal Ekstraklasy, a w obecnym plasują się na 3. miejscu w tabeli. Chcą przyozdobić szyje medalami, ale by marzenia stały się rzeczywistością, muszą regularnie punktować.

Zapraszamy na relację na żywo z drugiego meczu Pogoni 04 Szczecin w 2016 roku. W Azoty Arenie wystąpi Clearex Chorzów. Początek pojedynku o godzinie 14.

Pogoń 04 Szczecin: Lasik, Koszmider – Bugański, Tubacki, Jakubiak, Jonczyk, Solecki, Żebrowski, Gepert, Jurczak, Kawczak, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii.

Clearex Chorzów: Purolczak – Gładczak, Golly, Salisz, Seget, Omylak, Budniak, Wojtyna, Łuszczek, Ulfik, Pasierbek, Zastawnik, Siadul.

Sędziowie: Stawicki, Dębowski – Struk.

Pogoń 04 Szczecin wystąpi dziś po raz pierwszy w nowych strojach. Tak samo jak trawiasta drużyna Pogoni została ubrana w granatowo-bordowe pasiaki.

00:01

00:25
    Na początek piłkę zabrała w swoje posiadanie drużyna gości. Rozegranie zostało przerwane przez futsalistów Pogoni 04 Szczecin.

00:55
    Spokojna minuta na początek widowiska w Szczecinie. Pogoń 04 próbuje teraz ułożyć sobie grę w środku pola.

01:25
    Faul numer jeden Clearexu Chorzów. Uderzyć z rzutu wolnego próbował Bugański, jednak pechowo huknął w pierwszego, stojącego na linii defensora.

01:41
    Akcja oskrzydlająca chorzowian. Płaskie podanie w środek pola, gdzie padła łupem Jakubiaka. Doskonałe ustawienie zawodnika Pogoni 04.

02:05
    Na trybunach około 1500 kibiców. Grupa wsparcia rozpoczęła doping dla gospodarzy, a ci zadamawiają się na połowie Clearexu Chorzów.

02:30
    Miejsce w bramce zajęli Kamil Lasik oraz Damian Purolczak. Obaj nie mieli dotychczas szansy na popisania się swoimi walorami.

02:45
    Teraz pierwsza interwencja Lasika. Zaskakujące uderzenie Clearexu Chorzów z rzutu wolnego. Piłka nabrała dziwnej rotacji i została szczęśliwie sparowana przez bramkarza Pogoni 04 Szczecin.

03:35
    Krzysztof Salisz zablokował rozegranie Portowców. Co prawda nie odzyskał piłki, ale stonował zapał przeciwnika do ataku.

04:50
    Gładczak przed wyśmienitą szansą na otworzenie wyniku! Spóźnił się o ułamek sekundy do płaskiego wstrzelenia piłki z lewego skrzydła.

05:24
    Teraz Jakubiak wbiegł jak taran między obrońców Clearexu Chorzów i miał przed sobą tylko Purolczaka. Brawurowa interwencja bramkarza, który rzucił się pod nogi przeciwnika.

06:11
    Coraz bliżej gola chorzowianie! Daniel Wojtyna miał dużo miejsca na skrzydle i oczywiście zdecydował się na chytre uderzenie. Przypilnował narożnika Lasik i ponownie uratował swoją drużynę.

06:40
    Dla odmiany niebezpieczna szarża Jurczaka. W ostatnim momencie miał tysiąc myśli w głowie i zabrakło dobrego wykończenia ataku.

07:10
    Trzeci faul po stronie szczecinian i powoli muszą uważać, by nie przekroczyć limitu przed przerwą.

08:01
    Uwija się jak w ukropie Kamil Lasik. Gdyby nie młody bramkarz Pogoni 04 Szczecin, to już dawno Clearex fetowałby prowadzenie.

08:30
    Początek spotkania jest bardzo klarowny. Clearex Chorzów nastawiony jest na kontrataki i radzi sobie w nich zdecydowanie lepiej niż Pogoń 04 Szczecin w ataku pozycyjnym. Drużyna ze Śląska powinna już prowadzić.

08:51
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki DANIEL MAĆKIEWICZ.

Tuż po przerwie na żądanie Łukasza Żebrowskiego jego podopieczni rozegrali perfekcyjnie rzut wolny! Maćkiewicz stał na przedpolu i uderzył płasko z dystansu do bramki Clearexu Chorzów!

09:35
    Niespodziewanie Pogoń 04 Szczecin wyszła na prowadzenie po stałym fragmencie. Clearex był lepszy, ale został uśpiony przez trenera Łukasza Żebrowskiego.

10:20
    10 minut pojedynku za kibicami. Gładczak napędza wściekłą ofensywę chorzowian, których podrażniła stracona nieoczekiwanie bramka.

11:09
    Jonczyk wyraźnie poirytowany. Nie miał ochoty wrócił za akcją przeciwnika, a gdy partner przerwał ją faulem, to wykopał piłkę w trybunę.

11:20
    Pociągnął po lewej flance Tomasz Golly i wywalczył korner dla swojego zespołu. Polują goście na piąte przewinienie, które będzie groziło przedłużonym rzutem karnym.

11:30
    Gra wznowiona po krótkiej przerwie. Jeden z zawodników Pogoni 04 Szczecin został trafiony piłką i potrzebował wsparcia medycznego.

12:25
    Spokojniejszy fragment spotkania. Pogoń 04 Szczecin pozwala teraz przeciwnikowi rozgrywać, a w takim ataku Clearex, nie czuje się dobrze jak w kontrach.

12:55
    Gepert przerwał faulem taktycznym kontratak Clearexu Chorzów i uwaga, uwaga, Pogoń 04 Szczecin ma na koncie pięć przewinień.

13:15
    Szymon Łuszczek huknął atomowo z dystansu. Niewiele zabrakło zawodnikowi Clearexu Chorzów, by umieścił piłkę pod poprzeczką bramki Pogoni 04 Szczecin.

14:20
    Piłka niemal wyłącznie w posiadaniu zawodników w białych koszulkach, ale umiejętnie przesuwają się gospodarze i nie pozwalają na uderzenia z bliska. Z tymi z dystansu radzi sobie Kamil Lasik.

15:10
    Wybijają granatowo-bordowi i muszą przetrwać jeszcze 5 minut, by zanieść na przerwę prowadzenie. A może znów nieoczekiwanie zaskoczą Clearex drugim golem.

15:45
    Niby Clearex Chorzów strzela i atakuje, ale w ostatnich minutach bez błysku, przez co trudno powiedzieć, że aktualnie pachnie wyrównaniem. To jednak futsal. Jedna sekunda może zmienić każde wrażenie.

16:32
    Huknął sobie Jurczak i musiał interweniować na linii Purolczak. Pierwsza od kilku minut, skuteczna obrona bramkarza Clearexu Chorzów.

17:25
    Jeszcze raz Jurczak i tym razem został uprzedzony przez obrońcę tuż przed momentem strzału. Pogoń 04 Szczecin musi zadowolić się kornerem.

18:10
    Bartosz Siadul powinien doprowadzić do remisu! Zapolował na płaskie podanie tuż przed bramką Kamila Lasika, dziobnął piłkę w jej kierunku. Fenomenalnie to zatrzymał Kamil Lasik! Świetna forma młodziana.

19:05
    Świetne zachowanie Maćkiewicza. Autor gola sprytnie nastrzelił przeciwnika i za minutę Pogoń 04 Szczecin zejdzie na przerwę z prowadzeniem. O ile nie wydarzy się żaden kataklizm.

20:00

Pogoń 04 Szczecin prowadzi skromnie z Clearexem Chorzów po 20 minutach pojedynku w Azoty Arenie. Gra toczy się generalnie pod dyktando gości, ale nie potrafią zdobyć gola ani początkowo z kontrataku, ani następnie z ataku pozycyjnego. Po drugie fenomenalnie spisuje się między słupkami Kamil Lasik i ratuje skórę drużynie z Pomorza Zachodniego. Po stronie Pogoni 04 jest skuteczność. Czy po przerwie wytrzyma z prowadzeniem, czy może wydarzy się coś nieoczekiwanego. Przekonajmy się wspólnie.
    Pogoń 04 bliżej zwycięstwa.

Druga połowa przed nami!

20:01

20:40
    Od dwóch fauli w niespełna minutę rozpoczął Clearex Chorzów. Teraz grać nieczysto będą goście? Na to na razie wygląda.

21:23
    Minął się z piłką Lasik, ale na szczęście dla gospodarzy, bez poważnych konsekwencji. Nie wpadła mu ona za kołnierz do siatki.

22:30
    Niecelne podanie Jonczyka do Bugańskiego. Dużo dziś niedokładności w grze byłego zawodnika Wisły Krakbet Kraków. Powinien wziąć się w garść.

23:05
    Jeszcze jeden pojedynek sam na sam, w którym górą jest Kamil Lasik. Jeżeli zero-czwórka zatriumfuje, to będzie wielka zasługa bramkarza, który trafił do klubu przed sezonem.

23:40
    Portowcy wywierają presję na przeciwnikach. Ławka rezerwowych pokrzykuje głośno po każdym skutecznym rozbiciu ataku Clearexu.

25:00
    5 minut pojedynku po przerwie. Pogoń 04 Szczecin niemal wyłącznie się broni, a nawet jeżeli ma ochotę zaatakować, to szybko kończy się niepowodzeniem.

25:35
    Rychło w czas pierwsza, niezła akcja drużyny ze stolicy Pomorza Zachodniego. Problem w tym, że nikt nie sfinalizował strzałem płaskiego zagrania Mateusza Jakubiaka.

26:05
    Wojtyna zdecydował się na uderzenie z dystansu. Nikogo nie porwał ani siłą, ani precyzją. Piłka utonęła w gąszczu nóg przeciwnika.

27:10
    Spokojny chwyt Lasika. Miał już nie tylko w swojej karierze, ale w samym trwającym spotkaniu trudniejsze wyzwania, którym podołał.

27:34
    Łukasz Żebrowski poprosił o przerwę na żądanie dla swojego zespołu. Przetrzebiona kontuzjami ekipa nie gra dziś rewelacyjnie.

28:05
    Po przerwie na żądanie był oczywiście rzut wolny dla Pogoni 04 Szczecin. Tym razem nie skończył się trafieniem do siatki. Uderzał ponownie Maćkiewicz.

29:10
    Dawid Pasierbek nie zdołał zmieścić piłki w prostokącie zwanym bramką z ostrego kąta. Lasik spokojnie odbił nogą na korner. Nieskuteczny jest dziś zawodnik z numerem "14" na koszulce.

30:15
    Jonczyk zamknął 10 minut po przerwie lekkim dziobnięciem w sytuacji sam na sam. Beznadziejnie! Dlaczego nie uderzył mocno. To mogła być piłka na wagę zwycięstwa Portowców.

31:00
    Kamil Lasik łapie piłkę w nieprawdopodobnych sytuacjach. Naprawdę trudno uwierzyć, że nie ma magnesu w dłoni albo dzwoneczka w futbolówce.

31:45
    Inna sprawa, że jeżeli Clearex tu nie zapunktuje, to chyba futsaliści nie będą się do siebie odzywać przez całą drogę powrotną za wszystkie zmarnowane w Szczecinie sytuacje podbramkowe.

32:20
    Brawa od publiczności dla Kamila Lasika. Golkiper zero-czwórki ponownie nie dał się pokonać w sytuacji sam na sam, a wydawało się, że przeciwnik ma odkryte 75 procent bramki i powinien sobie poradzić.

32:55
    Tomasz Golly zatrzymał Bugańskiego faulem i oto czwarte przewinienie po stronie Clearexu Chorzów. Goście muszą uważać, by nie przekroczyć limitu.

34:24
    Ataki Clearexu Chorzów, ale powoli zaczyna brakować pomysłu, jak pokonać Kamila Lasika. Drużyna ze Śląska spróbowała już chyba dosłownie wszystkiego i nic nie przyniosło efektu.

35:05
    Dwa uderzenia Pogoni 04 Szczecin. Jurczak z ostrego kąta oraz Jakubik z dystansu. Pierwszy nadział się na interwencję Purolczaka, a drugi spudłował.

35:20
    Słupek uratował Pogoń 04 Szczecin! Płaskie, sprytne uderzenie Wojtyny zza linii pola karnego. Ile wynosi dziś limit szczęścia gospodarzy. Chyba jest nie do wyczerpania.

35:50

ADAM JONCZYK podwoił przewagę Pogoni 04 Szczecin strzałem po podaniu Artura Jurczaka!

38:00
    Clearex z wycofanym bramkarzem, ale nie stwarza realnego zagrożenia, a na dodatek złapał piąte przewinienie.

39:00
    Ostatnia minuta. Fura szczęścia Pogoni 04 Szczecin, ale zarazem niezła gra w obronie i zabójcza skuteczność złożą się na pierwsze w nowym roku zwycięstwo.

40:00

Pogoń 04 Szczecin wygrała pierwszy mecz ligowy w 2016 roku i pierwszy w nowych koszulkach w granatowo-bordowe pasy. Drużyna wystąpiła dziś przetrzebiona kontuzjami i kartkami. Do gry na pełnych obrotach było zdolnych siedmiu futsalistów ze Szczecina. Mimo to gospodarze zwyciężyli dzięki zabójczej skuteczności i niezłej grze w obronie. Bohaterem dnia Kamil Lasik. Miewał już wyborne występy w Pogoni 04, ale tym razem przeszedł samego siebie. Bronił w niemożliwych sytuacjach, choć Clearex Chorzów próbował chyba wszystkiego, by go pokonać. Goście nie zagrali źle, ale muszą podreperować celowniki. Portowcy umocnili się w czołówce Futsal Ekstraklasy, a Clearex zostaje niziutko w tabeli.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (19:09:58)

Gole: 9. Maćkiewicz, 36. Jonczyk

Kartki:   13. Gepert (SZC)

Pogoń '04 Szczecin: Lasik, Koszmider – Bugański, Tubacki, Jakubiak, Jonczyk, Solecki, Żebrowski, Gepert, Jurczak, Kawczak, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii.

Sędziowie: Stawicki, Dębowski – Struk