Szczecin – Clearex 2:0 (koniec) | Red Devils – Rekord 6:6 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
2:0 (1:0)
Clearex Chorzów
Niedziela 31.01.2016, 14:00 • Azoty Arena, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 14

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (19:09:58)

Pogoń 04 Szczecin wygrała pierwszy mecz ligowy w 2016 roku i pierwszy w nowych koszulkach w granatowo-bordowe pasy. Drużyna wystąpiła dziś przetrzebiona kontuzjami i kartkami. Do gry na pełnych obrotach było zdolnych siedmiu futsalistów ze Szczecina. Mimo to gospodarze zwyciężyli dzięki zabójczej skuteczności i niezłej grze w obronie. Bohaterem dnia Kamil Lasik. Miewał już wyborne występy w Pogoni 04, ale tym razem przeszedł samego siebie. Bronił w niemożliwych sytuacjach, choć Clearex Chorzów próbował chyba wszystkiego, by go pokonać. Goście nie zagrali źle, ale muszą podreperować celowniki. Portowcy umocnili się w czołówce Futsal Ekstraklasy, a Clearex zostaje niziutko w tabeli.

40:00

39:00
    Ostatnia minuta. Fura szczęścia Pogoni 04 Szczecin, ale zarazem niezła gra w obronie i zabójcza skuteczność złożą się na pierwsze w nowym roku zwycięstwo.

38:00
    Clearex z wycofanym bramkarzem, ale nie stwarza realnego zagrożenia, a na dodatek złapał piąte przewinienie.

35:50
    Gol dla Pogoni!

ADAM JONCZYK podwoił przewagę Pogoni 04 Szczecin strzałem po podaniu Artura Jurczaka!

35:20
    Słupek uratował Pogoń 04 Szczecin! Płaskie, sprytne uderzenie Wojtyny zza linii pola karnego. Ile wynosi dziś limit szczęścia gospodarzy. Chyba jest nie do wyczerpania.

35:05
    Dwa uderzenia Pogoni 04 Szczecin. Jurczak z ostrego kąta oraz Jakubik z dystansu. Pierwszy nadział się na interwencję Purolczaka, a drugi spudłował.

34:24
    Ataki Clearexu Chorzów, ale powoli zaczyna brakować pomysłu, jak pokonać Kamila Lasika. Drużyna ze Śląska spróbowała już chyba dosłownie wszystkiego i nic nie przyniosło efektu.

32:55
    Tomasz Golly zatrzymał Bugańskiego faulem i oto czwarte przewinienie po stronie Clearexu Chorzów. Goście muszą uważać, by nie przekroczyć limitu.

32:20
    Brawa od publiczności dla Kamila Lasika. Golkiper zero-czwórki ponownie nie dał się pokonać w sytuacji sam na sam, a wydawało się, że przeciwnik ma odkryte 75 procent bramki i powinien sobie poradzić.

31:45
    Inna sprawa, że jeżeli Clearex tu nie zapunktuje, to chyba futsaliści nie będą się do siebie odzywać przez całą drogę powrotną za wszystkie zmarnowane w Szczecinie sytuacje podbramkowe.

31:00
    Kamil Lasik łapie piłkę w nieprawdopodobnych sytuacjach. Naprawdę trudno uwierzyć, że nie ma magnesu w dłoni albo dzwoneczka w futbolówce.

30:15
    Jonczyk zamknął 10 minut po przerwie lekkim dziobnięciem w sytuacji sam na sam. Beznadziejnie! Dlaczego nie uderzył mocno. To mogła być piłka na wagę zwycięstwa Portowców.

29:10
    Dawid Pasierbek nie zdołał zmieścić piłki w prostokącie zwanym bramką z ostrego kąta. Lasik spokojnie odbił nogą na korner. Nieskuteczny jest dziś zawodnik z numerem "14" na koszulce.

28:05
    Po przerwie na żądanie był oczywiście rzut wolny dla Pogoni 04 Szczecin. Tym razem nie skończył się trafieniem do siatki. Uderzał ponownie Maćkiewicz.

27:34
    Łukasz Żebrowski poprosił o przerwę na żądanie dla swojego zespołu. Przetrzebiona kontuzjami ekipa nie gra dziś rewelacyjnie.

27:10
    Spokojny chwyt Lasika. Miał już nie tylko w swojej karierze, ale w samym trwającym spotkaniu trudniejsze wyzwania, którym podołał.

26:05
    Wojtyna zdecydował się na uderzenie z dystansu. Nikogo nie porwał ani siłą, ani precyzją. Piłka utonęła w gąszczu nóg przeciwnika.

Gole: 9. Maćkiewicz, 36. Jonczyk

Kartki:   13. Gepert (SZC)

Pogoń '04 Szczecin: Lasik, Koszmider – Bugański, Tubacki, Jakubiak, Jonczyk, Solecki, Żebrowski, Gepert, Jurczak, Kawczak, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii.

Clearex Chorzów: Purolczak – Gładczak, Golly, Salisz, Seget, Omylak, Budniak, Wojtyna, Łuszczek, Ulfik, Pasierbek, Zastawnik, Siadul.

Sędziowie: Stawicki, Dębowski – Struk