Rennes – Saint-Étienne 0:1 (koniec)
Stade Rennes
0:1 (0:0)
AS Saint-Étienne
Czwartek 04.02.2016, 21:00 • Roazhon Park, Rennes • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 24

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

W jednym z najciekawszych spotkań 24. kolejki ligi francuskiej Stade Rennais FC podejmie AS Saint-Étienne. Obie drużyny walczą o awans do europejskich pucharów co zwiastuje dobre i emocjonujące widowisko.
    Ten mecz budzi wiele emocji:

Gospodarze zajmują szóste miejsce w lidze. Do tej pory wygrali osiem spotkań, dziesięć zremisowali i pięć przegrali. Ich bilans bramkowy to 32:29. Sześć goli zdobył Kamil Grosicki.

Saint-Etienne plasuje się na ósmy miejscu. Goście wygrali dziesięć spotkań, trzy zremisowali i dziesięć przegrali. Ich bilans bramkowy to 25:27.

Zawodnikiem gospodarzy jest Kamil Grosicki. Popularny Grosik w dwudziestu meczach ligowych zdobył sześć goli i zaliczył dwie asysty.

Drużynę gospodarzy w czasie zimowego okienka transferowego wzmocnił Kermit Erasmus z Orlando Pirates. Opuścił ją Abdoulaye Doucoure, który odszedł do Watfordu.

Saint-Etienne zmocnili m.in. Ole Selnaes z Rosenborga i Oussama Tannane z Heraclesa Almelo. Nikt znaczący nie opuścił drużyny gości.
    Nowe nabytki gości:

Dobiega końca rozgrzewka obu ekip.

Zawodnicy już wychodzą z tunelu.

1

1
    Pierwszy faul w środku pola. Faulowany Sylla.

3
    Długa piłka w kierunku Soderlunda. Futbolówka wędruje przed szesnastkę, a po chwili na prawe skrzydło do Monneta-Paqueta, który popisuje się fatalną centrą.

4
    Na spalonym złapany został Soderlund.

5
    Małe zamieszanie pod polem karnym Rennes. Ostatecznie faul w ofensywie popełnia jeden z graczy Saint Etienne.

7
    Płaska centra z prawego skrzydła Clement. Przepuszcza piłkę Monnet-Paquet, lecz nie dochodzi do strzału Soderlund.

9
    Kolejna centra z prawego skrzydła. Podczas dośrodkowania ucierpiał Monnet-Paquet. Przerwa w grze.

12
    Pierwsza próba Rennes, lecz niecelnie centruje N'Tep.

13
    Dobre prostopadłe podanie Quintero do Dembele. Uprzedził go jednak Ruffier.

14
    Rzut wolny z okolicy 30 metra dla gości.

15
    Zbyt głęboki dośrodkowanie Tabanou. Rozpocznie Costil.

18
    Uspokoiła się lekko gra, lecz nadal w większym posiadaniu piłki gracze gości.

20
    Żółtą kartkę otrzymuje Jean-Christophe Bahebeck (AS Saint-Étienne).

22
    Żółtą kartkę otrzymuje Yacouba Sylla (Stade Rennais FC).

23
    W starciu z graczem Rennes ucierpiał Lemoine. Rozgrzewa się jeden z graczy gośći.

24
    Długa piłka w pole karne gospodarzy. Radzą sobie obrońcy Rennes. Po chwili szybko zespół wyszedł z kontrą, lecz zatrzymany został w próbie minięcia rywala w polu karnym Dembele.

25
    Rzut rożny dla gości. Arbiter uznał, że Costil złapał piłkę za linią końcową

26
    Głową wybija centrę poza pole karne Mexer. Po chwili uderzył Baheback i ponownie wywalczył korner.

26
    M'Bengue wybija piłkę na kolejny rzut rożny.

27
    Centra przed szesnastkę do Lemoine, który z woleja uderzył obok bramki.
    27. Fabien Lemoine (SET)

28
    Rzut wolny z ok. 35 metrów dla gości.

29
    Długa piłka i pewnie wyłapuje Costil.

30
    Indywidualnie próbował zejść do środka N'Tep. Został jednak zatrzymany.

33
    Rzut rożny dla Saint Etienne.

34
    Radzą sobie z centrą gospodarze.

35
    Szansa z rzutu rożnego dla Rennes. Pewnie wyłapuje dośrodkowanie Ruffier.

37
    Długie zagranie w kierunku Soderlunda. Wyłapuje piłkę Costil.

40
    PPięć minut do końca pierwszej połowy. W ostatnich fragmentach gry nie oglądamy zagrożenia pod jedną ani drugą bramką.

42
    Zablokowana centra z lewego skrzydła Bahebecka. Rzut rożny.

43
    Za niskie dośrodkowanie i szybko piłka ląduje poza polem karnym gospodarzy.

45
    Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza część gry.

45+2
    Z dystansu huknął Bahebeck. Rozpocznie od bramki Costil.

45+3

Saint Etienne z początku przycisnęło rywala, lecz z czasem gra dość się wyrównała i obie strony nie były w stanie zagrozić bramce rywala. Miejmy nadzieję, że po przerwie zobaczymy ciekawsze widowisko, bo póki co tempo nie powala.

46

46
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Paul-Georges Ntep, na boisku pojawia się Benjamin André.

47
    Indywidualnie próbował Andre, lecz pogubił się w dryblingu.

49
    Faulowany na prawym skrzydle Theophile. Rzut wolny.

50
    Zbyt głębokie dośrodkowanie. Spokojnie interweniują gracze Rennes.

51
    Indywidualnie próbował Bahebeck. Stracił jednak piłkę na skrzydle.

53
    Fatalna centra z lewego skrzydła Cohade'a.

54
    Soderlund doszedł do centry z prawego skrzydła i uderzył obok bramki.

55
    Boga marnuje kapitalną szansę! Po wyłożeniu piłki i mając przed sobą jedynie bramkarza. Z około 14-15 metrów uderzył wysoko nad poprzeczką!

59
    Przycisnęli goście. Najpierw swoich sił strząłem próbował Lemoine, a po chwili z nożyc po rzucie rożnym Bahebeck.

60
    Centrę z lewego skrzydła wyłapuje Costil.

61
    Nadepnięty na stopę został Soderlund. Przerwa w grze.

62
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Jeremie Boga, na boisku pojawia się Kamil Grosicki.

64
    Centra Grosickiego. Wybijają futbolówkę gracze gości.

66
    Długą piłkę w kierunku Grosickiego wyłapuje Ruffier.

69
    Korner dla Saint Etienne.

70
    Piłka powędrowała poza pole karne do Lemoine. Ten uderzając z powietrza trafił w jednego z graczy rywali.

71
    Żółtą kartkę otrzymuje Moustapha Bayal Sall (AS Saint-Étienne).

72
    Zmiana w drużynie AS Saint-Étienne: z boiska schodzi Jean-Christophe Bahebeck, na boisku pojawia się Benjamin Corgnet.

73
    Żółtą kartkę otrzymuje Edson Mexer (Stade Rennais FC).

73
    Gol dla Saint-Étienne!

Dośrodkowanie z rzutu wolnego ląduje prosto na głowie MOUSTAPHY BAYAL SALLA, a ten pokonuje Costila!
    73. Moustapha Bayal Sall (SET) - 0:1

76
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Yacouba Sylla, na boisku pojawia się Giovanni Sio.

77
    Zablokowana centra Grosickiego. Rzut rożny.

77
    Zbyt płaska centra i od autu rozpocznie Rennes.

78
    Ależ kapitalna okazja Sio! Po centrze M'Bengue, napastnik Rennes z kilku metrów nie trafił nawet w bramkę!

79
    Zmiana w drużynie AS Saint-Étienne: z boiska schodzi Fabien Lemoine, na boisku pojawia się Vincent Pajot.

80
    Korner dla Rennes.

81
    Uspokoił grę wybiciem głową Pogba.

83
    Uderzenie głową po centrze Dembele ląduje w rękach Ruffiera.

85
    Indywidualine próbował Dembele, lecz został zablokowany i piłka wyladowała za linią końcową.

86
    Zmiana w drużynie AS Saint-Étienne: z boiska schodzi Alexander Søderlund, na boisku pojawia się Nolan Roux.

87
    Korner dla gości. Krótko rozegrany i po chwili rozpoczna gracze Saint Etienne od autu.

90
    Długa piłka w kierunku bramki Ruffiera. Pewnie głową obrońca gości.

90+1
    Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

90+1
    Rzut rożny dla Rennes po centrze Grosickiego.

90+2
    Uspokoili grę goście.

90+4

Goście po niełatwym spotkaniu wygrywają na wyjeździe z Rennes 1;0. Bramkę zdobył obrońca Moustapha Bayal Sall. Saint Etienne wygrywając awansowało na 5. pozycję w ligowej tabeli. Dziękujemy za uwagę. (22:50:59)

Adrian Somorowski

Gole: 73. Bayal Sall

Kartki:   22. Sylla (REN), 73. Mexer (REN) – 20. Bahebeck (SET), 71. Bayal Sall (SET)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 0:4. Strzały niecelne: 5:9. Rzuty rożne: 4:8. Spalone: 1:1. Foule: 8:16.
    Stade Rennes: Costil – Danzé (C), Mexer, Mendes, M'Bengue – Fernandes, Sylla (76. Sio) – Dembèlé, Quintero, Ntep (46. André) – Boga (62. Grosicki).
    Zmiany: Sorin – Zeffane, Armand, Moreira, André, Grosicki, Sio.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Théophile-Catherine, Bayal Sall (C), F. Pogba, Tabanou – Clément, Lemoine (79. Pajot) – Monnet-Paquet, Cohade, Bahebeck (72. Corgnet) – Søderlund (86. Roux).
    Zmiany: Moulin – Malcuit, Brison, Bamba, Pajot, Corgnet, Roux.