ZAKSA – Jastrzębski 3:0 (koniec) | Czarni – Trefl 2:3 (koniec) | GKS – Resovia 0:3 (koniec)
Piątek 05.02.2016, 13:07 • Hala Orbita, Wrocław • Puchar Polski • Ćwierćfinał

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

0:0
    ZAKSA w tym sezonie spisuje się świetnie. Kędzierzynianie jak na razie są pewnym liderem w tabeli PlusLigi i na pewno są jednym z głównych kandydatów do wygranej w Pucharze Polski. Pierwszym ich rywalem będzie Jastrzębski Węgiel.

0:0
    Jastrzębianie po trudnym początku sezonu spokojnie dochodzą do formy. Po perturbacjach związanych ze zmianą składu powoli się zgrywają. Odzwierciedla to dosyć dobra pozycja w tabeli. Szóste miejsce i niewielka strata do podium. JSW mają jedynie pięć oczek mniej od trzeciego Asseco.

0:0
    W tym roku obie drużyny w lidze jeszcze nie przegrały. JSW od wznowienia rozgrywek 13 stycznia wygrało cztery spotkania. Najpierw z Czarnymi, potem z Effectorem, a następnie z Będzinem i ostatnio z Olsztynem. Całkiem dobre wyniki co pokazuje, że jastrzębianie są dosyć mocni.

0:0
    W przypadku kędzierzynian sytuacja jest jeszcze lepsza. ZAKSA przegrała w tym sezonie tylko jedno spotkanie z drużyną z Gdańska. Oprócz tego same wygrane. Od 13 stycznia nie stracili żadnego seta, a po drodze wygrali z Cuprum, Olsztynem, Czarnymi a ostatnio z Politechniką. To pokazuje, że drużyna z południa jest naprawdę mocna!
    0:0 JSW w pełni zmobilizowane!

0:0
    A kto w tym pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym okaże się lepszy? Na transmisję live zapraszamy do 13:00!

0:0

1:0
    Tillie rozpoczyna od pewnego ataku na skrzydle po ostrym skosie.

2:0
    A teraz Muzaj atakuje z drugiej linii prosto w siatkę.

2:1
    W odpowiedzi po prostej bardzo pewnie Derocco.

3:1
    Środek, druga linia i pewny atak Deroo!

4:1
    Jeszcze raz Deroo pewnie w kontrze po ostrym skosie.

4:2
    Muzaj na skrzydle atakuje w aut, jednak jak się okazuje po rękach blokujących rywali.

5:2
    A teraz jeszcze Derocco zatrzymany podwójnym blokiem kędzierzynian.

6:2
    I jeszcze raz blok! Gladyr do pary z Toniuttim i o czas prosi szkoleniowiec jastrzębian!

6:3
    Po przerwie kolejny blok ZAKSY, jednak tym razem Muzaj nabija na ręce rywali i piłka na aucie.

7:3
    Konarski mieści piłkę miedzy blokiem a siatką i punktuje!

7:4
    Potężnie po ostrym skosie Derocco. Mija blok i nie daje szans kędzierzynianom.

7:5
    Pierwszy blok JSW, zatrzymany przez rywali na prawym skrzydle Konarski!

8:5
    Kontra po nieudanym ataku Konarskiego. Rozegranie do Muzaja, a ten wpada na blok i to ZAKSA prowadzi na pierwszej przerwie technicznej!

8:6
    Po przerwie Muzaj na skrzydle wpada na blok, ale piłka na aucie.

9:6
    Teraz jednak popsuta zagrywka jastrzębian.

10:6
    Kapitalne rozegranie Deroo z drugiej linii do Tillie, a ten po skosie trafia w sam narożnik boiska!

10:7
    W odpowiedzi przez dziurę w bloku po przekątnej udanie atakuje Muzaj!

11:7
    Krótka na środek, a tam Gladyr pewnie na środku siatki na pojedynczym bloku.

12:7
    Jeszcze teraz punktowa zagrywka Dawida Konarskiego!

13:7
    Tym razem jastrzebianie przyjmują, jednak Muzaj w ataku trafia po raz kolejny w siatkę.

13:8
    Świetne, szybkie rozegranie do Muzaja, który na skrzydle po ostrym skosie trafia w boisko.

14:8
    Szafranowicz zagrywa przez środek, jednak minimalnie się myli.

15:8
    Defensywa ZAKSY, kontra i rozegranie na środek gdzie kapitalną kiwką popisuje się Wiśniewski.

16:8
    Muzaj nie kończy akcji. Szybka kontra kędzierzynian i Konarski trafia w blok, a piłka na aucie. Kędzierzynianie bardzo pewnie prowadzą na drugiej przerwie technicznej.

16:9
    Kolejna kontra kędzierzynian, ale teraz Konarski wpada na blok.

17:9
    W kolejnej akcji Dawid bardzo pewnie przeciska się przez podwójny blok rywali.

18:9
    Jeszcze teraz as serwisowy Gladyra! Kapitalny set w wykonaniu ZAKSY i czas na żądanie szkoleniowca JSW!

18:10
    Próba obrony Deroo po ataku Muzaja, jednak piłka na aucie.

19:10
    Znów Konarski po przekątnej! Nie daje szans rywalom w obronie.

20:10
    Nieporozumienie w rozegraniu pomiędzy Masnym a Lankveltem. Jak na razie zawodnikom JSW nie idzie ta gra.

20:11
    W kolejnej akcji Muzaj dostaje na skrzydle i atakuje pewnie po skosie.

21:11
    Toniutti szybko rozgrywa na środek do Wiśniewskiego, a ten nie daje szans rywalom uderzając pewnie obok bloku.

22:11
    Długa akcja w której widzieliśmy świetne obrony z obu stron. W końcu z przechodzącej piłki na czystej siatce atakuje Tillie!

23:11
    Kapitalna defensywa Toniuttiego. Konarski rozgrywa do Tillie, a ten po prostej nie daje szans rywalom.

23:12
    Z sytuacyjnej piłki na skrzydle o blok obija Szafranowicz, a ta ląduje na aucie.

24:12
    Gladyr skutecznie ze środka siatki i to kędzierzynianie mają piłkę na wagę wygranej w pierwszym secie.

25:12
    Cóż za rozegranie w kontrze Toniuttiego! Krótki pipe do Deroo, który na czystej siatce z drugiej linii atakuje nie do obrony i to ZAKSA wygrywa bardzo pewnie pierwszego seta!

25:12
    Pierwszy set skończony.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

1:0
    Ponownie w defensywie ZAKSA. Toniutti znów świetnie rozgrywa, tym razem na środek do Gladyra!

1:1
    Minimalnie autowa zagrywka Wiśniewskiego.

2:1
    ZAKSA nie daje za wygraną, pewnie w ataku po skosie Tillie.

3:1
    Co za kontra kędzierzynian! Na środek do Gladyra, ktory na pojedynczym bloku nie daje szans rywalom.

3:2
    W odpowiedzi van Lankvelt udanie po skosie ze skrzydła.

4:2
    Świetna kiwka Tillie. Atakuje nad blokiem i piłka wpada w okolice trzeciego metra.

4:3
    Teraz Francuz jednak psuje zagrywkę.

5:3
    Potężnie po prostej atakuje Konarski, rywale bez szans w defensywie.

6:3
    Jeszcze as serwisowy Gladyra!

7:3
    I drugi punkt z rzędu bezpośrednio z zagrywki środkowego ZAKSY i o czas prosi szkoleniowiec JSW!

8:3
    Po przerwie znów w defensywie kędzierzynianie. W kontrze rozegranie do niezawodnego dziś Konarskiego, a ten pewnie po skosie i to ZAKSA prowadzi zdecydowanie na pierwszej przerwie technicznej.

8:4
    Do trzech razy sztuka i jest punkt. Van Lankvelt nabija na blok, a piłka po taśmie wychodzi na aut.

9:4
    Cóż za atak Konarskiego! Po prostej obok bloku! Kapitalne uderzenie.

10:4
    Jeszcze teraz van Lankvelt blokowany przez dwóch zawodników rywali.

10:5
    Jeszcze jedna kontra ZAKSY, jednak teraz Tillie zatrzymany przy ataku z drugiej linii.

11:5
    Deroo potężnie po bloku. Obija ręce rywali i piłka daleko na aucie.

11:6
    Kapitalna obrona Zatorskiego na drugą stronę. Kolejna szansa JSW i teraz udanie po skosie Szafranowicz.

12:6
    W odpowiedzi ze środka siatki bardzo pewnie Wiśniewski.

12:7
    Sobala na skrzydle nabija na pojedynczy blok rywali.

12:8
    Wydawało się, że piłka po ataku trafiła w okolice 9 metra, jednak według arbitra to był aut.

12:9
    Tym razem Deroo trafia w boisko z drugiej linii. JSW prosi o challenge i jak się okazuje był minimalny aut.

12:10
    Jeszcze teraz Gladyr trafia w siatkę i o czas prosi szkoleniowiec kędzierzynian!

12:11
    I znów kontra jastrzębian, rozegranie do Muzaja, który nad blokiem po skosie trafia w boisko.

13:11
    Dobry atak Konarskiego i ZAKSA zdobywa 13 oczko!

14:11
    Cóż za zagrywka Dawida! As serwisowy i trafiony Popiwczak!

14:12
    Teraz jednak atakujący kędzierzynian trafia serwisem w aut.

15:12
    Tak samo w polu zagrywki myli się Szafranowicz.

16:12
    Sobala mija się z piłką rozegraną przez Masnego i to kędzierzynianie prowadzą na drugiej przerwie technicznej!

17:12
    Jeszcze świetna zagrywka Tillie i z rozchodzącym piłki udanie Gladyr.

18:12
    Teraz Francuz popisuje się asem serwisowym i o czas prosi szkoleniowiec jastrzębian!

19:12
    Jeszcze jeden as serwisowy Tillie!

19:13
    W końcu pomyłka Francuza w zagrywce i 13 punkt trafia na konto JSW.

19:14
    Tillie też upolowany zagrywką! Świetny flot w wykonaniu Sobali!

20:14
    Ale w kolejnej akcji świetnym atakiem po prostej popisuje się Deroo. Mija blok, tylko gdzie on zmieścił tę piłkę?!

21:14
    Muzaj na skrzydle kiwa obok bloku w aut!

21:15
    Teraz jednak minimalnie autowa zagrywka Gladyra.

21:16
    Potężna zagrywka Muzaja! Punkt bezpośrednio z zagrywki!

22:16
    Przy kolejnym serwisie minimalny aut Muzaja.

23:16
    Teraz Toniutti popisuje się punktowym serwisem! Upolował Derocco!

23:17
    Flot Toniuttiego po siatce ląduje minimalnie na aucie.

24:17
    W siatkę zagrywką trafia Derocco i to kędzierzynianie mają piłkę na wagę seta!

25:17
    Defensywa Zatorskiego. Rozegranie w kontrze do Konarskiego który plasem atakuje po prostej i kończy tego seta!

25:17
    Drugi set skończony.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

1:0
    Kapitalne rozpoczęcie ZAKSY. Rozegranie do Tillie, który ostrą kiwką nie daje szans rywalom.

2:0
    Jeszcze teraz Muzaj zatrzymany przez pojedynczy blok Deroo!

2:1
    Tym razem Muzaj pewnie przez dziurę w bloku, nie daje szans rywalom w defensywie.

3:1
    Deroo spokojnie nabija na blok, a piłka ląduje daleko na aucie.

3:2
    Masny rozgrywa na środek, gdzie pewnie z drugiej linii Szafranowicz!

4:2
    Baaaaaardzo duży aut po zagrywce Muzaja.

4:3
    Toniutti przekracza linię dziewiątego metra przy zagrywce. Nieco zdziwiony Francuz, ale arbiter miał rację.

5:3
    Ale teraz po ostrym skosie skutecznie Deroo. Mija blok i udanie punktuje.

6:3
    Jeszcze teraz blokiem zatrzymany na skrzydle Szafranowicz.

7:3
    A teraz do tego Deroo dokłada potężną zagrywkę i jastrzębianie bez szans na dobre przyjęcie.

7:4
    W kolejnej zagrywce Deroo serwuje minimalnie w aut.

7:5
    Ustrzelony zagrywką Tillie!

7:6
    Jeszcze raz Tillie miał problemy w przyjęciu. Piłka na siatce i Hain trafia w boisko! Czas dla szkoleniowca ZAKSY.

8:6
    Tillie po przerwie udanie atakuje na pojedynczym bloku Masnego i to kędzierzynianie prowadzą na pierwszej przerwie technicznej.

9:6
    Błąd ustawienia po stronie Jastrzębskiego Węgla.

10:6
    Kąśliwy serwis Wiśniewskiego, ktory ustrzelił zagrywką jednego z rywali.

10:7
    Teraz środkowy ZAKSY psuje zagrywkę.

11:7
    Jeszcze jeden błąd ustawienia po stronie JSW. Coś niesamowitego!

11:8
    Muzaj bardzo pewnie po ostrym skosie atakuje kompletnie nie do obrony.

12:8
    Kapitalne rozegranie na skrzydło do Konarskiego, a ten pewnie po przekątnej.

13:8
    Jeszcze zagrywka fletem Tillie, który ponownie zaskakuje rywali i kolejny czas dla szkoleniowca jastrzębian.

13:9
    Skaczący do bloku zawodnicy ZAKSY dotykają siatki.

14:9
    Deroo nie decyduje się na potężny atak, a przepycha piłkę przez dziurę w bloku!

15:9
    Potężna zagrywka Gladyra. Z przechodzącej piłki nie do obrony atakuje Deroo. Tutaj zanosi się na kolejny pogrom.

16:9
    Szok i niedowierzanie. Trzeci punkt zgubiony przez jastrzębian wskutek błędu ustawienia. Tego dawno nie widziałem! Na drugiej przerwie technicznej bardzo pewne prowadzenie jastrzębian.

16:10
    Przez środek grają gracze JSW i ze środka pewnie Strzeżek. Dziwne że atakujący, znajduje się na środku...

17:10
    Teraz jednak popsuta zagrywka van Lankvelta.

18:10
    Jeszcze raz Strzeżek na środku, jednak tym razem zawodnik jastrzębian zatrzymany blokiem Wiśniewskiego.

18:11
    Popsuta zagrywka Toniuttiego. Obita siatka przez Francuza.

19:11
    Strzeżek upolowany ponownie! Tym razem potrójny blok ZAKSY na skrzydle! Niesamowita dyspozycja kędzierzynian.

19:12
    Hain ze środka siatki z wysokiego pułapu nie daje szans rywalom.

20:12
    Tillie dosłownie z miejsca atakuje po bloku daleko w aut!

21:12
    Defensywa ZAKSY i siatkarze JSW wpadają w siatkę. Jastrzębianie mylą się jak na razie na potęgę!

22:12
    Szafranowicz zatrzymany przez pojedynczy blok Gladyra na skrzydle!

23:12
    Jeszcze do tego as serwisowy Wiśniewskiego! Pogrom!

23:13
    Pomimo udanej obrony Tillie, Francuz w ataku uderza wysoko ponad blokiem w aut.

24:13
    Szafranowicz myli się w polu zagrywki i to kędzierzynianie mają piłkę na wagę awansu do półfinału!

24:14
    Potężna zagrywka Konarskiego, jednak minimalnie autowa!

24:15
    Dłuższa akcja w której Konarski próbuje kiwać, jednak trafia na opadający blok.

25:15
    Tillie kończy potężnym atakiem po przekątnej nie dając najmniejszych szans rywalom! Niesamowite spotkanie w wykonaniu kędzierzynian!

25:15
    Trzeci set skończony.

0:0
    Kapitalne spotkanie w wykonaniu ZAKSY, która potwierdziła, że jest murowanym kandydatem do zwycięstwa w Pucharze Polski. Ich rywalem w półfinale bedzie ktoś z pary Lotos Trefl Gdańsk/ Cerrad Czarni Radom. Trzeba jednak przyznać, że kędzierzynianie rozgromili rywali. W setach wygrali do 12, 17 i 15 co może robić wrażenie. Drużyna ZAKSY pokazała się, ze świetnej strony w każdym elemencie gry. Nic tylko podziwiać!

0:0
    Dziękujemy bardzo za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje z meczów Pucharu Polski! Najblizszy mecz o 15:30, LOTOS vs Czarni a na relację zapraszam w imieniu Mateusza Domańskiego! (14:31:59)

Piotr Grabowski

G. A. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Tillie, Rejno, Konarski, Buszek, Gladyr, Wiśniewski, Bociek, Semeniuk, Pająk Deroo, Toniutti, Czarnowski libero: Zatorski, Banach
    Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Muzaj, Bachmatiuk, Gil, Boruch, Masny, Derocco, van Lankvelt, Sobala, Formela, Śliż, Hain, Szafranowicz libero: Popiwczak