AZS UŚ – Red Devils 1:4 (koniec)
AZS UŚ Katowice
1:4 (0:1)
Red Devils Futsal Club
Sobota 06.02.2016, 20:00 • Hala Sportowa, Katowice-Szopienice. • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 13

Po bardzo emocjonującym spotkaniu AZS UŚ Katowice przegrywa 1:4 z Red Devils Chojnice. Bohaterem spotkania był zdobywca trzech bramek Tomasz Kriezel. Cały zespół gości zagrał dzisiaj dobry mecz. Gospodarze z kolei grali przyzwoicie, ale okazało się to za mało na chojniczan. Dziękujemy już Państwu za uwagę i życzymy dobrej nocy! (21:49:27)

39:41
    W ostatniej minucie jeszcze obie drużyny mają swoje sytuacje. Na uwagę zasłużył drybling Sobańskiego, ale nie zakończony strzałem.

39:00
    Tomasz Szczurek idealnym podaniem wypatrzył na linii pola karnego Jędrzeja Jasińskiego, ale uderzenie doświadczonego zawodnika przelatuje nad poprzeczką!

38:30
    To już sama końcówka tego meczu. Jest to ostatni moment, aby miejscowy zespół mógł myśleć jeszcze o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej.

38:01
    Patryk Laskowski otrzymał piłkę na dwunastym metrze i potężnie huknął po ziemi w kierunku bramki Krzyśki! Znowu świetnie interweniuje akademicki golkiper!

37:41
    Jędrzej Jasiński był niezwykle blisko, aby zdobyć drugą bramkę dla AZS UŚ, ale jego strzał z linii pola karnego wybronił Kartuszyński!

37:18
    Gol dla Red Devils!
    Hat-trick TOMASZA KRIEZELA w tym spotkaniu!!! W tej sytuacji odebrał on niedokładne podanie Tomasza Dury na połowie boiska i skierował futbolówkę do pustej już bramki!!!

36:53
    Tomasz Kriezel wpadł teraz w dwóch zawodników miejscowego zespołu i doznał urazu, ale dość szybko postawił się na nogi.

36:19
    Ciężko przychodzi gra w dodatkowym zawodnikiem Akademikom z Katowic. Nie stworzyli oni sobie jeszcze lepszej okazji.

35:49
    Kompletnie nie zrozumieli się teraz w defensywie zawodnicy z Chojnic, ale w ostatniej chwili zablokowany został Tomasz Szczurek.

35:15
    Gospodarze wzięli czas i bardzo szybko podjęli decyzję o wycofaniu bramkarza i wprowadzeniu zawodnika do pola gry.

35:12
    Drugą bramkę w tym spotkaniu zdobywa TOMASZ KRIEZEL!!! Tym razem otrzymał on idealne podanie na wolne pole i cudownym lobem pokonał bezradnego w tej sytuacji Rafała Krzyśkę!!!

34:50
    AZS UŚ coraz szybciej wyprowadza swoje akcje. Ich rywale nie są w stanie teraz wyprowadzić swojej w ataku pozycyjnym.

34:05
    Patryk Laskowski sieje dzisiaj dużo zamieszania pod bramką rywali, ale znowu jego uderzenie mija bramkę Rafała Krzyśki.

33:38
    Akademicy uważają w tym momencie na przewinienia. Ivanov ładnie zakręcił rywalami, ale Dura zdołał wyłuskać mu futbolówkę.

33:10
    Bardzo szybką kontrę swojej drużyny wyprowadzić Ivanov! Wypuścił on na wolnym polu Sobańskiego, a ten chybił uderzając na wślizgu!

32:17
    Sebastian Wojciechowski doznał groźnego urazu w tej sytuacji i otrzymuje pomoc medyczną za boiskiem.

32:16
    Tomasz Dura fauluje teraz przy linii bocznej boiska Sebastiana Wojciechowskiego i było to piąte przewinienie miejscowych!

32:00
    Marcin Minkus przejął źle zagraną piłkę od rywali, jednak później niecelnie po szarży uruchamiał Tomasza Durę.

31:22
    Warto przypomnieć stan przewinień jaki mamy na chwilę obecną. Akademicy trzy razy faulowali w tej połowie meczu.

31:10
    Coraz bardziej spieszy się gospodarzom. Marcin Minkus szarżował tym razem na lewej stronie boiska, ale po strzale piłka mija słupek.

30:52
    Dwie bardzo szybkie akcje po obu stronach boiska. Żadna nie została jednak zakończona celnym uderzeniem.

30:08
    Paweł Barański stracił piłkę na linii środkowej boiska, a później starał się opóźniać akcję Tomasza Kriezela! Ten jednak znalazł pozycję do uderzenia i zatrzymał piłkę robinsonadą Krzyśka!

29:45
    Nie popisał się w tym momencie Sebastian Wojciechowski i odgrywał wyraźnie niedokładnie w kierunku partnera na skrzydle.

29:07
    Nieco ponad dziesięć minut pozostało do zakończenia tego spotkania. Akademicy nadal mają okazję na wywalczenie punktu.

28:52
    Marcin Czech fauluje wyraźnie Wojciechowskiego i za to otrzymuje w pełni zasłużone napomnienie.

28:40
    Znowu okazję na trafienie miał Ivanov, jednak Krzyśka przy jego strzałach jest dzisiaj bezbłędny i znowu odbija do boku!

28:13
    Po kombinacyjnie rozegranej akcji futbolówkę na linii pola karnego otrzymał Jędrzej Jasiński, ale rywal w ostatnim momencie zblokował uderzenie.

28:00
    Swoich sił spróbował również strzałem z dalszej odległości Jędrzej Jasiński, ale interweniuje rękami Kartuszyński!

27:44
    Niezwykle ambitnie zagrał w tym momencie Tomasz Dura i wywalczył piłkę na połowie rywali. Jego strzał z "dużego palca" został jednak zablokowany.

27:15
    Kolesnik odpowiednio zaasekurował teraz defensywę i udało mu się przyblokować futbolówkę, którą przejął Kartuszyński.

26:50
    Tomasz Dura miał niezły pomysł na uruchomienie rozpędzonego Jędrzeja Jasińskiego, ale ten drugi nie dochodzi do podania.

26:08
    Od rzutu rożnego swoją grę za moment wznowią Akademicy. Starają się oni spokojnie rozegrać akcję krótkimi podaniami.

25:40
    Gol dla AZS-u UŚ!
    Kapitalnie rozegrali akcję gospodarze!!! Piłkę zagrał na prawe skrzydło Tomasz Dura do Tomasza Szczurka!!! Ten bez przyjęcia podał na trzeci metr do wbiegającego PAWŁA BARAŃSKIEGO, który nie miał problemów ze strzeleniem bramki!!!

25:05
    Nadal kolejnych trafień szukają zawodnicy Red Devils. W tym momencie strzał z dystansu Kriezela wyblokował Czech.

24:32
    Piękną akcją na skrzydle popisał się Marco Aurelio i ostatecznie zdołał wstrzelić piłkę w pole karne rywali spod linii bocznej!!! Tam futbolówka trafiła w nogę Marcina Krzywkii wpadła do siatki Akademików!!! Sędziowie zapisali jednak trafienie właśnie MARCO AURELIO DE ARAUJO RIBEIRO!!!

24:19
    Marco Aurelio popisał się teraz umiejętną grą w defensywie i zdołał w ostatniej chwili interweniować głową przed Piskorzem.

24:06
    Udaje się teraz coraz częściej szybko zatrzymywać Akademikom akcję rywali, jednak nie potrafią wyprowadzić kontry.

23:22
    Nie miał w tej sytuacji innego wyjścia Tomasz Szczurek i musiał akcję kończyć niesygnalizowanym uderzeniem. Później Patryk Laskowski niecelnie strzelał z dystansu.

23:00
    Patryk Laskowski źle opanował teraz piłkę i odebrał mu ją Szczurek. Temu jednak również nie udało się wyjść z dobrą akcją.

22:36
    Tym razem to najlepszym strzelec gości próbował zaskoczyć niesygnalizowanym strzałem bramkarza, ale Bondar trafił w boczną siatkę.

22:06
    Akademicy starają się uspokoić swoją grę. Nie mamy wysokiego podejścia pressingiem ze strony Czerwonych Diabłów.

21:51
    W drugiej połowie spotkania mamy dopiero pierwsze przewinienie. Przepisy przekroczył wracający Tosik.

21:23
    Świetnie zachował się w tej sytuacji Vadym Ivanov! Po obrocie z rywalem na plecach uderzył w kierunku dalszego słupka, ale po rykoszecie piłka mija bramkę!

20:50
    Tomasz Dura zdecydował się na indywidualną akcję jeszcze z własnej połowy boiska, ale skończył szarżę na trzecim rywalu.

20:16
    Red Devils Chojnice wznowili grę od środka boiska, ale dość szybko udało się ją przechwycić Marcinowi Czechowi i wyprowadzić akcję.

21

Po pierwszej połowie tego spotkania AZS UŚ Katowice przegrywa 0:1 z Red Devils Chojnice. Mecz jest niesamowicie wyrównany, a emocje ponoszą wszystkich na trybunach. Jedyną bramkę w tej rywalizacji zdobył kapitalnym strzałem z rzutu wolnego Tomasz Kriezel. Z pewnością nie zabraknie jednak emocji również po przerwie.

20

19:51
    Niespełna dziesięć sekund przed końcem pierwszej odsłony swoją okazję miał jeszcze Tomasz Kriezel, ale uderzył z dziesiątego metra obok bramki!

19:20
    Kapitalną interwencją po uderzeniu z rzutu wolnego Bondara popisał się golkiper miejscowego zespołu! Piłka wychodzi na aut.

19:17
    Po trzy przewinienia mają w końcówce oba zespoły. W tym momencie po stracie faulował na własnej połowie Czech.

18:59
    Marcin Czech otrzymuje teraz reprymendę od sędziego tych zawodów, że kolejka próba wymuszenia rzutu wolnego zakończy się napomnieniem.

18:03
    Bardzo dużo miejsca kolejny raz miał Tosik na dziesiątym metrze, ale zdążyli zablokować rywale jego uderzenie. Później strzał z linii pola karnego Kusia obronił Kartuszyński!

17:28
    Łukasz Sobański dość niespodziewanie stanął oko w oko z Rafałem Krzyśką! Golkiper Akademików w nieprawdopodobnym stylu wyciągnął nogami uderzenie rywala!

17:16
    Tosik popisał się teraz najpierw dobrym odbiorem na własnej połowie boiska, a później po jego podaniu Kuś nie trafił do siatki z trzeciego metra!

17:03
    Warto podkreślić bardzo małą liczbę przewinień w tej odsłonie. Mecz prowadzony jest w dobrym tempie i nie mamy fauli.

16:37
    Paweł Barański otrzymuje napomnienie za faul na rozpędzającym się Tomaszu Kriezelu.

16:30
    Akademicy są teraz zdecydowanie dłużej w posiadaniu piłki, ale niewiele z tego wynika. Mamy z kolei serię rzutów rożnych dla tego zespołu.

16:04
    Oba teamy przeprowadzają teraz bardzo dużo chaotycznych akcji, które nie są zakończone uderzeniami.

15:12
    Timeout dla gości.

15:00
    Kapitalna akcja zespołu gości! Najpierw potężnym uderzeniem z lewego skrzydła przymierzył Wojciechowski, a chwilę później kapitalną robinsonadą po strzale Bondara popisał się Krzyśka!

14:12
    Bardzo często w tym meczu mamy walkę między Wojciechowskim i Czechem, która póki co jest bardzo wyrównana.

13:45
    Bardzo ładną akcję przeprowadzili katowiczanie, ale finalnie niecelnie uderzał już na wślizgu pod bramką Paweł Barański.

13:22
    Dość przypadkowo piłkę na dziesiątym metrze otrzymał Tomasz Dura! Momentalnie przymierzył on w krótki róg, ale futbolówka mija słupek o kilka centymetrów!

13:20
    Trzecie przewinienie na koncie Red Devils Chojnice. Tym razem wyraźnie przepisy przekroczył wracający Patryk Laskowski.

12:21
    Nie udało się wyprowadzić kontry miejscowym piłkarzom i futbolówkę na lewej stronie boiska otrzymał Marco Aurelio! Potężny strzał tego gracza obronił Krzyśka!

12:00
    Coraz bardziej zbliżamy się do zakończenia pierwszej odsłony spotkania. Nadal utrzymuje się wynik 0:1 po uderzeniu Kriezela.

11:13
    Niezbyt dobrze aut wykonali gracze miejscowego zespołu, ale później nie zdołał odpowiednio wyjść z kontrą Kriezel.

11:01
    Bardzo szybko rzut wolny wznowili gospodarze i na uderzenie zdecydował się młodzieżowy reprezentant Polski – Krzysztof Piskorz. Paruje strzał na rzut rożny Kartuszyński.

10:39
    Na indywidualną akcję zdecydował się Tomasz Kriezel, ale kapitan Red Devil nie zdołał minąć na skrzydle Krzywki.

10:00
    Dwoi się i troi w ofensywie Akademików Tomasz Dura, ale kolejna jego próba strzało została zablokowana i piłka wyszła na korner.

9:29
    Czech nie porozumiał się z Tosikiem. Ostatecznie od autu wznowili goście i swoją akcję niezłym strzałem w kierunku okienka kończył Marco Aurelio.

8:47
    Czech ambitnie powalczył z rywalem o odzyskanie piłki i ostatecznie odegrał ją do Dury. Ten fatalnie chybił z prawego skrzydła.

8:03
    Patryk Laskowski szarżował na lewej stronie boiska i całą akcję wykańczał niezłym uderzeniem. Finalnie Krzyśka paruje piłkę na aut.

7:28
    Piłkę na jedenastym metrze otrzymał Krzysztof Piskorz i momentalnie zdecydował się na strzał. Później mieliśmy korner dla drużyny z Katowic, po którym świetną sytuację miał właśnie młodu zawodnik, jednak technicznym strzałem nie pokonał bramkarza z bliskiej odległości.

7:07
    Tomasz Szczurek najpierw w świetnym stylu odebrał futbolówkę Ivanovowi, ale później próbował wymusić rzut wolny.

6:14
    Mamy znowu nieporozumienie w szeregach katowickiego teamu. Barański niecelnie podawał na skrzydło do nieźle ustawionego Dury.

6:00
    Mamy drugie przewinienie w tym spotkaniu. Przewinił Wojciechowski w starciu z Czechem i stan wynosi 1:1.

5:21
    Na uderzenie bezpośrednio z rzutu wolnego zdecydował się TOMASZ KRIEZEL i zaskoczył on Rafała Krzyśkę!!! Piłka trafiła idealnie w okienko bramki reprezentacyjnego golkipera!!!

5:15
    Bardzo sprytnie zachował się teraz były reprezentant Polski – Marcin Czech. Przepuścił on piłkę na aut, a nie zorientował się w tym Wojciechowski.

4:50
    Od rzutu rożnego grę wznowili katowiczanie. Barański wycofał futbolówkę na jedenasty metr do Szczurka, a ten uderzył bez zastanowienia. Kartuszyński idealnie paruje piłkę na aut!

4:19
    Marco Aurelio spróbował pierwszy raz uderzać z dalszej odległości, ale zablokował go umiejętnie Paweł Barański.

4:01
    Znowu z dobrej strony pokazał się Tomasz Szczurek, który minimalnie niecelnie uderzał z zza pola karnego.

3:20
    Ivanov świetnie przymierzył z dziesiątego metra i kapitalną interwencją nogami Rafał Krzyśka ratuje swój team przed utratą gola!

3:00
    Tomasz Szczurek mocno wrzucał z połowy boiska w kierunku wyskakującego Barańskiego, ale ten nie sięgnął piłki głową.

2:41
    Nieźle kombinował teraz na lewym skrzydle Wojciechowski, ale rozpędzony Dura zdołał na wślizgu wybić mu futbolówkę za linię boczną.

2:05
    Świetnie Krzywka powalczył o piłkę z Kriezelem pod własnym polem karnym. Później mamy strzał z dystansu Tomasza Dury, ale interweniuje Kartuszyński.

1:32
    Ivanov najpierw stracił piłkę w starciu z Czechem, a później zdołał wybić futbolówkę na aut spod nóg rozpędzonego Dury.

1:10
    Czech z Durą spokojnie próbują wyprowadzić dwójkową akcję z własnej połowy, ale piłkę na skrzydle traci Jakub Tosik.

0:49
    Długą piłkę na połowie przeciwnej drużyny otrzymał Krzywka, ale nie był w stanie celnie przymierzyć głową.

0:19
    Od środka boiska spotkanie rozpoczynają katowiczanie. Decydują się na spokojne rozegranie na własnej połowie, a później źle zgrywał Tosik głową.

1

Na to spotkanie zapraszamy wszystkich fanów futsalu już w najbliższą sobotę o godzinie 20:00 do relacji tekstowej Lajfy.com!

Red Devils Chojnice:

Drużyna z Chojnic już przed sezonem zapowiadała swoje wysokie aspiracje. Nie mogą być jednak bardzo zadowoleni z aktualnej pozycji i dość sporej straty do lidera. Po trzynastu spotkaniach zajmują piąte miejsce i tracą do Gatty już osiem oczek. Team na swoim koncie ma pięć wygranych, tyle samo remisów i trzy porażki. Mają również dodatni bilans bramkowy (39:33). W ostatniej serii spotkań po niesamowitym meczu zremisowali z bielskim Rekordem 6:6. W swoich szeregach mają Czerwone Diabły również najskuteczniejszego zawodnika w Futsal Ekstraklasie. Oleksandr Bondar ma na koncie szesnaście bramek.

AZS UŚ Katowice:

Katowiczanie kolejny już raz będą walczyć o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po trzynastu spotkaniach plasują się na jedenastej pozycji i mają na koncie właśnie 11. punktów. Do bezpiecznej strefy tracą jednak tylko trzy punkty. Na koncie Akademicy mają trzy wygrane, dwa remisy oraz osiem porażek. Bilans bramkowy katowiczan również nie jest zadowalający (30:45). W ostatniej kolejce podopieczni Błażeja Korczyńskiego zremisowali 4:4 z Red Dragons Pniewy. Najskuteczniejszym zawodnikiem teamu jest Tomasz Dura, który ma na koncie osiem trafień.

Już w najbliższą sobotę będziemy świadkami niezwykle ciekawego spotkania na katowickiej hali sportowej. AZS UŚ Katowice podejmie na własnym obiekcie Red Devils Chojnice. Gospodarze kolejny sezon walczą o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. W ostatniej kolejce zdołali zremisować u siebie z Red Dragons Pniewy w niesamowitym spotkaniu. Ich sobotni rywale również mają za sobą nieprawdopodobną rywalizację. Przed własną publicznością podzielili się punktami z Rekordem Bielsko-Biała. Mecz zakończył się wynikiem 6:6. Z pewnością emocji i bramek w sobotę nie zabraknie!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.