Nowiny – Mar. Chorzów 2:4 (koniec)
UKS Ekom Futsal Nowiny
2:4 (1:2)
Marex Chorzów
Sobota 06.02.2016, 18:00 • Hala ZSP w Nowinach • I liga futsalu - gr. południowa • Runda 14

Dziękuję i zapraszam na pozostałe relacje. (19:35:11)

To wszystko jeżeli chodzi o to spotkanie. Marex Chorzów wygrał 4:2 w Nowinach. Mecz ogólnie nie zachwycił, było dość sporo niedokładności i niewykorzystanych sytuacji. Ostatecznie zobaczyliśmy sześć bramek i walkę do samego końca, która zakończona się happy-endem dla przyjezdnych.

39:50
    Gol dla Marexu!
    ADRIAN STACHAŃSKI ustalił wynik tego meczu! Świetne uderzenie przez całe boisko do pustej bramki.

39:13
    Ponikowski mocno zagrał wzdłuż bramki prosto do Damiana Króla, ale ten z metra spudłował!

39:10
    Niewiele czasu do końca.

38:45
    Nowiny dalej w przewadze rozgrywają akcję.

38:20
    Gol dla Nowin!
    MACIEJ PONIKOWSKI wykorzystał zamieszanie i trafił do siatki! Mamy kontrakt! Będzie jeszcze ciekawie...

37:50
    Nowiny ponownie w przewadze.

37:35
    Jeśli takich się nie trafia to lepszych raczej nie będzie. Ponikowski znakomicie zagrał wzdłuż bramki do Korola, ale ten uderzył nad poprzeczką!

37:10
    Coraz mniej czasu mają gospodarze.

36:30
    Jak to nie wpadło?! Znakomicie gospodarze rozegrali akcję, ale w finalnym momencie Markowicz jeszcze szukał wzdłuż bramki Ponikowskiego, który ostatecznie nie ruszył.

36:00
    Dużo gry w środku pola. Przez pewien czas gospodarze nie mogli nawet wycofać bramkarza.

35:20
    Musiał uderzył z dystansu. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

34:50
    Goście zaliczyli stratę w środku pola, ale bez konsekwencji.

34:20
    Znając życie będziemy mieli teraz długie rozegranie ze strony gospodarzy.

33:45
    Lichota długo nie czekał. Dobrodziej wycofany.

33:25
    BARTŁOMIEJ TARNÓWKA znakomicie opanował piłkę z obrońcą na plecach, obrócił się i trafił do siatki!

33:20
    Łabęcki uderzył z sytuacyjnym piłki, ale nad poprzeczką. Był rykoszet i będzie jeszcze rzut rożny.

32:55
    Czasu coraz mniej, a goście dalej na prowadzeniu.

32:30
    Musiał kapitalnie zagrał piłkę do Ponikowskiego, który próbował strzelać przewrotką.

31:50
    Szczyrba znakomicie wrócił do defensywy i w ostatniej chwili wygarnął piłkę spod nóg Lurzyńskiego.

31:20
    Leoniak odbił strzał Lurzyńskiego z ostrego kąta.

30:55
    Kubara był blisko skorzystania z błędu Musiała na własnej połowie, ale piłka po jego strzale przeleciała obok słupka.

30:30
    Niewiele dzieje się na parkiecie.

29:45
    Łabęcki prostopadłym podaniem szukał Korola, ale dobrą interwencję zaliczył obrońca gości.

29:00
    Piąte przewinienie Marexu. Będzie ciekawie...

28:45
    Korol uderzył mocno lewą nogą po ziemi, ale znakomicie w bramce zachował się Leoniak!

28:20
    Czwarte przewinienie po stronie gości.

27:45
    Seria uderzeń Ponikowskiego, jednak bez większego zagrożenia.

27:10
    Gospodarze dłużej utrzymują się przy piłce.

26:35
    Niewykorzystana szansa gości stała się okazją dla Nowin. Kapitalny kontratak wyprowadzili gospodarze, który powinien zakończyć strzałem Król, ale ten próbował jeszcze grać do Lurzyńskiego, a zrobił to niedokładnie.

26:25
    To powinna być bramka dla Marexu! Fatalne podanie zaliczył Korol. Goście wyszli z kontratakiem i mieli trzy na jeden z Dobrodziejem, ale bramkarz Nowin jakimś cudem wybronił sytuację!

25:40
    Kapitalnym długim podaniem Dobrodziej obsłużył Korola. Ukrainiec chciał obsłużyć idealnym dograniem partnera z drużyny, ale w paradę wszedł mu defensor gości.

25:10
    Niedokładnie pograli gospodarze, było blisko straty.

24:30
    Świetny kontratak gospodarzy. Łabęcki podaniem obsłużył Musiała, ten uderzył, ale obok bramki! Milimetry!

24:00
    Dubiel znakomicie rozwiązał akcję w przewadze, ale tylko do pewnego momentu. Przeczekał dwa tempa i zobaczył przed sobą tylko Dobrodzieja, jednak nie wiedzieć czemu nie uderzał, a próbował podawać.

23:20
    Stachański grał wzdłuż bramki zdecydowanie za mocno.

22:50
    Ciekawa kontra Marexu. Piłka powędrowała na prawą stronę Dubiela, który bez zastanowienia uderzył na bramkę, ale nie trafił w jej światło!

22:20
    Dwa przewinienia po stronie gości, jedno u gospodarzy.

21:45
    Rabczak sprytnie zwiódł obrońcę i uderzył nad poprzeczką.

21:20
    Musiał ponownie sprawdził Leoniaka. Tym razem bramkarz gości zdał egzamin.

21

Spotkanie jak na razie nie zachwyca. Długie rozegranie piłki, szczególnie na własnej połowie, masa uderzeń słabszej jakości i trzy bramki. Ciężko wskazać jak na razie drużynę lepszą po tej pierwszej połowie. Goście prowadzą, ale pojedynek jest bardzo wyrównany. Druga odsłona tego meczu już za kilka minut. Zostańcie z nami, bo w Nowinach na pewno jeszcze będzie ciekawie.

20

19:20
    Wzorowo goście pograli na połowie rywala. Stachański zagrał klepkę Rabczakiem i sytuacyjnym uderzeniem zmieścił piłkę w siatce!

18:45
    Swatek popisał się całkiem ładnym dryblingiem, jednak uderzenie zostało bardzo dobrze odbite przez Dobrodzieja.

18:20
    No i to powinna być bramka dla gospodarzy. Na mocną piłkę wzdłuż bramki idealnie wszedł Łabęcki, ale fatalnie spudłował!

17:45
    Było bardzo blisko bramki. Kubara grał wzdłuż bramki do Swatka, któremu pozostało wbić piłkę do siatki, ale ten tego nie uczynił. Dobrze interweniował obrońca oraz Dobrodziej.

17:20
    Wszerz pograli zawodnicy Lichoty. Ostatecznie podanie wzdłuż bramki Markowicza zostało zablokowane.

16:30
    Niespełna cztery minuty do końca pierwszej połowy, a my dalej nie mieliśmy przedłużanego rzutu karnego. Zawodnicy z Chorzowa pilnują się znakomicie.

15:50

15:10
    Markowicz przed momentem strzelił, ale "złamał" piłkę.

14:25
    Ponikowski w środku boiska znakomicie przyjął piłkę kierunkowo, wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale zabrakło zejścia do środka. Musiał uderzać spod linii bocznej i zrobił to bardzo dobrze, ale jego lepsza była interwencja Leoniaka.

13:45
    Trening strzelecki urządzili sobie zawodnicy. Teraz Gawron z dystansu i ta próba sprawiła Dobrodziejowi już nieco problemów.

13:10
    Ponikowski tym razem strzelił spod linii bocznej niecelnie.

12:45
    Kubara uderzał na bramkę Dobrodzieja, ale bardzo lekko.

12:00
    Dobrodziej zdecydował się na długie podanie, piłka po odbiciu spadła pod nogi Korola, ale ten zawahał się w pierwsze tempo, a potem było już za późno na strzał.

11:37
    Ponownie przerwa w grze. Tym razem Leoniak ucierpiał w starciu z Korolem. Drugie przewinienie gospodarzy.

11:28
    Warto odnotować, że do zakończenia pierwszej połowy niespełna 10 minut, a gracze z Chorzowa mają na koncie już pięć przewinień.

11:10
    Rabczak huknął z rzutu wolnego prosto w słupek!

10:31
    ANDRZEJ MUSIAŁ zdecydował się na uderzenie praktycznie ze środkowej linii, ale to był fantastyczny pomysł! Piłka zatańczyła Leoniakowi na rękach i wtoczyła się do bramki!

10:25
    Korol w kontrataku środkiem rozpędził się z piłką, ale jego rajd zdecydowanym faulem taktycznym powstrzymał Stachański.

9:55
    Chwila przerwy. Korol czystym wślizgiem wybił piłkę, ale Gawron nieco ucierpiał w tym starciu.

9:30
    W tym momencie to gospodarze dłużej utrzymują się przy piłce, a zawodnicy z Chorzowa próbują raczej szybszych akcji.

8:50
    Czwarte przewinienie ląduje po stronie Marexu.

8:20
    Korol poszukał uderzenia spod linii bocznej i było ono całkiem dobrej jakości, ale Leoniak przy krótkim słupku był niezwykle czujny.

7:40
    Swatek próbował efektownie przyjąć na klatkę, obrócić się i oddać strzał, ale to było chyba dla niego za trudne pod presją obrońcy.

6:50
    Trzy przewinienia po stronie gości.

6:10
    Szczyrba skorzystał z błędu Markowicza i poszedł na pełnej szybkości z piłką do przodu. Zawodnik, który przed momentem zawinił znakomicie wrócił do defensywy i jeszcze wywalczył przewinienie rywala.

5:45
    Kubara próbował uderzać z dystansu, jednak trafił prosto w Emila Lurzyńskiego.

5:10
    Niewiele ciekawego dzieje się na parkiecie.

4:15
    Tym razem to Nowiny w dłuższym rozegraniu, szczególnie na własnej połowie.

3:45
    Niedokładnie rozegrali akcję goście.

3:00
    Dobry przechwyt zaliczył Musiał. Pognał z piłką prawym skrzydłem i oddał strzał. Rzut rożny dla gospodarzy po dobrej interwencji Leoniaka.

2:20
    Znakomicie przyśpieszyli rozegranie goście. Typowo futsalowa akcja. Zagrania pod narożnika, stamtąd mocna piłka wzdłuż bramki do TOMASZA RABCZAKA, a ten nie mógł się pomylić!

2:10
    Jedna bądź druga drużyna próbuje co chwilę rozegrania, jednak bez wymiernego skutku.

1:30
    Szczyrba uderzył z dystansu, ale piłka została udanie zablokowana.

1

Witamy i na start przedstawiamy Państwu składy obu drużyn na to spotkanie wraz z sędziami!

UKS Ekom Futsal Nowiny: Dobrodziej, Leski – Ponikowski, Markowicz, Łabęcki, Musiał – Korol, Lurzyński, Król, Karczewski, Pióro

Marex Chorzów: Leoniak, Ambroży – Kubara, Swatek, Szczyrba, Rabczak – Stachański, Dubiel, Gawron, Tarnówka, Wysocki

Sędziowie: Chowaniec, Steczko – Kondrak.

Na relację z tego spotkania zapraszam już w sobotę o 18:00! Na pewno zapowiada się wyjątkowe starcie!

Oczywiście do zakończenia sezonu jeszcze daleka droga, ale takie spotkanie, jak to, które ma się odbyć w sobotni wieczór może być bardzo ważne w przyszłości. Jeśli gospodarze wygrają to złapią kontakt ze swoim rywalem, a w przypadku porażki ich sytuacja będzie bardzo słaba.

Marex Chorzów po cichu się skradał, skradał i w końcu wreszcie wskoczył na wysokie miejsce w tabeli. W tym momencie zawodnicy ze Śląska ustępują tylko i wyłącznie Heiro Rzeszów, a więc są wiceliderem z dorobkiem 26 punktów.

Sobotni gospodarze są na 5. miejscu w tabeli z dorobkiem 22 punktów. Aktualnie do liderującego Heiro Rzeszów tracą 6 "oczek" a jest to różnica bez wątpienia jeszcze możliwa do zniwelowania.

Nowiny przed sezonem były typowane w gronie faworytów do awansu, jednak i w tym gronie często pojawiał się Marex. Teraz, za półmetkiem rozgrywek widzimy, że rzeczywiście chorzowianie mogą powalczyć o upragniony awans, ale i zawodnicy z Nowin nie są jeszcze na straconej pozycji.

Przed nami 14. kolejka rozgrywek 1-ligowych w grupie południowej. GKS Ekom Futsal Nowiny zmierzy się z Marexem Chorzów.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Norbert Sinkiewicz

Gole: 11. Musiał, 39. Ponikowski – 3. Rabczak, 20. Stachański, 34. Tarnówka, 40. Stachański

Kartki:   11. Stachański (MAR)

Sędziowie: Chowaniec, Steczko – Kondrak