Trefl – Exact 3:1 (koniec) | MKS – ZAKSA 0:3 (koniec) | Czarni – Projekt 1:3 (koniec)
Resovia – Skra 2:3 (koniec) | BBTS – Jastrzębski 3:2 (koniec)

0:0
    Emocje związane z Pucharem Polski jeszcze nie minęły. Przed nami już szesnasta kolejka PlusLigi! W hali Podpromie w Rzeszowie Asseco Resovia podejmie PGE Skrę Bełchatów.

0:0
    Przedsmak tego meczu mieliśmy już w sobotę. Obie ekipy zmierzyły się w półfinale Pucharu Polski. Lepiej w ten pojedynek weszli rzeszowianie, którzy triumfowali w pierwszej partii do osiemnastu. Kolejne sety należały już jednak do Skry. Bełchatowianie wygrali do dwudziestu, osiemnastu oraz dwudziestu czterech i finalnie zwyciężyli w całym spotkaniu 3:1. Dzień później podopieczni Falaski stoczyli niezwykle emocjonujący i dramatyczny mecz z ZASKĄ, który wygrali 3:2 i Puchar pojechał do Bełchatowa.
    0:0 Tak po rozgrywkach Pucharu Polski wygląda Krzysztof Ignaczak.

0:0
    Zobaczymy teraz, jak wygląda sytuacja obu ekip w tabeli PlusLigi. Wyżej plasuje się w niej PGE Skra. Bełchatowianie zajmują drugie miejsce i posiadają na swoim koncie trzydzieści pięć punktów. Tylko pozycję niżej znajduje się Asseco Resovia! Podopieczni Andrzeja Kowala do swoich rywali mają dwa oczka straty. Więcej zwycięstw w obecnym sezonie odniosła Skra. Ekipa Miguela Falaski triumfowała dwanaście razy, a trzykrotnie schodziła z parkietu pokonana. Rzeszowianie dla porównania wygrali "zaledwie" dziesięć meczów, a przegrali pięć.
    0:0 Skra z Pucharem Polski. Czy bełchatowianie pójdą za ciosem i ograją w środę Resovię?

0:0
    Obie ekipy oprócz spotkania Pucharu Polski z ubiegłej soboty mierzyły się również w trzeciej kolejce PlusLigi. Na parkiecie w Bełchatowie lepsza okazała się Asseco Resovia. Mistrzowie Polski oddali swoim rywalom zaledwie jednego seta i triumfowali 3:1. MVP pojedynku został wybrany Bartosz Kurek.

0:0
    W hali Podpromie zapowiada się przed nami niezwykle ciekawy mecz. Być może będzie on kluczowy dla ostatecznego rozrachunku w PlusLidze. Emocji na pewno nie zabraknie. Na relację live zapraszamy Państwa od godziny 18:00 jedynie na lajfy.com!

0:0

Asseco Resovia: Kurek, Jaeschke, Tichacek, Dryja, Achrem, Lyneel, Paszycki, Drzyzga, Śliwka, Penczew, Holmes, Witczak libero: Ignaczak, Wojtaszek.

PGE Skra Bełchatów: Lisinac, Wlazły, Marcyniak, Kłos, Conte, Wrona, Janusz, Uriarte, Stanković, Gromadowski, Rodriguez, Marechal, libero: Piechocki, Mielczarek.

Sędziowie: Maroszek Wojciech – Kuchna Andrzej.
    0:0 Kreacja Andrzeja Wrony na dzisiejszy mecz.

0:0

0:0
    Zaczyna Asseco Resovia. Na zagrywce Alek Achrem.

2:2
    Po bloku rywali z lewego skrzydła atakuje Thomas Jaeschke!

2:3
    Nie myli się Srećko Lisinac. Skuteczny atak ze środka!

3:3
    Autowa zagrywka Mariusza Wlazłego.

4:3
    Dobrze w obronie rzeszowianie. Potem na kontrze Bartosz Kurek kiwa nad potrójnym blokiem!

4:4
    Ruchomy blok Resovii. Spokojnie atakuje Mariusz Wlazły.

5:4
    Alek Achrem! Kapitan Resovii obija potrójny blok rywali!

5:5
    Z prawego skrzydła Mariusz Wlazły. Gospodarze sugerowali wcześniej nieczyste odbicie.

6:5
    W siatkę serwuje Srećko Lisinac.

6:6
    Facundo Conte. Skuteczny atak z lewego skrzydła!

6:7
    Z lewego skrzydła po prostej w aut atakuje Alek Achrem!

6:8
    Trudna piłka do Bartosza Kurka. Reprezentant Polski atakuje w aut! Pierwsza przerwa techniczna.

7:8
    Nicolas Uriarte serwuje w siatkę.

8:8
    Odrzuceni od siatki przyjezdni! Wystawa do Facundo Conte, który zatrzymany został na potrójnym bloku!

8:9
    Ponownie zagrywa Alek Achrem trafia jednak w... kolegę z zespołu.

9:9
    W aut serwuje Facundo Conte.

10:9
    Dmytro Paszycki! Środkowy Resovii pocelował Kacpra Piechockiego!

10:10
    Po bloku rywali z prawego skrzydła Mariusz Wlazły!

10:11
    Przejście linii trzeciego metra przez Bartosza Kurka.

10:12
    Odrzucony od siatki Thomas Jaeschke zaryzykował. Nie trafia w boisko!

11:12
    Teraz lepszą piłkę dostał Amerykanin i pewnie atakuje!

11:13
    W siatkę serwuje Fabian Drzyzga.

12:13
    Z drugiej linii atakował Alek Achrem. Rywale przyjmują na drugą stronę w aut!

12:14
    Autowa zagrywka Thomasa Jaeschke.

13:14
    Po taśmie w aut zagrywa Nicolas Marechal.

13:15
    Skuteczny atak ze środka Srećko Lisinaca!

14:15
    Przedziera się przez podwójny blok rywali Bartosz Kurek!

14:16
    Pojedynczy blok miał przed sobą Facundo Conte i pewnie atakuje! Druga przerwa techniczna.

15:16
    Przedziera się na lewym skrzydle przez podwójny blok rywali Alek Achrem!

16:16
    Dobrze teraz w obronie rzeszowianie. Na kontrze Thomas Jaeschke. Siatki dotyka Skra!

16:17
    Przez podwójny blok rzeszowian przedarł się Mariusz Wlazły. Fabian Drzyzga był blisko udanej obrony.

17:17

18:17
    Przechodząca piłka po zagrywce Dmytro Paszyckiego! Wykorzystuje ją Thomas Jaeschke!

18:18
    Tym razem wyraźnie w aut serwuje Thomas Jaeschke!

19:18
    Po rękach rywali z prawego skrzydła atakuje Bartosz Kurek!

19:19
    Pewnie ze środka atakuje Srećko Lisinac. W miejsce Mariusza Wlazłego wchodzi Karol Kłos.

20:19
    Niełatwa piłka do Bartosza Kurka! Reprezentant Polski bardzo mocno atakuje i przełamuje potrójny blok rywali!

20:20
    Pewne przyjęcie i pewny atak. W roli głównej Nicolas Marechal.

21:20
    Pierwszego ataku nie skończyli rzeszowianie! Druga piłka do Bartosza Kurka, który kończy!

21:21
    Facundo Conte z lewego skrzydła! Atak po bloku rywali.

21:22
    Kontra bełchatowian! Przez podwójny blok przedziera się Mariusz Wlazły. Przerwa dla Andrzeja Kowala.

21:23
    Nieudana wystawa na środek do Paszyckiego! Punkt dla Skry, która jest teraz w świetnej sytuacji. Druga przerwa dla Andrzeja Kowala.

21:24
    Nie skończył Alek Achrem. Na kontrze świetnie atakuje Facundo Conte. Piłka setowa dla Skry Bełchatów!

22:24
    Tym razem skutecznie po rękach rywali atakuje Alek Achrem! O czas poprosił Miguel Angel Falasca.

22:25
    Z lewego skrzydła skutecznie atakuje Facundo Conte. Resovia 0, Skra 1.

22:25
    Pierwszy set skończony.

0:0
    Pierwsza partia za nami. Oglądaliśmy wyrównane zawody, a w końcówce lepsi okazali się bełchatowianie. Duża w tym zasługa dobrych zagrywek Skry.
    0:0

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

1:0
    Długa akcja. Ostatecznie bełchatowianie atakują w aut. Sprawdza Miguel Angel Falasca.

1:0
    Nie było dotknięcia siatki po stronie rzeszowian.

1:1
    Tym razem Facundo Conte ewidentnie atakuje po blok rywali.

2:1
    Punktowa akcja w wykonaniu Resovii.

2:2
    W siatkę serwuje Bartosz Kurek.

3:2
    Aut-aut. Atakował z prawego skrzydła Bartosz Kurek.

4:2
    Z lewego skrzydła po prostej atakował Mariusz Wlazły. Piłka spada w aut!

6:4
    Atomowy atak z prawego skrzydła Bartosza Kurka.

6:5
    Również atakiem z prawego skrzydła odpowiada Mariusz Wlazły.

6:6
    W aut atakuje Bartosz Kurek. Sprawdza, czy nie było bloku Andrzej Kowal.

7:5
    Był blok bełchatowian! Punkt dla Asseco Resovii!

8:5
    Ponownie Bartosz Kurek! Były zawodnik m.in. Skry Bełchatów kiwa obok bloku rywali! Przerwa techniczna!

9:5
    Thomas Jaeschke! Z zagrywką Amerykanina nie radzą sobie rywale! Przerwa dla Miguela Falaski!

9:6
    Kontra rzeszowian! Atakował z drugiej linii Thomas Jaeschke. Piłka spada jednak w boisko po bloku!

9:7
    Facundo Conte! Skuteczny atak na kontrze z lewego skrzydła. Rzeszowianie mają pretensje, ze Argentyńczyk zbyt ekspresywnie okazywał swoją radość.

10:7
    W aut serwuje Nicolas Marechal. Chyba blisko było tam boiska.

10:8
    Świetna akcja Skry i skutecznie atakuje Nicolas Marechal!

11:8
    Autowa zagrywka Srećko Lisinaca.

12:8
    Kapitalna zagrywka Bartosza Kurka! Trafiony został Nicolas Marechal!

12:9
    Potrójny blok miał przed sobą Facundo Conte. Argentyńczyk atakuje po palcach rywali.

12:10
    Zatrzymany został na lewym skrzydle Alek Achrem.

12:11
    Ponownie czapa na kapitanie Resovii! W miejsce Alka Achrema wchodzi Nikołaj Penczew!

13:11
    Od razu skutecznie Penczew! Całą prostą miał odkrytą reprezentant Bułgarii!

13:12
    Zagrywka Nikołaja Penczewa w siatkę.

14:12
    Udanie po palcach rywali z lewego skrzydła atakuje Thomas Jaeschke! Dryja w miejsce Holmesa.

14:13
    Świetny atak Andrzeja Wrony, który wbija przysłowiowego gwoździa w parkiet Resovii.

15:13
    Skutecznie z prawego skrzydła Bartosz Kurek!

16:13
    Lekki atak Mariusza Wlazłego i zatrzymuje go Bartosz Kurek! Druga przerwa techniczna!

17:13
    Kontra Resovii i świetnie Bartosz Kurek! Atakujący Mistrzów Polski obija blok rywali!

17:13
    Akcja bez punktu, ale jest to rozstrzygnięcie krzywdzące rzeszowian.

17:14
    Pewnie obok bloku kiwa Nicolas Marechal.

18:14
    W aut serwuje Mariusz Wlazły!

19:14
    W końcu przejrzał na oczy arbiter. Nieczysta wystawa Nicolasa Uriarte. O czas poprosił Miguel Angel Falasca.

20:14
    Nie skończył ataku Srećko Lisnac! Na kontrze po skosie świetnie atakuje Nikołaj Penczew!

20:14
    Podwójna zmiana w Skrze. Na boisku melduje się Janusz oraz Gromadowski.

20:15
    Thomas Jaeschke serwuje w aut.

20:16
    Nicolas Marechal trafił zagrywką Krzysztofa Ignaczaka! Przerwa dla Andrzeja Kowala.

20:17
    Udanie na kontrze Facundo Conte. Argentyńczyk plasem mija blok rywali.

21:17
    Przełamanie Resovii. Z prawego skrzydła skutecznie Bartosz Kurek!

21:18
    Po ataku Skry z prawego skrzydła podbijają piłkę rzeszowianie, ale na stronę rywali w aut.

21:19
    Sytuacyjna piłka do Bartosza Kurka, który został powstrzymany na prawym skrzydle.

22:19
    Tym razem lepszą piłkę dostał Bartosz Kurek i skutecznie mija blok rywali!

22:20
    Sytuacyjna piłka i świetnie Facundo Conte! Argentyńczyk obija potrójny blok rywali! Lyneel w miejsce Thomasa Jaeschke. W Skrze zmiany powrotne.

22:21
    Błąd czystego odbicia Fabiana Drzyzgi. Punkt dla Skry. O czas poprosił Andrzej Kowal.

23:21
    Mocny atak Bartosza Kurka. Cudem próbowali bronić się rywale, ale piłka spada w aut!

23:22
    Zagrywka w siatkę Nikołaja Penczewa.

24:22
    Rzeszowianie mogą się cieszyć, że mają Bartosza Kurka! Kolejny skuteczny atak. Piłka setowa! Za Drzygę wchodzi Dominik Witczak.

24:23
    W siatkę serwuje Dmytro Paszycki.

24:24
    Zagrywkę Andrzeja Wrony fatalnie przyjmuje Nikołaj Penczew!

25:24
    Fabian Drzyzga jedną ręką do Dawida Dryji! Ten skutecznie atakuje!

25:25
    Bronią setballa goście. Z prawego skrzydła udanie po bloku rywali atakuje Mariusz Wlazły.

26:25
    Pewnie, bardzo pewnie z lewego skrzydła Bartosz Kurek!

26:26
    Fatalnie w aut serwuje Thomas Jaeschke.

26:27
    Nicolas Marechal trafił zagrywką Thomasa Jaeschke. Piłka setowa dla Skry!

27:27
    Broni Resovia! Z lewego skrzydła skutecznie Nikołaj Penczew!

28:27
    Blok! Zatrzymany na lewym skrzydle Facundo Conte! Argentyńczyk nie wierzy!

28:28
    Kibice na Podpromiu tylko westchnęli. Dryja serwuje w aut.

29:28
    Myli się teraz Śrecko Lisinac. Reprezentant Serbii zagrywa w siatkę!

29:29
    Kiepsko również Bartosz Kurek. Serwis w pół siatki.

29:30
    Kontra Skry! Z prawego skrzydła blok rzeszowian odbija Mariusz Wlazły!

29:31
    Nicolas Uriarte bohaterem! Rozgrywają Skry trafia zagrywką Thomasa Jaeschke!

29:31
    Drugi set skończony.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:1
    Od popsutej zagrywki zaczyna Nikołaj Penczew.

0:2
    Długa akcja. Przekroczenie linii trzeciego metra przez Bartosza Kurka.

1:2
    Autowa zagrywka Nicolasa Marechala.

2:2
    Zatrzymany na lewym skrzydle został Facundo Conte!

3:2
    Gra blokiem teraz Resovia! Zatrzymany Mariusz Wlazły!

4:2
    Lewe skrzydło! Thomas Jaeschke! Przerwa dla Falaski.

4:3
    Ze środka Srećko Lisinac!

5:3
    Z lewego skrzydła rzeszowianie!

6:3
    Zatrzymany na lewym skrzydle Mariusz Wlazły!

6:4
    Andrzej Wrona punktuje ze środka!

6:5
    Wraca do gry Skra! Asem serwisowym popisuje się Nicolas Uriarte!

7:5
    Russell Holmes udanie ze środka!

7:6
    Andrzej Wrona ze środka! Kolejny pewny atak tego zawodnika.

7:7
    Facundo Conte! As serwisowy Argentyńczyka!

8:7
    Tym razem w siatkę serwuje Facundo Conte. Pierwsza przerwa techniczna.

8:8
    Mija potrójny blok rzeszowian na lewym skrzydle Nicolas Marechal.

9:8
    Długa akcja pełna przebitek. Skutecznie w końcu atakuje Bartosz Kurek!

9:9
    Z drugiej linii pewnie atakuje Facundo Conte!

10:9
    Kontra Skry. Piłkę w górze miał Mariusz Wlazły, ale został zatrzymany na podwójnym bloku!

10:10
    Blok-aut! Atakował z lewego skrzydła Nicolas Marechal.

10:11
    Wychodzi na prowadzenie Skra! Zatrzymany na środku został Dawid Dryja!

11:11
    Tym razem zawodnik z popularną brodą tzw. drwala atakuje skutecznie!

11:12
    Świetnie to zrobił Mariusz Wlazły. Zmieścił piłkę między blokiem, a siatką.

12:12
    Czystą siatkę miał przed sobą Bartosz Kurek. Skuteczny atak tego zawodnika.

12:13
    W aut serwuje Fabian Drzyzga.

13:13
    W siatkę zagrywa Nicolas Uriarte.

13:14
    Z prawego skrzydła po bloku rywali atakuje Facundo Conte.

14:14
    Blok-aut po ataku z prawego skrzydła Bartosza Kurka!

14:15
    Mariusz Wlazły z prawej flanki!

15:15
    Blokowany na środku Srećko Lisinac. Bełchatowianie nie zdołali przebić piłki!

16:15
    Bartosz Kurek! Atakujący Asseco Resovii ustrzelił zagrywką Kacpra Piechockiego! Przerwa techniczna.

16:16
    W aut serwuje Bartosz Kurek. Sprawdza jednak Andrzej Kowal.

17:15
    To był as! Punkt dla Asseco Resovii!

17:16
    Tym razem Bartosz Kurek serwuje w siatkę.

17:17
    Mariusz Wlazły! As serwisowy MVP ubiegłotygodniowego Pucharu Polski! O czas poprosił Andrzej Kowal!

18:17
    W aut teraz Mariusz Wlazły.

19:17
    Sięgał piłkę na stronie rywala Nicolas Uriarte! Żółta kartka dla Argentyńskiego rozgrywającego!

19:18
    Kontra Resovii. Wydawało się, że to będzie punkt, ale Bartosz Kurek atakuje w aut.

20:18
    Ofiarnie w obronie Mielczarek, ale nie zdołał podbić piłki po ataku Thomasa Jaeschke.

20:19
    Bardzo pewnie ze środka atakuje Srećko Lisinac. Kłos wchodzi za reprezentanta Serbii.

21:19
    Z lewego skrzydła skutecznie Thomas Jaeschke!

21:20
    Przedarł się na prawej flance przez blok rywali Mariusz Wlazły.

22:20
    Wcisnął piłkę pomiędzy blok, a siatkę Bartosz Kurek!

22:21
    Ze środka skutecznie po bloku Andrzej Wrona! Lyneel wchodzi na boisko za Thomasa Jaeschke.

23:21
    Przyjęcie do góry Lyneela. Trudna piłka do Bartosza Kurka, który świetnie obija jednak blok. Sprawdza Skra.

23:21
    Nie było dotknięcia siatki! Decyzja podtrzymana!

23:22
    Ależ to popsuł Russell Holmes. Prawie w dolną taśmę trafia Amerykanin.

24:22
    Z prawego skrzydła po bloku rywali skutecznie Bartosz Kurek! Piłka setowa dla Resovii! Czas dla Angela Miguela Falaski!

24:23
    Kapitalnie to zrobił Nicolas Marechal. Ręce same składają się do oklasków. Francuz przedziera się przez potrójny blok. O czas poprosił Andrzej Kowal.

24:24
    Blok, blok, blok! W grze pozostaje Skra! Zatrzymany na prawym skrzydle Bartosz Kurek!

25:24
    Piłka po ataku Penczewa być może zmierzała w aut, ale po drodze odbija się od zawodników Skry.

26:24
    A więc to jeszcze nie koniec! Z prawego skrzydła Bartosz Kurek atakuje po bloku rywali! Resovia 1, Skra 2.

26:24
    Trzeci set skończony.

0:0
    Kolejny thriller za nami. Tym razem rzeszowianie nie zgotowali jednak swoim kibicom przykrej niespodzianki i triumfują w trzeciej partii, a zarazem wracają do gry!

1:2
    Atakował z drugiej linii Nikołaj Penczew. Bułgar został jednak zablokowany.

1:3
    Przekroczył linię trzeciego metra Bartosz Kurek.

2:3
    Nie skoczyli rywale do Bartosza Kurka i to był błąd! Trafia on w boisko. Sprawdza Falasca.

2:3
    Było boisko. Decyzja podtrzymana.

3:3
    Popracowali teraz blokiem rzeszowianie!

3:4
    Skuteczny atak ze środka Andrzeja Wrony.

4:4
    Punkt dla Resovii.

4:5
    Na czystej siatce pewnie atakuje Facundo Conte!

4:6
    Pewnie blok rzeszowian na kontrze minął teraz Mariusz Wlazły.

5:6

6:6
    As serwisowy! Jego autorem został Russell Holmes!

7:6
    Sytuacyjna piłka! Nicolas Marechal atakuje w aut!

7:7
    Tym razem piłka do Mariusza Wlazłego. On również atakuje w aut. Było jednak po palcach.

7:8
    Akcja na siatce i lepsi okazali się w niej bełchatowianie. Pierwsza przerwa techniczna.

8:8
    Dobrą piłkę na środku otrzymał teraz Dawid Dryja! Pewny atak!

8:9
    Autowa zagrywka Bartosza Kurka.

8:10
    Blok! Zatrzymany na prawym skrzydle został Bartosz Kurek! Resovia sprawdza dotknięcie siatki.

8:10
    Nie było dotknięcia siatki przez bełchatowian. Piłka dla Skry.

9:10
    Zaryzykował Bartosz Kurek i opłaciło się! Piłka przeleciała po palcach rywali!

10:10
    Kontra Resovii! Z lewego skrzydła po rękach rywali skutecznie Thomas Jaeschke!

10:11
    W siatkę serwuje Nikołaj Penczew.

10:12
    Zagrywka po taśmie Marechala. Nie radzi sobie w przyjęciu Thomas Jaeschke!

10:13
    Z lewego skrzydła po rękach rywali atakuje Facundo Conte! O czas poprosił Andrzej Kowal.

10:13
    Julien Lyneel wchodzi w miejsce Thomasa Jaeschke.

11:13
    Zagrywał Nicolas Marechal. Piłka spada w aut.

12:13
    Odrabiają rzeszowianie!

13:13
    Mamy remis! Zatrzymany na podwójnym bloku został Srećko Lisinac! Złość Serba, który szarpie aż siatkę! Przerwa dla Facundo Conte.
    13:13 To jest dobry mecz Bartosza Kurka.

13:14
    Atakują bełchatowianie i piłka zmierzała chyba w aut. Niepotrzebnie odbierał Dawid Dryja!

14:14
    Pojedynczy blok i pewnie atakuje z lewego skrzydła Julien Lyneel!

15:14
    Podwójny blok! Zatrzymany na prawym skrzydle Mariusz Wlazły!

15:15
    Blok-aut! Atakował z lewego skrzydła Facundo Conte!

15:16
    As serwisowy! Jego autorem Nicolas Uriarte! Druga przerwa techniczna!

16:16
    Pokaz gry z obu stron! Ostatecznie Bartosz Kurek mija potrójny blok rywali!

17:16
    Zaczynają się coraz dłuższe akcje! Ta zakończona podwójnym blokiem na Mariuszu Wlazłym!

18:16
    Czerwona karta dla Mariusza Wlazłego! Punkt dla Resovii.

18:17
    Nieporozumienie rzeszowian w obronie!

19:17
    Z prawego skrzydła Bartosz Kurek! Mija podwójny blok!

19:18
    W prostej sytuacji Nikołaj Penczew oddaje piłkę rywalom. Mariusz Wlazły potem obija blok!

20:18
    W siatkę serwuje Andrzej Wrona!

21:18
    Bartosz Kurek! Niesamowita zagrywka! Piłka spada w samą linię. Podpromie szaleje! Przerwa dla Falaski.

21:19
    Tym razem pomylił się Bartosz Kurek.

22:19
    Lyneel przyjmuje na drugą stronę, ale nie wykorzystują tego bełchatowianie. Skra w aut!

22:20
    Z pojedynczym blokiem pewnie poradził sobie teraz Nicolas Marechal.

22:21
    Niełatwa piłka do Bartosza Kurka. Atakuje on jednak w aut. Sprawdza Andrzej Kowal.

22:21
    Nie było mowy o bloku. To był wyraźny aut. Punkt dla Skry.

22:22
    Za darmo oddaje Resovia. Z lewego skrzydła na kontrze Facundo Conte. Przerwa dla Andrzeja Kowala.

23:22
    W aut serwuje Nicolas Marechal. Sprawdza Miguel Angel Falasca.

23:22
    Nie było boiska. Punkt dla Resovii. Aleksander Śliwka w miejsce Fabiana Drzyzgi!

23:23
    Gra nerwów. Nie myli się Mariusz Wlazły, który pewnie atakuje po przekątnej. Wraca Fabian Drzyzga.

24:23
    Chyba szczęście dopisało rzeszowianom. Po ataku Holmesa piłka mogła spaść w aut, ale dotykają jej bełchatowianie. Piłka setowa!

25:23
    Rozegranie na prawe skrzydło do Mariusza Wlazłego! Doświadczony zawodnik ataku po prostej w aut! Przed nami tie-break!

25:23
    Czwarty set skończony.

0:0
    Cóż to jest za mecz! Kolejna partia do końca trzymająca w niepewności. Lepsza w końcówce Asseco Resovia. Wszystko rozstrzygnie się w tie-breaku!

0:0
    Piąty set rozpoczęty.

1:0
    Od popsutej zagrywki zaczyna Skra.

2:0
    Była akcja! Nikołaj Penczew obija blok rywali na lewym skrzydle!

3:0
    Nieczysto zagrywkę Russella Holmesa przyjmują bełchatowianie! Przerwa dla Miguela Angela Falaski!

3:1
    Przełamanie bełchatowian. Z lewego skrzydła skutecznie Facundo Conte.

3:2
    Jeszcze raz to samo. Na kontrze z lewego skrzydła skutecznie Facundo Conte.

4:2

5:2
    Siatki dotykają bełchatowianie. Punkt dla Resovii!

5:3
    Bardzo pewnie z lewego skrzydła Facundo Conte. Zachował spokój Argentyńczyk.

5:4
    Przechodząca piłka i któryś z bełchatowian obija blok Resovii.

5:5
    Czapa! Mariusz Wlazły na pojedynczym bloku zatrzymuje Nikołaja Penczewa!

6:5
    Nicolas Uriarte serwuje w aut.

6:6
    Piłka na lewe skrzydło na kontrze do Juliena Lyneela. Francuz blokowany.

6:7
    Kiwał teraz na kontrze Julien Lyneel. Piłka spada w aut. Czas dla Andrzeja Kowala.

7:7
    Dawid Dryja. Punktowy atak ze środka!

7:8
    Kiepskie nagranie, ale świetnie rozegrał Uriarte. Pewny atak Mariusza Wlazłego. Zmiana stron.

7:9
    W aut z prawego skrzydła atakuje Bartosz Kurek. Sprawdza czy nie było bloku Andrzej Kowal.

7:9
    Nie było bloku. Punkt dla Skry.

8:9
    Wydawało się, że zablokowany został Bartosz Kurek. Piłka przedarł się jednak między rękami a siatką.

8:10
    Na kontrze z lewego skrzydła Thomas Jaeschke atakuje w aut!

8:11
    Kontra bełchatowian. Po przekątnej skutecznie Mariusz Wlazły. Czas dla Andrzeja Kowala.

9:11
    Świetne rozegranie Fabiana Drzyzgi. Kompletnie zmyleni rywale. Pewny atak Thomasa Jaeschke.

9:12
    Bardzo pewnie z lewego skrzydła po prostej atakuje Nicolas Marechal.

10:12
    Bartosz Kurek! Reprezentant Polski z prawego skrzydła po bloku rywali.

10:13
    Atak Mariusza Wlazłego. Wydawało się, że piłka była do podbicia, ale nie podbili jej rzeszowianie!

11:13
    Wydaje się, że piłka po ataku Penczewa leciała w aut, ale przyjął ją w trybuny Nicolas Marechal.

11:14
    Skutecznie z lewego skrzydła Facundo Conte. Piłka meczowa dla Skry Bełchatów!

12:14
    Dawid Dryja skutecznie ze środka! Gramy dalej. Aleksander Śliwka w miejsce Fabiana Drzyzgi.

13:14
    Gramy dalej! Kontra Resovii! Bartosz Kurek z prawego skrzydła po bloku rywali! Czas dla Miguela Angela Falaski!

13:15
    Po wszystkim! Wystawa na lewe skrzydło do Mariusza Wlazłego, który obija blok rzeszowian! Zwycięstwo Skry.

13:15

0:0
    MVP spotkania został wybrany Mariusz Wlazły.

0:0
    Cóż to był za mecz. Prawdziwy pokaz siatkówki. Dwa pierwsze partie padły łupem Skry, chociaż w drugim secie przez długi czas prowadziła Resovia. Potem karta się odwróciła. Rzeszowianie wygrali kolejne dwie partie i doprowadzili do tie-breaka, a w nim triumfowała bełchatowska Skra!

Na drugiej pozycji w tabeli umocniła się Skra Bełchatów. Brązowi medaliści z ubiegłego sezonu powiększyli przewagę nad trzecią Resovią do trzech oczek.

To już wszystko na dzisiaj. Za relację dziękuje Państwu Tomasz Krucan, do usłyszenia! (20:52:30)

Tomek

Asseco Resovia Rzeszów: Kurek, Jaeschke, Tichacek, Dryja, Achrem, Lyneel, Paszycki, Drzyzga, Śliwka, Penczew, Holmes, Witczak libero: Ignaczak, Wojtaszek.
    PGE GiEK Skra Belchatow: Lisinac, Wlazły, Marcyniak, Kłos, Conte, Wrona, Janusz, Uriarte, Stanković, Gromadowski, Rodriguez, Marechal, libero: Piechocki, Mielczarek.

Sędziowie: Maroszek Wojciech – Kuchna Andrzej