Szczecin – Ruda Śląska 6:3 (koniec) | Clearex – GAF Gliwice 0:0 (koniec) | Głogów – FC Toruń 4:3 (koniec)
Rekord – Red Dragons 3:1 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
6:3 (3:0)
Gwiazda Ruda Śląska
Niedziela 14.02.2016, 14:00 • Azoty Arena, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 15

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

Obie drużyny nie zagrają w najmocniejszych składach. Nie w pełni sił w zespole z Pomorza Zachodniego są jeszcze Solecki, Shamotii i Tubacki. Gwiazda przyjedzie bez Jewhena Daniłejko, który w poprzednim spotkaniu dostał czerwoną kartkę.

Gwiazda Ruda Śląska gra u zupełnie inne cele. Drużyna ze Śląska jest na ostatnim miejscu w tabeli, a po ostatniej porażce z Clearexem jej sytuacja stała się jeszcze trudniejsza. Gwiazda próbuje sprawić niespodziankę i zwyciężyć w Szczecinie tak samo jak w poprzednim sezonie.

Pogoń 04 Szczecin zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy. Wydaje się prawdopodobne, że jej głównym przeciwnikiem w najbliższych tygodniach będzie Rekord Bielsko-Biała. Obie ekipy walczą o miejsce w finale, a na koncie mają tyle samo punktów.

Szczecinianie wyjdą na boisko, by poprawić sobie nastroje po dwóch porażkach. Przegrana z FC Bydgoszcz kosztowała ich pożegnanie z Pucharem Polski. Niepowodzenie w Zduńskiej Woli powoduje, że tracą do lidera – Gatty Active już sześć punktów.

Pogoń 04 Szczecin wraca w miejsce, gdzie czuje się najlepiej. Po dwóch porażkach zagra ponownie w Azoty Arenie. Początek pojedynku z Gwiazdą Ruda Śląska zaplanowano na godzinę 14.

Pogoń 04 Szczecin: Lasik, Koszmider – Bugański, Tubacki, Jakubiak, Jonczyk, Solecki, Gepert, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii.

Gwiazda Ruda Śląska: Waszka, Brzenk – Tkacz, Działach, Kot, Hiszpański, Piasecki, Haase, Pękala, Drozd, Hewlik, Krzymiński, Lapa.

Sędziowie: Hamowski, Netkowska – Złotnicki.
    Oczekiwanie na widowisko.

Pojedynek rozpocznie się z opóźnieniem. Trwa jeszcze prezentacja drużyn na środku boiska. Pogoń 04 Szczecin w granatowo-bordowych pasiakach, a Gwiazda na żółto.

1

00:15
    Rozpoczęli futsaliści Gwiazdy Ruda Śląska. Piłka na ścianę do Tkacza, ale ten nie zdołał przechytrzyć obrońców ze Szczecina. Skończyło się więc stratą.

00:45
    Portowcy są wyżej notowani i przyjezdni zmuszają ich do ataku pozycyjnego. Gepert przerwał wszystko płaskim strzałem z dystansu obok słupka.

01:10
    Ponownie Gepert. Reprezentant Polski zdecydował się na akcję indywidualną, której nie zakończył soczystym strzałem. Grę wznowiła Gwiazda Ruda Śląska.

01:45
    Jesteśmy winni informację, kto zajął miejsce między słupkami. Kamil Lasik chroni dostępu do bramki Pogoni 04, a po przeciwnej stronie boiska Aleksander Waszka.

02:20
    Wściekają się goście, ponieważ rośnie przewaga szczecinian w polu. Waszka interweniował na przedpolu i nie pozwolił na uderzenie Jakubiakowi.

03:18
    Pierwsze, groźne uderzenie po 3 minutach pojedynku. Mateusz Jakubiak wcelował między słupki z ostrego kąta. Waszka nie dał się zaskoczyć i interweniował skutecznie nogami.

03:40
    Zmiany w zespole ze Szczecina. Teraz nad rozmontowaniem obrony Gwiazdy Ruda Śląska popracują Kubik, Jonczyk i Shamotii.

04:15
    Strata rudzian w środku pola i doskonała szansa na zdobycie gola! Adam Jonczyk miał przed sobą tylko bramkarza i chyba zbyt pochopnie zdecydował się na strzał. Pudło!

05:00
    Minęło pięć minut pojedynku w Azoty Arenie. Napór Pogoni 04 Szczecin jest duży, ale nie potrafią udokumentować przewagi optycznej golem. Gwiazda Ruda Śląska jeszcze oczekuje na swoją szansę podbramkową.

05:25
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki ADAM JONCZYK.

Pogoń 04 Szczecin dokumentuje przewagę optyczną golem! Do bramki Gwiazdy Ruda Śląska trafił Adam Jonczyk! Co prawda na raty, szczęśliwie, ale w końcu skutecznie z bliska do siatki.

06:10
    Kubik uderzył z dystansu. Piłka po nodze futsalisty ze Śląska opuściła boisko w bezpiecznej odległości od bramki Waszki. W międzyczasie Gwiazda miała swoją szansę strzelecką. Łapa nadział się na interwencję Lasika.

07:05
    Interesująca wymiana podań w polu karnym Gwiazdy Ruda Śląska. Akcja spaliła na panewce w ostatnim momencie. Nie zabrał się z piłką Jakubiak.

07:45
    Bardzo spokojnie gra Pogoń 04 Szczecin. Na razie nie widać podstaw do niepokoju z perspektywy miejscowych kibiców, ale to jest futsal – niczego nie można być pewnym.

08:45
    Najlepsza szansa dla Gwiazdy Ruda Śląska. Poważnie ostrzeżenie dla gospodarzy, ponieważ strzał Działacha z dystansu Lasik odbił z najwyższym trudem! Próbował jeszcze dobijać Lapa, ale bezskutecznie.

09:18
    Pogoń ostrzeżona i zmobilizowana. Wiedzą gospodarze, że potrzebują jeszcze jednego gola. I próbował go zdobyć Jakubiak.

10:11
    10 minut widowiska minęło. Pogoń 04 Szczecin na prowadzeniu i z piłką przy nodze. Gwiazda Ruda Śląska wyczekuje na możliwość przechwytu.

11:08
    Jonczyk zwiódł przeciwnika balansem ciała przeciwnika i bez chwili zawahania, zdecydował się na uderzenie. Piłka przeleciała metr od spojenia słupka z poprzeczką.

11:47
    Strzelcem bramki MICHAŁ KUBIK.

Kapitan zdobywa swojego gola. Po podaniu Adama Jonczyka mógł zapytać bramkarza, z którego narożnika swojego królestwa chce wyciągnąć piłkę. Po chwili Kubik już fetował gola z kibicami!

12:30
    Zerkamy na rubrykę faule. Po stronie szczecinian trzy przewinienia, a u gości dwa. Na razie bez zagrożenia po obu stronach.

13:10
    Wynik odzwierciedla sytuację na boisku. Trwa ostrzał ze strony Pogoni 04 Szczecin, a rudzianie odgryźli się ledwie dwukrotnie. Trochę to mało jak na 13 minut meczu.

13:29

Szykuje się pogrom w Szczecinie. Akcja prawie identyczna. Jonczyk do Kubika i to już 3:0 dla Pogoni 04!

14:10
    Stoi obok nas drużyna trawiasta Pogoni Szczecin i obserwuje z podziwem, jak halowi przyjaciele radzą sobie z Gwiazdą Ruda Śląska.

15:22
    Jurczak popędził prawym skrzydłem. Bez problemu poradził sobie z duetem przeciwników i wystawił piłkę Jakubiakowi na czystą pozycję. Słupek uratował Waszkę i spółkę!

16:15
    Mniej niż 5 minut i sędzia zaprosi futsalistów na przerwę. Gwiazda Ruda Śląska ma już coraz mniej czasu na jakąkolwiek odpowiedź.

17:18
    Waszka interweniował skutecznie po strzale z ostrego kąta Geperta. Teraz Portowcy chcą na siłę zdobywać gole i zaczęli grać mało zespołowo na połowie rudzian.

17:45
    Na trybunach około 4000 kibiców. Na razie większość w doskonałych nastrojach. Trochę szkoda z perspektywy widowiska, że Gwiazda zawiesiła poprzeczkę tak nisko. Przynajmniej w pierwszej połowie.

18:40
    Dariusz Kot nieomal wbił sobie gola samobójczego. Dośrodkował niebezpiecznie Gepert. Za moment sędzia zaprosi futsalistów na przerwę, która potrwa wyjątkowo 20 minut.

19:38
    A teraz Dariusz Kot blisko gola po przeciwnej stronie. Interesujący drybling zaskoczył Shamotiia i zabrakło tylko wykończenia, by akcja była idealna.

20

Wyjątkowo jednostronne widowisko w Szczecinie. Pogoń 04 prowadzi 3:0 i jeżeli wynik miałby być inny, to raczej na korzyść gospodarzy. Gwiazda Ruda Śląska odgryzła się kilkoma, chaotycznymi atakami, ale jeżeli przez 20 minut nie zmotywuje się do lepszego futsalu, to nie wywiezie z Azoty Areny punktu.

Światła zgasły i trwa prezentacja Pogoni Szczecin, która w poniedziałek rozpocznie piłkarską wiosnę w Ekstraklasie meczem z Koroną Kielce.
    Jest już ciemno.

Dobiega końca prezentacja.

Czujemy telefon do organizatora meczu za robienie przerwy dłuższej niż połowa meczu. To tak pół żartem, pół serio.

21

20:25
    Zaczyna się druga połowa tak samo jak pierwsza. Jurczak huknął ile sił w nodze i Waszka musiał interweniować krótko po powrocie na boisko.

20:50
    Sędzia Katarzyna Netkowska w akcji. Odgwizdała faul Bugańskiego w środku pola. To pierwsze przewinienie po przerwie.

22:14
    Gol dla Gwiazdy!
    Strzelcem bramki WOJCIECH DZIAŁACH.

Niespodziewanie rosną emocje. Z korzyścią dla widowiska. Działach dobił uderzenie, które chwilę wcześniej odbił niefortunnie Lasik! Duża radość Gwiazdy Ruda Śląska!

23:25
    Piasecki nie nadążył za Kubikiem i musiał ratować się faulem. Drużyna w żółtych strojach ma na koncie drugie przewinienie.

23:35
    Z rzutu wolnego strzelił bezpośrednio Kubik. Anemiczne uderzenie obok słupka i Waszka błyskawicznie wznowił grę wyrzutem.

24:40

Pogoń 04 Szczecin odpowiada na sytuację strzelecką, którą zmarnował Krzymiński. Błyskawiczna kontra i Jonczyk odbił piłkę do bramki po mocnym wstrzeleniu sprzed pola karnego.

25:15
    Jonczyk ma na koncie dwa gole i dwie asysty. Kapitalna partia w wykonaniu letniego nabytku Pogoni 04 Szczecin.

26:20
    Shamotii sam na sam z Waszką. Tysiąc myśli w głowie Ukraińca i nawet nie oddał strzału, a zaplątał się w próbie dryblingu. Beznadziejne zachowanie.

27:05
    Teraz Mateusz Gepert nie miał przy sobie żadnego przeciwnika w żółtym stroju i huknął z dystansu. Waszka popisał się wyborną robinsonadą.

28:10
    Przerwa nieco rozkojarzyła Pogoń 04 Szczecin, ale też warto pochwalić przyjezdnych. Są zdecydowanie groźniej niż przed przerwą. Kilka mocnych słów musiało paść w szatni.

29:00
    O przerwę na żądanie poprosił Łukasz Żebrowski. Trener Pogoni 04 Szczecin chce omówić z podopiecznymi warianty na ostatni fragment meczu.

29:30
    Gra wznowiona i drużyna Żebrowskiego ponownie w rozegraniu. Na razie nie ma zamiaru oddać inicjatywy przegrywającym. Gwiazda również nie wycofuje bramkarza.

30:15
    Faul numer 4 zespołu z Pomorza Zachodniego. Robi się gorąco z perspektywy zawodników w granatowo-bordowych strojach. Muszą podwójnie uważać.

30:45
    No i natychmiast przewinienie piąte i każdy, następny faul Pogoni 04 Szczecin będzie oznaczać przedłużony rzut karny dla outsidera Futsal Ekstraklasy.

31:25
    Skrupulatna pani sędzia. Nie pozwoliła rudzianom wznowić gry od rzutu rożnego, gdy na boisku była druga piłka.

32:29
    Strzelcem bramki DARIUSZ KOT.

Następna akcja indywidualna Kota i tym razem zakończona dobrym uderzeniem z ostrego kąta po krótkim rogu. Lasik mógł popisać się lepszą interwencją w tej sytuacji.

33:13
    Ponownie tylko dwa gole zaliczki granatowo-bordowych, a na dodatek pięć fauli po ich stronie. Obudziła się Gwiazda Ruda Śląska i zrobiło się ciekawiej.

34:20
    Strzelcem bramki MATEUSZ JAKUBIAK.

Przepiękna bramka Jakubiaka. Po dalekim podaniu stał na linii autowej i główkował z tego miejsca prosto do bramki Waszki. Co robił w tym czasie bramkarza? Niefortunnie interweniował na przedpolu.

35:20
    Dawno Pogoń 04 nie zdobyła tylu bramek w jednym spotkaniu. Wyjątkowo nie błyszczy dziś Lasik, a piłkarze ofensywni.

36:33
    Strzelcem bramki ARTUR JURCZAK.

Kombinacyjna akcja Pogoni 04 Szczecin i Jurczakowi pozostało dopełnić formalności z bliska. Akcję rozegrali ponadto Bugański oraz Tubacki!

38:00
    Gwiazda Ruda Śląska z wycofanym bramkarzem. Na razie bez efektu w postaci sytuacji podbramkowej. Na dodatek mogła stracić siódmego gola, gdyby Maćkiewicz nie trafił przez całe boisko w słupek.

39:39

Wynik na 6:3 ustalił płaskim uderzeniem DMYTRO DROZD. Lasik dopiero wbiegał na boisko.

40

Pogoń 04 Szczecin dopasowała się do atmosfery święta w Azoty Arenie i bez problemu rozprawiła się z outsiderem Futsal Ekstraklasy. W takim zespole faktycznie można się zakochać. Już po pierwszej połowie prowadził 3:0 i mógł spokojnie kontrolować wydarzenia do końca spotkania. Gwiazda Ruda Śląska zagrała poprawnie tylko po przerwie. I faktycznie, ta część zakończyło się remisem, jednak straty poniesione na początku meczu, okazały się nie do odrobienia przez rudzian. Pogoń 04 pozostaje w ścisłej czołówce Futsal Ekstraklasy, a jej przeciwnik na samym dnie tabeli.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (19:04:14)

Gole: 6. Jonczyk, 12. Kubik, 14. Kubik, 25. Jonczyk, 35. Jakubiak, 37. Jurczak – 23. Działach, 33. Kot, 40. Drozd

Pogoń '04 Szczecin: Lasik, Koszmider – Bugański, Tubacki, Jakubiak, Jonczyk, Solecki, Gepert, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii.

Sędziowie: Hamowski, Netkowska – Złotnicki