GAF Gliwice – Zduńska Wola 3:1 (koniec)
GAF Omega Gliwice
3:1 (1:1)
Gatta Active Zduńska Wola
Środa 24.02.2016, 19:00 • Hala "Jasna 31", Gliwice • Halowy Puchar Polski • Ćwierćfinał

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (20:30:11)

Wynik meczu w Gliwicach dodaje smaku walce o awans do półfinału Pucharu Polski. Rozsądna gra w defensywie, aktywny pressing oraz skuteczność – wszystko to złożyło się na zwycięstwo GAF Omega na swoim terenie. Lider Futsal Ekstraklasy będzie musiał gonić wynik. Zadanie nie będzie łatwe, ponieważ drużyna ze Śląska jest niepokonana w tym roku i sprawia problemy każdemu przeciwnikowi. Żywe spotkanie bez wielu przerw. Kilka fajnych parad bramkarskich, walka. Dwoma słowami: było ciekawie.

38:50
    Gol dla GAF-u Jasna!

TOMASZ LUTECKI na 3:1 i sytuacja w dwumeczu robi się szalenie interesująca. Pierwszoplanowy futsalista GAF dostał podanie na prawej stronie boiska i huknął precyzyjnie w sam narożnik, korzystając z wolnego miejsca.

38:35
    Futsaliści ponownie na boisku i sposobią się do ostatnich ataków w pierwszym spotkaniu o półfinał Pucharu Polski.

37:30
    Nabiegał Podobiński, ale został zablokowany. Gliwiczanie w natarciu, a rywal jest jakby zrezygnowany swoimi nieskutecznymi atakami. Będzie jeszcze jedna przerwa na żądanie.

36:40
    GAF Omega ma szansę na skontrowanie. Lutecki dostał podanie z głębi pola i kto wie, co zrobiłby z piłką, gdyby nie brawurowa parada Miłosińskiego.

36:04
    Przerwa na żądanie. Trenerzy omawiają ze swoimi zawodnikami warianty na końcówkę spotkania. Może wymyślą coś nieszablonowego, co zaskoczy kibiców na trybunach.

35:00
    5 minut do końca spotkania, a GAF Omega złapał teraz flow. Każda udana interwencja, każdy udany atak spotyka się z owacją z ławki oraz z trybun. Może postara się jeszcze o następnego gola.

33:40
    Marciniak obrócił się z piłką na linii pola karnego i już był przekonany, że przymierzy w kierunku bramki zespołu ze Śląska. Jak spod ziemi wyrósł jednak obrońca i blok!

32:45
    Dobrze interweniuje również Widuch po strzale z dystansu. Bramkarz ma również wsparcie partnerów, którzy dobrze blokują uderzenia.

31:30
    Niezmiennie na prowadzeniu gliwiczanie. Marzą o jeszcze pokaźniejszej zaliczce przed rewanżem. Przed momentem Słowiński ratował gości interwencją. Tylko korner dla GAF Omegi.

30:15
    Mamy więcej fauli po przerwie. Gatta Active wznowiła szybko od rzutu wolnego i Krawczyk strzelił tym razem płasko daleko od słupka.

29:20
    Bardziej wyrównana jest druga połowa. GAF Gliwice nie pozwala przeciwnikowi na długie rozgrywanie. Widać, że przed przerwą kumulował energię na pressowanie.

27:45
    Przechwyt gości i Krawczyk ruszył z błyskawicznym kontratakiem. Trochę za bardzo wygonił się do boku przez co nie miał miejsca, by celnie uderzyć.

26:40
    Tomasz Lutecki coraz częściej melduje się na boisku. Gracz GAF Omegi Gliwice został sfaulowany w środku pola, a jego partnerzy próbowali błyskawicznie wznowić od rzutu wolnego.

25:25
    Słowiński odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko. Marciniak był tym, który miał kreatywnie zainicjować atak gości.

24:30
    Podobnie układa się druga połowa jak pierwsza. Ponownie faworyt musi gonić przeciwnika po szybko straconym golu. Zmiana wyniku była konsekwencją ofensywy GAF.

23:24

MACIEJ MIZGAJSKI wygarnął piłkę spod nóg przeciwnika przy linii bocznej, po czym nie zastanawiał się długo, a huknął potężnie z ostrego kąta w okienko bramki Gatty Active!

22:20
    Wysoko i skutecznie interweniował Widuch. Wybiegł prawie na połowę boiska, więc ryzykował bardzo dużo, gdyby zabrakło asekuracji.

21:15
    Druga połowa rozpoczęta i od razu GAF Omega atakuje wysoko swoich przeciwników. Podobnie zachowali się po pierwszym gwizdku spotkania.

21

Po dynamicznych 20 minutach rywalizacji remis w Gliwicach. GAF wyszedł na prowadzenie po strzale Podoblińskiego, po czym czaił się na kontrataki. Jeden z nich mógł dać gliwiczanom drugiego gola, ale szansę zmarnowali i szybko zostali za to ukarani. Sobalczyk trafił z ostrego kąta na 1:1 i wszystko rozpoczęło się prawie od początku.

20

19:05
    Ostatnia minuta przed przerwą. GAF Omega Gliwice pobudza się bardzo głośno do wysokiego pressingu. Gola próbował zdobyć nawet dalekim wykopem Widuch.

18:10
    Tym razem długie podanie w wykonaniu ekipy ze Zduńskiej Woli. To ewidentnie nie w jej stylu i widać, że nawet partnerzy byli zaskoczeni pomysłem.

17:30
    Szymczak stracił piłkę na lewym skrzydle, co pozwoliło Pautiakowi przeprowadzić błyskotliwą szarżę indywidualną. Tylko boczna siatka po strzale z bliska.

16:25
    Gospodarze czekają na możliwość skontrowanie lidera Futsal Ekstraklasy. Na początku meczu dwa-trzy razy zrobili to bardzo interesująco.

15:40
    Nie zmienia się diametralnie sytuacja na boisku. Po następnym długim rozegraniu Gatty Active było uderzenie z tego samego sektora boiska, z którego padł gol, ale tym razem Widuch interweniował skutecznie.

14:35
    Piłka ponownie w grze. Sobalczyk od autu, ale nie pcha ją bezpośrednio pod bramkę gliwiczan, a rozgrywa wszerz boiska.

13:52
    Trener GAF Omega Gliwice poprosił o czas. Chce porozmawiać ze swoimi podopiecznymi przed ostatnimi minutami przed przerwą.

13:20
    Tak oto wszystko w Gliwicach rozpoczyna się prawie od początku. Podstawowe pytanie brzmi: która drużyna spróbuje teraz przejąć inicjatywę na parkiecie.

12:18
    Gol dla Gatty Active!

IGOR SOBALCZYK doprowadza do remisu sprytnym, płaskim uderzeniem z lewego skrzydła. Wszystko rozpoczęło się od straty GAF Omegi Gliwice pod polem karnym rywala!

10:50
    Krawczyk wzięty w kleszcze na boku boiska i może cieszyć się, że wywalczył choć aut, a nie stracił piłkę na rzecz GAF Gliwice.

09:35
    Szybki wypad zespołu z Gliwic i piłka otarła się o słupek bramki przeciwnika. Dwubramkowe prowadzenie byłoby już niezłą zaliczką po 10 minutach walki.

09:00
    Młynarczyk miał przed sobą tylko bramkarza i chyba zbyt pochopnie zdecydował się na uderzenie. Mógł jeszcze poprawić sobie piłkę, a tak skończyło się pudłem.

07:55
    Grecz zdecydował się na strzał bezpośrednio ze stałego fragmentu. Drogę do bramki zasłonił ofiarnie jeden z futsalistów Gatty Active.

07:15
    Szybko płynie czas w Gliwicach. Nie ma wielu przerw w grze z korzyścią dla widowiska. Goście mają przewagę pod względem posiadania piłki, ale szybkie wypady GAF Omega są groźniejsze.

06:44
    Coraz lepsze są ataki Gatty Active. Co jakiś czas przerywa je jednak tak niezdarne zagranie jak przed momentem Szymczaka wprost w dłonie bramkarza.

05:25
    Podrażnieni faworyci oddają premierowe, niecelne uderzenie z dystansu. Widuch nie spieszył się ze wznowieniem gry, a dał partnerom czas na przeorganizowanie się.

04:08

Tymczasem szybki wypad gliwiczan daje im prowadzenie. Mocne wstrzelenie pod bramkę gości, a stamtąd KONRAD PODOBIŃSKI wepchnął ją przytomnie do siatki.

03:15
    Gatta Active rozgrywa piłkę niemal w nieskończoność, ale nie przynosi to dotychczas jakiegokolwiek efektu.

02:00
    Drużyna ze Zduńskiej Woli wycofała bramkarza i ćwiczy manewr gry z przewagą w polu. Gospodarze przyczajeni na przechwyt tak, by zdobyć prowadzenie strzałem do pustaka.

01:20
    Gatta Active próbuje narzucić swoje warunki przeciwnikowi i długo rozgrywa piłkę. GAF aktywnie podchodzi pressingiem.

1

Coraz bliżej pojedynek w Gliwicach. Zakończyła się już rozgrzewka futsalistów w hali "Jasna 31". Faworytem pojedynku jest Gatta Active Zduńska Wola, ale GAF Omega zapowiada niespodziankę.

To już ćwierćfinały Pucharu Polski. GAF Omega Gliwice gości najlepszą obecnie drużynę w kraju – Gattę Active Zduńska Wola. Początek walki o awans do półfinału o godzinie 19.

Obie drużyny występują w najwyższej klasie rozgrywkowej – Futsal Ekstraklasie. GAF Omega Gliwice plasuje się niżej w tabeli, ale potrafi stwarzać problemy przeciwnikom z czuba. Dotychczas GAF Omega Gliwice uzbierał w lidze 22 punkty w 16 występach.

W weekend GAF Omega Gliwice gościł w Szczecinie. Drużyna ze Śląska spisała się bardzo poprawnie. Długo prowadziła i nieomal została pierwszym zdobywcą twierdzy Azoty Arena. Dopiero w 38. minucie straciła gola po strzale Jakubiaka i skończyło się remisem 3:3.

Gatta Active Zduńska Wola spogląda na Futsal Ekstraklasę ze szczytu tabeli. Jej sytuacja jest komfortowa i zmierza odważnie po mistrzostwo Polski. Może również zainteresować się Pucharem, ponieważ nikt nie naciska na Gattę Active w lidze.

W poprzednich rundach GAF Omega Gliwice pokonał AZS AWF Warszawa i Helios Białystok. Przed drużyną ze Śląska zdecydowanie najtrudniejsze wyzwanie. Gatta Active Zduńska Wola zdążyła już wyeliminować Łęczycan Łęczyca i FC Toruń.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Gole: 5. Podobiński, 24. Mizgajski, 39. Lutecki – 13. Sobalczyk

GAF Omega Gliwice: Widuch, Kocot, Krzywicki – Grecz, Lutecki, Mizgajski, Łopuch, Baptista, Podobiński, Zdunek, Pasierb, Ficek, Pautiak.

Gatta Active Zduńska Wola: Słowiński, Miłosiński – Adamski, Stanisławski, Olczak, Młynarczyk, Krawczyk, Marciniak, Milewski, Szymczak, Szypczyński.