Sopot – Słupsk 49:61 (koniec) | Zielona Góra – Tarnobrzeg 101:78 (koniec)
Stelmet BC Zielona Góra
101:78 (31:21, 50:45, 80:54)
Siarka Tarnobrzeg
Sobota 27.02.2016, 18:00 • Hala CRS, Zielona Góra • Tauron Basket Liga • 21. kolejka

Zielonogórzanie po porażce w Pucharze Polski będą chcieli pokazać siłę w ligowych rozgrywkach. Powód? W ostatnim czasie czują presję radomian, z którymi przegrali w finale Pucharu Polski, a w rozgrywkach ligowych mają nad nimi jedynie przewagę dwóch punktów. Każda wygrana jest więc na wagę złota.

Sobotnim rywalem Stelmetu będzie drużyna przeciętna. Siarka Tarnobrzeg, bo o niej tutaj mowa, w tym sezonie nie spisuje się zbyt dobrze. Jak na razie plasuje się na 16 miejscu w tabeli i jest tylko przed Starte Lublin. Terminarz ich nie rozpieszcza. Ich sobotni rywal to Mistrz Polski, z którym nie są stawiani w roli faworyta.

Mogą jednak liczyć na niespodziankę. Podobną jak w przypadku wspomnianego Startu Lublin. Drużyna ze stolicy województwa lubelskiego wygrała sensacyjnie z Mistrzem Polski, jednak to co potem się działo było bardzo dziwne. Seria 11 porażek i ostatnie miejsce w tabeli. Tarnobrzeżanie raczej tak nie chcą skończyć...

Ale cóż więcej dodać. Sytuacja Siarki jest jeszcze gorsza. Ostatnio wygrali własnie ze Startem, a od tego momentu ponieśli, bagatela, 13 porażek ligowych z rzędu! Nic nie wskazuje na to, by w spotkaniu ze Stelmetem nastąpiło przełamanie. Ale można zawsze liczyć na niespodziankę..

A kto w tym pojedynku okaże się lepszy? Czy Stelmet potwierdzi swoją dobrą dyspozycję? Czy może to Siarka zaskoczy silniejszego rywala i sprawi niemałą niespodziankę? Na transmisję live zapraszamy od 18:00!

Stelmet BC Zielona Góra: Bost, Szewczyk, Moldoveanu, Mat. Ponitka, Gruszecki, Hrycaniuk, Zamojski, Borovnjak, Djurisić, Koszarek

Siarka Tarnobrzeg: Wolski, Bell, Strzelecki, Zalewski, Patoka, Wall, Pandura, Karliński, Rycerz, Młynarski, Udofia, Robbins.

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

00:15
    Na początek strata przyjezdnych w ataku. (0:0)

00:20
    Wykorzystują to gospodarze. Szybka kontra i za dwa z dystansu Borovnjak. (2:0)

00:37
    Jest i odpowiedź przyjezdnych. Za dwa celnie Robbins! (2:2)

00:49
    Cios za cios na początku tego spotkania! Pewnie Koszarek z półdystansu. (4:2)

01:49
    Jeszcze po przechwycie gospodarze trafiają. Tym razem spod kosza udanie Zamojski. (6:2)

02:10
    Siarka nie odpuszcza. Trafia Robbins z faulem i ma dodatkowy osobisty. (6:4)

02:10
    Ten osobisty także trafiony. (6:5)

02:35
    Ależ odpowiedź zielonogórzan! Za trzy z dystansu Koszarek! (9:5)

02:46
    Ale przyjezdni nie dają za wygraną! Dobija Wall i trafia! (9:7)

03:20
    I mamy remis! Robbins po kontrze spod kosza celnie za dwa. (9:9)

03:45
    Ależ tempo tego spotkania! Teraz to Borovnjak celnie z półdystansu z faulem! Dodatkowy osobisty. (11:9)

03:45
    I ten osobisty trafiony! (12:9)

04:05
    Trafia po raz kolejny Robbins! O czas od razu prosi szkoleniowiec Stelmetu, który jest zaniepokojony postawą swoich zawodników! (12:11)

04:20
    Po przerwie skutecznie z dystansu Moldoveanu! (14:11)

04:48
    Tarnobrzeżanie nieco się pogubili w ataku. Wskutek świetnej defensywy gospodarzy popełniają błąd 24 sekund. (14:11)

05:10
    I są punkty Stelmetu z kontry! Pewny rzut Koszarka trafia do kosza! (16:11)

05:46
    Jeszcze do tego Ponitka po kolejnej kontrze za dwa i sytuacja dla gospodarzy wygląda zdecydowanie lepiej. (18:11)

06:17
    I ponownie w natarciu Stelmet. Dobija spod kosza Ponitka! (20:11)

06:27
    A teraz w odpowiedzi udanie Udofia! (20:13)

06:45
    Trójka zza obwodu w wykonaniu Zamojskiego! (23:13)

07:05
    W odpowiedzi od razu za trzy przyjezdni! Trafia Młynarski! (23:16)

07:16
    Rozegrali nam się koszykarze obu drużyn! Koszarek za dwa spod kosza! (25:16)

07:38
    Trafia Młynarski za trzy! (27:19)

08:09
    Ponitka ponownie spod kosza po dobitce! (27:19)

08:25
    W kolejnej akcji strata tarnobrzeżan. Od razu reakcja szkoleniowca gości i czas na jego żądanie! (27:19)

08:49
    Strata zielonogórzan po przerwie. Od razu akcja zawodników gości jednak Bell nie trafia zza obwodu za trzy! (27:19)

09:05
    Hrycaniuk udanie za dwa w kontrze! (29:19)

09:05
    Do tego z faulem! Jeden osobisty. (29:19)

09:05
    Ten osobisty trafiony. Gospodarze będą mieli jeszcze jeden rzut wolny wskutek przewinienia technicznego rywala. (30:19)

09:05
    Hrycaniuk ponownie znajduje drogę do kosza. (31:19)

09:17
    Jeszcze Zalewski dwa razy trafia z linii rzutów wolnych. (31:21)

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (31:21)

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (31:21)

10:29
    Gospodarze rozpoczynają od celnego rzutu za dwa Ponitki. (33:21)

11:05
    A goście ponownie tracą w ataku! Niecelne podaie. (33:21)

11:37
    Nieskuteczni w ataku gospodarze. Od razu kontra tarnobrzeżan i za dwa trafia Młynarski! (33:23)

11:37
    Jeszcze do tego trafia raz z linii rzutów wolnych. (33:24)

12:05
    A zielonogórzanie znów mylą się w ataku! Kolejna strata! (33:24)

12:10
    Faulowany Udofia raz trafia z linii rzutów wolnych. (33:25)

12:40
    Stelmet w tej kwarcie jak na razie nie gra zbyt dobrze. Kolejny niecelny rzut i strata na rzecz rywali. (33:25)

12:42
    Patoka raz trafia z linii rzutów wolnych. (33:26)

13:00
    Udanie z dystansu Gruszecki za trzy! (36:26)

13:20
    W odpowiedzi od razu Robbins za dwa i poddenerwowany szkoleniowiec gospodarzy prosi o czas! (36:28)

13:50
    Po przerwie strata Stelmetu. Szybka kontra w wykonaniu Siarki i trafia Patoka za dwa! (36:30)

14:25
    Borovnjak dwa razy trafia z linii rzutów wolnych. (38:30)

14:40
    Od razu w odpowiedzi celnie Wall z półdystansu! (38:32)

15:05
    Ponownie gospodarze tracą w ataku! Siarka to wykorzystuje i w kontrze rozgrywa do Patoki, który znów celnie! (38:34)

15:05
    Jeszcze do tego Patoka raz celnie z linii rzutów wolnych wskutek przewinienia. (38:35)

15:39
    Fatalna dyspozycja w tej kwarcie gospodarzy. Ponownie tracą w ataku! (38:35)

16:00
    Trójka Zalewskiego i mamy remis na tablicy wyników! (38:38)

16:20
    Niesamowicie mylą się zielonogórzanie! Zamojski zablokowany! (38:38)

16:38
    Podobnie jednak w kontrze goście i piłka dla gospodarzy! (38:38)

16:45
    Faulowany Zalewski dwa razy trafia z linii rzutów wolnych i Siarka wychodzi na prowadzenie! (38:40)

17:06
    Jest odpowiedź zielonogórzan! Trójka Koszarka! (41:40)

17:18
    Faulowany Patoka trafia raz z linii rzutów wolnych. Dosyć wyrównane spotkanie jak do tej pory! (41:41)

17:30
    Teraz Ponitka dwa razy trafia z linii rzutów wolnych. (43:41)

17:40
    Strata przyjezdnych w ataku i o czas prosi ich szkoleniowiec! (43:41)

18:27
    Po przerwie trójka Moldoveanu! (46:41)

18:49
    Od razu odpowiedź Młynarskiego i dwa punkty. (46:43)

19:05
    Faulowany Moldoveanu przy rzucie i dwa osobiste! (46:43)

19:05
    I ten dwa razy trafia! (48:43)

19:30
    Jeszcze raz trafia skuteczny dziś Młynarski! (48:45)

20:46
    Na początek zielonogórzanie źle w ataku, jednak i przyjezdni tracą. (50:45)

21:00
    Ponitka wykorzystuje kontrę i trafia za dwa. (52:45)

21:15
    Jeszcze jedna kontra zawodników gospodarzy zakończona udanym wsadem Gruszeckiego. (54:45)

22:15
    Ponownie w kontrze Stelmet, ale teraz ta akcja nieudana. Odpowiedź przyjezdnych i za dwa Udofia! (54:47)

22:32
    Ale za trzy trafia teraz Moldoveanu! (57:47)

22:50
    Wall raz trafia z linii rzutów wolnych. (57:48)

23:10
    W odpowiedz Ponitka za dwa! (59:48)

23:36
    Strata tarnobrzeżan. Kontra zielonogórzan i za dwa Ponitka wsadem! Czas dla przyjezdnych! (61:48)

24:10
    Po przerwie strata przyjezdnych. Kolejna kontra zawodników Stelmetu i za dwa Borovnjak! (63:48)

25:05
    Siarka w tej kwarcie sobie nie radzi! Ponownie tracą i to dwukrotnie. Kontra zawodników gospodarzy i Borovnjak faulowany przy rzucie. Dwa osobiste. (63:48)

25:05
    I ten dwa razy trafia! (65:48)

25:24
    Robbins spod kosza dobija i trafia. (65:50)

25:50
    W odpowiedzi Borovnjak i dwa punkty! (67:50)

26:15
    Strata tarnobrzeżan w ataku. Od razu kontrują gospodarze, ale Ci także tracą. (67:50)

26:27
    Młynarski raz trafia z linii rzutów wolnych. (67:51)

27:00
    Zielonogórzanie nie trafiają w następnej akcji i szansa dla Siarki na zmniejszenie straty. (67:51)

27:23
    Dwa osobiste trafione Zalewskiego. (67:53)

27:38
    Borovnjak bardzo pewnie w odpowiedzi za dwa. (69:53)

28:05
    Po przechwycie szybka kontra Stelmetu i za dwa Gruszecki! (71:53)

28:15
    Goście raz celnie z linii rzutów wolnych. (71:54)

28:37
    Od razu w odpowiedzi celnie za dwa Djurisić. (73:54)

28:47
    A teraz Gruszecki z półdystansu! (75:54)

28:58
    A teraz Gruszecki po przechwycie za trzy! (78:54)

29:38
    Kolejna strata tarnobrzeżan i szybka kontra rywali! Za dwa Djurisić! 30:9 w tej kwarcie! (80:54)

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (80:54)

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (80:54)

30:13
    Za trzy Patoka na rozpoczęcie kolejnej kwarty. (80:57)

30:27
    A Gruszecki myli się w ataku. Gospodarze mogą sobie pozwolić na więcej luz. (80:57)

31:40
    Sporo niedokładności w poczynaniach obu drużyn w ostatnim czasie. Zarówno gospodarze jak i goście nie są zbyt skuteczni w ataku. (80:57)

31:55
    Borovnjak za to odnajduje drogę do kosza i trafia za dwa. (82:57)

32:15
    A teraz Djurisić dwa razy celnie z linii rzutów wolnych. (84:57)

32:34
    A tarnobrzeżanie chyba już zrezygnowali. Kolejny niecelny rzut z ich strony. (84:57)

32:58
    Robbins wykorzystuje kontrę i trafia za dwa. (84:59)

33:35
    Robbins ponownie za dwa skutecznie. (84:61)

34:05
    Jeszcze po kontrze Udofia za dwa. (84:63)

34:21
    Zielonogórzanie coraz bliżej setki. Teraz pewnie Hrycaniuk. (86:63)

35:16
    Hrycaniuk dwa razy trafia z linii rzutów wolnych. (88:63)

35:42
    Przyjezdni znów źle w ataku. Próba odpowiedzi ze strony zielonogórzan jednak Hrycaniuk fauluje w ataku. (88:63)

36:10
    Hrycaniuk dobija pod koszem i trafia. (90:63)

36:23
    Patoka dwa razy skutecznie z linii rzutów wolnych. (90:65)

36:38
    Jeszcze raz niezawodny w ostatnim czasie Hrycaniuk! (92:65)

37:08
    Udofia dwa razy celnie z linii rzutów wolnych. (92:67)

37:50
    Zielonogórzanie ze stoickim spokojem. Po raz kolejny się mylą, ale na ich szczęście również źle koszykarze Siarki. (92:67)