Nantes – Monaco 0:0 (koniec) | Saint-Étienne – Caen 1:2 (koniec) | Lyon – PSG 2:1 (koniec)
Olympique Lyon
2:1 (2:0)
Paris Saint-Germain
Niedziela 28.02.2016, 21:00 • Stade Gerland, Lyon • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 28
    To wszystko na dzisiaj, dziękujemy za śledzenie relacji z tego spotkania i tym samym zapraszamy po więcej! Tylko na Lajfy.com!

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały na bramkę: 7:3.
    Strzały niecelne: 7:3.
    Rzuty rożne: 6:2.
    Spalone: 0:7.
    Faule: 21:15. (23:01:30)

Pastore jeszcze wbiegał w pole karne, ale Mbiwa wszystko kapitalnie wyjaśnił i pan Lionel Jaffredno zakończył ten fantastyczny spektakl. Pierwsza połowa kapitalna w wykonaniu Lyonu, które przeważał pod każdym względem, nie było mocnych, ani w obronie, ani w ataku, dwubramkowe prowadzenie do przerwy i świetny humor, to był towarzysz do szatni Olympique. Po przerwie szybko kontakt złapali Paryżanie, zamieszanie w polu karnym wykorzystał Lucas Moura, która z perspektywy całego spotkania zdobył tylko honorową bramkę. Mecz na ogromny plus, gospodarze zapisują 3 punkt na swoim koncie, a PSG szykuje się do kolejnych spotkań w Lidze Mistrzów i na ligowym podwórku!

90+2

90+2
    Thiago Silva posłał piękne, długie podanie w kierunku wbiegającego Cavaniego, obrona Lyonu ze stoickim spokojem daje sobie radę.

90+1
    Ładne prostopadłe podanie w kierunku Lacazetta, mało sił już w samej końcówce ma Francuz i piłkę przejmuje Silva.

90+1
    Dwie minutki doliczone do regulaminowego czasu gry, jeszcze chwila i wszystko będzie już jasne.

89
    Moura już zbyt mocno poddenerwowany przebieg sytuacji na boisku nieładnie potraktował Labidiego.

87
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Sergi Darder, na boisku pojawia się Zakarie Labidi.

85
    Grają do końca Paryżanie, czasu co raz mniej, ale tez Lyon cofnął się totalnie zostawiając miejsce do popisu, oby to nie zadziałało źle na ekipę gospodarzy.

84
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Maxwel Cornet, na boisku pojawia się Bakary Koné.

83
    Ibrahimović świetnie zastawił się i wycofał na wchodzącego Matudiego, tam jak spod ziemi wyskoczył Mbiwa i uratował ekipę gospodarzy.

82
    Kapitalnie wrócił Morel i wyłuskał piłkę spod nóg Ibrahimovića, Szwed bardzo zdenerwowany, bowiem żaden z jego kolegów nie podążył za akcją.

81
    Drobne nieporozumienie między Maxwellem, a Trappem, na szczęście dla PSG nic wielkiego z tego nie wyszło, ale Niemiec musiał bronić na raty.

80
    Druga zmiana w ekipie gości, Pastore od razu po wejściu zanotował asystę, zobaczymy jak poradzi sobie Matuidi.

79
    Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Adrien Rabiot, na boisku pojawia się Blaise Matuidi.

78
    Pastore faulowany w centralnej części boiska, szybkie wznowienie i znów Paryżanie zamykają w polu karnym miejscowych.

77
    Cofnęli się na własną połowę całym zespołem gospodarze, PSG wymienia między sobą podania i szuka jakiejś luki między obroną Lyonu.

76
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Rafael, na boisku pojawia się Olivier Kemen.

Mateusz Zając

Gole: 13. Cornet, 45+2. Darder – 51. Moura

Kartki:   43. Yanga-Mbiwa (LYO), 73. Ferri (LYO), 74. Rafael (LYO) – 23. Motta (PSG), 58. van der Wiel (PSG), 63. Cavani (PSG), 75. Rabiot (PSG), 89. Moura (PSG)

Strzały celne: 7:3. Strzały niecelne: 7:3. Rzuty rożne: 6:2. Spalone: 0:7. Foule: 21:15.
    Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael (76. Kemen), Yanga-Mbiwa, Morel, Bedimo – Ferri, Gonalons (C), Darder (87. Labidi) – Ghezzal, A. Lacazette, Cornet (84. Koné).
    Zmiany: Gorgelin – Koné, Perrin, Fofana, Kemen, Mvuemba, Labidi.

Paris Saint-Germain: Trapp – van der Wiel, Thiago Silva (C), David Luiz, Maxwell – Stambouli (49. Pastore), Motta, Rabiot (79. Matuidi) – Moura, Ibrahimović, Cavani.
    Zmiany: Sirigu – Nkunku, Marquinhos, Matuidi, Kurzawa, Pastore, Augustin.

Główny: Lionel Jaffredo
    Liniowi: Tugdual Philippe, Julien Aube
    Techniczny: Sébastien Moreira