Clearex – Red Dragons 2:3 (koniec) | GAF Gliwice – Ruda Śląska 2:2 (koniec) | Szczecin – Red Devils 3:3 (koniec)
GAF Omega Gliwice
2:2 (1:1)
Gwiazda Ruda Śląska
Niedziela 28.02.2016, 18:00 • Hala Jasna 31 • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 17

Dziękujemy za ten wspaniały wieczór. Zapraszamy na pozostałe relacje. Do zobaczeni na lajfy.com! (19:41:45)
    Ciekawie było nie tylko w Gliwicach, ale i w Chorzowie. 17 kolejka Futsal Ekstraklasy jest doprawdy wyjątkowa.

Remis 2:2 po szalonym pojedynku przy Jasnej 31. Sytuacjami z tego spotkania spokojnie można by obdzielić nie jeden pojedynek. Było naprawdę ciekawie. Jedno "oczko" nie polepsza w znaczący sposób sytuacji Gwiazdy, ale daje jej nadzieję. Gliwiczanie muszą zadowolić się remisem, bowiem ten pojedynek do łatwych nie należał, pomimo kilku minut ich dominacji.

39:57
    Prawdziwy chaos na połowie Gwiazdy. Gdzie jest piłka?! Przejmują piłkarze w żółtych kompletach. Uderzenie zza połowy już po syrenie, Kocot wciśnięty do bramki, lecz piłka i tak by do niej nie trafiła!

39:31
    Ostatnie kilkadziesiąt sekund. Ciężko wskazać którąkolwiek z drużyn.

39:09
    Coraz bliżej końca. Rozstawiają się zawodnicy Gwiazdy tworząc mur. Wyłamuje się Pautiak, mamy strzał, lecz po raz kolejny jest to niecelne uderzenie.

38:47
    Okolice linii środkowej. Na parkiecie gorąco. Faulują goście.

38:23
    Waszka do Działacha. Drugi z nich błyskawicznie podaje. Oddanie piłki, znów Działach i prawdziwa bomba w stronę siatki Kocota. Niecelnie.

37:28
    Uderzenie ze strony GAF-u. Niezbyt dobrze wymierzone. Waszka nie był zmuszony do interwencji.

37:02
    Gliwiczanie rozciągają grę. Gwiazda ponownie w defensywie. Tempo, tempo i jeszcze raz tempo.

36:30
    Gol dla Gwiazdy!
    Mamy prawdziwy zwrot akcji! MATEUSZ KRZYMIŃSKI odbiera podanie blisko pola karnego Kocota. Przyjęcie, setne sekundy i płaski strzał. Jest 2:2 i gramy dalej, ależ mecz!

36:13
    Timeout. Gospodarze zdołali wysforować się na prowadzenie. Zdecydowanie lepiej wygląda gra GAF-u, choć nie można odmówić Gwieździe ambicji i pomysłów na grę. Wszystko wskazuje na to, że w Gliwicach nie powinniśmy być świadkami niespodzianki.

35:49
    Rudzianie chcą walczyć o punkty, więc ich ataki wezbrały na sile. Jest w tym spora doza sportowej złości. GAF nieco cofnięty.

34:35
    Gol dla GAF-u Jasna!
    Gliwiczanie długo naciskali i w końcu przyniosło to skutek. PIOTR ŁOPUCH najlepiej ze wszystkich ustawił się w polu karnym Gwiazdy i po raz drugi Waszka został pokonany.

33:53
    Drozd miał na plecach dwóch rywali. Podanie do Piaseckiego i strata Gwiazdy.

33:23
    Przyjmuje Łopuch. Obrót i strzał. Bezbłędnie interweniuje bramkarz Gwiazdy.

32:45
    Wyżej rozstawili się zawodnicy Gwiazdy i to poskutkowało. Gra na moment przeniosła się w okolice linii środkowej.