Ruda Śląska – AZS UŚ 1:7 (koniec) | Zduńska Wola – Głogów 6:0 (koniec) | Piast – Clearex 0:2 (koniec)
Piast Gliwice
0:2 (0:0)
Clearex Chorzów
Sobota 05.03.2016, 18:00 • Centrum Kulturalno-Sportowe Łabędź • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 18

Sezon 2015/16 Futsal Ekstraklasy zmierza ku końcowi. Do rozegrania pozostało raptem kilka kolejek, więc sytuacja powoli staje się jasna. Wszystko wskazuje na to, że Gatta Active powinna zdobyć mistrzowski tytuł. Prawdopodobnie z Ekstraklasą pożegna się Gwiazda Ruda Śląska i... tutaj należałoby postawić znak zapytania. Zagrożeni spadkiem są przede wszystkim katowiccy żacy, ale i Clearex Chorzów oraz Red Dragons Pniewy muszą mocno oglądać się za siebie. Spokój powinien być zachowany w drużynie Euromastera Chrobry Głogów, bowiem pomimo niesprzyjającego kalendarza, powinni oni bez problemu zachować miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej.
    Poprzednia kolejka stała pod znakiem prawdziwych niespodzianek. Remis AZS-u Katowice na wyjeździe z Toruniem, 2:2 w pojedynku GAF-u z Gwiazdą, porażka chorzowian na własnej hali, a przede wszystkim wygrana Nbitu z liderem i to poza własnym obiektem!

18 kolejka da nam co najmniej jedną odpowiedź. Jeśli Gwiazda Ruda Śląska przegra ze studentami z Katowic, to może już być pewna spadku. Nie lepiej wygląda sytuacja drużyny, która zawita na gliwickie Łabędy. Clearex Chorzów w dziecinny sposób stracił punkty u siebie i teraz musi szukać kolejnych "oczek". Spokojni są gracze Nbitu Gliwice. Tryumf w Zduńskiej Woli zapewne dodał im skrzydeł.

Chorzowską drużynę, przynajmniej jak na razie, od strefy spadkowej dzielą 3 punkty. Gdyby sezon zakończył się w tym momencie Clearex zmuszony by był do udziału w barażach. Na gości w następnych kolejkach czekają m.in. Euromaster i AZS. Terminarz nie jest najgorszy, aczkolwiek wcale to nie oznacza, że wśród przyjezdnych panuje sielankowa atmosfera. Najbliższe mecze będą kluczowe, zatem Clearex musi szybko łapać punkty do ligowej klasyfikacji.

Nbit Gliwice

Gliwiczanie dokonali rzeczy niezwykłej, gdyż są dopiero drugim zespołem w tym sezonie, który zdołał pokonać Gattę Active Zduńską Wolę. Zwycięstwo to jest doprawdy przełomowe, bowiem Nbit w roku 2016 (nie licząc spotkania w Zduńskiej Woli) wywalczył zaledwie trzy punkty. Kryzys najwidoczniej został zażegnany. Jeżeli Robert Satora wraz z Tarasem Tarasowiczem i Tomaszem Czechem zagrają tak jak na ostatnim wyjeździe, to możemy być świadkami genialnego widowiska. 31 października zeszłego roku gliwiczanom udało się zgarnąć całą pulę w Chorzowie. Na korzyść Nbitu przemawia też to, że do tej pory Clearex na wyjeździe wygrał zaledwie jeden raz.

Gorąco zapraszamy na godzinę 18:00. Będziemy dla Państwa relacjonować ten ciekawy pojedynek z hali w Łabędach. Bądźcie Państwo z lajfy.com!

Pora zapoznać się z dzisiejszymi zestawieniami obu ekip:

Nbit Gliwice:

Clearex Chorzów:

Mecz w Gliwicach rozpocznie się z kilkunastominutowym opóźnieniem, ponieważ... sędziowie utknęli w korku na autostradzie. Za chwilę powinna rozpocząć się prezentacja.

W międzyczasie w Rudzie Śląskiej trwa spotkanie Gwiazdy z AZS-em Katowice. Po 32 minutach gry goście prowadzą 1:4 i są na ostatniej prostej do zwycięstwa w tym spotkaniu. To z kolei oznacza, że katowicka ekipa będzie miała tyle samo punktów co Clearex Chorzów (w przypadku, gdy chorzowianie nie wywiozą trzech punktów z Gliwic). Robi się coraz ciekawiej! Rozpoczynamy prezentację.

Za kilka sekund początek rywalizacji. Gospodarze tradycyjnie w białych kompletach, goście z Chorzowa w czarno-czerwonych koszulkach i białych spodenkach.

0:02
    Rozpoczęli przyjezdni. Gliwiczanie postanowili wyjść na przeciw rywalom, lekki pressing Nbitu.

0:36
    Clearex długo utrzymywał się przy piłce. Niedokładne podanie na prawej flance sprawiło, że goście stracili piłkę na rzecz miejscowych.

1:17
    Przy futbolówce gliwiczanie. Goście postawili na wysoki pressing. Piłka wraca do Groszaka, który szuka możliwości odpowiedniego rozegrania.

1:39
    Rzut wolny dla Clearexu, do bramki kilkanaście metrów. Stały fragment gry nie przyniósł chorzowianom żadnej korzyści.

2:25
    Futbolówka pod nogami gości. Mirga kąsał rywala, lecz zespół z Chorzowa wciąż przy piłce.

2:40
    Dopiero po prawie 3 minutach gry oglądaliśmy pierwsze uderzenie. Autorem gracz z Chorzowa. Niecelnie.

2:59
    Gładczak wyprowadził akcję, a wykończył ją Budniak. Bardzo groźny strzał, na szczęście dla gospodarzy pomiędzy słupkami stoi Łukasz Groszak.

3:52
    Przenosimy się na stronę chorzowian. Obie ekipy nie ryzykują, wzajemnie się "testują".

4:30
    Przy piłce Clearex. Zdecydowanie częściej grę prowadzą przyjezdni.

4:55
    Omylak na lewej flance. Tempo meczu nie zachwyca, aczkolwiek trzeba przyznać, że obydwie ekipy grają bardzo dokładnie.

5:32
    Nbit w defensywie. Pięć minut gry i tylko jeden strzał. Gra toczy się w okolicy linii środkowej lub na połowie gliwiczan.

5:58
    Kontra ze strony gospodarzy. Bardzo niecelnie. Piłka wędruje jak na razie pomiędzy dwiema połowami.

6:24
    Szukali swojej okazji chorzowianie. Wyszedł poza obwód placu gry piłkarz Clearexu.

6:50
    Przyspieszył Seget dając tym samym sygnał do ataku. Póki co przewagę w polu mają goście.

7:25
    Nbit zmuszony do defensywy. Ciężko gospodarzom idzie dzisiaj wyprowadzenie akcji.

7:47
    Gliwiczanie zdołali przemóc swoją niemoc. Coraz bliżej bramki Purolczaka.

7:47
    Przemysław Dewucki nieco przypadkowo wpadł na bramkarza Clearexu. Sędzia pokazuje "Pomponowi" żółty kartonik. To bardzo nie podoba się publiczności.

8:13
    W roli głównej ponownie Dewucki. Tym razem w roli "ofiary". Rzut wolny. Rozbieg i potężna torpeda w kierunku bramki Purolczaka. Będzie rzut rożny dla Nbitu.

8:41
    Gliwiczanie szanują piłkę. Okolice linii środkowej, tempo gry wciąż nie jest zbyt szybkie.

9:20
    Corner dla gliwiczan. Mamy uderzenie, lecz niecelne. Goalkeeper Clearexu odprowadził piłkę wzrokiem.

9:50
    Omylak często odbiera podania od kolegów. Lekko nacisnęli gospodarze i mamy momentalną stratę.

10:04
    Rzut wolny dla Nbitu. Starowicz popisuje się pięknym uderzeniem. Broni Purolczak, jednak nie była to najłatwiejsza interwencja.

10:26
    Chorzowianie przechodzą do ofensywy. Blokuje podanie gości Włodarek.

11:18
    Clearex zagościł na połowie Nbitu. W porę przejmuje Jagiełło, lecz jego fatalne podanie sprawia, że z linii bocznej wznowią przyjezdni.

11:50
    Gospodarze zmuszeni do cofnięcia się pod własną bramkę. Dobra gra w obronie miejscowych, jednak zespół z Chorzowa wywalczył rzut rożny.

12:16
    Obudzili się nieco gracze Nbitu. Przez moment było gorąco pod bramką Purolczaka. Starowicz nie do końca poradził sobie w tłumie pod siatką rywala.

12:34
    Ruszył Seget. Momentalnie został on zablokowany przez piłkarza z Gliwic. Cały czas Clearex na połowie gospodarzy.

13:05
    Błyskawiczna kontra Nbitu. Starowicz przymierza – niecelnie, lecz po chwili to samo robi Robert Satora. Musiał wykazać się swoimi umiejętnościami Purolczak.

13:34
    Arbiter postanowił przyznać gościom przywilej korzyści. Chwilę później chorzowianie wycofują piłkę, dobrze ustawiona defensywa Nbitu nie daje możliwości na korzystną akcję.

13:58
    Sędzia wrócił do sytuacji sprzed paru chwil. Mariusz Seget otrzymuje żółtą kartkę za ciągnięcie za koszulkę Zbigniewa Mirigi. To już czwarty faul Clearexu.

14:38
    Przeszkadzał rywalom Tomasz Czech. Zmusiło to chorzowian do błędu. Nbit przy piłce.

15:10
    Robi się gorąco! Tomasz Czech wychodzi z akcją 2 na 1. Rywale minięci, zostaje tylko Purolczak. Upada na parkiet zawodnik z Gliwic. Są kontrowersje, ale nie ma rzutu karnego.

15:41
    Gospodarze mają problemy z szybkim opuszczeniem własnej połowy. Dewucki chciał zagrać do przodu, lecz natrafił na dobrze ustawionego rywala.

16:24
    Wydawało się, że Deuwcki będzie uderzał. Ten jednak zagrał do Jagiełły. Sprytna akcja gospodarzy nie przyniosła rezultatu.

16:52
    Przewinienie popełnił Taras Tarasowicz. Trzeci faul gospodarzy, goście mają ich na koniec cztery.

16:56
    Prawdziwą petardę musiał obronić Łukasz Groszak. Autorem uderzenia był Paweł Budniak. Goalkeeperowi z Gliwic na pewno nie można odmówić refleksu.

17:39
    Bardzo wysoki pressing chorzowian. Gubią się trochę w tym wszystkim gliwiczanie.

18:05
    Gładczak z ostrego kąta. Bez problemu broni Groszak. Parę sekund później Nbit traci piłkę w dziecinny sposób.

18:36
    Coraz więcej pracy ma bramkarz miejscowego zespołu. Clearex mocno osaczył Nbit i oddał serię kilku strzałów w światło bramki.

18:57
    Gliwiczanie wyswobodzili się z opałów. Przenosimy się na drugą połowę parkietu.

19:02
    Satora zaskoczył strzałem z prawej nogi. Będzie rzut rożny dla miejscowego zespołu.

19:17
    Krótki sprint Tarasowicza. Uderzenie z ostrego kąta natrafia na boczną siatkę. Szybko wznowiona gra i kąsa rywala Clearex.

19:50
    Purolczak wychodzi z pola karnego i wybija piłkę. Gospodarze nawet nie starają się ruszyć z akcją. W tej połowie już nic się nie zdarzy.

20

Bezbramkowy remis po pierwszej połowie. Częściej przy futbolówce znajdował się Clearex, choć nie przełożyło się to na zbyt wiele groźnych akcji. Nbit oddał co najmniej dwa obiecujące uderzenia, lecz ani razu miejscowi nie zdołali pokonać Purolczaka. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie będziemy świadkami większych emocji.
    W zakończonym parę minut temu spotkaniu Gwiazda uległa AZS-owi Katowice aż 7:1. Nie jest to dobra informacja dla Clearexu Chorzów, gdyż strefa spadkowa zagląda mocno w oczy gości.

Po krótkiej przerwie powrócimy do rywalizacji w Gliwicach. Zostańcie Państwo z lajfy.com.

20

20:40
    Drugą połowę zainaugurowali goście. Clearex od początku drugiej części gry przy piłce.

21:30
    Postraszyli gospodarzy zawodnicy z Chorzowa. Ustawienie miejscowych zmusiło przyjezdnych do wycofania.

21:59
    Nbit przełamuje swoją niemoc. Drobne zamieszanie i z linii bocznej wznowi Dewucki.

22:34
    Kapitalnie przejął Damian Wojtas, który poradził sobie z dwoma zawodnikami Clearexu. Gracz z Gliwic opuścił z futbolówką plac gry.

23:20
    Pierwsze przewinienie w drugiej połowie. Tuż przy polu karnym, ostry kąt. Podchodzi Omylak, faulował Jagiełło.

23:23
    Nieziemska interwencja Groszaka! Wyciągnięty jak struna broni prawdziwą petardę Salisza.

23:50
    Starowicz rozciągnął grę. Atakują gliwiczanie, mecz się rozkręca.

24:02
    Strzał Jagiełły broni Purolczak i zdecydowanie nie była to łatwa interwencja. Będzie rzut rożny dla gospodarzy.

24:38
    Chorzowianie spokojnie wymieniają podania. Jeśli chodzi o posiadanie piłki, to zdecydowanie częściej znajdują się przy niej goście.

25:36
    Lekki pressing Nbitu. Tempo meczu zdecydowanie osłabło, nie ryzykują chorzowianie.

25:54
    Tym razem gliwiczanie dochodzą do słowa. Również bez szarży, piłka co dwa podania wraca do Mirgi.

26:47
    Ofensywa miejscowych. Przed polem karnym następuje wycofanie od Mirgi, który oddaje potężny strzał. Zdecydowanie nad bramką Purolczaka.

26:58
    Środek parkietu został dzisiaj wyjątkowo upodobany przez zawodników. Niestety, niewiele dzieje się na placu gry.

27:40
    Wysoko podchodzą chorzowianie. Nbit m naprawdę utrudnione życie na własnej połowie.

27:52
    Coraz więcej piłkarzy z Chorzowa na połowie gospodarzy. Zobaczymy, czy coś z tego będzie.

28:08
    Rzut wolny dla Clearexu. Broni Groszak, po chwili goalkeeper z Gliwic musi powtórzyć swój wyczyn.

28:31
    Golly chciał przechytrzyć rywala. Tomasz Czech bez problemu odbiera piłkę i zaczyna sprint w stronę bramki rywala. Było gorąco, ale nie ma nawet rzutu rożnego. Ożywiła się publiczność.

29:10
    Salisz mógł wyczarować pierwszą bramkę. Zdołał zablokować go Kamil Musiał. Do końca meczu 10 minut, tempo zaczyna wzrastać.

29:46
    Uaktywnił się Musiał. Szybka i przemyślana gra na połowie Clearexu. Zabrakło pomocy ze strony kolegów z zespołu.

30:16
    Czech stracił piłkę i to mogło oznaczać kontrę 2 na 1. Sędzia przerywa grę, gdyż zawodnik z Chorzowa zagrał w tej sytuacji ręką.

30:39
    Omylak przerzuca futbolówkę na drugą flankę. Chwilę później strzela Budniak.

30:59
    Kolejne uderzenie z dystansu. Na posterunku jest Łukasz Groszak. Strzał nie był zbyt mocny, jednak goalkeeper Nbitu nie zdołał załapać piłki.

31:30
    Clearex blisko bramki Groszaka. Corner, wycofanie i z woleja przymierzył Wojtyna. Nieprecyzyjnie i niecelnie.

32:09
    Gol dla Clearexu!
    Chorzowianie wychodzą na prowadzenie! ROBERT GŁADCZAK kompletnie niepilnowany zdołał przyjąć podanie i wpakować piłkę do siatki z odległości 1,5 metra. Zawiniła obrona Nbitu, co do tego nie ma wątpliwości.

32:52
    Gliwiczanie znacznie przyspieszyli, lecz nie zbliżają się do bramki pilnowanej przez Purolczaka.

33:28
    Cały czas przy piłce gliwiczanie. Wychodzą gracze z Clearexu, naprawdę ciężką przeprawę czeka Nbit.

33:50
    Goście starają się nie wpuszczać gliwiczan na własną połowę. Miejscowym brakuje pomysłu na grę i są wyraźnie wolniejsi od rywala z Chorzowa.

34:16
    Zawodnicy Clearexu nie chcieli ryzykować. Wybicie na typowe uwolnienie.

34:54
    Pressingiem wyszli Musiał z Włodarkiem. Szybko pozbywają się futbolówki goście poprzez dalekie wybicie.

35:30
    Chorzowianie przechodzą do ofensywy po dłuższym czasie. Mirga gasi akcję na własnej połowie.

35:53
    Niebezpiecznie pod siatką Groszaka. Po rzucie rożnym była okazja na podwyższenie wyniku, czujnie zachował się bramkarz miejscowego zespołu.

36:39
    Kontratakują zawodnicy Nbitu. Interweniuje Purolczak. Szkoleniowiec miejscowych prosi o czas.

36:40
    Zbigniew Mirga w roli bramkarza wychodzącego. Gliwiczanie zbliżają się do pola karnego rywala.

36:50
    Błąd popełnia Kamil Musiał przy rozegraniu cornera. Traci Nbit, trzeba wracać.

37:13
    Nerwy wkradają się w szeregi gospodarzy, co skutkuje niedokładnościami. Groszak wraca między słupki.

37:42
    Gliwiczanie w ofensywie. Ponownie Mirga jako bramkarz lotny. Przez moment było ciekawie, jednak spóźnił się z uderzeniem Musiał.

38:11
    Dewucki – Cygnarowski – Mirga. Całe trio rozstawione na szerokości parkietu. Cygnarowski zdecydował się na uderzenie. Będzie rzut rożny.

38:32
    Trzeci corner pod rząd dla gliwiczan. W międzyczasie w poprzeczkę trafił Robert Satora. Czas pracuje na niekorzyść gospodarzy.

38:56
    Wymiana podań na linii Dewucki – Cygnarowski. Zbyt mocne uderzenie jednego z gliwiczan. Metry ponad bramką.

39:20
    Karygodny błąd miejscowych. Zbigniew Mirga, który pełnił rolę bramkarza lotnego stracił piłkę. Błyskawiczne uderzenie z własnej połowy trafia do pustej bramki. Tym samym PAWEŁ BUDNIAK w zasadzie zagwarantował zwycięstwo swojej drużynie.

39:41
    Gospodarze zrezygnowali z bramkarza wychodzącego. Wydaje się, że Nbit już pogodził się z porażką.

39:55
    Broni Purolczak, jeszcze będziemy świadkami rzutu rożnego dla miejscowych.

39:58
    Pozostały dwie sekundy do końcowej syreny. Gliwiczanie nie mają już cienia nadziei. Corner wykonany wręcz od niechcenia.

Clearex Chorzów wygrywa różnicą dwóch bramek z Nbitem Gliwice. Można tutaj mówić o małej niespodziance. Chorzowianie częściej znajdowali się przy piłce i popełniali mniej błędów. Gwoździem do trumny okazała się wpadka Zbigniewa Mirgi, który stracił piłkę, gdy pełnił rolę bramkarza lotnego. Goście utrzymują przewagę 3 punktów nad katowickim AZS-em i tym samym przedłużają swoje nadzieje na uniknięcie spadku.

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na pozostałe. Do zobaczenia na lajfy.com! (19:50:15)