Jastrzębski – ZAKSA 0:3 (koniec) | Trefl – Projekt 0:3 (koniec)
3
30 30 25
Sobota 12.03.2016, 20:07 • Ergo Arena, Gdańsk • PlusLiga • 22. kolejka

20:25
    No cóż, w Rzeszowie i Bełchatowie się cieszą. Trefl traci punkty. W dosyć prosty sposób. Przegrana 0:# na własnym terenie. Trzeba dodać, że w pierwszym secie gdańszczanie prowadzili 20:15, jednak przegrali go na przewagi. Porażka gdańszczan powoduje, że raczej już stracili szanse na walkę o Mistrzostwo. (21:54:43)

20:25
    Hebda zatrzymany blokiem i to przyjezdni wygrywają za trzy oczka!

20:24
    Zatrzymany blokiem Damian Schulz i piłka meczowa dla przyjezdnych!

20:23
    Fatalne zagranie gdańszczan. Dostają piłkę za darmo, jednak nie przyjmują i 23 oczko trafia na kontro AZSu.

20:22
    Podobnie w polu zagrywki myli się Samica. Trafia prosto w siatkę.

19:22
    Autowa zagrywka Troya. Amerykanin troszkę przesadził z tym serwisem...

19:21
    Dosyć szczęśliwy atak Schwarza. Niemiec trafia w sam narożnik boiska po ostrym skosie.

18:21
    Wierzbowski pewnie z drugiej linii i środka siatki. No cóż, tu już chyba pozamiatane. O czas jeszcze prosi Andrea Anastasi.

18:20
    Po raz kolejny udany atak przyjezdnych. Pewnie przez blok atakuje Mikołajczak.

18:19
    Kąśliwa zagrywka po stronie przyjezdnych! As serwisowy i o czas prosi Andrea Anastasi!

18:18
    Kolejny raz w kontrze gdańszczanie, jednak zatrzymany blokiem na prawym skrzydle Damian Schulz!

18:17
    Kontra przyjezdnych, jednak tam Schulz, Grzyb i Schwarz zatrzymują rywala potrójnym blokiem!

17:17
    Skutecznie po przerwie na czystej siatce Wierzbowski.

17:16
    Jeszcze jedna kontra gospodarzy. Tym razem rozegranie do Schwarza, który po bloku w aut i o czas prosi Jakub Bednaruk!

16:16
    Pojedynczy blok na skrzydle Damiana Schulza i mamy remis!

15:16
    Po przerwie udanie po przekątnej atakuje Schulz.

14:16
    Zagumny wyczyścił siatkę i Lemański na środku siatki trafia w punkt. Na drugiej przerwie technicznej prowadzą przyjezdni!

14:15
    Kąśliwa kiwka nad blokiem Hebdy i piłka wpada w boisko trafiając w linię.

13:15
    Zatrzymany blokiem Damian Schulz. Oj tu się zanosi na szybkie 3:0.

13:14
    Kolejna popsuta zagrywka u gdańszczan. Autowy serwis Falaschiego.

13:13
    Fatalne przyjęcie w drużynie z Gdańska, ale szczęśliwy atak Hebdy. Nabija na blok, a piłka minimalnie na aucie.

12:13
    Zerwany atak Świrydowicza na środku siatki! Challenge na żądanie przyjezdnych i jedna piłka po drodze ociera się o koniuszki palców skaczących do bloku gospodarzy.

12:12
    Od razu na skrzydle pewnie obok pojedynczego bloku w punkt Hebda.

11:12
    Wierzbowski skutecznie na środku siatki. Atakuje pewnie z drugiej linii.

11:11
    Podobnie w polu zagrywki mylą się goście.

10:11
    W polu serwisowym myli się Schulz. Trafia w sam środek siatki.

10:10
    W odpowiedzi ze środka siatki pewnie atakuje Wojtek Grzyb.

9:10
    Ponownie w kontrze AZS. Rozegranie na środek do Świrydowicza, a ten przez środek w punkt.

9:9
    Blokowany na skrzydle Damian Schulz i znów mamy remis!

9:8
    Samica jeszcze raz udanie atakuje na podwójnym bloku przez ręce rywali.

9:7
    W odpowiedzi Gawryszewski na środku siatki w punkt!

8:7
    Po przerwie skutecznie na skrzydle po przekątnej trafia Samica.

8:6
    Po dłuższej akcji Hebda potężnie atakuje po skosie i to gdańszczanie prowadzą minimalnie na pierwszej przerwie technicznej!

7:6
    A teraz jeszcze w ataku Schulz zatrzymany blokiem. Gdańszczanom dziś nie idzie.

7:5
    Nieudany atak w kontrze Damiana Schulza. Decyduje się na plas, jednak ten nad blokiem w aut.

7:4
    Jeszcze raz po prostej bardzo pewnie Damian Schulz. Tym razem trafia w okolice 8 metra.

6:4
    Ajjj, minimalnie autowa zagrywka Wojtka Grzyba!

6:3
    Na potrójnym bloku udanie w ataku Damian Schulz! Po skosie i rywale bez szans w defensywie.

5:3
    Tym razem popsuta zagrywka po stronie gospodarzy. W siatkę serwuje Schwarz.

5:2
    Nad blokiem po prostej udanie w ataku Sebastian Schwarz!

4:2
    Po przerwie pewnie na środku siatki atakuje Świrydowicz.

4:1
    Jeszcze asem serwisowym popisuje się Damian Schulz! Od razu o czas prosi Jakub Bednaruk!

3:1
    Autowy atak po prostej Mikołajczaka!

2:1
    Po dłuższej akcji po skosie pewnie atakuje, nie do obrony, Damian Schulz.

1:1
    Od razu odpowiedź gości i pewny atak po przekątnej Mikołajczaka.

1:0
    Od popsutej zagrywki tego seta rozpoczynają przyjezdni.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

28:30
    Drugi set skończony.

28:30
    W kontrze AZS i pewnie Samica z wykorzystaniem rąk rywali! Kapitalna gra warszawiaków i wygrany drugi set!

28:29
    Zerwany atak przez środek Gawryszewskiego! Piłka setowa dla przyjezdnych i o jeszcze jeden czas prosi Andrea Anastasi!

28:28
    Krótka na środek do Lemańskiego, który na czystej siatce w punkt.

28:27
    Potężnie po przekątnej uderza Damian Schulz! Kolejny setball dla gospodarzy!

27:27
    Na skrzydle po prostej w punkt, idealnie w linię trafia Krzysztof Wierzbowski.

27:26
    Kontra przyjezdnych, jednak na potrójnym bloku po prostej myli się Mikołajczak!

26:26
    Tak samo pewnie na środku siatki Świrydowicz.

26:25
    Grzyb udanie przez środek siatki i trafia w punkt. Jeszcze jedna setówka.

25:25
    Tak samo przy serwisie myli się Schulz. Trafia prosto w siatkę.

25:24
    Kolejna setówka dla gospodarzy! Myli się przy zagrywce Lemański!

24:24
    I gramy na przewagi. Wierzbowski na skrzydle nabija na ręce Schwarza.

24:23
    Autowa zagrywka Krzyśka Wierzbowskiego i gospodarze mają piłkę setową! Jeszcze jeden czas na żądanie Jakuba Bednaruka!

23:23
    Wierzbowski na skrzydle nabija na ręce blokującego Schwarza i aut!

23:22
    Jeszcze raz czujny na siatce Sebastian Schwarz i gdańszczanie wracają na prowadzenie! O czas jeszcze prosi Jakub Bednaruk!

22:22
    Schwarz wygrywa walkę o piłkę na siatce i ta ląduje na aucie! Znów mamy remis!

21:22
    Hebda ledwo, ledwo przeciska się przez blok rywali.

20:22
    Troy zatrzymany przez podwójny blok! AZS coraz bliżej wygranej w tym secie!

20:21
    Zerwany atak po skosie w wykonaniu Wierzbowskiego, jednak piłka przelaciała po rękach gospodarzy!

20:20
    W kolejnej akcji nie do końca pewnie, ale skutecznie na środku siatki Gawryszewski.

19:20
    Autowy atak przez dziurę w bloku Hebdy! Momentami gospodarze mylą się na potęgę!

19:19
    Cios za cios. Na skrzydle przez blok przeciska się Paweł Mikołajczak i atakuje po skosie.

19:18
    Ale z drugiej strony jest Hebda i atakuje udanie po przekątnej przez dziurę w bloku.

18:18
    Zatrzymany na skrzydle blokiem Troy i znów mamy remis na tablicy wyników!

18:17
    Tak samo w ekipie z Gdańska myli się przy serwisie Schwarz!

18:16
    Myli się w polu serwisowym Paweł Mikołajczak! Obija siatkę!

17:16
    Z sytuacyjnej piłki na atak z drugiej linii decyduje się Hebda, jednak zostaje zatrzymany przez pojedynczy blok Świrydowicza!

17:15
    Po przerwie zatrzymany blokiem Samica!

16:15
    Jeszcze jedna potężna zagrywka Amerykanina i rywale bez szans w przyjęciu! Druga przerwa techniczna przy prowadzeniu gospodarzy!

15:15
    As serwisowy Murphy'go Troya! I mamy już remis na tablicy wyników!

14:15
    Troy na skrzydle nabija na ręce blokujących rywali i piłka na aucie!

13:15
    Tym razem Samica pewnie obok bloku po skosie. Trafia w boisko.

13:14
    Samica przy ataku wpada w siatkę! Wcześniej jeszcze blok Troya!

12:14
    Troy na skrzydle pewnie po prostej z wykorzystaniem rąk blokujących rywali!

11:14
    Do tego jeszcze asem serwisowym popisuje się Krzysiek Wierzbowski!

11:13
    Kontra gospodarzy. Rozegranie na skrzydło do Schwarza, jednak ten także zablokowany!

11:12
    Potrójny blok gospodarzy! Tym razem zatrzymany przy ataku Wierzbowski!

10:12
    Hebda delikatnie o blok i piłka na aucie!

9:12
    Jeszcze raz Troy zatrzymany blokiem! Przyjezdni grają jak na razie niesamowicie!

9:11
    Pojedynczy blok Pawła Mikołajczaka i o czas prosi Andrea Anastasi!

9:10
    Kontra gości. Rozegranie do Mikołajczaka, który na skrzydle po rękach rywali w aut!

9:9
    Lemański na środku siatki zatrzymuje blokiem Bartka Gawryszewskiego!

9:8
    Odpowiedź przyjezdnych i udanie na skrzydle w ataku Samica!

9:7
    Hebda w kontrze po skosie przez dziurę w bloku bardzo skutecznie!

8:7
    Zerwany atak po skosie Mikołajczaka i to gdańszczanie prowadzą minimalnie na pierwszej przerwie technicznej!

7:7
    Hebda za to na skrzydle trafia w punkt obok bloku w linię.

6:7
    Kolejna kontra przyjezdnych. Pewny atak po skosie Filipa i znów to AZS na prowadzeniu!

6:6
    Kapitalna kontra i rozegranie na środek do Świrydowicza, a ten w punkt na czystej siatce.

6:5
    Autowa zagrywka Samici! Minimalna pomyłka Francuza!

5:5
    Falaschi przegrywa walkę o piłkę na siatce z Krzyśkiem Wierzbowskim.

5:4
    Potężny atak Filipa po skosie. Blisko obrony Schwarz, jednak ten atak był zbyt mocny!

5:3
    Samica na skrzydle trafia prosto w siatkę.

4:3
    Jeszcze raz w kontrze gospodarze. Tym razem rozegranie do Hebdy, który po prostej trafia w linię.

3:3
    Teraz Amerykanin udanie po prostej przez ręce blokujących rywali!

2:3
    Kolejna długa akcja wygrana przez przyjezdnych! Tym razem w aut ponad blokiem uderza Troy!

2:2
    Po dłuższej akcji Samica na skrzydle obija ręce skaczących do bloku gdańszczan.

2:1
    Fatalna zagrywka Lemańskiego. Trafia w sam środek siatki.

1:1
    Odpowiedź gości i ze środka w boczną linię trafia Lemański.

1:0
    Od skutecznego bloku rozpoczynają na skrzydle gospodarze!

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

28:30
    Pierwszy set skończony.

28:30
    Kończy tę partię Filip! Po skosie i to AZS po nerwowej końcówce wygrywa tę partię!

28:29
    Fatalna zagrywka Hebdy. Trafia prosto w jednego z kolegów z drużyny.

28:28
    Odpowiedź przez środek i w punkt trafia Bartek Gawryszewski!

27:28
    Lemański pewnie na środku siatki przez dziurę w podwójnym bloku!

27:27
    Pilka po taśmie spada po stronie gdańszczan, ale Gacek wyciąga się jak struna i przyjmuje. Rozegranie do Troya, a ten nie zawodzi!

26:27
    Spory aut po zagrywce Wojtka Grzyba. Kolejna setówka dla przyjezdnych.

26:26
    Szczęśliwy atak Hebdy! Nabija potężnie na blok i piłka na aucie!

25:26
    Tym razem Samica bez problemów na pojedynczym bloku po skosie!

25:25
    Kończy to! Kolejna kontra drużyny Politechniki i po prostej w linię trafia Samica! O challenge prosi sędzia i jednak mamy remis!

24:25
    Kontra przyjezdnych i w kontrze Samica po skosie! Tym razem setowa dla przyjezdnych!

24:24
    Cóż za rozegranie Zagumnego! Czysta siatka Mikołajczaka i gwoźdź! Niesamowite rozegranie!

24:23
    Kolejna kontra zawodników gości, jednak Mikołajczak zatrzymany blokiem przez dwóch gospodarzy i piłka setowa dla gdańszczan!

23:23
    Fatalne przyjęcie po stronie gospodarzy. W kontrze gości rozegranie do Świrydowicza, a ten na środku siatki!

23:22
    Lemański popisuje się asem serwisowym i o drugi czas prosi Andrea Anastasi!

23:21
    Jest odpowiedź gości i pewnie ze środka siatki Bartek Lemański!

23:20
    Po przerwie gdańszczanie punktują. Troy potężnie nabija na blok i piłka na aucie!

22:20
    Raz jeszcze w kontrze przyjezdni! Tym razem Samica po ostrym skosie obok bloku i o czas prosi Andrea Anastasi!

22:19
    Kontra zawodników z Warszawy. W niej kąśliwa kiwka tuż nad blokiem w wykonaniu Samici!

22:18
    Jeszcze jeden popsuty serwis Hebdy. Przyjmujący gospodarzy ponownie zagrywa w taśmę.

22:17
    Jeszcze raz rozegranie na środek do Bartka Gawryszewskiego, a ten przez ręce pojedynczego bloku w punkt.

21:17
    Lemański na środku siatki atakuje w aut, jednak po drodze piłka obciera się o Sebastiana Schwarza.

21:16
    Do dwóch razy sztuka! Pierwszy atak nieskończony, jednak drugi już tak. Przez dziurę w bloku skutecznie Hebda!

20:16
    W odpowiedzi na skrzydle Krzysztof Wierzbowski po prostej w aut, z wykorzystaniem rąk blokujących gospodarzy!

20:15
    Troy zablokowany na skrzydle, jednak piłka wypada poza końcową linią!

19:15
    Mikołajczak na lewym skrzydle przeciska się przez ręce pojedynczego bloku Hebdy!

19:14
    Środek, druga linia i pewny atak w wykonaniu Hebdy!

18:14
    Kąśliwy atak Samici na skrzydle obok potrójnego bloku po skosie. Ustrzelony Piotrek Gacek.

18:13
    Po przerwie jeszcze asem serwisowym popisuje się Troy! Kapitalna zagrywka Amerykanina!

17:13
    Po przerwie gospodarze dostają za darmo. W kontrze rozegranie do Grzyba, a ten na środku przedostaje się przez blok i o czas drugi w tym secie prosi Jakub Bednaruk.

16:13
    A teraz Schwarz na potrójnym bloku pewnie po skosie i to gdańszczanie dosyć pewnie prowadza na drugiej przerwie!

15:13
    Jeszcze jeden as serwisowy Lemańskiego! Tym razem ustrzelony Hebda!

15:12
    Szczęśliwa zagrywka Lemańskiego! Pilka po taśmie spada tuż za siatką!

15:11
    Od razu jeszcze raz rozegranie Zagumnego do Filipa, a ten po prostej nie daje szans gdańszczanom.

15:10
    Zerwany atak Filipa! Po prostej ponad blokiem Schwarza!

14:10
    Sytuacyjna piłka i Troy jest dziś niezawodny! Pewnie przez dziurę w podwójnym bloku!

13:10
    Po przerwie w polu serwisowym myli się Hebda. Trafia prosto w taśmę.

13:9
    Od razu o czas prosi Jakub Bednaruk!

13:9
    Potrójny blok gdańszczan i zatrzymany na skrzydle Filip!

12:9
    Tym razem pewnie na skrzydle w ataku Hebda. Przeciska się przez podwójny blok rywali.

11:9
    Ale teraz w polu serwisowym myli się a Falaschi i trafia w siatkę.

11:8
    Pewnie po prostej atakuje Murphy Troy! Na podwójnym bloku trafia idealnie w linię.

10:8
    Minimalnie autowa zagrywka po prostej Wojtka Grzyba.

10:7
    Fantastyczna kontra gospodarzy. Na początku nie trafia Troy, jednak gdańszczanie mają jeszcze jedną szansę. Tym razem rozegranie do Gawryszewskiego, a ten pewnie na środku siatki.

9:7
    Ale teraz w polu serwisowym mylą się radomianie!

8:7
    Samica na skrzydle nabija na blok, a piłka wpada w antenkę.

8:6
    Jeszcze jeden pojedynczym blok na skrzydle Hebdy i to gdańszczenie prowadzą na pierwszej przerwie technicznej!

7:6
    Jeszcze raz niezawodny dziś Troy! Tym razem Amerykanin udanie po prostej.

6:6
    Kapitalna kiwka nad potrójnym blokiem w wykonaniu Filipa. Piłka ląduje w okolicach trzeciego metra.

6:5
    Nie do końca dobre przyjecie. Wystawia Schwarz do Troya, a ten przebija się przez potrójny blok po skosie!

5:5
    Cios za cios. Tym razem na skrzydle z wykorzystaniem rąk gospodarzy pewnie uderza Samica.

5:4
    W kolejnej akcji Falaschi rozgrywa na środek, a tam na czystej siatce pewnie uderza Bartek Gawryszewski.

4:4
    Popsuta zagrywka po stronie gospodarzy. Minimalny aut po serwisie Hebdy.

4:3
    Pewnie Hebda na skrzydle, nabija na ręce blokujących rywali i piłka na aucie!

3:3
    Nieskończony atak gdańszczan. Nie do końca udana kontra warszawiaków, jednak Troy skacząc do bloku wpada w siatkę.

3:2
    Tym razem po prostej pewnie atakuje Filip przy okazji obijając ręce rywali.

3:1
    Zerwany atak po skosie Filipa! Uderza ponad blokiem daleko w aut!

2:1
    Środek, druga linia i na praktycznie czystej siatce udanie atakuje Sebastian Schwarz!

1:1
    W odpowiedzi pewnie Samica przez dziurę w bloku atakuje pewnie po skosie.

1:0
    Kapitalnym, pojedynczym blokiem to spotkanie rozpoczyna Hebda!

0:0
    0:0

0:0

LOTOS Trefl Gdańsk: Grzyb, Stępień, Falaschi, Schulz, Schwarz, Gawryszewski, Troy, Ratajczak, Mika, Hebda, Czunkiewicz libero: Gacek

AZS Politechnika Warszawska: Kowalczyk, Smoliński,Radomski, Zagumny, Lemański Świrydowicz, Samica, Filip, Łapszyński, Firlej, Wierzbowski, Mikołajczak libero: Olenderek, Halaba.
    0:0 Ciekawe!

0:0
    Z uwagi na fakt, iż w sobotę w ERGO ARENIE spotka się także dwóch najaktywniejszych trenerów PlusLigi w serwisie społecznościowym Twitter, na meczowych plakatach i grafikach Andrea Anastasi i Jakub Bendnaruk trzymają w rękach telefony i tweetują. Ci dwaj szkoleniowcy w ćwierkaniu nie mają sobie równych. Andrea Anastasi ma najwięcej obserwujących ze wszystkich trenerów PlusLigi – 23,4 tys. osób, natomiast do Jakuba Bednaruka należy najwięcej napisanych tweetów – 15,7 tys.

0:0
    AZS Politechnika Warszawska, choć zajmuje dziewiątą pozycję w tabeli, nie raz sprawiała już w tym sezonie niespodzianki. Inżynierowie wygrywali z m.in. Asseco Resovią Rzeszów, Jastrzębskim Węglem, czy Cerradem Czarnymi Radom. Zespół ze stolicy ma na swoim koncie także siedem rozegranych tie-breaków. LOTOS Trefl w meczach PlusLigi grał natomiast sześć pięciosetowych pojedynków. – Tych pięciosetowych thrillerów faktycznie w tym sezonie graliśmy sporo, ale teraz o tym nie myślimy. Skupiamy się na tym, by w sobotę zaprezentować jak najlepszą grę. Chcemy wrócić do naszego stylu i pokazać go przed własną publicznością – dodaje Piotr Gacek.

0:0
    LOTOS Trefl Gdańsk ma za sobą wyjazdowy tydzień – w ubiegłą środę drużyna rozgrywała w Kazaniu starcie Ligi Mistrzów, a trzy dni później mierzyła się już w Lubinie w kolejnym meczu PlusLigi. Zawodnicy wrócili do Gdańska w niedzielę i rozpoczęli przygotowania do sobotniego meczu z AZS-em Politechniką Warszawską. – Oczywiście jest to dla nas bardzo istotne, że mamy czas na trening, a przede wszystkim możemy korzystać z naszej hali. Takie tygodnie bardzo różnią się od tych wyjazdowych, podczas których często brakuje czasu na spokojne przygotowania.

0:0
    W sobotę o godz. 20 LOTOS Trefl Gdańsk podejmie w ERGO ARENIE AZS Politechnikę Warszawską. To pierwsze z sześciu ostatnich starć gdańszczan w rundzie zasadniczej sezonu 2015/2016. – Zabrzmi to jak zdarta płyta, ale przed nami naprawdę bardzo trudny mecz i będziemy robić wszystko, żeby przed własną publicznością zdobyć trzy ważne punkty – mówi libero zespołu, Piotr Gacek.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Piotr Grabowski

PGE Projekt Warszawa: Kowalczyk, Smoliński, Radomski, Zagumny, Lemański Świrydowicz, Samica, Filip, Łapszyński, Firlej, Wierzbowski, Mikołajczak libero: Olenderek, Halaba