Głogów – Clearex 1:0 (koniec) | Szczecin – Piast 4:1 (koniec) | AZS UŚ – Rekord 1:6 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
4:1 (1:1)
Piast Gliwice
Sobota 12.03.2016, 18:00 • Hala przy Twardowskiego, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 19

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (05:22:17)

Komplet punktów pozostał w Szczecinie. Pogoń 04 utrzymuje dzięki niemu bezpośredni kontakt z Rekordem Bielsko-Biała w tabeli Futsal Ekstraklasy. Ma więc jeszcze szanse, by zagrać w finale mistrzostw Polski. Sam pojedynek z Nbitem Gliwice był popisem jednego aktora – Mateusza Jakubiaka, który zdobył cztery gole. Nawet kiedy nie kierował piłki do bramki, to i tak było o nim najgłośniej, ponieważ pudłował w znakomitych sytuacjach. Nbit zaprezentował się solidnie, ale nie błyskotliwie. Zdołał zdobyć tylko jedną bramkę po strzale Tarasovycha. To za mało, by sprawić zapowiadaną niespodziankę.

40

38:48
    Gol dla Pogoni!

Nie zatrzymuje się MATEUSZ JAKUBIAK! Czwarta bramka zdobyta z czystej pozycji po kontrataku Pogoni 04 Szczecin!

38:00
    Dewucki huknął z półdystansu, jednak w zasięgu ramion Kamila Lasika, którego interwencja była pewna oraz skuteczna.

37:15
    Goście z wycofanym bramkarzem. Premierowe uderzenie po zastosowaniu znanego manewru w nogi granatowo-bordowego przeciwnika.

36:56

Hat-trick w Szczecinie! Szybki wypad Pogoni 04 i MATEUSZ JAKUBIAK uderzył obok Groszaka w sytuacji sam na sam do siatki. Wściekły golkiper Nbitu Gliwice, a trener poprosił o przerwę na żądanie!

36:48
    Zbigniew Mirga wybiegł do przytomnego podania z głębi pola. Kamil Lasik zostawił dłoń i nie pozwolił na uderzenie swojemu przeciwnikowi.

36:25
    Kontuzja Mateusza Jakubiaka. Ostatnie 2-3 minuty od urazu do urazu. Zrobiło się bardzo niebezpiecznie dla zdrowia futsalistów.

35:38
    Taras Tarasovych wpadł w ławkę rezerwowych Pogoni 04 Szczecin. Kontuzjowanego zawodnika odebrał stamtąd trener Nbitu Gliwice.

35:05
    Sędzia miał dość agresywnego futsalu w wykonaniu Dewuckiego. Żółta kartka dla superstrzelca Nbitu Gliwice.

34:45
    Gra wznowiona. Kubik już dziś nie pojawi się na boisku. Tymczasem strzał z ostrego kąta gliwiczan. Bardzo mizernej jakości.

34:10
    Kontuzja Michała Kubika wygląda bardzo poważnie. Reprezentant Polski zwija się z bólu, a w tej sytuacji nie było kontaktu z przeciwnikiem.

34:00
    Interwencja mopa po drugim faulu szczecinian. Poszkodowany w tej sytuacji Starowicz. Kubik oczywiście protestował.

33:25
    Nadchodzi szturm Nbitu Gliwice na bramkę szczecinian. Lasik odbił uderzenie z ostrego kąta. Riposta Geperta, ale na posterunku Groszak.

32:45
    Denerwują się gospodarze, że sędziowie gwizdnęli faul w środku pola. To jednak dopiero ich pierwsze przewinienie po przerwie.

31:30
    Kamil Lasik uratował Pogoń 04 Szczecin przed wyrównaniem. Był ostatnią deską ratunku wobec uderzenia Starowicza. Nie pozwolił wymanewrować się zawodnikowi Nbitu Gliwice!

31:05
    Ryzykowali przyjezdni na własnej połowie. Krótka gra zapowiadała stratę, więc ratowali się wybiciem na aut.

30:10
    10 minut do końca. Nbit Gliwice ma coraz mniej czasu, by zerwać się do pościgu. Strata do odrobienia jest minimalna, ale Pogoń 04 Szczecin jest stroną dominującą.

Gole: 6. Jakubiak, 25. Jakubiak, 37. Jakubiak, 39. Jakubiak – 12. Tarasovych

Kartki:   30. Kubik (SZC) – 36. Dewucki (GLW)

Pogoń '04 Szczecin: Lasik, Koszmider – Bugański, Tubacki, Jakubiak, Jonczyk, Solecki, Gepert, Jurczak, Kubik, Kawczak, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii.

Piast Gliwice: Groszak, Hajduk – Mirga, Starowicz, Wojtas, Czech, Satora, Musiał, Dewucki, Jagiełło, Cygnarowski, Włodarek, Tarasovych.

Sędziowie: Dębowski, Rybol – Dziobko