Chievo – AC Milan 0:0 (koniec) | Carpi FC – Frosinone 2:1 (koniec) | Fiorentina – Hellas Verona 1:1 (koniec)
Udinese – AS Roma 1:2 (koniec) | Genoa – Torino 3:2 (koniec) | Lazio – Atalanta 2:0 (koniec)
US Palermo – Napoli 0:1 (koniec)
Genoa CFC
3:2 (2:2)
Torino FC
Niedziela 13.03.2016, 15:00 • Luigi Ferraris, Genoa • Włoska Serie A • Runda 29

90+4
    Ostatnie sekundy meczu. Atakowali goście, lecz Genoa w porę przejęła piłkę i ruszyła z obiecującą kontrą. Tylko rzut rożny, ale to już sama końcówka spotkania!

90
    Tachtsidis kąsał rywala, aż przekroczył swoje uprawnienia. Kolejna żółta kartka i stały fragment gry dla Torino.

85
    Acquah popełnia przewinienie na własnej połowie. Wejście od tyłu wiąże się tylko z jednym – z żółtą kartką.

81
    Kapitalne uderzenie z dystansu Acquaha. Perin zmuszony do sporego wysiłku. W końcu obudzili się przyjezdni. Będzie to dla nich pierwszy corner w drugiej połowie.

76
    Czekają nas aż trzy zmiany. Dzemaili kończy udział w spotkaniu. Zastąpi go Tachtsidis. "Il Granata" wykorzystują pozostałe przysługujące im zmiany. Schodzą Bennassi i Molinaro. Zastąpią ich odpowiednio Lopez Maxi i Zappacosta.

73
    Sędzia Daniele Doveri częściej sięga po kartki. Vives ukarany za nieprzepisowe zatrzymywanie rywala.
    66. Luca Rigoni (JAN) - 3:2

66
    Gol dla Genoi!
    Suso popisał się świetnym dośrodkowaniem wprost na główkę. LUCA RIGONI z bliskiej odległości pakuje piłkę do siatki.

65
    Suso faulowany na połowie rywala. Moretti otrzymuje żółtą kartkę. Wygląda na to, że będziemy mieli dośrodkowanie, gospodarze raczej nie postawią na bezpośrednie uderzenie.

60
    Martinez Josef zastąpi na placu gry Belottiego.

57
    Na zmianę zdecydował się szkoleniowiec Genui Gian Piero Gasperini. Boisko opuszcza strzelec dwóch bramek – Cerci. W jego miejsce pojawi się Suso.

51
    Uderzenie nie było zbyt silne, ale sprawiło sporo kłopotów turyńczykom. Wystarczyło, że piłka odbiła się od murawy, a w około pojawiło się zbyt dużo graczy. Uratowali się tym razem piłkarze Torino.

49
    Kartki niczym wywołane do tablicy! Benassi zastopował akcję gospodarzy, sędzia sięga do swojej kieszonki.

46
    W drugiej połowie nie obejrzymy na placu gry Laxalta. Urugwajczyka zmieni Rigoni.

45+1
    ALESSIO CERCI bierze rozbieg i nie popełnia błędu. Wyrównanie w ostatnich sekundach pierwszej połowy sprawia, że kolejne 45 minut będzie niezwykle emocjonujące.

45+1
    Niepotrzebnie dyskutował i przeszkadzał Padelli. Arbiter sięga po żółty kartonik.

45+1
    Drugi rzut karny dla zespołu z Genui! Tego chyba nikt się nie spodziewał. Protestuje Padelli, to może skończyć się na kartce.

35
    Coraz lepiej radzą sobie miejscowi zawodnicy. Akcja 3 na 2, Cerci mija Padelliego, schodzi w kierunku prawej flanki, lecz defensorzy zdołali zamurować bramkę. Padelli szybko wraca na swoje stanowisko i mamy tylko rzut rożny. Dzieje się!

33
    Przed szansą na hat-tricka stał Ciro Immobile! Świetne dośrodkowanie z prawej flanki. Włoski napastnik znalazł się tam, gdzie trzeba, lecz posłał piłkę ponad poprzeczką.

27
    Pod siatką Padelliego po raz kolejny się zagotowało. Na murawie leży Pandev, który sugeruje, że był faulowany. Turyńczycy ruszają z kontratakiem, a Macedończyk wciąż leży na boisku. Interweniują służby medyczne, lecz o przewinieniu nie mogło być mowy.
    20. Alessio Cerci (JAN) - 1:2

20
    Niewiele brakowało, a Padelli uratowałby swoją drużynę przed stratą bramki. Włoski goalkeeper pomylił się o centymetry. ALESSIO CERCI sprawia, że mecz robi się coraz ciekawszy!

19
    Na boisku ponownie gorąco! Ansaldi faulowany w polu karnym przez Moinaro. Arbiter główny dyktuje jedenastkę!
    15. Ciro Immobile (TUI) - 0:2

15
    Gol dla Torino!
    Jeszcze przed chwilą przyjezdni grali w defensywie, aż tu nagle takie trafienie! Podanie idealnie w tempo do CIRO IMMOBILE. Potężne uderzenie na dłuższy słupek i włoski napastnik prawie ściąga pajęczynę. Fenomenalna bramka, ależ dzień ma dzisiaj były zawodnik klubu z Dortmundu!

8
    Padelli miał sporo szczęścia. Goalkeeper gości wybił piłkę i okazał się o setne sekundy szybszy od przeciwnika. Mogliśmy być świadkami kuriozalnego gola.
    4. Ciro Immobile (TUI) - 0:1

4
    Fantastycznie zaczynają to spotkanie goście z Turynu. Pole karne, zagranie w kierunku prawej flanki, niepilnowany CIRO IMMOBILE uderza na bliższy słupek, tuż pod poprzeczkę. Coś pięknego!

Bartosz Bednarek

Gole: 20. Cerci (kar.), 45+1. Cerci (kar.), 66. L. Rigoni – 4. Immobile, 15. Immobile

Kartki:   90. Tachtsídis (JAN) – 45+1. D. Padelli (TUI), 49. Benassi (TUI), 65. Moretti (TUI), 73. Vives (TUI), 85. Acquah (TUI)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
    Strzały celne: 13:9. Strzały niecelne: 4:3. Rzuty rożne: 8:3. Spalone: 3:3. Foule: 10:18.
    Genoa CFC: Perin – Izzo, Burdisso (C), De Maio – Ansaldi, Rincón, Džemaili (76. Tachtsídis), Silva – Cerci (57. Suso), Pandev, Laxalt (46. L. Rigoni).
    Zmiany: An. Donnarumma, Lamanna – Asencio, Capel, Ntcham, L. Rigoni, Tachtsídis, Marchese, Lazović, Matavž, Suso, Fiamozzi.

Torino FC: D. Padelli – Maksimović, Glik (C), Moretti – Peres, Acquah, Vives, Benassi (76. Maxi López), Molinaro (76. Zappacosta) – Belotti (60. Josef Martínez), Immobile.
    Zmiany: Ichazo, Castellazzi – Baselli, Farnerud, Josef Martínez, Maxi López, Zappacosta, S. Gastón, Obi, P. Jansson.

Sędziowie: Doveri – Vivenzi, Perreti – Marrazzo