Polska U-19 – Holandia U-19 0:0 (koniec)
0:0 (0:0)
Holandia U-19
Wtorek 29.03.2016, 19:30 • Groesbeek • Reprezentacja

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu LAJFY.COM! (21:26:16)

Niestety nie udało się. Polacy byli aktywni, starali się, lecz defensywa Holendrów nie dała się złamać. Awans na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U-19 niestety nie dla nas. Grupę wygrywają nasi dzisiejsi rywale

89
    Niecelne uderzenie Świderskiego. Brakuje Polakom precyzji, czasu już także niewiele

87
    Purzycki ukarany za faul na Lammersie

86
    Róg dla biało-czerwonych. Nie udało się niczego zdziałać po zagraniu Hołowni, przejęli piłkę Holendrzy

85
    W odpowiedzi po szybkiej akcji Polaków musiał interweniować Van Osch po strzale Jóźwiaka

84
    Groźnie przez chwilę zrobiło się w szesnastce Polaków, na szczęście zapobiegł wszystkiemu Drągowski

83
    Zmiana w drużynie Polska U-19: z boiska schodzi Piotrowski, na boisku pojawia się Sobków

82
    Żółta kartka dla Kownackiego

81
    Około 10 minut zostało już tylko Polakom do zdobycia upragnionego gola. Jeden jedyny nam w zupełności wystarczy do tego by zwyciężyć w tym turnieju

79
    Niezła próba Adamczyka, broni Van Osch. Może w końcu obudza się Polacy, czas nagli!

77
    Bergwijn marnuje po raz kolejny świetną okazję! Z dobrej pozycji uderzył nieznacznie obok bramki. Mogło być po meczu, uff..

76
    Rzut rożny dla pomarańczowych. Po dośrodkowaniu Nouriego niecelnie uderzał Bergwijn

74
    Blokujemy aktywnego w drugiej połowie Bergwijna. Cały czas inicjatywa po stronie Holandii

72
    Zmiana w drużynie Holandia U-19: z boiska schodzi Dekker, na boisku pojawia się Schuurman

70
    W końcu udało się Polaków rozegrać dobrą akcję, strzał Kownackiego jednak blokowany

68
    Holendrzy umiejętnie operują futbolówką, Polacy coraz częściej uciekają się do fauli

66
    Biało-czerwoni po dobrym początku drugiej połowie teraz mają spore problemy ze stworzeniem sobie dobrej okazji strzeleckiej. A czas nieubłaganie ucieka

64
    Zmiana w drużynie Polska U-19: z boiska schodzi Janicki, na boisku pojawia się Adamczyk

62
    Ostatnie minuty zdecydowanie należą do pomarańczowych. Przypomnijmy, że im wystarcza remis do awansu

60
    Nic nie wyszło z rzutu rożnego Holendrów

59
    Przed kolejną szansą stanął Bergwijn, tym razem dobrze w bramce spisał się Drągowski

57
    Teraz było jeszcze groźniej! Na nasze szczęście świetną okazję zmarnował Bergwijn

55
    Pierwsza groźniejsza akcja pomarańczowych w tej połowie. Strzał ter Avesta jednak nie był precyzyjny

54
    Skutecznie blokowane uderzenie Jóźwiaka. Cały czas piłkę mieli Polacy, raz jeszcze pozycję wypracował sobie Jóźwiak, tym razem broni Van Osch

52
    Rzut rożny dla Polski. Dobrze rozegrany, lecz na koniec niecelnie uderzył Wieteska

51
    Niezła akcja biało-czerwonych, blokowany Janicki. Cały czas w natarciu są nasi piłkarze

49
    Nieprzepisowo zatrzymywany Kownacki. Szybko rozegrana futbolówka z rzutu wolnego, lecz na pozycji spalonej znalazł się Piotrowski

47
    Niecelne uderzenie Piotrowskiego, ofensywny początek drugiej odsłony Polaków

46
    Zmiana w drużynie Polska U-19: z boiska schodzi Urbański, na boisku pojawia się Świderski

46

Dobrze w pierwszych 45 minutach prezentowali się Polacy, lecz nie udało się zdobyć upragnionej bramki. Szansę na to były i miejmy nadzieję, że będą kolejne, które w końcu przyniosą gole!

45+2

45+1
    Dzieje się w końcówce! Najpierw Drągowski skutecznie broni strzał Nouriego, w odpowiedzi kontra Polaków zakończona niecelnym uderzeniem Kownackiego

45
    Niezłe uderzenie z rzutu wolnego Hołowni, dobrze w bramce spisał się raz jeszcze Van Osch

44
    Żółtą kartką ukarany Carolina za faul na Jóźwiaku

42
    Holendrzy starają się wybić z uderzenia Polaków, nieco więcej mamy teraz walki o piłkę. Robią co mogą nasi piłkarze by przedrzeć się w pole karne rywali

40
    Szybko chcieli odpowiedzieć Holendrzy, na nasze szczęście Dekker przestrzelił

39
    Kolejny raz zmuszony do interwencji Van Osch. Tym razem musiał się wykazać po uderzeniu Hołowni

37
    Nieco spokojniejsze ostatnie minuty w Groesbeek. Częściej w posiadaniu piłki Polska

35
    Na pozycji spalonej złapany Kownacki

33
    Skuteczna interwencja Van Oscha po strzale Janickiego. W ofensywie biało-czerwoni

32
    Zmiana w drużynie Holandia U-19: z boiska schodzi Lelieveld, na boisku pojawia się Carolina

30
    Przyblokowany Kownacki i mamy rzut rożny. Ponownie nic nie udało nam się stworzyć po zagraniu Hołowni

28
    Niczego nie zdziałali nasi rywale mimo dwóch okazji z rogu. Trwa walka w środku pola

27
    Po jednym rzucie rożnym dla Holendrów szybko mamy kolejny, bronią się Polacy

26
    Teraz korner dla pomarańczowych, dwukrotnie blokowane strzały, w końcu piłka wychodzi za boisko

24
    Pierwszy rzut rożny dla Polski, dośrodkowanie Hołowni nie było jednak najlepsze

22
    Mecz nadal jest wyrównany, biało-czerwoni próbują przejąć inicjatywę, nie ma jednak zbyt dużo wolnego miejsca, sporo walki o piłkę w środku pola

20
    Dobra interwencja Drągowskiego po strzale Nouriego, nie było to zbyt mocne uderzenie

19
    Sporo teraz fauli ze strony Polaków, robią co mogą by nie dopuścić rywala do swojego pola karnego

18
    Ponownie skutecznie w defensywie spisali się biało-czerwoni, nie przebił się Bergwijn

16
    Hołownia wykonywał rzut wolny na połowie Holendrów, nic z tego nie wynikło

15
    Lelieveld ukarany za faul na Jóźwiaku

13
    Ładna akcja Polaków, Jóźwiakowi nie udało się oddać strzału, uprzedzili go obrońcy, lecz po chwili znalazł się Kwaśniewski, ale mocno przestrzelił

11
    Posiadanie piłki jak na razie mniej więcej po równo, nie częściej w ostatnich chwilach mają ją nasi rywale

9
    Doczekaliśmy się kolejnego uderzenia ze strony Holendrów. Nouri nie trafił w światło bramki

7
    Teraz to pomarańczowi trzymają piłkę na połowie Polaków. Spokojnie wybijamy futbolówkę po wrzutce z rzutu wolnego Dekkera

6
    Odpowiedziała Holandia, ale na nasze szczęście uderzenie Duarte było w porę zablokowane

4
    Mamy pierwszą centrę w szesnastkę rywali, nie była ona jednak najlepsza i radzą sobie defensorzy Holandii. Polska stara się przejść do ofensywy

3
    Sporo fauli w początkowej fazie spotkania, żadna z drużyn nie zamierza odstawiać nogi

1

Polska U-19: Drągowski – Chruściel, Hołownia, Wieteska, Kwaśniewski, Jóźwiak, Purzycki, Kownacki, Janicki, iotrowski, Urbański

Rezerwowi: Makuchowski, Adamczuk, Świderski, Adamczyk, Sobków, Górka

Holandia U-19: Van Osch – ter Avest, Fosu-Mensah, Van Drongelen, Lelieveld, Duarte, Bergwijn, Nouri, Lammers, van de Beek, Dekker

Rezerwowi: Biljow, Carolina, Rosario, De Jong, Schuurman, Berden, Eiting

Główny: Juan Martinez Munuera (ESP)
    Liniowi: Diego Barbero Sevilla (ESP), Tom Hansen (LUX)
    Techniczny: Alain Durieux (LUX)

Na relację z tego meczu zapraszam na godzinę 19:30. Bądźcie z nami na portalu LAJFY.COM!

Biało-czerwoni na początek pokonali Irlandię Północną 2:1. Strzelcem obu bramek był Karol Świderski, a zwycięską zdobył dopiero w 84. minucie. Mecz z Ukrainą też nie był łatwy i finalnie zakończył się bezbrakowym remisem. Holandia na pewno jest najsilniejszym rywalem z jakim Polacy się zmierzą

Aktualnie po dwóch kolejkach Polska ma na swoim koncie cztery punkty i znajduje się na drugiej pozycji właśnie za Holandią. Nasi dzisiejsi rywale wygrali oba poprzednie mecze i mają o dwa oczka więcej. Ukraina i Irlandia Północna grające też w tej grupie już nie mają szans na awans. Wszystko rozstrzygnie się w tym spotkaniu, Polska musi wygrać!

To ostatni mecz turnieju UEFA Under-19 European Elite Round 15/16. To są eliminacje do Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-19, które zostaną rozegrane w lipcu tego roku w Niemczech. Do mistrzostw awansują zwycięzcy każdej z siedmiu grup eliminacyjnych.

Kadra Polski:

Sebastian Chruściel, Robert Janicki, Hubert Adamczyk, Bartłomiej Drągowski, Karol Świderski, Robert Gumny, Kamil Jóźwiak, Dawid Kownacki, Adam Makuchowski, Patryk Adamczuk, Arkadiusz Górka, Mateusz Hołownia, Eryk Sobków, Bartłomiej Urbański, Piotr Kwaśniewski, Adrian Purzycki, Jakub Piotrowski, Mateusz Wieteska

Serdecznie zapraszam na relację z meczu reprezentacji Polski U-19. Biało-czerwoni zmierzą się z rówieśnikami z Holandii. Trzyjmy kciuki za młodych Polaków!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:30.