Norwid – ZAKSA 0:3 (koniec) | Resovia – MKS 3:1 (koniec)
14 26 21
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
3
25 28 25
Czwartek 31.03.2016, 18:00 • Wielofunkcyjna hala sportowa, Częstochowa • PlusLiga • 24. kolejka

0:0
    MVP dzisiejszego spotkania zostaje wybrany rozgrywający ZAKSY Grzegorz Pająk.

21:25
    Mecz kończy Deroo, który posyła plasa z zagrywki tuż za siatkę.

21:24
    Szymura nie był w stanie podbić ataku Deroo. Mamy meczbola.

19:21
    Trudna sytuacja i Gladyr zrywa swój atak na środku. Przerwa dla przyjezdnych.

16:19
    Błąd gospodarzy, piłka poza polem gry. Czas dla AZS-u.

16:15
    Dobry pipe w wykonaniu Szymury i drużyny udają się na drugą przerwę techniczną.

11:11
    Szymura trafiony dosłownie zagrywką Buszka. Trener miejscowych prosi o czas dla swojego zespołu.

8:5
    Buszek myli się atakując w aut z drugiej linii. Pierwsza przerwa techniczna w trzecim secie.

26:28
    Rejno blokuje Pataka na lewym skrzydle i tym samym kończy drugiego seta.

24:24
    Podbity Konarski a na kontrze skutecznie Szymura. Trener De Giorgi prosi o przerwę.

22:24
    W siatkę wpadają gospodarze. Pierwszy setbol.

19:21
    Czas dla akademików.

17:18
    Błąd kędzierzynian, zbliżają się do nich gospodarze.

14:16
    Długa wymiana, ostatecznie Bandero zostaje zatrzymany na potrójnym bloku. Przerwa techniczna.

9:10
    Zatorski nie odbiera serwisu Szalachy. Czas dla kędzierzynian.

6:10
    AZS nie jest teraz w stanie odebrać zagrywki Pająka. Michał Bąkiewicz przerywa grę.

6:8
    Kolejna udana kontra gości. W głównej roli ponownie Sam Deroo. Pierwsza przerwa techniczna w drugim secie.

14:25
    Patak psuje zagrywkę, piłka trafia w siatkę i ZAKSA tym sposobem wygrywa pierwszego seta.

13:24
    Patak omija blok, ale piłka ląduje na aucie. Pierwszy setbol.

9:16
    Deroo znajduje lukę w bloku po ataku z lewego skrzydła. Druga przerwa techniczna w pierwszej partii.

4:8
    Konarski ponownie skutecznie na prawym skrzydle po dłuższej wymianie i mamy pierwszą przerwę techniczną.

Marcin Szymczyk

Steam Hemarpol Norwid Częstochowa: Kowalski, Wawrzyńczyk, Redwitz (kpt.), Lipiński, Szalacha, Buniak, Stelmach, R. Szymura, Bandero, Janus, Patak, libero: Stańczak, K. Szymura.
    ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Tillie, Rejno, Konarski, Buszek, Gladyr, Wiśniewski, Semeniuk, Pająk, Deroo, Toniutti (kpt.), libero: Zatorski, Banach.

Sędziowie: Marek Heyducki – Piotr Skowroński.