Bilbao – Granada 1:1 (koniec) | Malaga – RCD Espanyol 1:1 (koniec) | Eibar – Villarreal 1:2 (koniec)
Sevilla – Sociedad 1:2 (koniec)
Sevilla FC
1:2 (0:2)
Real Sociedad
Niedziela 03.04.2016, 20:30 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sewilla • Hiszpańska LaLiga • Runda 31

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (22:30:39)
    Sevilla przegrywa na własnym stadionie z Realem Sociedad:

Za nami świetny mecz na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán! Miejscowa Sevilla uległa 1:2 niżej notowanemu Realowi Sociedad. Już w drugiej minucie Bergara wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie, a jeszcze przed przerwą trafienie samobójcze zapisał Grzegorz Krychowiak. Na początku drugiej odsłony Polak odkupił delikatnie swoje winy i to po faulu na nim sędzia odgwizdał jedenastkę. Pewnie została ona zamieniona na bramkę przez Kevina Gameiro. Nadzieję gospodarzom dała jeszcze czerwona kartka dla strzelca pierwszego gola w spotkaniu, ale podopieczni Unai'a Emery'ego nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Tym samym podopieczni Eusebio Sacristana awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli La Liga.

90+5

90+5
    Cała drużyna przyjezdna skupiona niemal we własnym polu karnym. Ostre dośrodkowanie Konolyanki wyłapuje bardzo pewnie Rulli.

90+4
    Kolejne dośrodkowania lecą w pole karne przyjezdnego zespołu. Tym razem Mariano decyduje się na daleki wyrzut z autu.

90+3
    Żółtą kartkę otrzymuje Berchiche Yuri (Real Sociedad).

90+3
    Sacristan cały czas mobilizuje swoich podopiecznych. Widzi on, że są oni dzisiaj w stanie pokonać faworyzowaną Sevillę.

90+2
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne Realu Sociedad zostaje wybite na korner. Za moment centrować będzie Konoplyanka.

90+1
    Arbiter dolicza pięć minut do tego spotkania. Jest to zdecydowanie dużo czasu dla grających w przewadze podopiecznych Emery'ego.

90
    Granero dał moment wytchnienia swoim piłkarzom. Ładnie zastawił on futbolówkę i zmuszony był faulować Adil Rami.

89
    Piękną akcją popisał się Konoplyanka na lewej stronie boiska! Po zwodzie do środka potężnie huknął on z trzydziestego metra, ale na posterunku znowu był golkiper gości!

89
    Rulli ma dzisiaj pełne ręce roboty, ale nie zawodzi w kluczowych momentach. Raz przytrafił mu się poważniejszy błąd, jednak na jego szczęście nie wykorzystał go Kevin Gameiro.

88
    Niezła kiwka Banegi tuż przed polem karnym, ale nie zakończyła się zagrożeniem pod bramką Realu Sociedad.

87
    Sędzia ma prawo sporo minut doliczyć do tego spotkania. Oba zespoły wykorzystały już limit zmian. Od rzutu rożnego za moment wznowią miejscowi.

86
    Zmiana w drużynie Real Sociedad: z boiska schodzi Carlos Vela, na boisku pojawia się Mikel González.

85
    Goście starają się jak najdłużej kraść kolejne upływające sekundy. Później po stracie skupiają się na uważnej defensywie.

84
    Za moment od rzutu wolnego grę wznowią zawodnicy Sevilli. Wrzutka w pole karne było dokładna, ale Rami uderza obok słupka.

83
    Kolejny raz w bardzo dobrym stylu Rulli ratuje swój zespół przed stratą gola! Tym razem odbił on do boku potężne uderzenie Banegi z dystansu!

Dawid Czempisz

Gole: 51. Gameiro (kar.) – 2. Bergara, 34. Krychowiak (sam.)

Kartki:   25. Vitolo (SEV), 28. Rami (SEV), 52. Mariano (SEV), 64. J. A. Reyes (SEV), 73. Vitolo (SEV) – 26. Oiarzabal (RSC), 50. Bergara (RSC), 75. Rulli (RSC), 90+3. Yuri (RSC)   68. Bergara (RSC)

Posiadanie piłki: 65 % : 35 %.
    Strzały celne: 6:3. Strzały niecelne: 5:3. Rzuty rożne: 8:3. Spalone: 1:2. Foule: 22:12.
    Sevilla FC: S. Rico – Mariano, Rami, Kolodziejczak, Trémoulinas – Cristóforo (46. Iborra), Krychowiak (66. N'Zonzi) – Vitolo, Banega, J. A. Reyes (C) (72. Konopljanka) – Gameiro.
    Zmiany: Soria – Iborra, N'Zonzi, Escudero, Konopljanka, Coke, F. Llorente.

Real Sociedad: Rulli – Carlos Martínez (52. A. Elustondo), D. Reyes, I. Martínez, Yuri – Prieto (C), Bergara, Illarramendi – Oiarzabal, Vela (86. González), Zurutuza (59. Granero).
    Zmiany: Bardají – González, Bruma, Granero, Jonathas, de la Bella, A. Elustondo.

Sędzia główny: Clos Gómez
    Asystenci: Javier Aguilar, Luis Marco
    Techniczny: Vincente Gil