Braga – Szachtar 1:2 (koniec) | Villarreal – Sparta 2:1 (koniec) | Bilbao – Sevilla 1:2 (koniec)
Borussia D. – Liverpool 1:1 (koniec)
Sporting Braga
1:2 (0:1)
Szachtar Donieck
Czwartek 07.04.2016, 21:05 • Estádio AXA, Braga (kapacita: 30.286 diváků) • Liga Europy UEFA • Ćwierćfinał

Spotkanie w drugiej połowie stało się bardziej otwarte za sprawą graczy Bragi. Wykorzystywali to goście kontrując co jakiś czas rywali. W 75. minucie prowadzenie Szachtaru podwyższył Ferreyra. Na minutę przed końcem podstawowego czasu gry kontaktową bramkę zdobył rezerwowy Eduardo, co znacząco poprawia szanse jego zespołu na awans do półfinału. Rewanż już za tydzień!
    Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na portalu LAJFY.COM! (22:57:07)

90+3

90+2
    Baiano podaje do Eduardo, ten wypuszcza futbolówkę pomiędzy dwoma zawodnikami Szachtaru, tym razem lepiej niż przy stracie bramki zareagowali defensorzy gości.

90+1
    Trzy minuty dolicza arbiter.
    89. Wilson Eduardo (BRG) - 1:2

89
    Gol dla Bragi!
    Świetna centra z prawego skrzydła w wykonaniu Baiano w kierunku WILSONA EDUARDO. Dwójka obrońców gości była źle ustawiona, napastnik Bragi nawet nie musiał się wybijać w powietrze by uderzyć głową tuż przy lewym słupku bramki!!

88
    Zmiana w drużynie Szachtar Donieck: z boiska schodzi Wiktor Kowałenko, na boisku pojawia się Bernard.

87
    Dośrodkowanie Srny, dochodzi do piłki Dentinho, który również centruje. Wybijają gospodarze.

87
    Zmiana w drużynie Sporting Braga: z boiska schodzi Nikola Vukcevic, na boisku pojawia się Filipe Augusto.

84
    Kolejny rzut wolny dla gości. Przy piłce ponownie Srna, centruje na dłuższy słupek, dobrze ustawiony Vukcević wybija.
    84. Rafa Silva (BRG)

84
    Żółtą kartkę otrzymuje Rafa Silva (Sporting Braga).

82
    Zmiana w drużynie Szachtar Donieck: z boiska schodzi Marlos, na boisku pojawia się Eduardo.

80
    Rzut wolny dla Szachtaru, kombinacyjnie rozgrywają ten stały fragment gry goście. Sprzed końcowej linii boiska zagranie na piąty metr do Kovalenki, wybijają rywale.

79
    Zmiana w drużynie Szachtar Donieck: z boiska schodzi Taison, na boisku pojawia się Dentinho.

77
    Ismaily wycofuje piłkę na szesnasty metr w kierunku Kovalenki, szybszy jednak jeden z graczy gospodarzy.
    75. Facundo Ferreyra (SAC) - 0:2

75
    Gol dla Szachtaru!
    Podanie z prawej strony Marlosa na środek do FACUNDO FERREYRY. Napastnik gości delikatnie ukąsił piłkę czubkiem buta i przerzucił ją ponad Matheusem.

Maciej Jędrzejczyk

Gole: 89. W. Eduardo – 45. Rakićkyj, 75. Ferreyra

Kartki:   84. Silva (BRG) – 70. Rakićkyj (SAC)

Sporting Braga: Magalhães – Baiano (C), Boly, Ferreira, Goiano – Carlos, Vukcevic (87. Augusto) – Santos, Silva – Stojiljković (74. W. Eduardo), Ah. Hassan.
    Zmiany: Marafona – Pinto, Djavan, Augusto, Mauro, Joca, W. Eduardo.

Szachtar Donieck: Pjatow – Srna (C), Ordeć, Rakićkyj, Ismaily – Malyšjev, Stepanenko – Marlos (82. Eduardo), Kowałenko (88. Bernard), Taison (79. Dentinho) – Ferreyra.
    Zmiany: Kanibołoćkyj – Nem, Dentinho, Bernard, Hładkyj, Eduardo, Krywcow.
    Czwartek 14.04.2016
    Szachtar - Braga 4:0

Gole: 25. Srna (kar.), 42. Ferreira (sam.), 50. Kowałenko, 73. Ferreira (sam.)

Kartki:   15. Boly (BRG), 24. Magalhães (BRG), 55. Carlos (BRG)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały celne: 5:2. Strzały niecelne: 3:4. Rzuty rożne: 5:6. Spalone: 1:0. Foule: 12:13.