Szachtar – Braga 4:0 (koniec) | Sparta – Villarreal 2:4 (koniec) | Sevilla – Bilbao 1:2 (5:4 po rz. karnych)
Liverpool – Borussia D. 4:3 (koniec)
Szachtar Donieck
4:0 (2:0)
Sporting Braga
Czwartek 14.04.2016, 21:05 • Arena Lwów, Lwów • Liga Europy UEFA • Ćwierćfinał

Szachtar Donieck gra dalej i awansuje do 1/2 finału Ligi Europy!! Po zmianie stron szybko bramkę zdobył Kovalenko. W 73 minucie świetną kontrą popisali się gospodarze i drugie samobójcze trafienie zaliczył Ricardo Ferreira. W ostatniej minucie doliczonego czasu znakomitą okazję mieli goście jednak nie zdołali pokonać Pyatova.
    Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na portalu LAJFY.COM! (22:56:10)

90+3

90+2
    Szansa na bramkę dla Bragi, strzał z dwóch metrów broni Pyatov.

90+1
    Zawodnicy Ukraińskiego klubu oczekują już na końcowy gwizdek sędziego.

90+1
    Trzy minuty dolicza arbiter.

89
    Rzut rożny dla Szachtaru, bez problemu wybijają goście.

86
    Zmiana w drużynie Szachtar Donieck: z boiska schodzi Wiktor Kowałenko, na boisku pojawia się Bernard.

83
    Rzut rożny dla gospodarzy. Główkuje Eduardo, ale wybijają rywale.

82
    Nie forsują już tempa zawodnicy Szachtaru, którzy bez dużego nakładu sił chcą dokończyć spotkanie.

80
    We własnej strefie obronnej rozgrywają piłkę gospodarze.

79
    Zmiana w drużynie Sporting Braga: z boiska schodzi Willy Boly, na boisku pojawia się André Pinto.

78
    Zmiana w drużynie Sporting Braga: z boiska schodzi Luíz Carlos, na boisku pojawia się Mauro.

78
    Zmiana w drużynie Szachtar Donieck: z boiska schodzi Taison, na boisku pojawia się Dentinho.

77
    Zmiana w drużynie Szachtar Donieck: z boiska schodzi Marlos, na boisku pojawia się Eduardo.

76
    Próba dośrodkowania w pole karne Szachtaru, bez problemu wybija Ordets.
    73. Ricardo Ferreira (SAC) - 4:0

73
    Gol dla Szachtaru!
    Świetna akcja gospodarzy!! Rozciągnięcie akcji na prawe skrzydło do Marlosa, ten schodzi na lewą nogę, ale podaje w polu karnym rywali do Taisona, który zagrywa na piąty metr w kierunku Ferreyry, pech chciał, że na drodze futbolówki znowu stanął RICARDO FERREIRA, który zdobywa drugą samobójczą bramkę!

71
    Wycofanie na szesnasty metr do Vukcevicia, ten uderza wysoko nad bramką.

71
    Od kilku minut przy piłce utrzymują się goście.

Maciej Jędrzejczyk

Gole: 25. Srna (kar.), 42. Ferreira (sam.), 50. Kowałenko, 73. Ferreira (sam.)

Kartki:   15. Boly (BRG), 24. Magalhães (BRG), 55. Carlos (BRG)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały celne: 5:2. Strzały niecelne: 3:4. Rzuty rożne: 5:6. Spalone: 1:0. Foule: 12:13.
    Szachtar Donieck: Pjatow – Srna (C), Kuczer, Ordeć, Ismaily – Marlos (77. Eduardo), Malyšjev, Stepanenko, Taison (78. Dentinho) – Kowałenko (86. Bernard) – Ferreyra.
    Zmiany: Kanibołoćkyj – Nem, Dentinho, Bernard, Hładkyj, Eduardo, Krywcow.

Sporting Braga: Magalhães – Goiano (C), Ferreira, Boly (79. Pinto), Djavan – Josue, Carlos (78. Mauro), Vukcevic, Silva – Ah. Hassan, W. Eduardo (57. Stojiljković).
    Zmiany: Marafona – Pinto, Stojiljković, Augusto, Joca, Mauro, Fortuna.