Szachtar – Braga 4:0 (koniec) | Sparta – Villarreal 2:4 (koniec) | Sevilla – Bilbao 1:2 (5:4 po rz. karnych)
Liverpool – Borussia D. 4:3 (koniec)
Szachtar Donieck
4:0 (2:0)
Sporting Braga
Czwartek 14.04.2016, 21:05 • Arena Lwów, Lwów • Liga Europy UEFA • Ćwierćfinał

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

Gorąco zapraszam na relację z rewanżowego ćwierćfinałowego meczu Ligi Europy. W najbliższy czwartek na Arena Lwów we Lwowie gospodarze podejmą portugalską Bragę. Spotkanie zapowiedziano na godzinę 21:05!

Braga swój tegoroczny bój o europejskie puchary rozpoczęła od rundy grupowej gdzie mierzyła się z Marysylią, Gronigen oraz Slovan Liberec. Portugalczycy wygrali swoją grupę z trzynastoma punktami. Z drugiego miejsca wyszli Francuzi z jednym oczkiem mniej.

W fazie pucharowej graczom Bragi najpierw na drodze stanęli zawodnicy Sion. W Szwajcarii padł wynik 1:2 i jeszcze nie wszystko dla gospodarzy było stracone. W Portugalii goście do przerwy prowadzili 2:1, ale tuż po zmianie stron wyrównującą bramkę zdobył Stojiljkovic i to gospodarze mogli cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.

W 1/8 finału naprzeciw zawodnikom Bragi stanęli gracze Fenerbahce. W Turcji w ostatnich minutach prowadzenie gospodarzom dał Topal. W rewanżu spotkanie było dużo bardziej zaostrzone. Goście kończyli mecz w dziewięciu, a gospodarze triumfowali 4:1.

Ukraiński klub zamierzał podbić Ligę Mistrzów, jednak już w fazie grupowej gracze Szachtaru musieli się zmierzyć z Realem Madryt czy PSG. Ostatecznie klub zza naszej wschodniej granicy wygrał tylko jedno spotkanie z Malmo aż 4:0, co pozwoliło im zająć trzecie miejsce i zagrać w Lidze Europy.

W 1/16 finału klub z Doniecka musiał zmierzyć się z Schalke. W pierwszym meczu na Ukrainie padł bezbramkowy remis. W Gelsenkirchen goście byli bezwzględni i wpakowali swoim rywalom aż trzy bramki.

W następnej rundzie gracze Szachtaru zagrali przeciwko niżej notowanemu Anderlechtowi. "Górnicy" praktycznie już w pierwszym meczu zapewnili sobie awans do kolejnego etapu rozgrywek, bowiem na własnym stadionie pokonali gości 3:1. W rewanżowym spotkaniu po czerwonej kartce dla obu drużyn, w doliczonym czasie gry jedyną bramkę zdobył Eduardo, czym tylko jeszcze bardziej przypieczętował awans Ukraińskiego klubu.

Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami w drugiej połowie stało się bardziej otwarte za sprawą graczy Bragi. Wykorzystywali to goście kontrując co jakiś czas rywali. W 75. minucie prowadzenie Szachtaru, który do przerwy prowadził 1:0 podwyższył Ferreyra. Na minutę przed końcem podstawowego czasu gry kontaktową bramkę zdobył rezerwowy Eduardo, co znacząco poprawia szanse jego zespołu na awans do półfinału.

W najbliższym meczu żadna z drużyn nie jest bez szans na awans do półfinału. W lepszej sytuacji są gospodarze, którzy wygrali wyjazdowe spotkanie i zdobyli dwie bramki. Jednak gracze Sportingu Braga na pewno łatwo się nie poddadzą i będą szukać swojej szansy na awans. Aby przekonać się jak potoczą się losy tego spotkania zapraszam wszystkich już w czwartek na portal LAJFY.COM! Startujemy o godzinie 21:05!

Szachtar Donieck: Pjatow – Srna (C), Kuczer, Ordeć, Ismaily – Marlos, Malyšjev, Stepanenko, Taison – Kowałenko – Ferreyra.
    Rezerwowi: Kanibołoćkyj – Nem, Dentinho, Bernard, Hładkyj, Eduardo, Krywcow.

Sporting Braga: Magalhães – Goiano (C), Ferreira, Boly, Djavan – Josue, Carlos, Vukcevic, Silva – Ah. Hassan, W. Eduardo.
    Rezerwowi: Marafona – Pinto, Stojiljković, Augusto, Joca, Mauro, Fortuna..

Następuje prezentacja obu zespołów, za chwilę zaczynamy!

1

1
    Za mocne podanie w kierunku Carlosa, przejmują gospodarze w środkowej strefie boiska.

2
    Wysoki pressing stosują zawodnicy Bragi, niecelnie wybija Ordets.

3
    Dośrodkowanie Eduardo z ostrego kąta, bez problemów przechwytuje Pyatov.

4
    Ładne podanie do Kovalenki, nie zdołał opanować futbolówki Ukrainiec.

5
    Prostopadłe podanie Silvy do Hassana, ten niespodziewanie mija jednego z rywali i jest niekryty na szesnastym metrze. Wtedy fenomenalnie powrócił jeden z gospodarzy, który wybił futbolówkę pędzącemu rywalowi.

7
    Zatrzymany przez przeciwnika Marlos, gracze Szachtaru wciąż przy piłce.

8
    Za mocne długie podanie w kierunku Ferreyry, wybijają goście.

10
    W pojedynku z Kucherem Hassan, napastnik Bragi wywalcza rzut rożny.

10
    Po ziemi rozgrywa ten stały fragment gry Goiano, wgłąb boiska wybija Stepanenko.

12
    Zagranie na skrzydło do Marlosa, ten stara się wypuścić Kovalenko, dobrym wślizgiem popisuje się Boly.

14
    Za mocne długie dośrodkowanie Eduardo, z bramki wychodzi Pyatov, który bez problemu przejmuje futbolówkę.

15
    Świetny wślizg we własnej szesnastce w wykonaniu Kuchera! Hassan wywalcza tylko rzut rożny.
    15. Jak pokazują powtórki, Ołeksandr Kuczer (SAC) faulował swojego rywala we własnym polu karnym.

15
    Centra z narożnika boiska, gospodarze zażegnują niebezpieczeństwo.

15
    Żółtą kartkę otrzymuje Willy Boly (Sporting Braga).

17
    Rzut wolny dla Bragi. Na pole karne piłkę wrzuca Goiano, pewnie głową wybija Malyshev.

18
    Z kontrą ruszają gospodarze, za mocno wypuszcza sobie futbolówkę Ismaily.

21
    W walce o piłkę Ferreyra na skrzydle faulował Ferreire.

22
    Nie trafia w futbolówkę Kovalenko, przejmują goście.

22
    Dośrodkowanie w pole karne Szachtaru, Josue zagrywa głową na trzynasty metr, skąd wybijają rywale.

24
    Rzut karny dla gospodarzy! Matheus faulował Kovalenkę!!

24
    Żółtą kartkę otrzymuje Matheus Magalhães (Sporting Braga).
    24. Faul w wykonaniu Matheusa Magalhãesa (BRG)

25
    Gol dla Szachtaru!
    Do ustawionej na jedenastym metrze piłki podchodzi DARIJO SRNA. Chorwat bierze mały rozbieg i uderza w swój prawy róg bramki. Dobry kierunek wybrał Matheus, ale nie zdołał sięgnąć futbolówki. Goście potrzebują dwóch bramek by rozegrać dogrywkę!
    25. Darijo Srna (SAC) - 1:0

27
    Z kolejną kontrą ruszają gospodarze, blisko pola karnego faulowany Srna.

28
    Przy futbolówce ustawia się sam poszkodowany oraz Marlos. Lewą nogą wrzuca skrzydłowy Szachtaru, z bramki wychodzi Matheus, który piąstkował prosto w kierunku Tiasona, jego strzał blokują rywale.

29
    Niesamowite!! Prostopadłe podanie do Ferreyry, ten znakomicie uciekł rywalom. Z bramki wyszedł Matheus, Argentyńczyk zdecydował się na lekką podcinkę i trafia minimalnie obok słupka!
    29. Pech Facundo Ferreyry (SAC)!

30
    Ze skrzydła do środka z piłką schodzi Marlos, decyduje się na uderzenie z szesnastego metra. Blokuje go jeden z rywali.

31
    Wycofanie piłki na dwudziesty metr przez Silvę, ubiegł przeciwnika Ordets, który wybija futbolówkę.

32
    Rozpędzającego się Marlosa fauluje Silva.

34
    Rozciągnięcie akcji do Ismaily'ego, ten decyduje się na strzał bez przyjęcia z dwudziestego metra. Uderza obok bramki.

35
    Przerzucenie ciężaru gry w kierunku Goiano, za mocno zrobił to Carlos i od bramki zacznie Pyatov.

38
    Eduardo w pojedynku z Ismaily'm, wybija obrońca Szachtaru.

38
    Dwóch rywali minął Djavan i zagrał w kierunku dłuższego płaską piłkę, jednak żaden z dwóch klubowych kolegów nie zdołał wbić jej do bramki.

40
    Dośrodkowanie w szesnastkę Bragi, rywale wybijają wprost pod nogi ustawionego na szesnastym metrze Kovalenki. Futbolówka trafia ostatecznie do Taisona, który posyła ją wysoko na trybuny.

42
    Kontrują gospodarze najpierw do bramki z trzech metrów nie trafia Kovalenko, ale zaledwie kilkanaście sekund później mają drugą okazję na zdobycie bramki, na wślizgu wbija futbolówkę do bramki FACUNDO FERREYRA.
    Jak pokazują powtórki było to samobójcze trafienie RICARDO FERREIRY!
    42. Ricardo Ferreira (SAC) - 2:0

45

Gospodarze mogą już być pewni awansu do półfinału Ligi Europy, bowiem mało prawdopodobne jest to, aby goście zdobyli cztery bramki po przerwie. W piętnastej minucie rywala we własnej szesnastce faulował Kucher, jednak sędzia nie zauważył tego przewinienia. Zaledwie dziesięć minut później rzut karny sprokurował Matheus, a jedenastkę na bramkę zamienił Srna. Tuż przed przerwą samobójcze trafienie przypadkowo zaliczył Ferreira i gospodarze prowadzą już 2:0.

46

47
    W środkowej strefie boiska faulowany był Ferreyra.

50
    Rozciągnięcie akcji na lewe skrzydło do Ismaily'ego, ten centruje do Kovalenki, który zagrywa na piąty metr, ale wybijają rywale.

50
    Płaskie dośrodkowanie z prawego skrzydła w wykonaniu Srny. Chorwat zagrał na szósty metr, skąd strzał oddał WIKTOR KOWAŁENKO, futbolówka jeszcze trafiła w ręce Matheusa, jednak zdołała wpaść do siatki.
    50. Wiktor Kowałenko (SAC) - 3:0

53
    Blisko kolejnego gola zawodnicy Szachtaru. Niepilnowany Malyshev oddał strzał z pola karnego rywali, jednak zrobił to za lekko i obronił Matheus.
    53. Okazja dla Maxima Malyšjeva (SAC)

55
    Żółtą kartkę otrzymuje Luíz Carlos (Sporting Braga).

56
    Srna wywalcza rzut rożny. Dośrodkowanie Chorwata jednak za mocne.

56
    Szybko odzyskują piłkę gospodarze. Centra z lewego skrzydła w kierunku Ferreyry, ten nie zdążył dobiec do futbolówki!

57
    Zmiana w drużynie Sporting Braga: z boiska schodzi Wilson Eduardo, na boisku pojawia się Nikola Stojiljković.

59
    Kovalenko pada w szesnastce rywala, tym razem sędzia nie decyduje się na odgwizdanie rzutu karnego, ale wskazuje na korner.

59
    Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry. Wycofanie przed szesnastkę do Malysheva, ten odgrywa na skrzydło do Marlosa, który nie zdołał opanować piłki. Od bramki Matheus.

61
    Z dystansu strzał oddaje Carlos, blokuje go bez problemu Stepanenko.

62
    Mocny strzał oddaje Silva, piłka dotknęła jeszcze nogi Ordetsa i przeleciała nad bramką.

63
    Szybko wypychają na własną połowę graczy Bragi gospodarze po rzucie rożnym.

65
    Strzał w wykonaniu Josue, znakomicie broni Pyatov.
    65. Próba Josue (BRG)

66
    W słupek trafia Ferreyra, piłka po dobitce Kovalenki wpada do siatki, jednak sędzia wskazał pozycję spaloną Argentyńczyka w momencie podania od Marlosa.

70
    W środkowej strefie boiska faulowany Ismaily.

71
    Od kilku minut przy piłce utrzymują się goście.

71
    Wycofanie na szesnasty metr do Vukcevicia, ten uderza wysoko nad bramką.

73
    Świetna akcja gospodarzy!! Rozciągnięcie akcji na prawe skrzydło do Marlosa, ten schodzi na lewą nogę, ale podaje w polu karnym rywali do Taisona, który zagrywa na piąty metr w kierunku Ferreyry, pech chciał, że na drodze futbolówki znowu stanął RICARDO FERREIRA, który zdobywa drugą samobójczą bramkę!
    73. Ricardo Ferreira (SAC) - 4:0

76
    Próba dośrodkowania w pole karne Szachtaru, bez problemu wybija Ordets.

77
    Zmiana w drużynie Szachtar Donieck: z boiska schodzi Marlos, na boisku pojawia się Eduardo.

78
    Zmiana w drużynie Szachtar Donieck: z boiska schodzi Taison, na boisku pojawia się Dentinho.

78
    Zmiana w drużynie Sporting Braga: z boiska schodzi Luíz Carlos, na boisku pojawia się Mauro.

79
    Zmiana w drużynie Sporting Braga: z boiska schodzi Willy Boly, na boisku pojawia się André Pinto.

80
    We własnej strefie obronnej rozgrywają piłkę gospodarze.

82
    Nie forsują już tempa zawodnicy Szachtaru, którzy bez dużego nakładu sił chcą dokończyć spotkanie.

83
    Rzut rożny dla gospodarzy. Główkuje Eduardo, ale wybijają rywale.

86
    Zmiana w drużynie Szachtar Donieck: z boiska schodzi Wiktor Kowałenko, na boisku pojawia się Bernard.

89
    Rzut rożny dla Szachtaru, bez problemu wybijają goście.

90+1
    Trzy minuty dolicza arbiter.

90+1
    Zawodnicy Ukraińskiego klubu oczekują już na końcowy gwizdek sędziego.

90+2
    Szansa na bramkę dla Bragi, strzał z dwóch metrów broni Pyatov.

90+3

Szachtar Donieck gra dalej i awansuje do 1/2 finału Ligi Europy!! Po zmianie stron szybko bramkę zdobył Kovalenko. W 73 minucie świetną kontrą popisali się gospodarze i drugie samobójcze trafienie zaliczył Ricardo Ferreira. W ostatniej minucie doliczonego czasu znakomitą okazję mieli goście jednak nie zdołali pokonać Pyatova.
    Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na portalu LAJFY.COM! (22:56:10)

Maciej Jędrzejczyk

Gole: 25. Srna (kar.), 42. Ferreira (sam.), 50. Kowałenko, 73. Ferreira (sam.)

Kartki:   15. Boly (BRG), 24. Magalhães (BRG), 55. Carlos (BRG)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały celne: 5:2. Strzały niecelne: 3:4. Rzuty rożne: 5:6. Spalone: 1:0. Foule: 12:13.
    Szachtar Donieck: Pjatow – Srna (C), Kuczer, Ordeć, Ismaily – Marlos (77. Eduardo), Malyšjev, Stepanenko, Taison (78. Dentinho) – Kowałenko (86. Bernard) – Ferreyra.
    Zmiany: Kanibołoćkyj – Nem, Dentinho, Bernard, Hładkyj, Eduardo, Krywcow.

Sporting Braga: Magalhães – Goiano (C), Ferreira, Boly (79. Pinto), Djavan – Josue, Carlos (78. Mauro), Vukcevic, Silva – Ah. Hassan, W. Eduardo (57. Stojiljković).
    Zmiany: Marafona – Pinto, Stojiljković, Augusto, Joca, Mauro, Fortuna.