Szachtar – Braga 4:0 (koniec) | Sparta – Villarreal 2:4 (koniec) | Sevilla – Bilbao 1:2 (5:4 po rz. karnych)
Liverpool – Borussia D. 4:3 (koniec)
Liverpool F.C.
4:3 (0:2)
Borussia Dortmund
Czwartek 14.04.2016, 21:05 • Anfield, Liverpool • Liga Europy UEFA • Ćwierćfinał

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (23:03:08)
    Liverpool gra dalej:

Byliśmy dzisiaj świadkami niesamowitych emocji na Anfield! Niemal przez dziewięćdziesiąt minut wydawało się, że awans wywalczą przyjezdni z Dortmundu, jednak w doliczonym czasie gry zwycięstwo swojej drużynie zapewnił Dejan Lovren. Bramki dzisiejszego dnia dla gości zdobywali Mchitarjan, Aubameyang oraz Reus, a dla gospodarzy Origi, Coutinho, Sakho jak również wcześniej wspomniany Lovren. Z pewnością ta rywalizacja na długo zapadnie w pamięci wszystkim fanom piłki nożnej!

90+5

90+5
    W ostatniej sytuacji tego meczu Gündoğan zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, ale minimalnie się pomylił!

90+4
    Przyjezdni piłkarze z pewnością już wcześniej cieszyli się z niemal pewnego awansu. Gracze Tuchela mają jednak w samej końcówce rzut wolny na dwudziestym metrze!

90+3
    Kibice Borussii nie mogą uwierzyć w to co się dzieje! Do końca pozostaje już tylko minuta, gdyż arbiter dołożył cztery.
    90+1. Dejan Lovren (LIV) - 4:3

90+1
    Gol dla Liverpoolu!
    Strzelcem bramki DEJAN LOVREN!

Niesamowite rzeczy dzieją się dzisiaj na Anfield!!! James Milner otrzymał podanie w polu karnym rywali i idealną centrą obsłużył znajdującego się na szóstym metrze Dejana Lovrena!!! Były zawodnik Świętych wyprowadza swój team na prowadzenie!!!

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Marcel Schmelzer (Borussia Dortmund).

90
    To już ostatnia minuta tej rywalizacji jeśli chodzi o regulaminowy czas gry. Za moment dowiemy się o ile minut sędzia przedłuży ten mecz.

89
    Sakho zdecydowanie pośpieszył się z podaniem do przodu i żaden z jego partnerów nie ruszył do zagrania na skrzydło.

88
    Trzeba przyznać, że Weigl gra dzisiaj naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Młody zawodnik nie traci piłek i rozgrywa je bardzo mądrze.

87
    Starają się unikać miejscowi dalekich podań do przodu, ale pressing Borussii nie pozostawia im innego wyboru.

86
    Upadł w tej sytuacji jeden z graczy The Reds w polu karnym, ale nie ma mowy o jedenastce. Clyne przegrał rywalizację barkiem w bark.

85
    Borussia stara się teraz jak najdłużej utrzymywać w posiadaniu piłki, ale niezbyt często udaje im się ta sztuka.

84
    Obaj szkoleniowcy oglądają poczynania swoich zawodników na stojąco. Za moment z rzutu wolnego centrować będzie Milner.

83
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Marco Reus, na boisku pojawia się Adrián Ramos.

82
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Gonzalo Castro, na boisku pojawia się İlkay Gündoğan.

Dawid Czempisz

Gole: 48. Origi, 66. Coutinho, 78. M. Sakho, 90+1. Lovren – 5. Mchitarjan, 9. Aubameyang, 57. Reus

Kartki:   53. Hummels (DOR), 75. Piszczek (DOR), 90+1. Schmelzer (DOR)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
    Strzały celne: 4:6. Strzały niecelne: 8:3. Rzuty rożne: 11:2. Spalone: 1:2. Foule: 11:17.
    Liverpool F.C.: Mignolet – Clyne, Lovren, M. Sakho, Moreno – Milner (C), Can (80. Leiva) – Lallana (62. Allen), Firmino (62. Sturridge), Coutinho – Origi.
    Zmiany: Ward – Sturridge, Leiva, Allen, Škrtel, Smith, Ojo.

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Papastathópoulos, Hummels (C), Schmelzer – G. Castro (82. Gündoğan), Weigl – Mchitarjan, Kagawa (77. Ginter), Reus (83. Ramos) – Aubameyang.
    Zmiany: Bürki – Bender, Gündoğan, Şahin, Pulisic, Ramos, Ginter.

Sędzia główny: Cüneyt Çakır
    Asystenci: Çem Satman, Tarik Ongun
    Techniczny: Serkan Ok (Turcja)