Rzeszów – Mar. Chorzów 0:0 (poz.) | Tychy – Nowiny 3:0 (koniec) | Komprachcice – Polkowice 3:4 (koniec)
Dąbrowa Górnicza – Pyskowice 2:6 (koniec)
Berland Komprachcice
3:4 (2:1)
Górnik Polkowice
Niedziela 10.04.2016, 18:00 • Hala OSIR Komprachcice • I liga futsalu - gr. południowa • Runda 21

Był to ostatni mecz w Komprachcicach w tym sezonie. Serdecznie dziękuję za uwagę! (19:48:44)

Berland spadł po tym meczu na trzecią pozycję. Jeżeli chcą wziąć udział w barażach o Futsal Ekstraklasę muszą w następnej kolejce pokonać Marex Chorzów i liczyć na potknięcie Heiro Rzeszów w meczu z Wieliczką, która ma już zapewniony awans.

Na pochwałę zasługuje cały zespół TPH, jednak szczególnie należy wyróżnić bramkarza Dudę, gdyby nie jego skuteczne interwencje wynik mógłby być zgoła inny.

Twierdza Komprachcice upadła! Seria 15 meczów bez porażki Berlandu została przerwana. Serdeczne gratulacje dla drużyny TPH Polkowice, która mimo poważnych braków kadrowych, potrafiła skutecznie przeciwstawić się faworyzowanym gospodarzom i wywieźć trzy punkty.

39:56
    Gol dla Cuprum!
    Rafał GAWIN strzela swoją drugą bramkę! Niestety tym razem jest to bramka samobójcza. Uderzał Żbik, nogę w celu zablokowania piłki nastawił Gawin, czym dokumentnie zmylił Lecha i skierował piłkę do własnej bramki!

39:26
    Uderzał Zyla, piłkę na słupek paruje Duda!

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta!

38:38
    Czwarte przewinienie Berlandu, tym razem faulował Sapa.

37:47
    W odpowiedzi Cieśla, jednak broni Lech.

37:43
    Rozregulowanie celowniki mają gospodarze, tym razem niecelnie uderzał Przywara.

36:54
    I już po karze, obronną ręką wyszli polkowiczanie.

35:57
    Teraz dwa razy ratuje swój zespół Duda, to musi skończyć się bramką dla miejscowych!

35:27
    Nie schodzą z połowy gości zawodnicy GKSu! W ciągu minuty mieli trzy rewelacyjne sytuacje jednak za każdym razem uderzali niecelnie!

34:54
    Kochman przeryw kontrę gości piątym faulem swojej drużyny, za co ogląda drugą, a w konsekwencji, czerwoną kartkę! Polkowice przez 2 minuty w osłabieniu!

34:38
    Z dystansu próbował Zboch, jednak obok bramki.

33:42
    I od razu wysokim pressingiem wyszli miejscowi! Przyniosło to efekt w postaci akcji 3 na 1, jednak górą Duda!

33:27
    Gol dla Berland OSiR-u Komprachcice!
    I znów bramka, którą wypracował Sapa! Tym razem minął obrońcę z prawej strony, jego wstrzelenie piłki odbił Duda, jednak przy dobitce GAWINA był już bezradny!

31:45
    Czwarty faul TPH, żółtą kartką ukarany Kochman.

30:03
    Niecelny wrzut Lecha skutkuje kontrą dla gości, którą fenomenalnym strzałem z woleja zakończył ŻBIK!

29:51
    Trzecie przewinienie Berlandu.

29:21
    Strzał z 6 metrów broni twarzą Duda, dobitka, po trzech rykoszetach, wychodzi na rzut rożny.

28:14
    Duda odbija nogami strzał Przywary.

27:48
    Czas dla trenera Lubczyńskiego.Musi trochę uspokoić swój zespół, bo pachnie bramką dla polkowiczan.

27:21
    W sytuacji 2 na 1 nie trafili goście, chwilę później rewelacyjnie broni Lech! W natarciu TPH!

26:52
    Rzut wolny za długo wykonywali zawodnicy TPH i sędzia zabrał im piłkę.

26:42
    Drugie przewinienie komprachciczan.

24:53
    Zbluzgał sędziego, nie wiadomo za co, Duda i ujrzał żółty kartonik.

24:24
    Drugi faul gości.

24:06
    Pierwsze przewinienie w drugiej połowie spotkania na koncie gospodarzy, chwilę później faulują goście. Strzał z rzutu wolnego Zbocha broni Duda.

22:42
    Podanie do stojącego tyłem do bramki ŻBIKA, który odwrócił się ze Zbochem na plecach i pokonuje Lecha strzałem między nogami!

22:35
    Upomniany przez sędziów Mateusz Mika, który dzisiaj występuje w roli trenera.

21:33
    Kolejne uderzenie Zyli broni Duda.

21:07
    Podanie na "ścianę" do Sapy, ten odegrał do Zyli, który strzelił nad poprzeczką.

20:17
    Atak pozycyjny w drugiej połowie rozpoczęli miejscowi. Niecelnym strzałem akcję zakończył Przywara.

20:01

Miejmy nadzieję, że takie same emocje czekają nas w drugiej odsłonie meczu!

Mimo braków kadrowych nie sprzedadzą łatwo skóry zawodnicy TPH. Berland początkowo nie radził sobie ze szczelną obroną przeciwników, jednak po pierwszym uderzeniu poszli za ciosem, zdobyli kolejną bramkę, lecz mimo przewagi nie potafili dobić przeciwnikiem przed gongiem kończącym rundę, a właściwie połowę ;)

20:00

19:50
    Ależ minimalnie po rzucie rożnym chybił Wedler! Cieszyć się powinni goście, że nie przegrywają wyżej do przerwy!

19:13
    Duda wyszedł daleko przed pole karne czym przerwał sytuację 2 na 1 Berlandu! Głęboko w defensywie polkowiczanie!

18:32
    Poczuł krew GKS! Tym razem minimalnie obok słupka Małek, po kotle w polu karnym Polkowic!

17:27
    Samotny wypad ZYLI, który uderzył po długim słupku i nie dał szans Dudzie! Mocno i szybko dwa razy ukąsili gospodarze!

16:42
    Doświadczenie Sapy dało efekt! Zabawił się z obrońcami, wstrzelił piłkę na długi słupek gdzie stał NESTERÓW i wpakował piłkę do pustej bramki!

16:03
    Znów próbował Kilian, jednak uderzył w aut...

15:23
    Kontra Berlandu kończona przez Zbocha, jednak znów Duda na posterunku.

14:56
    Z dystansu, wprost w obrońcę strzelał Kilian.

13:57
    Czas dla Polkowic.

13:45
    Drugi, trzeci, czwarty i piąty faul TPH w niecałą minutę. Po ostatnim, za dyskusję z arbitrem żółtą kartką ukarany Żbik.

12:52
    Ewidentnie nie klei się gra GKSowi, ciężko im stworzyć klarowną sytuację podbramkową.

12:17
    Obok słupka uderzał Żbik.

11:47
    Brakuje Mateusza Miki Berlandowi, nie ma kto wziąć ciężaru gry na swoje barki.

11:08
    Kolejną próbę z dystansu paruje Duda, tym razem uderzał Zboch.

10:51
    Kolejne przewinienie gospodarzy, to już trzecie w tej części meczu.

10:26
    Potwierdza się teza, że GKS nie potrafi prowadzić gry, a woli kontrować. Gdy muszą kontrolować spotkanie, tracą bramki.

08:31
    WALASEK zdecydował się na strzał z dystansu czym kompletnie zaskoczył Lecha i teraz gospodarze muszą gonić!

08:23
    Nesterów i Przywara chcieli sobie poklepać przy własnej bramce, wyklepali piłkę w aut.

07:48
    Wychodzili z kontrą gospodarze, którą zatrzymał faulując Walasek.

07:42
    Drugi faul komprachciczan, przewinił Kilian.

06:40
    Duda kolejny raz ratuje swój zespół przed utratą bramki, próbował z dystansu Gawin.

05:45
    Sam na sam z Dudą znalazł się Przywara, jednak górą golkiper przyjezdnych! Rozkręca się GKS!

05:18
    Dobrze rozegrany aut gospodarzy i minimalnie obok słupka Zyla.

04:29
    Pierwszy faul na koncie drużyny z Komprachcic.

03:50
    Strzał Małka paruje na rzut rożny Duda. Na razie Berland dominuje, jednak ich strzały są niegroźne.

02:47
    W odpowiedzi niecelnie uderzał Biały.

02:26
    Strzelał z dystansu Zyla lecz znów lepszy Duda.

01:19
    Cierpliwie budują swoją akcję goście. Nie mogą ścigać się z Berlandem, bo nie wytrzymają kondycyjnie.

00:53
    Pierwsza akcja gospodarzy ale dobrze interweniuje Duda.

00:01

Wyjściowe składy:
    Berland: Lech – Nesterów, Przywara, Zyla, Sapa
    TPH: Duda – Walasek, Żbik, Kochman, Biały.

Trwa prezentacja. Gospodarze na czerwono, goście na granatowo.

Oba zespoły wyszły już na rozgrzewkę.
    Berland do dzisiejszego meczu przystąpi pozbawiony swojego lidera, Mateusza Miki, pauzującego za kartki. Jednak to nic przy brakach w składzie TPH, który dzisiejszy mecz rozegra w jedynie siedmioosobowym składzie.

Witam z Hali w Komprachcicach! Już za około 40 minut rozpocznie się spotkanie pomiędzy GKSem Berland a TPH Polkowice.

Kto okaże się zwycięzcą? Czy Berland przedłuży serię meczów bez porażki do 15? Przekonamy już jutro około godziny 19:30! Serdecznie zapraszam!

TPH Polkowice zajmuje 6. miejsce, mając 31 punktów w swoim dorobku. Są pewni ligowego bytu, jednak potrafią być groźni dla każdego. Przekonała się o tym miedzy innymi drużna Heiro Rzeszów, która,w poprzedniej kolejce, jak już wspomniałem, musiała przełknąć gorycz wysokiej porażki w Polkowicach.

Tylko zwycięstwo pozwoli utrzymać gospodarzom przewagę nad Heiro, ponieważ rzeszowianie mogą sobie dopisać trzy punkty bez wychodzenia na parkiet. Jest to wynikiem walkowera przyznanego za mecz z cierpiącym problemy organizacyjne Marexem Chorzów, który do Rzeszowa na swoje spotkanie się nie uda.

Berland zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 41 punktów. Komprachciczanie wykorzystali zeszłotygodniową wpadkę dotychczasowego v-ce lidera Heiro Rzeszów, który przegrał w Polkowicach aż 2:7 i awansowali na pozycję vice lidera, gwarantującą baraż o Futsal Ekstraklasę.

Przed nami przedostatnia, 21. kolejka I Polskiej Ligi Futsalu gr. południowej. W Komprachcicach zmierzą się ze sobą miejscowy GKS Berland oraz TPH Polkowice.

Jakub Gnyszka

Gole: 17. Nesterów, 18. Zyla, 34. Gawin – 9. Walasek, 23. Żbik, 31. Żbik, 40. Gawin (sam.)

Kartki:   14. Żbik (CUP), 25. Duda (CUP), 32. Kochman (CUP)   35. Kochman (CUP)

Berland Komprachcice: Lech, Staroń – Nesterów, Przywara, Zyla, Sapa, Gawin, Kilian, Małek, Wedler, Wochna, Zboch, Adamowski
    Górnik Polkowice: Duda – Walasek, Żbik, Kochman, Biały, Cieśla, Różycki, Koryciński

Sędziowie: I: Piotr Koloczek, II: Grzegorz Wiercioch, III: Piotr Rybol