Pogoń – Ruch 1:1 (koniec) | Legia – Lech P. 1:0 (koniec)
Legia Warszawa
1:0 (0:0)
Lech Poznań
Piątek 15.04.2016, 20:30 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • PKO Ekstraklasa • Runda 31

Na ten moment to już wszystko. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Korzystając z okazji zachęcamy do częstszego odwiedzania naszego portalu. Do usłyszenia! (22:32:07)
    Końcowe statystyki.

Spotkanie zakończyło się jednobramkowym triumfem warszawskiej Legii. Przypomnijmy, że jedyne trafienie w tym spotkaniu zainkasować zdołał Prijović. Szwajcar wpisał się na listę strzelców w 62. minucie, kiedy to wykorzystał bardzo dobre podanie od Nikolicia. Gospodarze stworzyli sobie więcej klarownych sytuacji i śmiało można rzec, że zasłużenie zwyciężyli. Lechici próbowali reagować na przewagę miejscowych, ale ich starania były bezowocne.

90+4

90+4
    Brzydka interwencja Artura Jędrzejczyka. Gracz warszawskiej Legii został ukarany żółtym kartonikiem.

90+4
    Nikolić wybornie odegrał do Prijovicia, ale ten nie zdołał pokonać Jasmina Buricia. Kapitalna parada bośniackiego goalkeepera! Kompletnie zaspała defensywa Lecha, jednak bramkarz był na posterunku.

90+3
    Rzut wolny nie przyniósł gościom ze stolicy Wielkopolski żadnych korzyści. Tempo rywalizacji siadło. Obie ekipy wyczekują ostatniego gwizdka sędziego Stefańskiego. Tutaj już nic się nie zmieni.

90+1
    Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry cztery minuty.

90
    "Żółtko" obejrzał również Igor Lewczuk. Legionista brzydko potraktował Karola Linettego. Lechici będą egzekwowali rzut wolny, może być groźnie. Kotłuje się w polu karnym miejscowych.

90
    Jóźwiak nieprzepisowo powstrzymywał Adama Hlouska, za co został ukarany żółtym kartonikiem. Słuszna decyzja sędziego, nie mógł zachować się inaczej.
    89. Kiepski strzał Hamalainena.

89
    I znów zrobiło się bardzo gorąco! Michał Kucharczyk wybornie dośrodkował do Kaspra Hamalainena, ale ten uderzył prosto w objęcia Jasmina Buricia. Fin nie zdołał wykorzystać dobrej sytuacji.

88
    Kolejna niezła akcja Legii. Tym razem gospodarze przedobrzyli. Podopieczni Czerczesowa za długo bawili się pod polem karnym, w wyniku czego stracili inicjatywę. Przytomne zachowanie obrony Kolejorza.
    87. Zaprzepaszczona szansa Nikolicia!

87
    Nemanja Nikolić przebiegł prawie pół boiska, następnie znalazł się w sytuacji sam na sam z Buriciem i nie zdołał go pokonać! Słaby strzał legionisty, Bośniak dobrze wyszedł z bramki, dzięki czemu odnotował skuteczną interwencję.

86
    Tempo rywalizacji w tej końcówce spotkania nie jest jakieś porywające. Kolejorz próbuje jeszcze poderwać się do ataku, ale niewiele z tego wynika. Legia prezentuje dobrą grę w defensywie.

85
    Trzeba przyznać, że Nicki Bille Nielsen rozegrał dobre zawody, choć w kluczowych momentach brakowało mu spokoju i chłodnej głowy. Duńczyk miał kilka dobrych okazji na zdobycie gola, ale żadnej z nich nie wykorzystał.

84
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Nicki Bille Nielsen, na boisku pojawia się Dawid Kownacki.

83
    Tymczasem na pozycji spalonej przyłapany został Nicki Bille Nielsen. Słuszna sygnalizacja arbitra liniowego. Minimalny offside. Za kilka chwil Duńczyk opuści plac gry. Skandynawa zastąpi Dawid Kownacki.

82
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Maciej Gajos, na boisku pojawia się Kamil Jóźwiak.

81
    Tutaj już raczej nic się nie wydarzy. Lechici grają dość pasywnie, nie mają pomysłu na wyprowadzenie składnego ataku. Trener Lecha szykuje kolejną zmianę, na murawie pojawi się Jóźwiak.

79
    Bardzo brzydkie wejście Guilherme. Gajos musiał opuścić murawę, bowiem odczuł wślizg przeciwnika. Sędzia bez chwili zawahania przerwał grę i ukarał legionistę żółtym kartonikiem.

78
    Spotkanie wkracza w decydującą fazę. Do zakończenia rywalizacji pozostało nieco ponad dziesięć minut. W dalszym ciągu nieco lepiej prezentują się podopieczni Stanisława Czerczesowa.

77
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 28 286 widzów.

76
    Tymczasem udało się nam ustalić, że Pazdan narzeka na ból lewego kolana. Oby to nie był jakiś poważniejszy uraz. Miejmy nadzieję, że reprezentant naszego kraju błyskawicznie powróci do pełnej sprawności!

75
    Posiadanie piłki: 55-45%.

74
    Szymon Pawłowski pauzował przez pięć spotkań z powodu złamania kości jarzmowej. Wcześniej zawodnik poznańskiego Lecha imponował skutecznością. Czy dziś również spisze się z dobrej strony? Czas pokaże!

73
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Darko Jevtić, na boisku pojawia się Szymon Pawłowski.

73
    Arajuuri miał kapitalną okazję na odnotowanie trafienia, ale nie zdołał tego wykorzystać. Po chwili okazało się, że Fin przebywał na pozycji spalonej. Za moment będziemy mieli pierwszą zmianę w szeregach gości.
    72. Nicki Bille Nielsen trafia w słupek!

72
    Sporo szczęścia miał teraz Arkadiusz Malarz! Nicki Bile Nielsen wybornie minął Rzeźniczaka, a następnie oddał potężne uderzenie. Duńczyk trafił prosto w słupek. Niesamowite!

71
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Michał Pazdan, na boisku pojawia się Kasper Hämäläinen.

70
    Coś złego stało się z Michałem Pazdanem. Reprezentant Polski poprosił o zmianę, chyba jakaś kontuzja lewej nogi. To właśnie Pazdana zastąpi Kasper Hamalainen. Czerczesow musiał zmodyfikować swe plany.
    69. A tak legioniści cieszyli się ze zdobycia gola.

68
    Wracając do tej zmiany, Kasper Hamalainen już miał wchodzić na murawę, jednak szkoleniowiec z Rosji ponownie odesłał go na rozgrzewkę. Cóż... Stanisław Czerczesow zmienny jest!
    67. Żółta kartka dla Ariela Borysiuka.

67
    Brzydki faul Ariela Borysiuka! Legionista z wielką frustracją wszedł w nogi Gajosa. Gracz miejscowej ekipy został ukarany żółtym kartonikiem. Tymczasem mamy kolejne zamieszanie ze zmianą Prijovicia...

66
    A jednak Kasper Hamalainen znów wznowił rozgrzewkę i najprawdopodobniej już niedługo zastąpi Szwajcara. Lech troszeczkę osłabł, podopieczni Jana Urbana są zepchnięci pod własną bramkę.

65
    Faule: 8-5.
    Żółte kartki: 1-1.

64
    A to ciekawe... Stanisław Czerczesow chciał już zmieniać Aleksandara Prijovicia na Kaspra Hamalainena, ale po tym, jak Szwajcar zainkasował trafienie, roszada ta została wstrzymana!
    62. Aleksandar PRIJOVIĆ - 1:0

62
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki ALEKSANDAR PRIJOVIĆ. Tym razem nie zmarnował już świetnej okazji! Wszystko zaczęło się od straty Tetteha, później Nikolić wybornie odegrał do Szwajcara, który soczystym strzałem pokonał Buricia.

62
    Nieźle zapowiadająca się akcja miejscowej ekipy została przerwana. Na pozycji spalonej przyłapany został Nemanja Nikolić. Inicjatywa w posiadaniu poznańskiej Lokomotywy, goście usiłują przedrzeć się pod pole karne rywala.

61
    Mamy drugą żółtą kartkę w dzisiejszym spotkaniu. Tym razem ukarany został Michał Kucharczyk, który bardzo ostro potraktował Macieja Gajosa. Jak najbardziej zasłużone upomnienie, sędzia nie mógł zachować się inaczej.

60
    Raz jeszcze zajmijmy się postacią Aleksandrowa. Trzeba przyznać, że zawodnik ten rozegrał dobry mecz. Był bardzo aktywny, często włączał się w akcje swojego zespołu. Na pewno zasłużył na pochwałę.

59
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Michaił Aleksandrow, na boisku pojawia się Guilherme.
    57. Żółta kartka dla Łukasza Trałki.

57
    Łukasz Trałka nieprzepisowo zatrzymywał Adama Hlouska, za co został ukarany żółtym kartonikiem. To już jedenaste tego typu upomnienie lechity w trwającym sezonie. Zasłużona kara.

56
    Korner nie przyniósł podopiecznym Jana Urbana żadnych korzyści. Za moment będziemy mieli kolejną zmianę w szeregach warszawskiej Legii. Na murawie pojawi się Guilherme.

54
    Rywalizacja nabiera rumieńców! Na murawie dzieje się coraz więcej. Przed momentem znów nieźle zaatakowali goście ze stolicy Wielkopolski. Będziemy mieli wznowienie z narożnika murawy.

53
    Goście z Poznania egzekwowali jeszcze rzut rożny, aczkolwiek nie przyniosło im to najmniejszych korzyści. Lech pokazuje, że jest groźny. Teraz odpowiedzieć próbowali gospodarze, lecz skutecznie interweniował Kamiński.
    52. Świetny strzał Nielsena!

52
    Ładnie przyspieszyli teraz lechici! Nicki Bille Nielsen otrzymał dobrą piłkę na prawe skrzydło, skąd postanowił huknąć. Niezłe uderzenie duńskiego napastnika! Spore problemy z interwencją miał Malarz.

51
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Ondrej Duda, na boisku pojawia się Michał Kucharczyk.

50
    Zawrzało teraz pomiędzy Rzeźniczakiem i Bille Nielsenem. Sędzia Stefański musiał interweniować. Na szczęście arbiter główny dzisiejszego pojedynku skutecznie ostudził zapędy obydwu piłkarzy.

49
    Linetty wybornie przechytrzył rywali, a następnie odegrał do Gajosa. Ten oddał bardzo niecelny strzał. Piłka poszybowała wysoko ponad bramką strzeżoną przez Arkadiusza Malarza. Mizerna próba, cóż tu więcej dodawać.

48
    Pierwsze minuty drugiej połowy są bardzo chaotyczne. Piłka często zmienia właściciela, obserwujemy sporo nieprzepisowych zagrań. Przed momentem zaatakować usiłowali gospodarze, ale świetnie interweniował Kadar.

47
    Warto odnotować, że obydwa zespoły powróciły na murawę w nieodmienionych jedenastkach. Póki co trenerzy nie dokonali żadnych roszad, choć być może powiew świeżego powietrza byłby wskazany.

46
    Czas na drugą odsłonę dzisiejszego szlagieru! Miejmy nadzieję, że w tej połowie doświadczymy zdecydowanie większych emocji aniżeli w pierwszej. Od początku atakować próbują piłkarze szkoleni przez Jana Urbana.

46
    Kilka migawek z I połowy.

Statystyki po pierwszej połowie.

Inauguracyjna odsłona dzisiejszego pojedynku w Warszawie za nami. Póki co mamy bezbramkowy remis. Pierwsza połowa była dość przeciętna. Spotkanie jest w miarę wyrównane, minimalnie lepsze wrażenie sprawiają podopieczni Stanisława Czerczesowa. Legioniści mieli kilka wybornych szans na odnotowanie gola, ale żadnej z nich nie wykorzystali. Trzykrotnie zawodził Aleksandar Prijović. Po stronie gości nie najlepsze zawody rozgrywa Arajuuri, który popełniał sporo prostych błędów w defensywie.

45+2

45
    Mizernie przymierzył teraz Maciej Gajos. Futbolówka przetoczyła się obok słupka bramki strzeżonej przez Arkadiusza Malarza. Pierwsza połowa została przedłużona o jedną minutę.
    43. Kolejna niewykorzystana szansa Prijovicia!

43
    Nikolić świetnie odegrał do Prijovicia, jednak ten zaprzepaścił kolejną szansę na zdobycie gola! Szwajcar uderzył dość wysoko ponad poprzeczką. To nie jest jego dzień. Najładniejsza akcja Legii w pierwszej połowie.

42
    Aleksandrow posłał wysoką piłkę z rzutu wolnego. Kiepska próba, futbolówka poszybowała praktycznie prosto w ręce Jasmina Buricia. Legioniści znów się przebudzili i z większą częstotliwością nacierają na bramkę Kolejorza.

41
    Legioniści mają niemały kłopot z opuszczeniem własnej połowy. Ewidentnie widać, że lechici wrzucili wyższy bieg, na co rywale nie potrafią odpowiednio zareagować. Mimo tego brakuje goli.

40
    Tymczasem kiepskie uderzenie oddał Darko Jevtić. Futbolówka poszybowała dość wysoko ponad bramką Arkadiusza Malarza. W ostatnich minutach zdecydowanie lepiej prezentuje się ekipa poznańskiego Lecha.

39
    Warto również odnotować, że bardzo dobre zawody rozgrywa wspomniany przed chwilą Jakub Rzeźniczak. Chyba już trzykrotnie blokował uderzenia rywali. Ostoja defensywy warszawskiej Legii.

38
    Naprawdę dobrze prezentuje się dziś Nicki Bille Nielsen. Początek meczu w jego wykonaniu był dość niemrawy, ale z minuty na minuty pokazuje lepszy futbol. Przed momentem w Rzeźniczaka trafił Tetteh.

37
    Bille Nielsen znów świetnie przejął piłkę, następnie z wielką łatwością wymanewrował dwóch przeciwników i próbował zgrywać w pole karne. To już się nie udało. Duńczyk wywalczył jedynie wznowienie z narożnika boiska.
    36. Niezły strzał Nielsena!

36
    Nicki Bille Nielsen oddał soczyste uderzenie zza pola karnego. Niezła próba duńskiego napastnika! Arkadiusz Malarz sparował futbolówkę z małymi problemami, ale skutecznie.

35
    Do tej pory mieliśmy zaledwie jedno celne uderzenie, zostało ono zapisane po stronie warszawskiej Legii. Lechici dwukrotnie uderzali w kierunku bramki Malarza, ale każdorazowo dość mocno się mylili.

34
    Powiewa nudą. Do zakończenia inauguracyjnej odsłony dzisiejszego pojedynku w stolicy naszego kraju pozostało nieco ponad dziesięć minut. Na tablicy wyników wciąż bezbramkowy remis.

32
    Kolejny kiepsko wykonany rzut wolny przez Darko Jevticia. Tym razem Szwajcar centrował prosto w objęcia Arkadiusza Malarza. Goalkeeper warszawskiej Legii interweniował ze stoickim spokojem.

31
    Tymczasem Gajos upadł na murawę po starciu z Borysiukiem. Potrzebna była przerwa przeznaczona na interwencję sztabu medycznego. Na szczęście poznaniak szybko odzyskał pełnię sił i będzie mógł kontynuować grę.
    30. Statystyki podań.

29
    Fatalnie, bardzo fatalnie dośrodkował teraz Darko Jevtić! Piłka po centrze Szwajcara opuściła boisko. Powinien zrobić to znacznie lepiej, Lech zaprzepaścił szansę na zagrożenie bramce Malarza.

28
    Jevtić ładnie przerzucił do Nielsena, aczkolwiek ten został zatrzymany przez Rzeźniczaka. Po chwili Gajos był faulowany przez Ondreja Dudę. Będziemy mieli rzut wolny, może być bardzo groźnie!
    27. Niezły strzał Jevticia!

27
    Ależ potężnie huknął teraz Darko Jevtić! Wydawało się, że piłka znajdzie drogę do siatki, ale tak się nie stało. Tylko boczna siatka! Mimo tego należy docenić ten atak Lecha, całkiem niezły pomysł.

26
    Z minuty na minutę coraz lepiej prezentuje się Nicki Bille Nielsen. Duńczyk jest bardzo aktywny w ofensywie, choć na razie niewiele z tego wynika. Warto odnotować, że podopieczni Urbana notują sporo prostych strat.

25
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostało już tylko dwadzieścia minut. Na tablicy wyników w dalszym ciągu mamy bezbramkowy remis. Obraz rywalizacji zbytnio się nie zmienia, od pierwszych minut przeważa Legia.

23
    Nicki Bille Nielsen został dość ostro potraktowany przez Igora Lewczuka. Sędzia momentalnie przerwał grę, ale nie zdecydował się na pokazanie żółtej kartki. Inicjatywa w posiadaniu gości ze stolicy Wielkopolski.

22
    Legioniści mieli już dwie praktycznie stuprocentowe okazje na zdobycie gola, jednak żadnej z nich nie wykorzystali. Lechici póki co nie stworzyli sobie klarownych sytuacji, obserwujemy przewagę wicemistrzów kraju.
    21. Fatalna pomyłka Fina i zaprzepaszczona szansa Prijovicia.

21
    Ależ fatalnie zachował się teraz Arajuuri! Prijović otrzymał prawdziwy prezent, ale nie zdołał go wykorzystać. Legionista nie pokonał Buricia, choć znalazł się z nim w sytuacji sam na sam!

20
    Zawrzało na murawie! Karol Linetty upadł w polu karnym warszawskiej Legii, domagając się jedenastki, ale sędzia pozostał nieugięty. Gramy dalej, momentalną kontrę rozpoczęli gospodarze!

20
    Posiadanie piłki: 63-37%.

19
    Dobry powrót w okolice własnego pola karnego odnotowali lechici. Potencjalne niebezpieczeństwo oddalić zdołał Arajuuri. Bardzo dobra interwencja fińskiego zawodnika. Inicjatywa w posiadaniu przyjezdnych.

18
    Gajos świetnie minął Pazdana, później piłka trafiła pod nogi Tetteha, który bez chwili zawahania potężnie huknął, ale trafił prosto w dobrze ustawionego Rzeźniczaka. Z momentalną kontrą ruszyli gospodarze!

17
    Póki co najaktywniejszym graczem w szeregach Legii jest Aleksandrow. Po stronie lechitów najlepiej prezentuje się Jevtić, ale to nie jest jakaś niespodzianka. Od kilku spotkań ciężar konstruowania akcji spoczywa na Szwajcarze.

16
    Na razie poziom rywalizacji nie jest porywający. Spodziewaliśmy się bardziej emocjonującej gry. Ale poczekajmy, to dopiero początek. Na razie lepsze wrażenie sprawiają miejscowi.

15
    Kwadrans gry za nami. Od kilku chwil podopieczni Czerczesowa znajdują się w okolicach pola karnego rywala, ale na razie niewiele z tego wynika. Przed momentem w starciu z Kadarem ucierpiał Nikolić.
    14. Niezła akcja gospodarzy!

14
    Zrobiło się gorąco! Prijović znalazł się w bardzo dobrym położeniu, mógł zdobyć gola, jednak nie zdołał pokonać Jasmina Buricia. Świetna robinsonada goalkeepera przyjezdnej ekipy!

13
    Nikolić wywalczył wznowienie z narożnika boiska. Piłkę dośrodkowywał Ondrej Duda, aczkolwiek żaden z jego kolegów nie zdołał doskoczyć do tej centry. Dobrze zachowała się defensywa poznańskiego zespołu.

12
    Czekamy, wciąż czekamy na groźniejsze akcje. Na razie mamy do czynienia z badaniem terenu, obie ekipy próbują wyczuć zamiary przeciwnika. W dalszym ciągu aktywniejsi są podopieczni Henninga Berga.

11
    Tymczasem przyspieszyli gospodarze, ale niewiele z tego wynikło. Nemanja Nikolić dośrodkował w szesnastkę Lecha, jednak piłka poszybowała prosto w objęcia Jasmina Buricia. Pewna interwencja bośniackiego goalkeepera.
    10. Trybuny są wypełnione aż po same brzegi!

9
    Niezła akcja poznańskiej Lokomotywy! Darko Jevtić dostał świetne podanie, później wbiegł w pole karne, jednak nie zdołał oddać strzału. Bardzo dobrze zachowała się teraz defensywa Legii.

8
    Goście ze stolicy Wielkopolski póki co bezbarwni. Nieco lepiej prezentują się podopieczni Stanisława Czerczesowa. Piłkarze szkoleni przez Rosjanina grają dynamiczniejszy futbol, mają lepszy pomysł.

7
    Początek rywalizacji dość przeciętny. Obie ekipy grają bardzo nerwowo. Zarówno gospodarze, jak i przyjezdni decydują się na grę na jeden kontakt. Obserwujemy niezliczoną ilość podań, nie ma przetrzymywania piłki.

6
    Lech na razie mało dynamiczny. Kolejorz próbował wyprowadzać ataki z głębokiej defensywy, ale nie przyniosło to żadnego rezultatu. Legioniści w mgnieniu oka przechwytują inicjatywę.

5
    Tymczasem Rzeźniczak groźnie potraktował Nielsena, ale tym razem faulu nie było. Być może arbiter wyczuwa, że na tego typu przewinienia nie należy zwracać uwagi, by nie wpłynąć na jakość rywalizacji.

4
    Daniel Stefański zachował się dość drobiazgowo. Co prawda lechita przepychał się z Rzeźniczakiem, ale to chyba nie powinno być odgwizdane. Oby takie aptekarskie podejście nie popsuło nam widowiska.

3
    Na razie pojedynek jest mało interesujący, na murawie nie dzieje się zbyt wiele. Obie strony nie forsują tempa, wyczekując na jakieś błędy przeciwnika. Przed momentem wyznaczone przepisy przekroczył Nicki Bille Nielsen.

2
    Kiepska akcja ofensywna podopiecznych Stanisława Czerczesowa. Warszawiacy nie porozumieli się, w wyniku czego futbolówka opuściła boisko. W posiadaniu inicjatywy znaleźli się piłkarze szkoleni przez Jana Urbana.

1
    Spotkanie rozpoczęli zawodnicy warszawskiej Legii, którzy zagrają dziś w białych kompletach z czarnymi akcentami. Przyjezdni natomiast prezentować się będą w niebieskich kompletach. Miejscowi od razu ruszyli do ataku.

1
    Zaraz zaczynamy.

Rozgrzewka powoli dobiega końca. Niebawem początek rywalizacji!

Wyjściowe jedenastki w formie graficznej.

Fani Lecha już na na nim są!

Kibice Legii w drodze na stadion...

Znamy już składy obu ekip:

Legia Warszawa: Malarz – Jędrzejczyk, Lewczuk, Rzeźniczak, Hloušek – Pazdan, Borysiuk – Aleksandrow, Prijović, Duda – Nikolić.

Rezerwowi: Cierzniak – Bereszyński, Brzyski, Kopczyński, Guilherme, Kucharczyk, Hämäläinen.

Lech Poznań: Burić – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Kádár – Trałka, Tetteh – Jevtić, Linetty, Gajos – Nielsen.

Rezerwowi: Kotorowski – Volkov, Pawłowski, Dudka, Ceesay, Kownacki, Jóźwiak.

Sędziowie: Daniel Stefański – Krzysztof Myrmus, Dawid Golis.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Legia Warszawa – Lech Poznań. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 20:30. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!
    Czy lechici zdołają zrealizować ten cel? Zobaczymy!

Obsada sędziowska:
    Sędzia główny: Daniel Stefański
    Sędzia liniowy #1: Krzysztof Myrmus
    Sędzia liniowy #2: Dawid Golis

Przewidywane składy:

Legia Warszawa: Malarz – Broź, Rzeźniczak, Lewczuk, Hlousek – Borysiuk, Pazdan – Duda, Prijović, Aleksandrov – Nikolić.

Lech Poznań: Burić – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Kadar – Tetteh, Trałka – Gajos, Linetty, Jevtić – Nielsen.
    Trener Jan Urban również nie oszczędzał swych podopiecznych.

Ekipa warszawskiej Legii przez cały tydzień pieczołowicie trenowała.

Natomiast Legia Warszawa zajmuje fotel lidera w ligowym zestawieniu. Podopieczni Stanisława Czerczesowa otwarcie przyznają, że interesuje ich tylko mistrzostwo kraju. W tym miejscu warto jednak przypomnieć, iż w trwającym sezonie warszawianie również zmagali się z problemami. W obliczu niezadowalających wyników, zwolniony został Henning Berg, którego zastąpił trener z Rosji. Pod wodzą byłego reprezentanta Sbornej Legia odzyskała dawną jakość, dzięki czemu odrobiła straty do lepszych drużyn, po czym awansowała na sam szczyt ekstraklasowej tabeli.

Lech Poznań w bieżącym sezonie spisuje się dość przeciętnie. Początek rozgrywek w wykonaniu mistrzów Polski był bardzo mizerny. Później poznańska Lokomotywa nabrała rozpędu, dzięki czemu zdołała wjechać do rundy finałowej. Aktualnie Wielkopolanie plasują się na szóstym miejscu w tabeli grupy A. Dorobek podopiecznych Jana Urbana wynosi 22 punkty. Przed dzisiejszym spotkaniem trener Kolejorza miał spore pole do popisu, jeśli chodzi o skład. Jak w czwartek poinformował sport.pl, do gry są zdolni wszyscy zawodnicy oprócz Lovrencsicsa, Sisiego, Wilusza i Robaka. Pod znakiem zapytania stoi występ Szymona Pawłowskiego.
    Tak wygląda pierwsza ósemka Ekstraklasy w rundzie finałowej!

Do ostatniej konfrontacji tych dwóch ekip doszło stosunkowo niedawno, bowiem 19 marca bieżącego roku. Wówczas Lech Poznań starł się z warszawską Legią na domowym obiekcie. Podopieczni Jana Urbana nie zaprezentowali się zbyt dobrze. Goście ze stolicy zagrali znacznie lepiej, dzięki czemu zainkasowali jak najbardziej zasłużony triumf. Przypomnijmy, że ten pojedynek zakończył się rezultatem 0:2. Obydwa gole zapisał na swym koncie Nemanja Nikolić (42., 45+1. – rzut karny).

Rozpoczynamy rundę finałową naszej rodzimej Ekstraklasy! Na początek niesłychanie elektryzujący pojedynek. Podczas tej relacji gościć będziemy w stolicy Polski, gdzie Legia Warszawa zmierzy się z poznańskim Lechem. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 20:30. Emocji z pewnością nie zabraknie!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.