Polska U-15 – Słowacja U-15 0:0 (koniec)
0:0 (0:0)
Słowacja U-15
Piątek 15.04.2016, 13:00 • Stadion Karpaty Krosno • Reprezentacja Polski

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Przed nami ostatni dzień Turnieju Trzech Narodów w Krośnie! Kadra Polski do lat-15 podejmować będzie rówieśników ze Słowacji.

W pierwszym spotkaniu nasi rodacy rozbili podobnie jak przed paroma tygodniami pierwsza reprezentacja Finów aż 5:0. Bohaterem spotkania był junior Lecha Poznań Jakub Karbownik zdobywca hat-tricka, po jednym trafieniu dołożyli Bartosz Marchewka oraz i Mikołaj Nawrocki. W piątkowym starciu wszyscy liczymy na kolejny dobry występ naszej kadry.

Słowacy również mierzyli się z Finami i poszło im znacznie gorzej. Ulegli skandynawskiemu zespołowi 0:1. Polacy są więc o krok od końcowego triumfu w całym turnieju. Żeby tak się nie stało musiałaby zdarzyć się katastrofa i nasi południowi sąsiedzi musieli by zwyciężyć aż 4 bramkami.

Przypomnijmy sobie raz jeszcze skład naszej kadry prowadzonej przez Bartłomieja Zalewskiego na ten turniej:

K. Rubaszewski (Borussia Monchengladbach), P. Żuk (Everton FC) D. Adamczyk (FC Koeln), J. Karbownik, O. Nowak, W. Pleśnierowicz, J. Białczyk, K. Smajdor (wszyscy Lech Poznań), M. Marek (Lechia Gdańsk), M. Karbownik, M. Rosołek, Ł. Zjawiński, K. Matuszewski (wszyscy Legia Warszawa), B. Marchewka (Rozwój Katowice), M. Bogusz (Ruch Chorzów). M. Nawrocki (Werder Brema), P. Zalewski (Widzew Łód), B. Borowiec, M. Bogacz (obaj Zagłębie Lubin), M. Nawrocki (BKS Lublin).
    Tak to wyglądało podczas pierwszego starcia Polaków przeciw Finom:

Podsumowując zapowiada się niezłe spotkanie. Bez wątpienia faworytem są Młodzi Polacy, którzy pokazali się z o niebo lepszej strony niż Słowacy podczas starcia z Finami. Czy podopieczni B. Zalewskiego odniosą kolejną przekonującą wygraną? Na to pytanie odpowiedź poznamy w piątkowe popołudnie. Początek spotkania o godzinie 13:00. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego starcia na lajfy.com!

Znamy składy w jakich wystąpią obie ekipy. Początek spotkania za około 30 minut! Bądźcie z nami!

Polska U-15: Adamczyk- Smajdor, Maik Nawrocki, Pleśnierowicz, Michał Karbownik, Nowak, Marchewka, Jakub Karbownik, Rosołek, Białczyk, Borowiec

Rezerwowi: Zalewski- Rubaszewski, Żuk, Bogusz, Marek, Bogacz, Mikołaj Nawrocki, Matuszewski, Zjawiński

Słowacja U-15: Mikunda- Brezani, Luscik, Basista, Mesik, Giesser, Myslovic, Begala, Nemcik, Kozak, Topolsky

Rezerwowi: Hynek- Kuc, Lelovic, Laurinec, Csano, Kyselica, Datko, Goljan

Sędziowie: Sonia Zawisz.
    W Krośnie trwa już rozgrzewka:

Obie ekipy już na murawie. Polacy zagrają na czerwono, Słowacy natomiast na niebiesko.

Zaczną Polacy.

1

2
    Spokojny początek spotkania. Gra toczona w środku pola.

3
    Z pierwszym atakiem wychodzą nasi młodzi rodacy i wywalczają na prawej stronie rzut rożny.

4
    Po centrze z niego w szesnastce górą jednak defensorzy gości.

6
    Odpowiadają Słowacy. Na prawej stronie znalazł się Brezani posłał centrę w pole karne tu jednak młodzi Polacy wybijają futbolówkę na korner.

7
    Jednak i również centra z niego nie przynosi zagrożenia.

9
    Kolejna niezła próba gości. Po zagraniu ze środka na lewej stronie szesnastki znalazł się Myslovic. Ładnie odegrał do obiegającego go Mesika i wydawało się, że będzie dobra szansa. Skutecznie jednak zachowują się defensorzy naszej kadry, doskakują do gracza gości i odbierają mu futbolówkę.
    Tak to wyglądało tuż przed pierwszym gwizdkiem:

13
    Obie ekipy nerwowo. Nie są w stanie wymienić paru podań i wyjść z atakiem.

17
    W inicjatywie teraz Słowacy. Ładnie wymienili podania na naszej połowie i w końcu futbolówka trafiła na 20 metrze do Topolsky ten oddaje pierwsze uderzenie w tym spotkaniu jednak ponad poprzeczką.

20
    Nadal to Słowacy w natarciu. Kolejna ładna wymiana na naszej połowie, w końcu futbolówka trafia na lewej stronie do Myslovica ten ostro centruje w pole karne tu jednak dobrze zachowuje się Adamczyk, który wychodzi z bramki i piąstkuje futbolówkę.

23
    W starciu w środku pola ucierpiał Oskar Nowak i potrzebuje pomocy fizjoterapeutów. Chwila przerwy w grze.

26
    Próbowali nasi reprezentanci wyjść z pierwszym składnym atakiem. Ładna szybka wymiana w środku pola i zagranie na prawej skrzydło do Marchewki, do tego doskakują jednak przed szesnastką defensorzy ze Słowacji i wybijają futbolówkę.

29
    Słowacy mogli objąć teraz prowadzenie! Jeden z nich oddał lekkie uderzenie. Adamczyk myślał, że futbolówka spokojnie wyjdzie obok bramki. Tak się jednak nie stało i trafiła w słupek! Szczęście ratuje teraz młodego golkipera przed poważnym błędem!

33
    Ponownie gra toczona w środku pola. Nasi młodzi rodacy nie mogą dziś złapać odpowiedniego rytmy.

36
    W końcu dobra szansa Polaków! Po długim zagraniu przed polem karnym futbolówka trafiła do Marchewki, ten ją ładnie przyjął minął jednego ze Słowaków i znalazł się sam przed Mikundą. Podpalił się jednak, zbyt mocne uderzenie i futbolówka leci ponad poprzeczką!

39
    I pod koniec pierwszej połowy jeszcze jedna świetna szansa! Na prawej stronie znalazł się Rosołek ładnie ruszył wpadł w pole karne i zagrał na 5 metr tu do futbolówki dopadł Jakub Karbownik i wydawało się, że zdobędzie kolejnego gola w turnieju, świetną interwencją popisuje sie jednak Mikunda, który odbija instynktownie futbolówkę!

40

Po przeciętnej pierwszej połowie Polska bezbramkowo remisuje ze Słowacją. Nasi młodzi rodacy nie mogą dziś złapać rytmu jaki prezentowali z Finami. Dopiero pod koniec pierwszej połowy im się to udało i dwukrotnie zagrozili bramce rywala. Słowacy z kolei prezentuje się lepiej niż z Skandynawskim zespołem, jednak nie na tyle by nam poważniej zagrozić. Wszystko w tym starciu jest więc nadal otwarte. Zapraszamy za kwadrans!

Obie ekipy już na murawie. Za moment początek drugiej połowy.

41

41
    Roszady w obu zespołach. W Polsce boisko opuścili Nowak, Marchewka i Rosołek. W Słowacji natomiast Giessera zmienił Csano.

44
    Spokojnie na początku drugiej połowy. Wymiana podań w środku pola.

45
    Ruszają goście. Ładny atak lewym skrzydłem i wywalczają na wysokości pola karnego rzut wolny.

46
    Po centrze z niego groźnie! Zamieszane w szesnastce w końcu do futbolówki dopada Begala oddaje mocne uderzenie, jednak ponad bramką!

48
    Nieźle zapowiadał się teraz ataków Polaków. W środku pola piłkę przejął Żuk, ładnie z prawej strony włączał się niepilnowany Michał Karbownik, ze świetnej strony pokazuje się jednak Luscik, który doskonałą interwencją wygrania piłkę szarżującemu graczowi Polski.

50
    Kolejny atak naszych rodaków. Na prawej stronie znalazł się Michał Karbownik dobiegł do pola karnego i tu tym razem nieczysto fauluje Luscik za co zostanie ukarany przez arbiter pierwszą w tym spotkaniu żółtą kartką.

51
    Po centrze z wolnego zamieszanie w polu karnym ostatecznie jednak futbolówkę wybijają defensorzy Słowacji.

53
    Ładnie teraz uwolnił się w środku pola Żuk. Ruszył na połowę gości i w okolicach 20 metra posłał prostopadłe zagranie do wbiegającego z prawej strony w szesnastkę Zjawińskiego. Nieco jednak zbyt mocne i naszego gracza uprzedza wychodzący z bramki Mikunda.

55
    Dwie roszady w Słowacji. Boisko opuścili Topolsky i Nemcik, a pojawili się na nim Datko i Lauriniec.

59
    Spokojnie na boisku i roszady w obu zespołach. W Słowacji w miejsce Myslovica na boisku pojawia się Kyselica. W Polsce natomiast za Maika Nawrockiego wchodzi Bogacz.

63
    Niezły w końcu atak. Ze strony Słowaków. Ładnie wymienili podania na naszej połowie. Begala w końcu odgrywa przed pole karne do wprowadzonego Csano ten oddaje mocne uderzenie, jednak ponad poprzeczką.

66
    Kolejna próba gości i groźnie! Po szybkim ataku na prawej stronie piłka trafiła do Csano ten wpadł w pole karne i oddał mocne uderzenie po długim rogu po którym futbolówka mija o centymetry naszą bramkę!

67
    Szybki kolejny atak Słowaków i wywalczają na lewej stronie na wysokości pola karnego rzut wolny.

68
    Niezła centra z niego, dobrze zachowuje się jednak Adamczyk, który piąstkuje futbolówkę.

70
    I kolejny rzut wolny na lewym skrzydle dla Słowaków. Tym razem faulowany Kozak.

70
    Centra z niego nie przynosi jednak zagrożenia.

71
    Kolejna roszada w Polsce. W miejsce Borowca na boisku pojawia się Mikołaj Nawrocki.

74
    Trzeci kolejny rzut wolny dla Słowaków w lewym narożniku. Tym razem faulowany Kyselica.

75
    Po ostrej centrze ponownie jednak dobrze zachowuje się Adamczyk, który piąstkuje futbolówkę.

79
    W końcówce spotkania obie strony neutralizują się nawzajem. Jeszcze roszada w naszej kadrze. Boisko opuszcza bohater pierwszego spotkania Jakub Karbownik, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Bogusz.

80
    Arbiter dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

80+2
    Jeszcze wywalczamy na prawym skrzydle rzut wolny. Jedna z ostatnich szans na trafienie.

80+2
    Po centrze w szesnastce górą są jednak defensorzy Słowacji.

80+3

Po przeciętnym spotkaniu Polska bezbramkowo remisuje z Słowacją. Dużo słabszy dziś występ naszej kadry niż w pierwszym starciu. Wpływ na to z pewnością miały zmiany jakie w składzie dokonał szkoleniowiec Zalewski. Słowacy skutecznie nas dziś zneutralizowali. My również jednak nie pozwoliliśmy im rozwinąć skrzydeł stąd nie oglądaliśmy dziś zbyt wielu sytuacji bramkowych. Dzięki jednak temu remisowi Polska zwycięża w Turnieju trzech Narodów! (14:43:15)
    To wszystko z Turnieju Trzech Narodów. Dziękuje za uwagę.