Skra – Trefl 3:0 (koniec) | ZAKSA – Resovia 3:0 (koniec)
26 25 25
Trefl Gdańsk
0
24 15 21
Czwartek 21.04.2016, 18:00 • Hala Energia, Bełchatów • PlusLiga mężczyzn - play-off • O 3. miejsce

0:0
    Już w czwartkowe popołudnie w bełchatowskiej Hali Energia miejscowa ekipa PGE Skry Bełchatów podejmie wicemistrza Polski – Lotos Trefl Gdańsk. Emocji z pewnością nie zabraknie, bo będzie to pierwsze spotkanie w walce o brązowy medal Plus Ligi więc z pewnością od początku obydwa zespoły będą chciały ruszyć to boju o najniższy stopień podium.

0:0
    Podopieczni Philippe Blaina w ostatnim meczu sezonu zwyciężyli we własnej hali z BBTS-em Bielsko-Biała 3:1. Była to gorzka wygrana, bo stracony w tym spotkaniu set spowodował, że w finale z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle spotka się Resovia, a nie Skra. Żółto-czarni sezon zasadniczy skończyli na 3. pozycji z dorobkiem 58 punktów. Bełchatowianie w tej fazie wygrali 21 spotkań, a 5 meczy przegrali.
    0:0 PGE Skra Bełchatów broni zdobytego w zeszłym sezonie brązowego medalu. Wtedy wówczas walczyli oni o 3. miejsce z Jastrzębskim Węglem. Kto w tym sezonie stanie na najniższym stopniu podium i zagra w Lidze Mistrzów??

0:0
    Lotos Trefl Gdańsk w ostatniej kolejce rozgrywek rundy zasadniczej Plus Ligi przegrał u siebie 0:3 z Resovią Rzeszów. Gdańszczanie zajęli 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 50 punktów. Zawodnicy Andrei Anastasiego wygrali w tym sezonie 18 meczy, a aż 8 spotkań ligowych przegrali.

0:0
    W tym sezonie obie ekipy spotkały się na ligowych boiskach dwa razy. W Bełchatowie niespodziewanie, bo w szybkim tempie 3:0 wygrali gospodarze, ale Lotos Trefl nie pozostał obojętny i w rewanżu na własnej hali pokonał ekipę Skry 3:0

0:0
    Już w czwartek od godziny 18:00 zapraszamy na relację live do serwisu Lajfy.com ze spotkania PGE Skra Bełchatów – Lotos Trefl Gdańsk. Świetnie widowisko i zapewne przy pełnych trybunach szykuje nam się w Bełchatowie. Czy gdańszczanie poradzą sobie z atmosferą, która będzie panowała w Hali Energia? Dwie drużyny pełne doświadczonych graczy, a cel jeden. Zdobyć brąz!
    0:0 Zawodnicy Lotosu Trefl Gdańsk w czwartek odbyli wieczorny trening w Hali Energia!

0:0

PGE Skra Bełchatów: 1. Srećko Lisinac, 2. Mariusz Wlazły (C), 6. Karol Kłos, 7. Facundo Conte, 8. Andrzej Wrona, 9. Marcin Janusz, 10. Nicolas Uriarte, 11. Mihajlo Stanković, 13. Michał Winiarski, 14. Marcel Gromadowski, 15. Israel Rodriguez, 18. Nicolas Marechal. Libero: 16. Kacper Piechocki, 17. Robert Milczarek.

LOTOS Trefl Gdańsk: 2. Wojciech Grzyb, 4. Przemysław Stępień, 5. Marco Falaschi, 7. Damian Schulz, 8. Karol Behrendt, 9. Sebastian Schwarz, 10. Bartosz Gawryszewski (C), 11. Murphy Troy, 12. Artur Ratajczak, 15. Mateusz Mika, 17. Miłosz Hebda, 19. Kamil Dębski. Libero: 3. Piotr Gacek, 18. Mateusz Czunkiewicz.

Sędziowie: Piotr Dudek – Mariusz Gadzina.

0:0
    Dziś w zespole PGE Skry zabraknie środkowego Mariusza Marcyniaka, ale za to do składu po żmudnej kontuzji powraca Michał Winiarski! Siatkarze obu ekip są w trakcie rozgrzewki. Już za kilka minut początek emocji w Bełchatowie!

0:0
    Gospodarze w strojach żółtych, a drużyna gości na czarno. Obydwa zespoły już zaprezentowane. Lada chwila zaczynamy.

0:0

1:0
    Pierwsza akcja gospodarzy z prawego skrzydła po bloku Mariusz Wlazły.

1:1
    Autowa zagrywka Wlazłego.

1:2
    Kiwa na lewej stronie Schwarz i dotykają siatki blokujący Skry.

1:3
    Świetna akcja gości i z drugiej linii kończy atak Mateusz Mika.

2:3
    Murphy Troy kieruje swój serwis na aut.

2:4
    Zza linii 3. metra na prawej stronie przedziera się przez blok Troy.

3:4
    Spokojna i skuteczna kiwka z drugiej linii Nicolasa Marechala.

3:5
    Bardzo sprytny i techniczny atak Mateusza Miki po bardzo ostrym skosie.

4:5
    Mocno i nie do przyjęcia z lewego skrzydła huknął Facundo Conte.

5:5
    Po prostej z prawego skrzydła w aut atakuje Troy.

5:6
    Świetna wystawa Falaschiego do Miki, a ten skutecznie uderza w sam narożnik boiska z drugiej linii.

6:6
    Marco Falaschi zagrywa w aut.

6:7
    I również po stronie gospodarzy w aut kieruje swój serwis Facundo Conte.

7:7
    Drugi raz w tym meczu z prawego skrzydła kończy atak Mariusz Wlazły.

7:8
    Po skosie z lewej flanki uderza w parkiet Sebastian Schwarz i na pierwszej przerwie technicznej w secie pierwszym minimalne prowadzenie Lotosu Trefla Gdańsk. Świetny początek w wykonaniu obydwu drużyn, a to zwiastuje nam wiele emocji w tym pojedynku!

8:8
    Pierwszy raz w tym meczu środkiem grają bełchatowianie i od razu skutecznie Srećko Lisinac.

9:8
    Świetnym blokiem Lisinac na prawej stronie zatrzymuje uderzenie Schwarza.

10:8
    103 km/h! Z taką prędkością serwuje Mariusz Wlazły! As serwisowy!

11:8
    Schwarz blokowany znów na prawej stronie przez Lisinaca. Pierwszy czas w tym meczu na życzenie Andrei Anastasiego!

12:8
    Bardzo dobrze na lewym skrzydle obija blok rywali Marechal. Piąty punkt z rzędu gospodarzy!

12:9
    W siatkę serwuje Mariusz Wlazły.

12:10
    Z lewej strony po skosie w aut atakuje Nicolas Marechal.

13:10
    Atomowo na prawej stronie uderza Wlazły i jakimś cudem Troy broni ten atak, ale piłka spada po stronie Skry w aut.

14:10
    Potrójnym blokiem zatrzymywany na prawej flance Murphy Troy.

15:10
    Uriarte za plecy do Lisinaca i szybkim atakiem w boisko popisuje się serbski środkowy.

15:11
    Marechel na zagrywce w aut.

16:11
    Z prawego skrzydła w sam narożnik parkietu Wlazły. Na drugiej przerwie technicznej w tej partii pewne prowadzenie gospodarzy!

17:11
    Conte obija na lewej stronie ręce Wojciecha Grzyba i piłka wypada na aut.

17:12
    Zbyt lekko zaserwował Lisinac i piłka przelatuje pod siatką. Kuriozalny serwis Serba.

18:12
    Z całej siły na lewym skrzydle Conte w boisko.

18:13
    Sprytnie Mika kiwa na siatce po rękach Wlazłego w aut.

18:14
    Murphy Troy z prawej strony przedziera się przez potrójny blok gospodarzy.

18:15
    Idealnie w linię 9. metra trafia zagrywką Marco Falaschi i o pierwszy czas w tym spotkaniu prosi trener PGE Skry Bełchatów – Philippe Blain!

19:15
    Próba kiwki na prawym skrzydle Troya, ale skutecznie blokiem zatrzymywany amerykański atakujący.

19:16
    Niemalże z miejsca, ale precyzyjnie po prostej trafia Mateusz Mika.

20:16
    Uderza z lewego skrzydła Marechal po bloku.

20:17
    Pasjonująca wymiana zakończona świetnym potrójnym blokiem gości na Facundo Conte.

21:17
    Kiwa na lewej stronie w boisko Nicolas Marechal. Zdenerwowany Andrea Anastasi prosi o drugi czas w tej partii!

21:18
    Wlazły serwuje prosto w aut.

22:18
    Świetnie z prawego skrzydła po bloku rywali uderza Mariusz Wlazły.

22:19
    Po prostej w boisko trafia Schwarz, a na trybunach szał radości, bo na boisku pojawia się wracający po długiej przerwie Michał Winiarski w miejsce Nicolasa Marechala!

22:20
    Punktowy serwis Schwarza!

22:21
    Jeszcze raz bezpośrednio na zagrywce zdobywa punkt Sebastian Schwarz! Drugi czas dla Philippe Blaina!

22:22
    Atak Srećko Lisinaca ze środka w siatkę. Andrea Anastasi swoim zachowaniem pokazuje, ze najchętniej wszedłby teraz na boiska pomóc swoim siatkarzom. Każda z akcji bardzo emocjonalna dla szkoleniowca Trefla.

23:22
    Rehabilituje się atakiem po bloku ze środka Lisinac.

23:23
    Serwis Srećko Lisinaca w aut.

24:23
    Autowy serwis również w wykonaniu Miki. Piłka setowa dla gospodarzy!

24:24
    Z lewej stronie przez dziurę w bloku atakuje Mika w boisko.

25:24
    Damian Schulz serwuje w siatkę. Kolejna piłka setowa dla Skry!

26:24
    W aut ze środka Bartosz Gawryszewski! Pierwsza partia dla gospodarzy!

26:24
    Pierwszy set skończony.
    0:0 Pierwszy set był zacięty na początku oraz na końcu, bo przez resztę seta przeważali gospodarze! Miejmy nadzieję na kolejne zacięte partie!

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

1:0
    Marechal skutecznie po bloku z lewego skrzydła.

1:1
    Myli się na środku Kłos uderzając minimalnie w aut.

2:1
    Conte świetnie rozumie się z Uriarte. Akcja Argentyńczyków i z drugiej linii w boisko trafia Conte.

2:2
    Z prawej strony na czystej siatce z zahaczeniem o taśmę uderza Murphy Troy.

3:2
    Świetnie kończy na środku akcję Lisinac.

4:2
    Bardzo dobrze po raz kolejny uderzył Lisinac.

5:2
    Ależ bomba Wlazłego, który z zagrywki na zagrywkę coraz mocniej. Teraz as serwisowy z prędkością 117 km/h!

5:3
    Ten serwis już w siatkę.

6:3
    Przekroczył linię zagrywki Troy.

6:4
    Z lewej flanki po przekątnej trafia jednego z przyjmujących Troy.

7:4
    Trzeci już w tym secie świetny atak ze środka Srećko Lisinaca.

7:5
    W polu zagrywki Serb już nie tak skutecznie, bo w siatkę.

7:6
    Przeciska się na lewym skrzydle przez ręce blokujących Sebastian Schwarz.

8:6
    Mateusz Mika serwuje w aut! Pierwsza przerwa techniczna w secie drugim i prowadzenie 8:6 PGE Skry Bełchatów!

9:6
    Schwarz atakuje w aut.

10:6
    Kłos świetnie zatrzymuje blokiem na środku Gawryszewskiego.

11:6
    Blokiem grają bełchatowianie i skutecznie. O pierwszy czas w tej partii prosi Andrea Anastasi!

11:7
    Z lewej strony w aut Facundo Conte.

12:7
    Bez problemu z lewego skrzydła po bloku w aut Mariusz Wlazły.

13:7
    Punktowy serwis w wykonaniu Conte!

13:8
    Teraz w aut pokierował zagrywkę Facundo Conte.

13:9
    Z prawej strony po potrójnym bloku rywali Murphy Troy.

14:9
    Skuteczny atak ze środka Kłosa.

14:10
    Kilkakrotnie bronili się bełchatowianie, ale ostatecznie ze środka w boisko trafił Wojciech Grzyb.

15:10
    W siatkę serwuje Schwarz.

16:10
    As serwisowy Mariusza Wlazłego odprowadza obie ekipy na drugą przerwę techniczną!

16:11
    Dobry atak Miki i nie radzą sobie mimo wszelkich starań z przyjęciem bełchatowianie.

16:12
    Conte zza linii 3. metra w aut.

17:12
    W końcu punktują gospodarze. Po prostej w boisko mocno uderza Marechal.

18:12
    Kończy atak ze środka uderzeniem po bloku Srećko Lisinac. Drugi czas dla Anastasiego w secie drugim!

19:12
    Conte punktuje w walce na siatce.

20:12
    Po prostej w aut, a dokładnie w sędziego liniowego trafia Troy.

20:13
    Nicolas Marechal próbuje lżejszej zagrywki i uderza prosto w siatkę.

21:13
    Świetna gra w tym secie Lisinaca. Kolejny punktowy atak ze środka.

22:13
    Rewelacyjnie kiwa z drugiej piłki Nicolas Uriarte. Skra pędzie po zwycięstwo w partii numer dwa!

22:14
    Minimalnie, ale w aut zagrywa Lisinac.

23:14
    Również myli się Mika, który serwuje prosto w siatkę.

23:15
    Na lewym skrzydle obija podwójny blok Skry były jej zawodnik Miłosz Hebda.

24:15
    Serwis Artura Ratajczaka w siatkę. Piłka setowa na wagę drugiego seta dla gospodarzy!

25:15
    119 km/h i as serwisowy Conte!

25:15
    Drugi set skończony.
    0:0 Przepiękna gra PGE Skry Bełchatów w drugim secie skutkuje zwycięstwem aż 25:15. Mimo tego, że tak szybko minęła ta druga partia to emocji nie brakuje. Krótka przerwa i za moment trzeci set!

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:1
    Po bloku Wlazłego z lewej strony uderza Mateusz Mika.

3:2
    Zza linii 3. metra w boisko trafia Conte.

3:3
    Zagrywka w aut Marechala.

3:4
    Zatrzymuje na lewym skrzydle blokiem Artur Ratajczak uderzenie Mariusza Wlazłego.

3:5
    Troy z prawej strony po skosie w boisko.

4:5
    Odpowiada teraz Wlazły atakiem po rękach Ratajczaka.

4:6
    Sebastian Schwarz z lewej strony świetnie trafia w parkiet.

4:7
    Już kolejny raz w tym secie świetnie z prawej strony po przekątnej uderza Murphy Troy.

5:7
    Z lewego skrzydła Conte skutecznie obija ręce Troya.

5:8
    Pierwsza przerwa techniczna w partii trzeciej po zagrywce Nicolasa Uriarte w siatkę!

6:8
    Z lewej strony po potrójnym bloku rywali w boisko trafia Wlazły.

6:9
    Typowy siatkarski gwóźdź w wykonaniu Wojciecha Grzyba.

7:9
    Zatrzymany Schwarz przez Wlazłego na lewej stronie siatki.

7:10
    Karol Kłos w polu serwisowym i zagrywka w siatkę.

8:10
    Lisinac na środku w boisko.

9:10
    Świetny atak z prawego skrzydła Mariusza Wlazłego i nie radzą sobie z obroną gdańszczanie.

9:11
    Zagrywka Conte w siatce.

9:12
    As serwisowy Wojciecha Grzyba!

10:12
    Z prawej strony mocno po prostej, ale w aut Murphy Troy.

10:13
    Z drugiej piłki kiwa na czystej siatce Marco Falaschi.

11:13
    Świetnie w sam narożnik boiska na lewym skrzydle uderza Facundo Conte.

11:14
    Mateusz Mika uderza na prawej stronie po rękach blokujących.

12:14
    Serwis Miki w siatkę.

12:15
    Teraz po stronie gospodarzy uderzenie Nicolasa Uriarte ląduje w siatce.

12:16
    Kończy pewnie atak z prawego skrzydła Murphy Troy i na drugiej przerwie technicznej w trzecim secie prowadzenie gości 16:12! Obudzili się jeszcze gdańszczanie i zaczęli wierzyć w to, że zwycięstwo nie uciekło!

13:16
    Z dużą pewnością siebie ze środka Karol Kłos.

13:17
    Ależ czapa Grzyba na Kłosie! Świetny blok doświadczonego środkowego drużyny gości.

13:18
    Atak z drugiej linii Mateusza Miki w boisko. Czas dla Philippe Blaina!

14:18
    Autowa zagrywka Troya.

15:18
    Pojedynczym blokiem Mariusz Wlazły zatrzymuje na prawej stronie próbę ataku Schwarza.

15:19
    Szybko i skutecznie ze środka Wojciech Grzyb.

16:19
    Po przekątnej z prawej strony uderza Wlazły.

17:19
    Świetny serwis Mariusza Wlazłego! W odpowiednim momencie kapitan Skry popisuje się asem serwisowym. Po drodze piłka zahaczyła jeszcze o taśmę i spadła w boisko. O pierwszy czas w tym secie prosi Anastasi!

18:19
    Nad blokiem w aut z lewego skrzydła uderza Mika.

19:19
    Fenomenalna gra Skry w ostatnich kilku minutach. Marechal pewnie obija blok Trefla na lewym skrzydle.

20:19
    Ależ się porobiło! Troy zatrzymany przez potrójny blok na prawym skrzydle. Wrócili z dalekiej podróży bełchatowianie. Drugi czas dla Lotosu Trefla Gdańsk!

20:20
    Murphy Troy nanosi poprawkę po poprzedniej akcji i na czystej siatce z prawej strony atakuje w boisko.

21:20
    W siatkę serwuje Wojciech Grzyb.

22:20
    Zatrzymany na lewej stronie blokiem Sebastian Schwarz.

23:20
    Mateusz Mika zbytnio wyrzucony i nie udaje mu się przebić piłki na drugą stronę.

24:20
    Piłka meczowa dla gospodarzy! Conte z lewego skrzydła w boisko.

24:21
    W siatkę serwuje Marechal.

25:21
    Falaschi serwuje w aut i Skra wygrywa pierwsze spotkanie w walce o brązowy medal Plus Ligi mężczyzn!

25:21
    Trzeci set skończony.

0:0
    MVP tego spotkania zostaje zawodnik PGE Skry Bełchatów - argentyński rozgrywający Nicolas Uriarte!

Pokazali, że mają serce do walki jedni i drudzy. Lotos postawił się w pierwszym i trzecim secie, ale widocznie entuzjazmy Skry by wygrać ten mecz były za duże! W świetnym stylu żółto-czarni pokonują gdańszczan. Już jutro drugi mecz o brązowy medal Plus Ligi. Również początek tego starcia o godzinie 18:00. Na dziś to już wszystko zapraszam oczywiście do śledzenia wszystkich relacji w serwisie Lajfy.com! (19:41:46)

Adam Ka

PGE GiEK Skra Belchatow: 1. Srećko Lisinac, 2. Mariusz Wlazły (C), 6. Karol Kłos, 7. Facundo Conte, 8. Andrzej Wrona, 9. Marcin Janusz, 10. Nicolas Uriarte, 11. Mihajlo Stanković, 13. Michał Winiarski, 14. Marcel Gromadowski, 15. Israel Rodriguez, 18. Nicolas Marechal. Libero: 16. Kacper Piechocki, 17. Robert Milczarek.

Sędziowie: Piotr Dudek – Mariusz Gadzina