Skra – Trefl 3:0 (koniec) | ZAKSA – Resovia 3:0 (koniec)
26 25 25
Trefl Gdańsk
0
24 15 21
Czwartek 21.04.2016, 18:00 • Hala Energia, Bełchatów • PlusLiga mężczyzn - play-off • O 3. miejsce

25:21
    Falaschi serwuje w aut i Skra wygrywa pierwsze spotkanie w walce o brązowy medal Plus Ligi mężczyzn!

24:20
    Piłka meczowa dla gospodarzy! Conte z lewego skrzydła w boisko.

20:19
    Ależ się porobiło! Troy zatrzymany przez potrójny blok na prawym skrzydle. Wrócili z dalekiej podróży bełchatowianie. Drugi czas dla Lotosu Trefla Gdańsk!

17:19
    Świetny serwis Mariusza Wlazłego! W odpowiednim momencie kapitan Skry popisuje się asem serwisowym. Po drodze piłka zahaczyła jeszcze o taśmę i spadła w boisko. O pierwszy czas w tym secie prosi Anastasi!

13:18
    Atak z drugiej linii Mateusza Miki w boisko. Czas dla Philippe Blaina!

12:16
    Kończy pewnie atak z prawego skrzydła Murphy Troy i na drugiej przerwie technicznej w trzecim secie prowadzenie gości 16:12! Obudzili się jeszcze gdańszczanie i zaczęli wierzyć w to, że zwycięstwo nie uciekło!

9:12
    As serwisowy Wojciecha Grzyba!

5:8
    Pierwsza przerwa techniczna w partii trzeciej po zagrywce Nicolasa Uriarte w siatkę!

25:15
    119 km/h i as serwisowy Conte!

24:15
    Serwis Artura Ratajczaka w siatkę. Piłka setowa na wagę drugiego seta dla gospodarzy!

18:12
    Kończy atak ze środka uderzeniem po bloku Srećko Lisinac. Drugi czas dla Anastasiego w secie drugim!

16:10
    As serwisowy Mariusza Wlazłego odprowadza obie ekipy na drugą przerwę techniczną!

13:7
    Punktowy serwis w wykonaniu Conte!

11:6
    Blokiem grają bełchatowianie i skutecznie. O pierwszy czas w tej partii prosi Andrea Anastasi!

8:6
    Mateusz Mika serwuje w aut! Pierwsza przerwa techniczna w secie drugim i prowadzenie 8:6 PGE Skry Bełchatów!

5:2
    Ależ bomba Wlazłego, który z zagrywki na zagrywkę coraz mocniej. Teraz as serwisowy z prędkością 117 km/h!

26:24
    W aut ze środka Bartosz Gawryszewski! Pierwsza partia dla gospodarzy!

25:24
    Damian Schulz serwuje w siatkę. Kolejna piłka setowa dla Skry!

24:23
    Autowy serwis również w wykonaniu Miki. Piłka setowa dla gospodarzy!

22:21
    Jeszcze raz bezpośrednio na zagrywce zdobywa punkt Sebastian Schwarz! Drugi czas dla Philippe Blaina!

22:20
    Punktowy serwis Schwarza!

21:17
    Kiwa na lewej stronie w boisko Nicolas Marechal. Zdenerwowany Andrea Anastasi prosi o drugi czas w tej partii!

18:15
    Idealnie w linię 9. metra trafia zagrywką Marco Falaschi i o pierwszy czas w tym spotkaniu prosi trener PGE Skry Bełchatów – Philippe Blain!

16:11
    Z prawego skrzydła w sam narożnik parkietu Wlazły. Na drugiej przerwie technicznej w tej partii pewne prowadzenie gospodarzy!

11:8
    Schwarz blokowany znów na prawej stronie przez Lisinaca. Pierwszy czas w tym meczu na życzenie Andrei Anastasiego!

10:8
    103 km/h! Z taką prędkością serwuje Mariusz Wlazły! As serwisowy!

7:8
    Po skosie z lewej flanki uderza w parkiet Sebastian Schwarz i na pierwszej przerwie technicznej w secie pierwszym minimalne prowadzenie Lotosu Trefla Gdańsk. Świetny początek w wykonaniu obydwu drużyn, a to zwiastuje nam wiele emocji w tym pojedynku!

0:0
    Dziś w zespole PGE Skry zabraknie środkowego Mariusza Marcyniaka, ale za to do składu po żmudnej kontuzji powraca Michał Winiarski! Siatkarze obu ekip są w trakcie rozgrzewki. Już za kilka minut początek emocji w Bełchatowie!

Adam Ka

PGE GiEK Skra Belchatow: 1. Srećko Lisinac, 2. Mariusz Wlazły (C), 6. Karol Kłos, 7. Facundo Conte, 8. Andrzej Wrona, 9. Marcin Janusz, 10. Nicolas Uriarte, 11. Mihajlo Stanković, 13. Michał Winiarski, 14. Marcel Gromadowski, 15. Israel Rodriguez, 18. Nicolas Marechal. Libero: 16. Kacper Piechocki, 17. Robert Milczarek.
    Trefl Gdańsk: 2. Wojciech Grzyb, 4. Przemysław Stępień, 5. Marco Falaschi, 7. Damian Schulz, 8. Karol Behrendt, 9. Sebastian Schwarz, 10. Bartosz Gawryszewski (C), 11. Murphy Troy, 12. Artur Ratajczak, 15. Mateusz Mika, 17. Miłosz Hebda, 19. Kamil Dębski. Libero: 3. Piotr Gacek, 18. Mateusz Czunkiewicz.

Sędziowie: Piotr Dudek – Mariusz Gadzina