Słowenia – Włochy 3:1 (koniec) | Polska – Korea Płd. 1:4 (koniec) | Austria – Japonia 3:1 (koniec)
Polska
1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Korea Południowa
Niedziela 24.04.2016, 16:32 • Spodek, Katowice • Mistrzostwa Świata Dywizji 1A • 2. runda

Dziękuje za śledzenie relacji live i zapraszam na kolejne na stronie lajfy.com (18:46:41)

Strzały w trzeciej tercji:

Polska: 13
    Korea Południowa: 10

Korea Południowa wygrywa 4:1 z gospodarzami turnieju. Polakom po tej porażce pozostaje już w zasadzie walka o pozostanie na tym poziomie rozgrywek.

Najlepszymi zawodnikami zostali: Adam Borzęcki (POL) i Micheal Swift (KOR).

58:45 Kim S. - 1:4

58:45
    Gol dla Korei Południowej!

Strzelcem gola KIM SANGWOOK.

KIM SANGWOOK pakuje krążek do pustej bramki. Koreańczycy odzyskali krążek w tercji obronnej biało-czerwonych. SANGWOOK wykorzystał podanie swojego kolegi zza bramki i pewnie umieścił krążek w pustej bramce.

58:25
    Zapała oddał strzał na bramkę, jednak krążek ląduje na siatce nad bramką i gra wycofana tercji środkowej.

58:10
    Zagranie krążka wysoko uniesionym kijem. Wznowienie pod bramką Daltona.

57:48
    Trener Jacek Płachta stawia wszystko na jedną kartę. Pusta bramka biało-czerwonych.

57:48
    Czas dla Polski.

55:14
    Patryk Wronka z ostrego kąta wprost w łapaczkę Daltona.

54:48
    Upływają kolejne minuty meczu, a polacy nie potrafią zawiązać skutecznej akcji.

52:40
    Dziubiński oddał strzał z pola międzybulikowego jednak krążek minął minimalnie koreańską bramkę.
    50:13 SWIFT - 1:3

50:13

Strzelcem bramki SWIFT Micheal.

Szybko odpowiadają Koreańczycy. Micheal SWIFT dostał idealne podanie na lewą stronę od Lee Do Ku i umieścił krążek w polskiej bramce po raz trzeci w dzisiejszym spotkaniu.

50:00
    Ożywają trybuny katowickiego spodka. Do końca spotkania pozostało 10 minut.
    48:51 PASIUT - 1:2

48:51
    Gol dla Polski!

Strzelcem bramki Grzegorz Pasiut.

Goool!!! Polska zdobywa pierwsze trafienie w dzisiejszym spotkaniu. Grzegorz PASIUT odzyskał krążek w okolicach lewego bulika. Pojechał na bramkę Daltona i precyzyjnie uderzył przy lewym słupku koreańskiej bramki.

47:58
    Mateusz Bryk uderzał z prawego bulika. Dalton pewnie łapie krążek.

46:53
    Dwójkowa akcja Koreańczyków zakończona spalonym na linii niebieskiej.

45:50
    Seo Yeonhjun strzałem z prawego bulika próbował zaskoczyć Odrobnego, jednak ten czujnie ustawił się przy krótkim słupku.

44:11
    Ahn Jin Hui próbował zaskoczyć polskiego bramkarza strzałem z nadgarstka.

43:20
    Polska w pełnym składzie.

41:20
    Kara dla Polska (Chmielewski – 2 min., natarcie).

41:02
    Aron Chmielewski dostał przed bramkę podanie od Mikołaja Łopuskiego. Polski napastnik nie zdołał jednak pokonać Daltona.

Korea Południowa: 14.

Następna tercja rozpocznie się około 18:06.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:52
    Polska wygrała wznowienie w tercji ataku. Po chwili zakotłowało się pod bramką Daltona. Patryk Wronka próbował na raty pokonać bramkarz Korei, jednak wynik pozostaje bez zmian.

39:37
    Koreańczycy wybijają krążek na uwolnienie.

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta drugiej tercji.

37:14

35:28
    Koreańczycy szybko założyli zamek i starają się wykorzystać grę w przewadze.

35:12
    Kara dla Polska (Bagiński – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).

35:00
    Trwa głośny doping w sektorach zajmowanych przez Koreańczyków.

32:45
    Bliski pokonania Odrobnego był teraz Shin Hyung Yun. Jego strzał zatrzymał się na słupku polskiej bramki.

31:47
    Polacy zaczynają coraz bardziej naciskać na rywali lecz krążek nie może znaleźć drogi do siatki.

28:56
    Wronka wjechał z kontrą do koreańskiej tercji, jednak jego podanie do Dziubińskiego zatrzymało się na nogach koreańskiego obrońcy.

27:48
    Wyraźnie ucichł doping polskich kibiców w katowickim spodku.

27:06
    Bartłomiej Bychawski stanął oko w oko z Daltonem. Jego strzał z trudem łapie koreański bramkarz.

26:20
    Koreańczycy osiągnęli wyraźną przewagę i starają się podwyższyć prowadzenie.
    24:04 0:2

24:04

Szybka kontra Koreańczyków i mamy kolejną bramkę. Shin Sanghoon powalczył o krążek podał idealnie do nadjeżdżającego SWIFTA, a ten precyzyjnie uderzył na polską bramkę z najbliższej odległości.

23:19
    Blisko wyrównania byli biało-czerwoni. Kolusz dostał podanie zza bramki lecz jego strzał skutecznie odbija Dalton.
    21:24 SWIFT - 0:1

21:24
    Strzelcem bramki SWIFT Michael.

Koreańczycy rozegrali szybką akcje w tercji Polaków Shin Sanghoon podał do SWIFTA, a ten z prawego bulika uderzył po długim rogu Przemysława Odrobnego.

20:30
    Polska wyszła z kontrą 2 na 1. Tomasz Malasiński soczystym uderzeniem nie zdołał pokonać Daltona.

20:01
    Krążek wygrywają Koreańczycy.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Przedłuża się rozpoczęcie drugiej tercji z powodu prac technicznych przy jednej z bramek.

Strzały po pierwszej tercji:
    Polska: 7
    Korea Południowa: 7.

Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem bezbramkowym, a obie drużyny stwarzały sobie mało dogodnych sytuacji.

Następna tercja rozpocznie się około 17:18.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:50
    Lee Don Ku próbował zaskoczyć Odrobnego po wyjechaniu zza bramki, jednak jego strzał kaskiem odbija polski bramkarz.

19:12
    Chmielewski umieszcza z backhandu krążek w bramce Daltona, jednak koreański bramkarz sprytnie ruszył swoją bramkę i gol nie został uznany.

16:25
    Przez ostatnie minuty gra toczy się w środkowej tercji.

14:04
    Z kontrą wyszła reprezentacja Polski, jednak uderzenie Mateusza Bryka z niebieskiej skutecznie broni Dalton.

13:28
    Korea Południowa w pełnym składzie.

12:30
    Polska założyła zamek i ostrzeliwuje bramkę Daltona.

11:27
    Kara dla Korea Południowa (Regan – 2 min., przeszkadzanie).

11:10
    Obie drużyny grają w pełnych zestawieniach.

10:55
    Seo Yeongjun próbował zaskoczyć Odrobnego z prawego bulika. Polski bramkarz pewnie łapie krążek.

10:27
    Łopuski starał się przeszkadzać Daltonowi, ale ostatecznie bramkarz koreański wpada na własną bramkę i mamy przerwę w grze.

09:06
    Kara dla Polska (Dziubiński – 2 min., symulacja).

09:06
    Kara dla Korea Południowa (Park W. – 2 min., zahaczanie).

08:03
    Chmielewski do Pociechy, a ten nie zdołał ze środka tercji pokonać koreańskiego bramkarza.

07:30
    Malasiński z lewego bulika. Dalton ze spokojem łapie krążek.

06:40
    Bagiński uderzał z okolic prawego bulika. Strzał Adama skutecznie odbija Dalton.

05:37
    Dobrze zapowiadała się akcja Polski, jednak w ostateczności napastnicy zostali złapani na spalonym.

04:51
    Lewoskrzydłowy Kim Kisung dwukrotnie próbował zagrozić polskiej bramce.

03:51
    Krążek opuszcza lodowisko. Wznowienie w tercji środkowej wygrywają Koreańczycy.

02:20
    Zakotłowało się pod Polską bramką. Jednak kapitan Koreańczyków nie zdołał pokonać Przemysława Odrobnego.

01:25
    Chmielewski do Łopuskiego. Strzał jednak nie znalazł drogi do bramki.

00:01
    Pierwszy krążek dla biało-czerwonych.

00:01

W świetnej oprawie obie reprezentacje pojawiają się na lodowisku. Za chwilę pierwszy rzut krążka w tym spotkaniu.

Witam z katowickiego spodka. Przed nami drugie spotkanie reprezentacji Polski w ramach Mistrzostw Świata Dywizji IA. Przeciwnikiem biało-czerwonych będzie dziś Korea Południowa. W hali zostały już wygaszone światła i trwają przygotowania do wyjścia obu reprezentacji na lód.

Drużyny wystąpią dziś w następujących zestawieniach:

Polska: Odrobny (Radziszewski) – Dronia, Bychawski, Zapała, Malasiński, Kolusz (C) – Pociecha, Borzęcki, Chmielewski (A), Pasiut, Łopuski – Kotlorz, Bryk, Wronka, Dziubiński, Bepierszcz – Kruczek, Wajda, Bagiński (A), Urbanowicz, Galant

Korea Południowa: Dalton (Park) – Kim W., Young B. W., Kim K., Kim S., Radunske – Lee D. K. (A), Regan, Shin, Cho (A), Swift – Oh, Seo, Shin, Park W. (C), Ahn J. – Kim H., Lee Y. J., Sin, Kim W. J.

Sędziowie: Koukorari Mikko (FIN) – Rohatsch Marian (GER) Liniowi: Haurum Henrik (DEN), Semjonov Anton (EST).

Na relację z tego meczu zapraszamy na Lajfy.com!

Tuż przed Mistrzostwami Świata graliśmy w sparingowym spotkaniu z Koreą i wówczas pewnie wygraliśmy. Jak będzie dzisiaj?

Polacy do tego spotkania przystąpią w roli faworytów, a to spotkanie będzie absolutnym must win dla naszej kadry. Jeśli Polska wciąż myśli o awansie do Elity to spotkanie po prostu trzeba wygrać za trzy punkty.

Korea zaś na inaugurację pokazała pazur i niewiele brakowało, a wygrałaby spotkanie ze spadkowiczem z Elity – Austrią. Ostatecznie jednak Azjaci przegrali po serii rzutów karnych 2:3.

Polacy na inaugurację imprezy w Spodku przegrali z Włochami 1:3. Była to z pewnością rozczarowująca porażka naszych reprezentantów po słabym spotkaniu.

Czas na drugie spotkanie Polaków na tegorocznych Mistrzostwach Świata. Zagramy w nim z tegorocznym beniaminkiem na tym poziomie rozgrywek – reprezentacją Korei Południowej.

Mistrzostwa Świata Dywizji 1A w Katowicach, spotkanie pomiędzy reprezentacją Polski i reprezentacją Korei Południowej.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:30.

Dawid Koza

Składy i statystyki: 49. Pasiut – 22. Swift M. (Shin S., Cho M.), 25. Swift M. (Shin S.), 51. Swift M. (Lee D., Cho M.), 59. S. (K.)