Trefl – Skra 0:3 (koniec) | Resovia – ZAKSA 0:3 (koniec)
23 21 13
G. A. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
3
25 25 25
Wtorek 26.04.2016, 20:40 • Hala Podpromie, Rzeszów • PlusLiga mężczyzn - play-off • Finał

0:0
    To już koniec finałowej rywalizacji. Po dwóch łatwych wygranych ZAKSY w Kędzierzynie, w Rzeszowie mieliśmy już ciekawsze widowisko. Asseco Resovia pomimo ambitnej walki nie zdołała urwać chociażby seta nowym Mistrzom Polski.

Tym finałem ekipa Ferdinando De Giorgi tylko udowodniła, że była w tym sezonie bezapelacyjnie najlepszym zespołem w PlusLidze.

Rzeszowianie, pomimo gładkiej porażki w finale chyba i tak mogą być zadowoleni. Wielkie kłopoty kadrowe nie przeszkodziły Asseco Resovii w zdobyciu wicemistrzostwa Polski.

To już wszystko na dzisiaj i w tym sezonie z hali Podpromie w Rzeszowie. Za wszystkie wspólne chwile dziękuje Państwu Tomasz Krucan. Do usłyszenia w sezonie 2016/2017! (22:16:25)
    0:0

0:0
    MVP spotkania został wybrany Benjamin Toniutti.

13:25
    Trzeci set skończony.

13:25
    Na pojedynczym bloku zatrzymany został kapitan Resovii. Mistrzostwo Polski jedzie do Kędzierzyna-Koźla!

13:24
    Po prostej ze skrzydła nie trafia w boisko Alek Achrem. Piłka meczowa dla ZAKSY!

13:23
    Niezwykle pewnie ze środka Patryk Czarnowski. Za Deroo wchodzi na boisko Wiśniewski.

13:22
    Walkę na siatce wygrał Russell Holmes. W ZAKSIE zabrakło asekuracji.

12:22
    Wyraźnie w aut posłał piłkę Aleksander Śliwka.

12:21
    Błąd podwójnego odbicia Patryka Czarnowskiego. Wraca na boisko Toniutti.

11:21
    Nadział się teraz na podwójny blok Dominik Witczak.

11:20
    Kapitalna kontra kędzierzynian. Patryk Czarnowski skończył atak ze środka. Na boisko wchodzi Rejno.

11:19
    Serwis w aut Lukasa Tichacka.

11:18
    Dominik Witczak przedarł się przez podwójny blok.

10:18
    Świetny, kapitalny występ Kevina Tillie. Wpierw udane przyjęcie, a potem skuteczny atak.

10:17
    Przedarł się przez podwójny blok rywali Aleksander Śliwka.

9:17
    Ze skrzydła w aut atakuje Aleksander Śliwka. Szukał palców rywali zawodnik Resovii.

9:16
    Alek Achrem nie trafia po zagrywce w boisko. Druga przerwa techniczna.

9:15
    Aleksander Śliwka. Skuteczny atak młodego przyjmującego z drugiej linii.

8:15
    Męczył się w ataku Konarski. Bez żadnych problemów skończył Kevin Tillie.

8:14
    Szczęśliwie, bo po taśmie, ale skutecznie atakuje Dominik Witczak.

7:14
    Dłuższa akcja. Ostatecznie w siatkę wpadają rzeszowianie.

7:13
    Russell Holmes punktuje jeszcze ze środka!

6:13
    W aut ze skrzydła kiwa w trudnej sytuacji Aleksander Śliwka.

6:12
    Bardzo pewnie ze środka atakuje Patryk Czarnowski. Kędzierzynianie są nie do zatrzymania.

6:11
    Z lewego skrzydła skutecznie rzeszowianie.

5:11
    Długa akcja! Finalnie Sam Deroo technicznie obija blok rywali. Przerwa dla Andrzeja Kowala.

5:10
    Z prawego skrzydła po prostej skutecznie atakuje Dominik Witczak.

4:10
    Decyzja podtrzymana. Na boisku pojawia się Aleksander Śliwka w miejsce Thomasa Jaeschke.

4:10
    Piłka w górze. Pokusił się o atak Thomas Jaeschke. Nadział się jednak na blok. Sprawdza Andrzej Kowal.

4:9
    Dotknięcie siatki po stronie Mistrzów Polski.

4:8
    Teraz ZAKSA już na pewno zdobywa punkt. Bez problemów ze środka atakował Gladyr. Pierwsza przerwa techniczna.

4:7
    Akcja bez punktu.

4:8
    Błąd popełniają rzeszowianie. Sprawdza jednak tę sytuację Andrzej Kowal.

4:7
    Z lewego skrzydła po bloku rywali atakuje Thomas Jaeschke.

3:7
    Teraz kapitan Resovii pomylił się na zagrywce.

3:6
    Szczęśliwa kiwka po bloku rywali Aleka Achrema.

2:6
    Na potrójnym bloku zatrzymany został Dominik Witczak.

2:5
    Dawid Konarski świetnie mija blok rzeszowian po prostej ze skrzydła.

2:4
    Tym razem udanie kapitan Resovii. Achrem atakuje po bloku rywali.

1:4
    Alek Achrem zatrzymany na podwójnym bloku. Chyba zaczyna się całkiem sypać gra rzeszowianom. Przerwa dla Andrzeja Kowala.

1:3
    Świetna kontra ZAKSY. Sam Deroo kończy atak z drugiej linii.

1:2
    Ze środka Dmytro Paszycki atakuje w aut.

1:1
    Po bloku rywali Sam Deroo atakuje w aut. Ależ niewiele zabrakło w tej sytuacji, aby piłka wylądowała w boisku.

1:0
    Skutecznie z prawego skrzydła atakował Dominik Witczak.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:0
    Przy stanie 20:19 kolejny bieg wrzuciła ZAKSA i wypunktowała rywali. Zwycięstwo w jednej partii dzieli kędzierzynian od zdobycia Mistrzostwa Polski.

21:25
    Drugi set skończony.

21:25
    Kevin Tillie atakuje po potrójnym bloku rywali. Koniec drugiej partii!

21:24
    Zagrywka Dawida Konarskiego w siatkę.

20:24
    Przechodząca piłka, którą wykorzystują przyjezdni. Piłka setowa dla ZAKSY.

20:23
    Punktują z prawego skrzydła kędzierzynianie. Chyba nie straci też przewagi ZAKSA.

20:22
    Trochę szczęśliwie, ale skończył ze środka Dawid Dryja!

19:22
    Nie było żadnego błędu. Punkt dla ZAKSY.

19:22
    Dominik Witczak zatrzymany na podwójnym bloku. Ponownie w świetnej sytuacji ZAKSA! Sprawdza Asseco Resovia.

19:21
    Po pojedynczym bloku rywali skutecznie atakuje Dawid Konarski!

19:20
    Za pierwszym razem obił blok, a za drugą próbą skończył Thomas Jaeschke!

18:20
    Fatalne nieporozumienie po stronie Resovii. Nikt nie podbił bezpańskiej piłki!

18:19
    Dominik Witczak atakuje po podwójnym bloku rywali ze skrzydła!

17:19
    Za darmo oddaje Resovia. Pewnie kontrę skończył Kevin Tillie.

17:18
    Za pierwszym razem nie skończył, ale druga próba Konarskiego już skuteczna!

17:17
    Podwójny blok! Zatrzymany na środku został Patryk Czarnowski. Przerwa dla Ferdinado De Giorgi!

16:17
    Asem serwisowym popisuje się Alek Achrem! Kapitan podrywa zespół do walki!

15:17
    Dominik Witczak z prawego skrzydła! Udany atak z trudnej pozycji!

14:17
    Ale teraz pewnie kędzierzynianie! Jurij Gladyr ze środka, żadnych pytań!

14:16
    Gubi się ZAKSA! Niedokładna wystawa na skrzydło Toniuttiego!

13:16
    W siatkę wpadają kędzierzynianie.

12:16
    Alek Achrem zatrzymany na podwójnym bloku. Druga przerwa techniczna w drugim secie.

12:15
    Tym razem nie trafił Holmes. Piłka spada w aut!

12:14
    Dwa razy kontr nie skończył Witczak. W końcu pomyliła się jednak ZAKSA w ataku!

11:14
    To był as serwisowy! Przerwa dla Ferdinando De Giorgi.

10:15
    W aut zagrywa Russell Holmes. O sprawdzenie poprosili rzeszowianie!

10:14
    Serwis w siatkę Dawida Konarskiego.

9:14
    Ponownie za darmo oddaje ZAKSA. Fatalne nagranie jednak do Tichacka. Wykorzystują to goście.

9:13
    Za darmo oddaje ZAKSA. Po kontrze rzeszowianie punktują ze środka!

8:13
    Punkt dla Asseco Resovii.

8:13
    Thomas Jaeschke skutecznie z prawego skrzydła. Sprawdzają jednak kędzierzynianie.

7:13
    Błąd podwójnego odbicia Lukasa Tichacka.

7:12
    Serwis Deroo w aut.

6:12
    Kolejna kontra ZAKSY. Kevin Tillie przedziera się przez podwójny blok. Na boisku melduje się Tichacek.

6:11
    Atakował z drugiej linii Alek Achrem. Kapitan Resovii nadział się na potrójny blok. Przerwa dla Andrzeja Kowala.

6:10
    Patryk Czarnowski atakuje ze środka po bloku rzeszowian.

6:9
    W końcu zagrała środkiem Resovia. Dominik Witczak w miejsce Bartosza Kurka.

5:9
    Dobra obrona Damiana Wojtaszka. Zatrzymany został jednak Bartosz Kurek.

5:8
    Pewny atak z drugiej linii kędzierzynian. Pierwsza przerwa techniczna w drugim secie.

5:7
    Atakuje Achrem, bronią rywale, ale piłka spada na drugą stronę w aut.

4:7
    Miała piłkę w górze Asseco Resovia. Zatrzymany na podwójnym bloku został Alek Achrem. Czas dla Andrzeja Kowala.

4:6
    Zabawili się na kontrze kędzierzynianie. Świetna akcja Deroo i Toniuttiego.

4:5
    Długa akcja pełna świetny obron. Ostatecznie zablokowany został Bartosz Kurek!

4:4
    Ależ pewnie Sam Deroo. Atak z lewego skrzydła po prostej.

4:3
    W końcu pomylił się Gladyr. Atak ze środka w aut.

3:3
    Dawid Konarski ze skrzydła po skosie atakuje w aut! Mamy remis.

2:3
    Serwis w siatkę Tillie.

1:3
    Ależ to zrobił Deroo. Ręce składają się do oklasków. Belg po skosie minął potrójny blok.

1:2
    Nadal niezawodny jest Gladyr! Środkowy ZAKSY przedziera się przez podwójny blok.

1:1
    Z drugiej linii skutecznie atakuje Thomas Jaeschke.

0:1
    Od skutecznego ataku po prostej zaczyna ZAKSA.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

0:0
    Pierwsza partia za nami. W końcu starcie tych dwóch ekip jest godne finału. Powalczyła Asseco Resovia, ale nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

23:25
    Pierwszy set skończony.

23:25
    Koniec! Punkt ze środka Patryka Czarnowskiego.

23:24
    Gramy dalej. Deroo zatrzymany na pojedynczym bloku przez Bartosza Kurka!

22:24
    Piłkę w aut posłał Jurij Gladyr. Kolejne piłki setowe dla kędzierzynian.

21:24
    Tym razem Sam Deroo już bardzo pewnie. Pierwsza piłka setowa dla ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

21:23
    Pojedynczy blok! Thomas Jaeschke zatrzymuje Sama Deroo. Przerwa dla Ferdinando de Giorgi.

20:23
    Thomas Jaeschke po rękach rywali ze skrzydła! Na zagrywkę wszedł Dawid Dryja.

19:23
    Świetna wystawa Toniuttiego do Gladyra. Środkowy ZAKSY pewnie skończył. Na boisko wszedł Rejno.

19:22
    Teraz Dawid Konarski serwuje w siatkę.

18:22
    Ataku nie skończył Bartosz Kurek. Na kontrze fenomenalnie po skosie atakuje Dawid Konarski!

18:21
    Kiepskie przyjęcie rzeszowian. Kontrę wykorzystuje Sam Deroo. Znów prosi o czas Andrzej Kowal.

18:20
    Genialny jest Paweł Zatorski. Kapitalna obrona libero ZAKSY! Potem po rękach rywali atakuje Tillie. Przerwa dla Andrzeja Kowala.

18:19
    Mieli problemy ze skończeniem gości. Potem pięknie punktuje jednak Gladyr!

18:18
    Ależ to zrobił Achrem! Kiwka obok potrójnego bloku rywali. Wcześniej kiepsko przyjmował Jaeschke.

17:18
    Żadnych kłopotów z minięciem pojedynczego bloku rywali nie miał Kevin Tillie.

17:17
    Punkt za punkt! Z lewej flanki po prostej punktuje Alek Achrem!

16:17
    Serwis w siatkę Russella Holmesa.

16:16
    Skuteczna próba ze środka Russella Holmesa!

15:16
    Zagrywka w aut Thomasa Jaeschke. Druga przerwa techniczna. 16:15 prowadzi ZAKSA.

15:15
    To był aut. Znów mamy remis!

14:16
    Asem serwisowym popisuje się Jurij Gladyr. Sprawdza Asseco Resovia!

14:15
    Kontry nie skończył Konarski, ale zaraz potem skutecznie Sam Deroo. Prowadzi ZAKSA!

14:14
    Bezbłędny jest Toniutti. Świetne rozegranie do Gladyra, który bez żadnych kłopotów kończy.

14:13
    Niełatwa piłka do Bartosza Kurka. Atakujący skutecznie posyła piłkę po prostej!

13:13
    Pewny atak Kevina Tillie. Reprezentant Francji obija podwójny blok Mistrzów Polski.

13:12
    Ależ akcja! Fartem bronią rzeszowianie. Potem siatki dotyka ZAKSA!

12:12
    Prawe skrzydło. Dawid Konarski punktuje.

12:11
    Spokojnie, technicznie Bartosz Kurek. Nie w jego stylu, ale bardzo skutecznie po rękach rywala!

11:11
    Nieudana zagrywka Bartosza Kurka.

11:10
    Dobra wystawa Drzyzgi. Praktycznie bez bloku atakował Thomas Jaeschke!

10:10
    Punkt za punkt. Z lewej flanki po bloku rzeszowian skutecznie atakował Dawid Konarski.

10:9
    Z prawego skrzydła skutecznie Bartosz Kurek.

9:9
    Błąd na siatce popełnili rzeszowianie.

9:8
    Zagrywka Gladyra w aut.

8:8
    Za pierwszym razem nie skończył Gladyr. Druga próba już skuteczna!

8:7
    W boisku z drugiej linii atakuje Alek Achrem. Pierwsza przerwa techniczna.

7:7
    Tego brakowało w dwóch poprzednich odsłonach! Świetna akcja. Deroo odbija blok Resovii!

7:6
    Zagrywkę Kevina Tillie nieudanie przyjmuje Alek Achrem!

7:5
    Blok-aut. Atakował ze skrzydła Dawid Konarski.

7:4
    Kontrę wyprowadzają rzeszowianie! Z prawego skrzydła Bartosz Kurek.

6:4
    Potrójny blok miał przed sobą Jaeschke po kiepskim przyjęciu! Atak Amerykanina po rękach rywali.

5:4
    Szczęście dopisało ZAKSIE. Zablokowany został Tillie, ale piłka spada na niewielki aut.

5:3
    Petarda! Bartosz Kurek ze skrzydła. Rywale przyjmują i piłka trafia w sufit. Na Podpromiu to nie takie łatwe!

4:3
    Patryk Czarnowski trafił zagrywką Thomasa Jaechke!

4:2
    Tym razem Bartosz Kurek serwuje w siatkę.

4:1
    Podwójny blok Asseco Resovii! Dawid Konarski zatrzymany. O czas poprosił Ferdinando De Giordi.

3:1
    Kontrę wyprowadza Asseco Resovia! Alek Achrema obija blok rywali i piłka wpada w antenkę!

2:1
    Reprezentant Belgii zagrywa w siatkę.

1:1
    W punkt przyjmuje Tillie. Z prawego skrzydła po prostej pewnie Sam Deroo.

1:0
    Za pierwszym razem nie skończył Achrem! Druga próba kapitana Resovii już skuteczna!

0:0
    0:0

0:0

Asseco Resovia: Kurek, Jaeschke, Tichacek, Dryja, Achrem, Paszycki, Drzyzga, Perłowski, Śliwka, Penczew, Holmes, Witczak, libero: Ignaczak, Wojtaszek.

Sędziowie: Twardowski Maciej – Pindral Szymon.

0:0
    Czy Mistrzom Polski uda się odmienić losy całej rywalizacji? Po tym co zobaczyliśmy w poprzednich dwóch meczach, na pewno będzie ciężko. Podopieczni Andrzeja Kowala zapowiadają jednak walkę do samego końca. Zapowiadają się wielkie emocje w stolicy Podkarpacia! Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Państwa do śledzenia relacji live. 20:30 jedynie na lajfy.com!

0:0
    W piątkowym pojedynku Mistrzowie Polski ponownie nie mieli dużo do powiedzenia. ZAKSA bezlitośnie punktowała podopiecznych Andrzeja Kowala. W każdej z partii triumfując odpowiednio do osiemnastu, dziewiętnastu i dwudziestu jeden.
    0:0 ZAKSA w poniedziałek trenowała na Podpromiu!

0:0
    W pierwszym pojedynku finałowym rzeszowianie zdołali powalczyć jeszcze z rywalami w pierwszym secie, którego przegrali ostatecznie do 20. Kolejne odsłony były już jednak popisem ZAKSY. Kędzierzynianie triumfowali do czternastu i osiemnastu. MVP meczu został wybrany Sam Deroo.

0:0
    Dotychczas rozegrano dwa pojedynki w tej rywalizacji. Zdecydowanie lepsza w obu meczach okazała się ZAKSA. Kędzierzynianie zarówno w czwartek, jak i piątek wygrali 3:0. Dominacja podopiecznych Ferdinando De Giorgi nie podlegała żadnej dyskusji.

0:0
    Przed nami trzecia odsłona rywalizacji finałowej w PlusLidze. Akcja przenosi się do Rzeszowa! Asseco Resovia podejmie ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Tomek

Asseco Resovia Rzeszów: Kurek, Jaeschke, Tichacek, Dryja, Achrem, Paszycki, Drzyzga, Perłowski, Śliwka, Penczew, Holmes, Witczak, libero: Ignaczak, Wojtaszek.
    G. A. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Tillie, Rejno, Konarski, Buszek, Gladyr, Wiśniewski, Bociek, Semeniuk, Pająk, Deroo, Toniutti, Czarnowski, libero: Zatorski, Banach.

Sędziowie: Twardowski Maciej – Pindral Szymon