Japonia – Włochy 1:3 (koniec) | Słowenia – Korea Płd. 5:1 (koniec) | Polska – Austria 1:0 (koniec)
Japonia
1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Włochy
Środa 27.04.2016, 13:00 • Spodek, Katowice, Polska • Mistrzostwa Świata Dywizji 1A • 4. runda

Dziękuje za uwagę i zapraszam na kolejne relacje z Mistrzostw Świata w Katowicach na Lajfy.com! (14:56:24)

Koniec spotkania! W pierwszym pojedynku dzisiejszego dnia Włosi pokonują bez większych problemów pokonują Japonię 3:1. Decydującą o zwycięstwie bramkę zdobył Anton Bernard.

59:00
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

58:18
    Pusta bramka Azjatów.

58:18
    Czas dla Japonii!

58:18
    Kara dla Włochy (S. Kostner – 2 min., przeszkadzanie).

57:39
    Włoska reprezentacja powraca już do gry w pełnym zestawieniu.

56:23
    Japończycy zakładają hokejowy zamek pod bramką Cloutiera...

55:39
    Kara dla Włochy (Tudin – 2 min., zahaczanie).

54:11
    Trivelatto pociągnął z nadgarstka spod niebieskiej, ale guma minęła się ze światłem bramki.

53:05
    Yanadori wyskoczył z boksu i ruszył ze swoimi partnerami do kontry, ale świetnie w bramce zachował się Cloutier.

52:55
    Japonia na lodzie już w pełnym zestawieniu,

52:22
    Mocne uderzenie Tudina. Zdołał zamrozić gumę Onoda.

51:40
    Japonia wybija gumę daleko pod bramkę Cloutiera.

50:55
    Kara dla Japonia (Yanadori – 2 min., atak kijem trzymanym oburącz).

50:41
    Sakata mocno strzelał spod niebieskiej, guma mija jednak bramkę Cloutiera.

49:35
    Włosi ciągle w ofensywie. Czwarta bramka dla Italii wisi w powietrzu.

48:50
    Scandella nagrał gumę przed bramkę Onody. Tam jednak nie zdołał wykorzystać tego żaden z jego partnerów.

47:25
    Włosi ruszają z kolejną akcją i... spalony. Sporo przerw w grze mamy w tej tercji.

46:30
    Ramoser zjechał na środek tercji ataku i oddał strzał po lodzie. Świetnie broni jednak Onoda.

46:02
    Teraz spalony po przeciwnej stronie lodowiska. Włosi zakręcili się w tej akcji.

45:21
    Sędziowie dopatrzyli się teraz pozycji spalonej japońskiego zespołu. Wznowimy grę w tercji neutralnej.

44:36
    Tudin przedostał się przed bramkę Onody, ale zakończył swoją akcję niecelnym strzałem.

43:45
    Italia powoli dochodzi do głosu. Coraz aktywniejsza gra włoskiej reprezentacji.

42:57
    Zagranie krążka wysokim kijem. Gra została przerwana przez sędziów.

41:30
    Spokojny początek tej odsłony w wykonaniu Italii. Gumę ciągle rozgrywa reprezentacja Japonii.

40:43
    Japonia rozgrywa gumę w okolicach własnej tercji obronnej.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dzisiejszego spotkania dla Japonii.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 14:30.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach gry w katowickim Spodku Włosi prowadzą z Japonią 3:1.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta drugiej tercji spotkania.

38:30
    Zanatta mocno spod niebieskiej, jego uderzenie jednak zablokowane przed bramką.
    37:16 Ramoser (ITA) - 1:3

37:16
    Gol dla Włoch!
    Strzelcem bramki JOACHIM RAMOSER.

GOOL! Trzecia bramka dla włoskiej reprezentacji! Piękna kontra Włochów zakończona skutecznym uderzeniem JOACHIMA RAMOSERA. 3:1 dla Włochów!

35:31
    Trivelatto próbował teraz mocno strzelać spod niebieskiej, ale stracił równowagę i nic z tego nie wyszło.

34:55
    Gander uderzył z nadgarstka z okolic lewego bulika, Onoda pewnie wyłapuje szybującą gumę.

33:29
    Japonia na lodzie w pełnym zestawieniu.

33:03
    Jeden z Włochów stracił gumę tuż przed bramką na rzecz Nishiwakiego, ale ten nie zdołał wykorzystać doskonałej okazji!

32:30
    Włosi rozgrywają hokejowy zamek pod bramką Onody...

31:29
    Kara dla Japonia (Yamashita – 2 min., zahaczanie).

30:45
    Włosi zamknęli teraz Japończyków w ich własnej tercji obronnej.

29:39
    Andergassen strzela z okolic prawego bulika, pewnie interweniuje tym razem Onoda.

28:24
    Sędziowie przerywają gumę po tym jak guma ugrzęzła w tercji neutralnej pomiędzy zawodnikami.
    27:29 Ant. Bernard (ITA) - 1:2

27:29
    Strzelcem bramki ANTON BERNARD.

GOOOL! Włosi obejmują prowadzenie! Gander podał na środek do ANTONA BERNARDA, który stuprocentowej okazji nie zmarnował i pewnie pokonał Onodę!

27:04
    Uwolnienie po stronie Japończyków. Wycofanie gry pod bramkę Onody.

26:42
    Mocne uderzenie Ramosera spod niebieskiej, guma jednak mija bramkę Onody.

25:27
    Dobre uderzenie jednego z włoskich zawodników. Broni jednak Onoda, wznowienie w tercji obronnej Azjatów.

24:58
    Świetna szybka akcja reprezentacji Japonii zakończona strzałem Nishiwakiego. Broni świetnie Cloutier.

23:48
    Kolejna akcja włoskiej reprezentacji i kolejna pozycja spalona. Przerwa w grze.

22:50
    Przejęcie gumy przez włoskich zawodników. Italia rusza z kolejnym kontratakiem.

21:34
    Aktywna gra Japończyków pod bramką Cloutiera.

20:50
    Spalony podczas akcji Italii. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej bramki dla Włoch.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 13:45.

Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minuty spotkania Japonia remisuje z Włochami 1:1.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:59
    Takahashi marnuje okazje sam na sam z Cloutierem!

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji spotkania.

18:18
    Italia powraca do gry w ofensywnie. Strzał Eggera spod niebieskiej zablokowany.

17:38
    Włosi powracają do gry w pełnym zestawieniu.

16:30
    Japonia stara się założyć hokejowy zamek pod bramką Włoch.

15:38
    Kara dla Włochy (Ramoser – 2 min., niebezpieczna gra wysoko uniesionym kijem).

15:20
    Teraz uwolnienie po stronie zespołu włoskiego. Sporo mamy przerw w grze w ostatnich minutach.

14:33
    Kolejne uwolnienie po stronie Japonii. Dominacja Włochów w ostatnich minutach starcia.
    13:20 S. Kostner (ITA) - 1:1

13:20
    Strzelcem bramki SIMON KOSTNER.

GOOL! Mamy wyrównujące trafienie Italii! SIMON KOSTNER dobija ze środka uderzenie Figo spod niebieskiej i guma ląduje w siatce Onody.

12:49
    Spalony podczas akcji reprezentacji Japonii. Przerwa grze .

11:19
    Guma po strzale Andergassena wylądowała na siatce nad bramką Onody. Kolejna przerwa w grze.

10:45
    Włosi wyraźnie podrażnieni straconą bramką. Italia ruszyła do ofensywy.

9:57
    Uwolnienie odgwizdane po stronie Japończyków. Wycofanie gry pod bramkę Onody.
    8:48 Kudži (JPN) - 1:0

8:48
    Gol dla Japonii!
    Strzelcem bramki SHUHEI KUJI.

GOOOL! No i proszę! Japonia otwiera wynik dzisiejszego spotkania! Kapitalne podanie zza bramki od Obary wykorzystuje SHUHEI KUJI i mamy 1:0!

8:28
    Traversa uderzał ze środka, ale jego intencje doskonale odczytała defensywa Włochów.

6:30
    Chwila spokojniejszej gry na lodzie. Z minuty na minutę nakreśla się jednak coraz większa przewaga włoskiej reprezentacji.

5:12
    Strzał Obary z okolic niebieskiej zablokowany przez jednego z zawodników Italii.

4:41
    Uderzenie Simona Kostnera spod bandy. Ponownie pewnie interweniuje Onoda, tym razem parkanami.

3:59
    Ah, pięknie Mitamura podał przed bramkę do Hirano! Ten jednak nie zdołał trafić w gumę!

3:24
    Małe zamieszanie pod bramką Włochów. Pewnie mrozi gumę jednak Cloutier.

2:25
    Yamashita próbował indywidualnie, ale w porę gumę spod kija odebrał mu jedne z zawodników Italii.

1:43
    Nieczysto trafił w gumę Simon Kostner, ale mimo tego zmusił Onodę do interwencji.

0:42
    Pierwsza szybsza akcja włoskiej reprezentacji i guma po strzale Bernarda opuszcza obszar lodowiska.

0:01
    Pierwsze wznowienie dzisiejszego spotkania dla Japonii.

00:01

Zawodnicy pojawiają się na lodzie!

Jednym z sędziów liniowych dzisiejszego spotkania jest Polak – Artur Chyliński.

Początek spotkania za ok. pół godziny!

Japonia: Onoda (Hitomi) – Hashiba, Yamashita, Nishiwaki, Tanaka, Ueno – Yamada, Haga, Takahaschi, Obara, Kuji – Sasaki, Yanadori, Terao, Mitamura, Hirano – Sakata, Takagi, Kawai, Osawa

Włochy: Cloutier (Andreas Bernard) – McMonagle, Egger, Scandella, Ramoser, Tudin – Trivelatto, Larkin, Gander, Insam, Anton Bernard – Hofer, Helfer, Frigo, D. Kostner, S. Kostner – Zanatta, Machetti, Traversa, Magnobosco Aguirre, Andergassen

Sędziowie: Reneau (USA), Rohasch (GER) – Haurum (DEN), Hyliński (POL).

Na relację z tego meczu zapraszamy na Lajfy.com!

Faworytem tego spotkania jest reprezentacja Włoch. Japończycy nie prezentują się zbyt dobrze. Dodatkowo kontuzji doznał ich podstawowy bramkarz.

Włosi zaś to aktualnie czwarta drużna w tabeli turniejowej. Włochy mają na swoim koncie trzy punkty po trzech meczach dzięki zwycięstwu nad reprezentacją Polski na inaugurację.

Japonia jak na razie przegrała wszystkie dotychczasowe mecze MIstrzostw Świata i zajmuje ostatnią lokatę w turniejowej tabeli.

Czas na przedostatni dzień zmagań w ramach hokejowych Mistrzostw Świata Dywizji 1A w Katowicach. Środową serię spotkań rozpocznie starcie Japończyków z Włochami.

Mistrzostwa Świata Dywizji 1A w Katowicach, spotkanie pomiędzy reprezentacją Japonii i reprezentacją Włoch.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 9. Kuji (Obara) – 14. S. Kostner (Frigo, Hofer), 28. Anton Bernard (Gander, Insam), 38. Ramoser (Scandella, Marchetti)

Sędziowie: Reneau (USA), Rohasch (GER) – Haurum (DEN), Hyliński (POL)