Japonia – Włochy 1:3 (koniec) | Słowenia – Korea Płd. 5:1 (koniec) | Polska – Austria 1:0 (koniec)
Japonia
1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Włochy
Środa 27.04.2016, 13:00 • Spodek, Katowice, Polska • Mistrzostwa Świata Dywizji 1A • 4 • 4. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Mistrzostwa Świata Dywizji 1A w Katowicach, spotkanie pomiędzy reprezentacją Japonii i reprezentacją Włoch.

Czas na przedostatni dzień zmagań w ramach hokejowych Mistrzostw Świata Dywizji 1A w Katowicach. Środową serię spotkań rozpocznie starcie Japończyków z Włochami.

Japonia jak na razie przegrała wszystkie dotychczasowe mecze MIstrzostw Świata i zajmuje ostatnią lokatę w turniejowej tabeli.

Włosi zaś to aktualnie czwarta drużna w tabeli turniejowej. Włochy mają na swoim koncie trzy punkty po trzech meczach dzięki zwycięstwu nad reprezentacją Polski na inaugurację.

Faworytem tego spotkania jest reprezentacja Włoch. Japończycy nie prezentują się zbyt dobrze. Dodatkowo kontuzji doznał ich podstawowy bramkarz.

Na relację z tego meczu zapraszamy na Lajfy.com!

Japonia: Onoda (Hitomi) – Hashiba, Yamashita, Nishiwaki, Tanaka, Ueno – Yamada, Haga, Takahaschi, Obara, Kuji – Sasaki, Yanadori, Terao, Mitamura, Hirano – Sakata, Takagi, Kawai, Osawa

Włochy: Cloutier (Andreas Bernard) – McMonagle, Egger, Scandella, Ramoser, Tudin – Trivelatto, Larkin, Gander, Insam, Anton Bernard – Hofer, Helfer, Frigo, D. Kostner, S. Kostner – Zanatta, Machetti, Traversa, Magnobosco Aguirre, Andergassen

Sędziowie: Reneau (USA), Rohasch (GER) – Haurum (DEN), Hyliński (POL).

Początek spotkania za ok. pół godziny!

Jednym z sędziów liniowych dzisiejszego spotkania jest Polak – Artur Chyliński.

Zawodnicy pojawiają się na lodzie!

00:01

0:01
    Pierwsze wznowienie dzisiejszego spotkania dla Japonii.

0:42
    Pierwsza szybsza akcja włoskiej reprezentacji i guma po strzale Bernarda opuszcza obszar lodowiska.

1:43
    Nieczysto trafił w gumę Simon Kostner, ale mimo tego zmusił Onodę do interwencji.

2:25
    Yamashita próbował indywidualnie, ale w porę gumę spod kija odebrał mu jedne z zawodników Italii.

3:24
    Małe zamieszanie pod bramką Włochów. Pewnie mrozi gumę jednak Cloutier.

3:59
    Ah, pięknie Mitamura podał przed bramkę do Hirano! Ten jednak nie zdołał trafić w gumę!

4:41
    Uderzenie Simona Kostnera spod bandy. Ponownie pewnie interweniuje Onoda, tym razem parkanami.

5:12
    Strzał Obary z okolic niebieskiej zablokowany przez jednego z zawodników Italii.

6:30
    Chwila spokojniejszej gry na lodzie. Z minuty na minutę nakreśla się jednak coraz większa przewaga włoskiej reprezentacji.

8:28
    Traversa uderzał ze środka, ale jego intencje doskonale odczytała defensywa Włochów.

8:48
    Gol dla Japonii!
    Strzelcem bramki SHUHEI KUJI.

GOOOL! No i proszę! Japonia otwiera wynik dzisiejszego spotkania! Kapitalne podanie zza bramki od Obary wykorzystuje SHUHEI KUJI i mamy 1:0!
    8:48 Kudži (JPN) - 1:0

9:57
    Uwolnienie odgwizdane po stronie Japończyków. Wycofanie gry pod bramkę Onody.

10:45
    Włosi wyraźnie podrażnieni straconą bramką. Italia ruszyła do ofensywy.

11:19
    Guma po strzale Andergassena wylądowała na siatce nad bramką Onody. Kolejna przerwa w grze.

12:49
    Spalony podczas akcji reprezentacji Japonii. Przerwa grze .

13:20
    Gol dla Włoch!
    Strzelcem bramki SIMON KOSTNER.

GOOL! Mamy wyrównujące trafienie Italii! SIMON KOSTNER dobija ze środka uderzenie Figo spod niebieskiej i guma ląduje w siatce Onody.
    13:20 S. Kostner (ITA) - 1:1

14:33
    Kolejne uwolnienie po stronie Japonii. Dominacja Włochów w ostatnich minutach starcia.

15:20
    Teraz uwolnienie po stronie zespołu włoskiego. Sporo mamy przerw w grze w ostatnich minutach.

15:38
    Kara dla Włochy (Ramoser – 2 min., niebezpieczna gra wysoko uniesionym kijem).

16:30
    Japonia stara się założyć hokejowy zamek pod bramką Włoch.

17:38
    Włosi powracają do gry w pełnym zestawieniu.

18:18
    Italia powraca do gry w ofensywnie. Strzał Eggera spod niebieskiej zablokowany.

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji spotkania.

19:59
    Takahashi marnuje okazje sam na sam z Cloutierem!

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minuty spotkania Japonia remisuje z Włochami 1:1.

Następna tercja rozpocznie się ok. 13:45.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej bramki dla Włoch.

20:50
    Spalony podczas akcji Italii. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

21:34
    Aktywna gra Japończyków pod bramką Cloutiera.

22:50
    Przejęcie gumy przez włoskich zawodników. Italia rusza z kolejnym kontratakiem.

23:48
    Kolejna akcja włoskiej reprezentacji i kolejna pozycja spalona. Przerwa w grze.

24:58
    Świetna szybka akcja reprezentacji Japonii zakończona strzałem Nishiwakiego. Broni świetnie Cloutier.

25:27
    Dobre uderzenie jednego z włoskich zawodników. Broni jednak Onoda, wznowienie w tercji obronnej Azjatów.

26:42
    Mocne uderzenie Ramosera spod niebieskiej, guma jednak mija bramkę Onody.

27:04
    Uwolnienie po stronie Japończyków. Wycofanie gry pod bramkę Onody.

27:29
    Strzelcem bramki ANTON BERNARD.

GOOOL! Włosi obejmują prowadzenie! Gander podał na środek do ANTONA BERNARDA, który stuprocentowej okazji nie zmarnował i pewnie pokonał Onodę!
    27:29 Ant. Bernard (ITA) - 1:2

28:24
    Sędziowie przerywają gumę po tym jak guma ugrzęzła w tercji neutralnej pomiędzy zawodnikami.

29:39
    Andergassen strzela z okolic prawego bulika, pewnie interweniuje tym razem Onoda.

30:45
    Włosi zamknęli teraz Japończyków w ich własnej tercji obronnej.

31:29
    Kara dla Japonia (Yamashita – 2 min., zahaczanie).

32:30
    Włosi rozgrywają hokejowy zamek pod bramką Onody...

33:03
    Jeden z Włochów stracił gumę tuż przed bramką na rzecz Nishiwakiego, ale ten nie zdołał wykorzystać doskonałej okazji!

33:29
    Japonia na lodzie w pełnym zestawieniu.

34:55
    Gander uderzył z nadgarstka z okolic lewego bulika, Onoda pewnie wyłapuje szybującą gumę.

35:31
    Trivelatto próbował teraz mocno strzelać spod niebieskiej, ale stracił równowagę i nic z tego nie wyszło.

37:16
    Strzelcem bramki JOACHIM RAMOSER.

GOOL! Trzecia bramka dla włoskiej reprezentacji! Piękna kontra Włochów zakończona skutecznym uderzeniem JOACHIMA RAMOSERA. 3:1 dla Włochów!
    37:16 Ramoser (ITA) - 1:3

38:30
    Zanatta mocno spod niebieskiej, jego uderzenie jednak zablokowane przed bramką.

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta drugiej tercji spotkania.

40:00
    Druga tercja skończona.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach gry w katowickim Spodku Włosi prowadzą z Japonią 3:1.

Następna tercja rozpocznie się ok. 14:30.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dzisiejszego spotkania dla Japonii.

40:43
    Japonia rozgrywa gumę w okolicach własnej tercji obronnej.

41:30
    Spokojny początek tej odsłony w wykonaniu Italii. Gumę ciągle rozgrywa reprezentacja Japonii.

42:57
    Zagranie krążka wysokim kijem. Gra została przerwana przez sędziów.

43:45
    Italia powoli dochodzi do głosu. Coraz aktywniejsza gra włoskiej reprezentacji.

44:36
    Tudin przedostał się przed bramkę Onody, ale zakończył swoją akcję niecelnym strzałem.

45:21
    Sędziowie dopatrzyli się teraz pozycji spalonej japońskiego zespołu. Wznowimy grę w tercji neutralnej.

46:02
    Teraz spalony po przeciwnej stronie lodowiska. Włosi zakręcili się w tej akcji.

46:30
    Ramoser zjechał na środek tercji ataku i oddał strzał po lodzie. Świetnie broni jednak Onoda.

47:25
    Włosi ruszają z kolejną akcją i... spalony. Sporo przerw w grze mamy w tej tercji.

48:50
    Scandella nagrał gumę przed bramkę Onody. Tam jednak nie zdołał wykorzystać tego żaden z jego partnerów.

49:35
    Włosi ciągle w ofensywie. Czwarta bramka dla Italii wisi w powietrzu.

50:41
    Sakata mocno strzelał spod niebieskiej, guma mija jednak bramkę Cloutiera.

50:55
    Kara dla Japonia (Yanadori – 2 min., atak kijem trzymanym oburącz).

51:40
    Japonia wybija gumę daleko pod bramkę Cloutiera.

52:22
    Mocne uderzenie Tudina. Zdołał zamrozić gumę Onoda.

52:55
    Japonia na lodzie już w pełnym zestawieniu,

53:05
    Yanadori wyskoczył z boksu i ruszył ze swoimi partnerami do kontry, ale świetnie w bramce zachował się Cloutier.

54:11
    Trivelatto pociągnął z nadgarstka spod niebieskiej, ale guma minęła się ze światłem bramki.

55:39
    Kara dla Włochy (Tudin – 2 min., zahaczanie).

56:23
    Japończycy zakładają hokejowy zamek pod bramką Cloutiera...

57:39
    Włoska reprezentacja powraca już do gry w pełnym zestawieniu.

58:18
    Kara dla Włochy (S. Kostner – 2 min., przeszkadzanie).

58:18
    Czas dla Japonii!

58:18
    Pusta bramka Azjatów.

59:00
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

Koniec spotkania! W pierwszym pojedynku dzisiejszego dnia Włosi pokonują bez większych problemów pokonują Japonię 3:1. Decydującą o zwycięstwie bramkę zdobył Anton Bernard.

Dziękuje za uwagę i zapraszam na kolejne relacje z Mistrzostw Świata w Katowicach na Lajfy.com! (14:56:24)

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 9. Kuji (Obara) – 14. S. Kostner (Frigo, Hofer), 28. Anton Bernard (Gander, Insam), 38. Ramoser (Scandella, Marchetti)

Sędziowie: Reneau (USA), Rohasch (GER) – Haurum (DEN), Hyliński (POL)