Nantes – Nice 1:0 (koniec) | Saint-Étienne – Toulouse 0:0 (koniec) | Monaco – Guingamp 3:2 (koniec)
Troyes – Bordeaux 2:4 (koniec) | Lorient – Lille 0:1 (koniec) | Caen – Bastia 0:0 (koniec)
Reims – Montpellier 2:3 (koniec) | Lyon – GFC Ajaccio 2:1 (koniec)
Olympique Lyon
2:1 (2:0)
GFC Ajaccio
Sobota 30.04.2016, 21:00 • Parc Olympique Lyonnais, Lyon • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 36

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (23:02:17)

Olympique Lyon pozostaje wiceliderem Ligue 1. Drużyna wywiązała się z roli faworyta i pokonała 2:1 Ajaccio. To zwycięstwo zasłużone zespołu, który prezentował wyższą kulturę piłkarską i generalnie kontrolował wydarzenia. Gorąco z perspektywy gospodarzy zrobiło się po przerwie. Ajaccio wyrównało, a w końcówce Mayi mógł doprowadzić do remisu. Lyon nie był więc pewny swego do ostatniego gwizdka sędziego. Korsykanie przespali pierwszą połowę, nie podjęli maksymalnego ryzyka i ich sytuacja w walce o utrzymanie nie poprawiła się. Mecz walki, w którym większość celnych strzałów kończyło się golem.

90+3
    Piłka w rękach Lopesa, sędzia sięga po gwizdek i...

90+1
    Mayi mógł oddać strzał, a miał przed sobą tylko Lopesa. Mówiąc wprost: prawie wywrócił się, prowadząc piłkę. Tak to Ajaccio nie wyrówna.

90
    Sędzia postanowił doliczyć 3 minuty do regulaminowego czasu.

89
    Na dodatek Ajaccio miało rzut wolny. Dośrodkowanie Dokovicia zostało zgrane do środka. Tam znalazł się Mayi. Zmiennik mógł zostać bohaterem, ale jego dwa uderzenia z bliska zostały zablokowane! Zapachniało wyrównaniem. Raz interweniował Lopes, a drugi raz jego defensorzy!

88
    Pierwsza żółta kartka dla zawodnika Olympique Lyon. Rafael został upomniany za faul taktyczny.

88
    Lyon rozgrywa wysoko. Ja do ciebie, a ty do mnie, ale na pewno nie do zawodników Ajaccio. Dobra gra na utrzymanie, a czas płynie.

86
    Do tego dochodzi wysoki pressing. Ostatnia akcja Korsykan została zatrzymana już na ich połowie.

84
    Od 70. minuty Lyon gra tak samo dobrze jak w pierwszej połowie. Nie pozwala przegrywającemu zespołowi na stworzenie jakiegokolwiek zagrożenia pod bramką Lopesa.

82
    Koniec zmian personalnych w tym spotkaniu. Ostatnim zmiennikiem jest Darder, który wbiegł na murawę zamiast Tolisso.

80
    Mayi zastąpił Tshibumbu, który miał na koncie żółtą kartkę i wyglądał na zmęczonego swoimi bojami z obrońcami Lyonu.

79
    Dobre minuty w wykonaniu Olympique Lyon. Precyzyjna wrzutka i Lacazette mógł huknąć z półwoleja. Boczna siatka zadrżała tak samo jak serca kibiców Ajaccio!

77
    Cornet wrzucił wysoki bieg na prawej stronie boiska. Wypracował sobie miejsce do dośrodkowania po przyspieszeniu, ale kopnął futbolówkę prosto pod nogi przeciwnika.
    Piękna strona meczu.

Gole: 11. Ghezzal, 40. Cornet – 49. Pujol

Kartki:   88. Rafael (LYO) – 15. Tshibumbu (GFC), 74. Đoković (GFC)

Strzały celne: 2:2. Strzały niecelne: 4:4. Rzuty rożne: 5:0. Spalone: 5:1. Foule: 11:20.
    Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael, Yanga-Mbiwa, Umtiti, Bedimo (64. Morel) – Ferri (71. Grenier), Gonalons, Tolisso (82. Darder) – Ghezzal, A. Lacazette, Cornet.
    Zmiany: Gorgelin – Grenier, Jallet, Darder, Morel, Fékir, Perrin.

GFC Ajaccio: Maury – Sylla, Filippi, Touré, P. Martinez – Mangane – Poggi (67. Coeff), Đoković – Tshibumbu (80. Mayi), Chermiti (46. Pujol), Zoua.
    Zmiany: Goda – Ducourtioux, Mayi, Boutaïb, Youga, Pujol, Coeff.

Sędziowie: Nicolas Rainville