Juventus – Carpi FC 2:0 (koniec) | Empoli – Bologna 0:0 (koniec) | AC Milan – Frosinone 3:3 (koniec)
Sassuolo – Hellas Verona 1:0 (koniec) | US Palermo – Sampdoria 2:0 (koniec) | Lazio – Inter 2:0 (koniec)
US Città di Palermo
2:0 (1:0)
UC Sampdoria
Niedziela 01.05.2016, 15:00Włoska Serie A • Runda 36

Z mojej strony na dziś to już wszystko. Za wspólnie spędzone chwile dziękuje Piotr Świeczak, zapraszam na pozostałe relacje ze sportowych aren w portalu lajfy.com! (16:55:01)

Palermo pokonuje Sampdorię 2:0! Gospodarze zagrali dziś bardzo konsekwentnie. Przyjezdni próbowali przedostać się pod bramkę Sorrentino, ale trzeba przyznać, że za wiele tam nie zdziałali.

90+3

90+1
    Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

89
    Będzie jeszcze zmiana w drużynie gospodarzy. Vazqueza zastępuje Jajalo.

87
    Rzut wolny dla Sampdorii z lewej strony pola karnego. Bardzo pewnie interweniuje we własnym polu karnym Sorrentino.
    85. Alberto Gilardino (PLM) - 2:0

85
    Gol dla Palermo!
    Świetna kontra gospodarzy lewą stroną boiska! Vazquez wystawia piłkę na piąty metr, a z tak niewielkiej odległości nie myli się ALBERTO GILARDINO!

84
    Dobrze ustawili się w linii gospodarze. W pułapkę offsajdową złapany Antonio Cassano. Nie spieszy się Sorrentino ze wznowieniem gry.

82
    Ostatnia zmiana w drużynie gości. Za Alvareza do gry zostaje wprowadzony Sala.

80
    Do końca meczu zostało niewiele ponad dziesięć minut. Jednak to gospodarze są zdecydowanie bliżsi podwyższenia wyniku niż goście doprowadzenia do remisu.

78
    Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony pola karnego. Bezpośrednie uderzenie Vazqueza, piłka ląduje na górnej siatce!

76
    Niesygnalizowane uderzenie z dystansu Gilardino. Pewnie interweniuje jednak Viviano, który piąstkuje futbolówkę przed siebie.

74
    Druga roszada w drużynie gości. Cassano zastępuje Dodo.

72
    Świetna szansa Quaisona! Zawodnik, który przed kilkoma minutami zmienił Trajkovskiego doszedł do piłki w polu karnym rywali po rzucie rożnym, ale trafił w boczną siatkę!

70
    Okres przewagi gospodarzy. Sampodoria zmuszona do gry defensywnej.

68
    Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Trajkovski zostaje zastąpiony przez Quaisona.

66
    W dalszym ciągu przewagę w posiadaniu piłki mają gospodarze. Jednak coraz częściej groźnymi kontrami rewanżują się gospodarze.

64
    Muriel faulem zatrzymuje kontrę rywali, zasłużona żółta kartka.

62
    Ostre wejście Hiljemarka w nogi rywala na prawej stronie pola karnego. Jednak sędzia główny nie zdecydował się na pokazanie żółtej kartki Szwedowi, kontrowersyjna decyzja.

60
    Jeszcze jeden wolny dla miejscowych. Tym razem z nieco bliższej odległości próbował Trajkovski, który trafia w mur.

58
    Rzut wolny dla gospodarzy, piłka ustawiona ok. 25 metrów od bramki Viviano. Bardzo niecelnie jednak uderza Maresca.

56
    Dobrze zapowiadała się akcja lewą stroną piłkarzy Sampdorii. Złapany jednak w pułapkę offsajdową Alvarez, rozpocznie Sorrentino.

54
    Gospodarze cofnęli się na własną połowę i utrudniają rozgrywanie piłki rywalom. Bardzo powoli rozkręca nam się druga odsłona.

52
    Bardzo mocno, ale równie mocno co niecelnie z dystansu Soriano. Z linii piątego metra rozpocznie Sorrentino.

50
    Początek drugiej połowy bardzo spokojny. Długo przy piłce utrzymują się piłkarze Sampdorii.

48
    Jedna zmiana w drużynie gości po przerwie. Palermo rozpoczyna w takim samym składzie.

46
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Fernando, na boisku pojawia się Luis Muriel.

46

Palermo prowadzi do przerwy 1:0! Jak na razie obserwujemy bardzo słabe spotkanie. Po strzelonej bramce gospodarze cofnęli się do defensywy. Goście utrzymywali się dłużej przy piłce, ale nie potrafili udokumentować swojej przewagi i doprowadzić do remisu.

45+1

45
    Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

43
    Dośrodkowanie z prawej strony Vazqueza. Nieporadnie interweniuje Cassani i od rzutu z autu rozpoczną jeszcze gospodarze.

41
    Kolejna przerwa w grze. Tym razem nie podnosi się z murawy jeden z graczy gości.

39
    W dalszym ciągu przy piłce przyjezdni. Spadło nam wyraźnie tempo tego meczu.

37
    Wydaje się, że pomocnik gospodarzy będzie mógł kontynuować grę.

35
    Przerwa w grze. Nie podnosi się z murawy Trajkovski.

33
    W dalszym ciągu dłużej przy piłce utrzymują się przyjezdni. To wszystko jednak bardzo daleko od bramki Sorrentino.

31
    Złapany w pułapkę offsajdową Fernando. Rozpocznie Palermo z własnego pola karnego.

29
    Całym zespołem na własnej połowie broni się teraz Palermo. Atak pozycyjny przyjezdnych.

27
    Otworzył nam się ten mecz zdecydowanie. Sampdoria próbuje doprowadzić od remisu, ale nie może zapominać, że Palermo słynie z groźnych kontrataków.

25
    Dwa rzuty rożne dla gości w krótkim odstępie czasu. Dwukrotnie jednak bardzo pewnie defensywa Palermo.

23
    Szansa dla gości. Dośrodkowanie z prawej strony, do piłki doszedł Dodo, ale jego strzał przeciął jeden ze stoperów drużyny miejscowej.

21
    Próbują pójść za ciosem miejscowi. Tym razem przed szansą stanął Trajkovski, ale przestrzelił zza pola karnego.

19
    Jednak to gospodarze wychodzą na prowadzenie! Błąd jednego z obrońców gości wykorzystuje FRANCO VAZQUEZ, który w sytuacji "sam na sam" nie daje szans Viviano!
    Franco Vázquez (PLM) - 1:0

19
    Coraz odważniej atakują przyjezdni. Czy przełoży się to na bramkę?

17
    Potężne uderzenie z dystansu Fernando! Piłka jednak mija poprzeczkę bramki strzeżonej przez Sorrentino.

15
    Pierwszy kwadrans za nami. Jak na razie mecz nie zachwyca. Żadna z drużyn nie zdołała realnie zagrozić bramce przeciwnika.

13
    Prostopadłe podanie w kierunku Alvaraze. Ofensywny pomocnik drużyny przyjezdnej był jednak minimalnie spóźniony, od autu gospodarze.

11
    Dużo niedokładności w grze obu drużyn w ostatnich minutach. Gra toczy się w środkowej części boiska.

9
    Niecelne uderzenie z rzutu wolnego. Rusza kontra Sampdorii.

7
    Żółta karta dla Krsticića, szansa dla gospodarzy zza pola karnego.

5
    Pierwsze minuty dla gospodarzy. Sycylijczycy długo utrzymują się przy piłce w środkowej części boiska.

3
    Palermo rozpoczyna w tradycyjnych różowo-czarnych strojach, przyjezdni grają w niebiesko-białych kompletach.

1

Rozpoczną gospodarze.

Już za chwilę początek meczu. W składzie gospodarzy od początku Thiago Cionek, liczymy na dobry występ reprezentanta Polski!

US Città di Palermo: Sorrentino – Andelkovic, Vitiello, Cionek, Rispoli, Hlijemark, MAresca, Morganella, Vazquez, Trajkowski, Gilardino

UC Sampdoria: Viviano – Cassani, Ranocchia, Skriniar, De Silvestri, Soriano, Fernando, Krsticic, Dodo, Alvarez, Quargilarella.

Zapraszam na relację live z tego spotkania do portalu lajfy.com! Początek naszej relacji kilka minut przed 15, bądźcie z nami!

Zapowiada się kolejne bardzo ciekawe spotkanie. Obie drużyny w tym sezonie słyną z bardzo ofensywnej gry. Na jesień Sampdoria wygrała u siebie z Palermo 2:0. Czy uda się rewanż Sycylijczykom?

Bezpieczny byt na następny sezon ma Sampdoria. Goście w ostatniej kolejce również zwyciężyli. Sampdoria pokonała u siebie Lazio 2:1.

Gospodarze przerwali ostatnio fatalną serię meczów bez wygranej. Palermo nie potrafiło wygrać od trzynastu meczów. W ostatniej kolejce nastąpiło jednak przełamanie. Palermo pokonało na wyjeździe Frosinone 0:2. Sycylijczycy bronią się przed spadkiem. Po 35. meczach Palermo nadal znajduje się jednak w strefie spadkowej.

Sezon Serie A dobiega końca. W ramach 36. kolejki Serie A US Citta di Palermo podejmie UC Sampdoria.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.