Juventus – Carpi FC 2:0 (koniec) | Empoli – Bologna 0:0 (koniec) | AC Milan – Frosinone 3:3 (koniec)
Sassuolo – Hellas Verona 1:0 (koniec) | US Palermo – Sampdoria 2:0 (koniec) | Lazio – Inter 2:0 (koniec)
US Città di Palermo
2:0 (1:0)
UC Sampdoria
Niedziela 01.05.2016, 15:00Włoska Serie A • Runda 36

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Sezon Serie A dobiega końca. W ramach 36. kolejki Serie A US Citta di Palermo podejmie UC Sampdoria.

Gospodarze przerwali ostatnio fatalną serię meczów bez wygranej. Palermo nie potrafiło wygrać od trzynastu meczów. W ostatniej kolejce nastąpiło jednak przełamanie. Palermo pokonało na wyjeździe Frosinone 0:2. Sycylijczycy bronią się przed spadkiem. Po 35. meczach Palermo nadal znajduje się jednak w strefie spadkowej.

Bezpieczny byt na następny sezon ma Sampdoria. Goście w ostatniej kolejce również zwyciężyli. Sampdoria pokonała u siebie Lazio 2:1.

Zapowiada się kolejne bardzo ciekawe spotkanie. Obie drużyny w tym sezonie słyną z bardzo ofensywnej gry. Na jesień Sampdoria wygrała u siebie z Palermo 2:0. Czy uda się rewanż Sycylijczykom?

Zapraszam na relację live z tego spotkania do portalu lajfy.com! Początek naszej relacji kilka minut przed 15, bądźcie z nami!

US Città di Palermo: Sorrentino – Andelkovic, Vitiello, Cionek, Rispoli, Hlijemark, MAresca, Morganella, Vazquez, Trajkowski, Gilardino

UC Sampdoria: Viviano – Cassani, Ranocchia, Skriniar, De Silvestri, Soriano, Fernando, Krsticic, Dodo, Alvarez, Quargilarella.

Już za chwilę początek meczu. W składzie gospodarzy od początku Thiago Cionek, liczymy na dobry występ reprezentanta Polski!

Rozpoczną gospodarze.

1

3
    Palermo rozpoczyna w tradycyjnych różowo-czarnych strojach, przyjezdni grają w niebiesko-białych kompletach.

5
    Pierwsze minuty dla gospodarzy. Sycylijczycy długo utrzymują się przy piłce w środkowej części boiska.

7
    Żółta karta dla Krsticića, szansa dla gospodarzy zza pola karnego.

9
    Niecelne uderzenie z rzutu wolnego. Rusza kontra Sampdorii.

11
    Dużo niedokładności w grze obu drużyn w ostatnich minutach. Gra toczy się w środkowej części boiska.

13
    Prostopadłe podanie w kierunku Alvaraze. Ofensywny pomocnik drużyny przyjezdnej był jednak minimalnie spóźniony, od autu gospodarze.

15
    Pierwszy kwadrans za nami. Jak na razie mecz nie zachwyca. Żadna z drużyn nie zdołała realnie zagrozić bramce przeciwnika.

17
    Potężne uderzenie z dystansu Fernando! Piłka jednak mija poprzeczkę bramki strzeżonej przez Sorrentino.

19
    Coraz odważniej atakują przyjezdni. Czy przełoży się to na bramkę?
    Franco Vázquez (PLM) - 1:0

19
    Gol dla Palermo!
    Jednak to gospodarze wychodzą na prowadzenie! Błąd jednego z obrońców gości wykorzystuje FRANCO VAZQUEZ, który w sytuacji "sam na sam" nie daje szans Viviano!

21
    Próbują pójść za ciosem miejscowi. Tym razem przed szansą stanął Trajkovski, ale przestrzelił zza pola karnego.

23
    Szansa dla gości. Dośrodkowanie z prawej strony, do piłki doszedł Dodo, ale jego strzał przeciął jeden ze stoperów drużyny miejscowej.

25
    Dwa rzuty rożne dla gości w krótkim odstępie czasu. Dwukrotnie jednak bardzo pewnie defensywa Palermo.

27
    Otworzył nam się ten mecz zdecydowanie. Sampdoria próbuje doprowadzić od remisu, ale nie może zapominać, że Palermo słynie z groźnych kontrataków.

29
    Całym zespołem na własnej połowie broni się teraz Palermo. Atak pozycyjny przyjezdnych.

31
    Złapany w pułapkę offsajdową Fernando. Rozpocznie Palermo z własnego pola karnego.

33
    W dalszym ciągu dłużej przy piłce utrzymują się przyjezdni. To wszystko jednak bardzo daleko od bramki Sorrentino.

35
    Przerwa w grze. Nie podnosi się z murawy Trajkovski.

37
    Wydaje się, że pomocnik gospodarzy będzie mógł kontynuować grę.

39
    W dalszym ciągu przy piłce przyjezdni. Spadło nam wyraźnie tempo tego meczu.

41
    Kolejna przerwa w grze. Tym razem nie podnosi się z murawy jeden z graczy gości.

43
    Dośrodkowanie z prawej strony Vazqueza. Nieporadnie interweniuje Cassani i od rzutu z autu rozpoczną jeszcze gospodarze.

45
    Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

45+1

Palermo prowadzi do przerwy 1:0! Jak na razie obserwujemy bardzo słabe spotkanie. Po strzelonej bramce gospodarze cofnęli się do defensywy. Goście utrzymywali się dłużej przy piłce, ale nie potrafili udokumentować swojej przewagi i doprowadzić do remisu.

46

46
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Fernando, na boisku pojawia się Luis Muriel.

48
    Jedna zmiana w drużynie gości po przerwie. Palermo rozpoczyna w takim samym składzie.

50
    Początek drugiej połowy bardzo spokojny. Długo przy piłce utrzymują się piłkarze Sampdorii.

52
    Bardzo mocno, ale równie mocno co niecelnie z dystansu Soriano. Z linii piątego metra rozpocznie Sorrentino.

54
    Gospodarze cofnęli się na własną połowę i utrudniają rozgrywanie piłki rywalom. Bardzo powoli rozkręca nam się druga odsłona.

56
    Dobrze zapowiadała się akcja lewą stroną piłkarzy Sampdorii. Złapany jednak w pułapkę offsajdową Alvarez, rozpocznie Sorrentino.

58
    Rzut wolny dla gospodarzy, piłka ustawiona ok. 25 metrów od bramki Viviano. Bardzo niecelnie jednak uderza Maresca.

60
    Jeszcze jeden wolny dla miejscowych. Tym razem z nieco bliższej odległości próbował Trajkovski, który trafia w mur.

62
    Ostre wejście Hiljemarka w nogi rywala na prawej stronie pola karnego. Jednak sędzia główny nie zdecydował się na pokazanie żółtej kartki Szwedowi, kontrowersyjna decyzja.

64
    Muriel faulem zatrzymuje kontrę rywali, zasłużona żółta kartka.

66
    W dalszym ciągu przewagę w posiadaniu piłki mają gospodarze. Jednak coraz częściej groźnymi kontrami rewanżują się gospodarze.

68
    Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Trajkovski zostaje zastąpiony przez Quaisona.

70
    Okres przewagi gospodarzy. Sampodoria zmuszona do gry defensywnej.

72
    Świetna szansa Quaisona! Zawodnik, który przed kilkoma minutami zmienił Trajkovskiego doszedł do piłki w polu karnym rywali po rzucie rożnym, ale trafił w boczną siatkę!

74
    Druga roszada w drużynie gości. Cassano zastępuje Dodo.

76
    Niesygnalizowane uderzenie z dystansu Gilardino. Pewnie interweniuje jednak Viviano, który piąstkuje futbolówkę przed siebie.

78
    Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony pola karnego. Bezpośrednie uderzenie Vazqueza, piłka ląduje na górnej siatce!

80
    Do końca meczu zostało niewiele ponad dziesięć minut. Jednak to gospodarze są zdecydowanie bliżsi podwyższenia wyniku niż goście doprowadzenia do remisu.

82
    Ostatnia zmiana w drużynie gości. Za Alvareza do gry zostaje wprowadzony Sala.

84
    Dobrze ustawili się w linii gospodarze. W pułapkę offsajdową złapany Antonio Cassano. Nie spieszy się Sorrentino ze wznowieniem gry.

85
    Świetna kontra gospodarzy lewą stroną boiska! Vazquez wystawia piłkę na piąty metr, a z tak niewielkiej odległości nie myli się ALBERTO GILARDINO!
    85. Alberto Gilardino (PLM) - 2:0

87
    Rzut wolny dla Sampdorii z lewej strony pola karnego. Bardzo pewnie interweniuje we własnym polu karnym Sorrentino.

89
    Będzie jeszcze zmiana w drużynie gospodarzy. Vazqueza zastępuje Jajalo.

90+1
    Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

90+3

Palermo pokonuje Sampdorię 2:0! Gospodarze zagrali dziś bardzo konsekwentnie. Przyjezdni próbowali przedostać się pod bramkę Sorrentino, ale trzeba przyznać, że za wiele tam nie zdziałali.

Z mojej strony na dziś to już wszystko. Za wspólnie spędzone chwile dziękuje Piotr Świeczak, zapraszam na pozostałe relacje ze sportowych aren w portalu lajfy.com! (16:55:01)