Szwajcaria – Kazachstan 2:3 (2:3 po rz. karnych) | Słowacja – Węgry 4:1 (koniec) | Norwegia – Dania 0:3 (koniec)
Francja – Niemcy 3:2 (1:0 po rz. karnych) | Łotwa – Czechy 3:4 (0:1 po rz. karnych) | Białoruś – USA 3:6 (koniec)
Słowacja
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Węgry
Sobota 07.05.2016, 11:15 • Jubileuszowy Pałac Sportu, Sankt Petersburg, Rosja • Mistrzostwa Świata • Grupa B

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na Lajfy.com! (13:27:32)

Koniec spotkania! Reprezentacja Słowacji w swoim meczu otwarcia tegorocznych Mistrzostw Świata Elity pokonuje reprezentację Węgier 4:1. Pewne zwycięstwo Słowaków, ale Madziarzy nie mają czego się wstydzić!

59:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta dzisiejszego spotkania!

58:27
    Kara dla Węgry (L. Hudáček – 2 min., zahaczanie).
    Patrik LUSNAK - 4:1

57:43
    Bramka dla Słowacji!
    Strzelcem bramki PATRIK LUSNAK.

GOL! PATRIK LUSNAK strzałem do pustej bramki rozstrzyga losy dzisiejszego spotkania! Słowacja wygra to spotkanie!

56:30
    Spotkanie powoli zmierza do końca. Ciężko będzie Węgrom doprowadzić do dogrywki.

55:58
    Słowacja powraca do gry w pełnym zestawieniu.

54:20
    Słowacy wybijają gumę daleko pod bramkę Rajny.

53:58
    Fatalne zagranie Jarosa, który wybił gumę prosto w trybuny z własnej tercji obronnej. Mamy karę za opóźnianie gry.

53:58
    Kara dla Słowacja (Jaros – 2 min., opóźnianie gry / wystrzelenie krążka poza obszar lodowiska).

52:19
    Słowacy ponownie wybronili się podczas gry w osłabieniu.

51:02
    Dobrze rozegrany zamek Węgrów zakończony uderzeniem Sarauera. Dobrze broni Konrad!

50:19
    Kara dla Słowacja (Mikus – 2 min., zahaczanie).

49:45
    Niezła indywidualna akcja Bartulisa zakończona niezłym strzałem. Ponownie jednak dobrze w bramce Konrad.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 8. Marcinko (Granak, Dravecky), 18. Jurco (Sekera, Marincin), 36. Sekera (Jurco, Marincin), 58. Lusnak (Hrnka) – 14. Banham (Gallo, Bartalis)

Słowacja: Konrád (J. Hudáček) – Meszároš, Sersen (A), Sekera (C), Marinčin, Mikuš, Graňák, Jaroš, Švarný – Bakoš, Réway (A), Daňo – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček – Dravecký, Marcinko, Bartánus – Lušňák, Šťastný, Hrnka
    Węgry: Rajna (Hetényi) – Wehrs, Dudas, Szirányi, Sagert, Stipsicz, M. Vas (C), Garét – G. Nagy, Sofron, Bartalis – Kóger, Galló, Sarauer – Kovács (A), J. Vas (A), Sebök – K. Nagy, Magosi, Banham

Sędziowie: Mayer, Wiegand – Kaderli, Ritter