Angers – Toulouse 2:3 (koniec) | Monaco – Montpellier 2:0 (koniec) | Saint-Étienne – Lille 0:1 (koniec)
Guingamp – Nice 2:3 (koniec) | Troyes – Olympique 1:1 (koniec) | Lorient – GFC Ajaccio 1:0 (koniec)
PSG – Nantes 4:0 (koniec) | Caen – Bordeaux 1:0 (koniec) | Reims – Lyon 4:1 (koniec)
Rennes – Bastia 1:2 (koniec)
Stade de Reims
4:1 (2:0)
Olympique Lyon
Sobota 14.05.2016, 21:00Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 38

Reims wygrywa 4:1! Gospodarze poradzili sobie z o wiele bardziej utytułowanym rywale w znakomitym stylu. Niestety nie wystarczyło to na utrzymanie się w lidze. Reims z powodu zwycięstwa Toulousy zajmuje pierwsze, oznaczające spadek miejsce!

89
    Ależ było blisko piątej bramki dla gospodarzy! Kolejny raz szybkim kontratakiem wyszli piłkarze Reims, ale ostatecznie Bulot uderza obok prawego słupka bramki Lopesa.

85
    Trzecia, ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Za Kyei'a na placu gry będziemy oglądać Bulota.

72
    Druga zmiana w drużynie gospodarzy. Mfulu zastępuje Bangorue.

66
    Druga już korekta w składzie Lyonu. Za Fekira na ponad 20. minut wprowadzony do gry Valbuena.

64
    Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Devaux zastąpiony przez Oniangue.
    62. Maxwel Cornet (LYO) - 4:1

62
    Gol dla Olympique!
    Jest pierwsza bramka dla gości! MAXWELL CORNERT z kilku metrów pakuje piłkę do siatki, wcześniej znakomicie dośrodkował w pole karne gospodarzy Fekir!

55
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Samuel Umtiti, na boisku pojawia się Jérémy Morel.
    55. Grejonh Kyei (REI) - 4:0
    55. Samuel Umtiti (LYO) - 4:0

55
    Gol dla Reims!
    GREJOHN KYEI wykorzystuje jedenastkę!

54
    Będzie karny dla gospodarzy, fauluje we własnym polu karnym Bedimo!

54
    Starcie Umtiti i Kankavy, dla każdego sędzia główny znalazł żółty kartonik.
    50. Atila Turan (REI) - 3:0

50
    Cóż to był za strzał! Fenomenalne uderzenie z dystansu ATILY TURANA, który zauważył, że Lopes zbyt głęboko wyszedł z bramki!

Po pierwszej połowie Reims prowadzi 2:0! Gospodarze konsekwentnie realizują plan, który polega na przyjmowaniu rywali na własnej połowie i wyprowadzaniu groźnych kontr. Jak na razie dwukrotnie zakończyli takie akcje bramką.

Wracamy po przerwie, zostańcie z nami!

42
    Dwie żółte kartki dla Remis, oglądają je Forfana i Mandi, którzy zbyt głośno wyrażali swoje niezadowolenie z pracy arbitra.
    34. Diego Rigonato (REI) - 2:0

34
    Gospodarze podwyższają prowadzenie! Kontra Reims zakończona dograniem na lewą stronę do niepilnowanego DIEGO, a ten z okolic 11. metra strzela pod interweniującym Lopesem!

31
    Ponad pół godziny gry za nami. Po dobrym początku niestety w dalszej części pierwszej połowy tempo spadło, liczymy na ciekawą końcówkę pierwszej odsłony.

27
    Żółtą kartkę otrzymuje Grejonh Kyei (Stade de Reims).

27
    Kontuzjowanego Yange-Mbiwe zastępuje Kone. Pierwsza zmiana w drużynie gości.

25
    Żółta karta dla Ganalonsa, który zaatakował rywala wyprostowaną nogą.

15
    Reims wychodzi na prowadzenie! Dośrodkowanie z rzutu wolnego spod linii końcowej wykorzystuje AISSA MANDI!

9
    Ależ było blisko! Prostopadłe podanie z głębi pola Fekira. Placide umiejętnie skrócił kąt i zmusił rywala do niecelnego strzału!