Clearex – Jagiellonia 2:3 (koniec) | Zduńska Wola – Szczecin 6:2 (koniec)
Clearex Chorzów
2:3 (1:0)
Jagiellonia Białystok
Niedziela 15.05.2016, 18:00 • Hala Sportowa, Chorzów. • FOGO Futsal Ekstraklasa • Baraż o awans do Futsal Ekstraklasy

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (19:39:27)

Za nami naprawdę kapitalne spotkanie w chorzowskiej hali sportowej. Miejscowy Clearex Chorzów do samego końca nie mógł być pewien utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej, a goście mogli z pewnością pokusić się o jedną bramkę więcej. Ostatecznie wygrana MOKS Słoneczny Stok Białystok nie daje im awansu, gdyż we własnej hali ulegli chorzowianom 1:3, a stan rywalizacji zakończył się wynikiem 5:4. Z pewnością białostoczanie powalczą o awans już za kilka miesięcy w najbliższym sezonie, gdyż drzemie w tym zespole ogromny potencjał!

39:50
    Gol dla MOKS-u Słoneczny Stok Białystok!
    Strzelcem bramki ADRIAN CITKO!

Kapitalny strzał z rzutu wolnego w wykonaniu zawodnika gości! Piłka po strzale gracza przyjezdnego zespołu wylądowała idealnie w okienku bramki Purolczaka! Ostatnie sekundy zadecydują więc o losach tej rywalizacji!

39:35
    Damian Purolczak przejął piłkę we własnym polu karnym, a później starał się trafić do pustej bramki rywali! Futbolówka jednak po koźle wylądowała na poprzeczce!

39:22
    Mariusz Seget miał jeszcze swoją wyborną okazję na trafienie, ale dość przypadkowo jego potężne uderzenie zza pola karnego wybronił Jendruczek!

39:00
    W ostatniej minucie spotkania mamy jeszcze rzut rożny dla gości. Fatalnie jednak go rozegrali i muszą już skupić się na defensywie.

38:32
    Goście coraz częściej nadziewają się na groźne kontry. W jednej z nich zdecydowanie zbyt wysoko z dobrej pozycji przymierzył Zastawnik.

38:04
    W samej końcówce ataki białostoczan są bardzo chaotyczne i nieporadne. Niewiele wskazuje na to, że będą oni jeszcze w stanie zmienić oblicze tej rywalizacji.

37:22
    Jendruczek wznawia grę od własnej bramki krótkim podaniem. Później jego partnerzy ugrali aut na połowie rywali.

37:00
    To już ostatnie minuty tej rywalizacji. Gospodarze utrzymują się teraz dłużej w posiadaniu piłki, a goście nie są w stanie im jej odebrać.

36:40
    Cały czas w hali sportowej słychać można głośny doping miejscowych kibiców. Ani na moment nie przestali oni wspierać swoich ulubieńców.

36:15
    To już ostatnie fragmenty tego pojedynku. Gościom do awansu nadal brakuje dwóch bramek.

35:48
    Daniel Wojtyna znalazł podaniem z rzutu wolnego partnera w polu karnym, a ten momentalnie uderzył. Golkiper Jendruczek popisał się jednak pewną interwencją.

35:27
    Starał się teraz powalczyć o piłkę rozpędzony Omylak i ugrał rzut wolny. Goście popełniają przy okazji piąte przewinienie.

34:24
    Timeout dla gości.

34:08
    Zeszło nieco powietrze z zespołu przyjezdnego. Kolejne sytuacje stwarza teraz Clearex, ale znowu na wysokości zadania staje bramkarz.

33:26
    Trzeba podkreślić, że teraz MOKS Słoneczny Stok Białystok gra już w pełnym składzie. Nie ma już jednak możliwości dogrywki.

33:05
    Gol dla Clearexu!
    Strzelcem bramki PAWEŁ BUDNIAK!

Były reprezentant Polski ratuje skórę Clearexowi! Zdecydował się były zawodnik Wisły Krakbet Kraków na uderzenie z dziesiątego metra i pokonał bezradnego w tej sytuacji golkipera!

32:50
    Przez kolejne dwie minuty miejscowy Clearex gra w przewadze jednego zawodnika w polu.

31:55
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Hryckiewicz (MOKS Słoneczny Stok Białystok).

30:45
    Prosta strata w ofensywnej akcji gości, ale Zastawnik nie wypracował sobie pozycji strzeleckiej i stracił futbolówkę.

30:20
    Mikołaj Zastawnik i Paweł Budniak próbowali rozegrać kombinacyjną akcję na skrzydle, ale bez powodzenia.

29:54
    Warto w tym momencie przedstawić sytuację w przewinieniach. Gospodarze mają na koncie dwa, a ich rywale o jedno mniej.

29:14
    Niesamowicie groźne są dzisiaj podłączenia się do akcji ofensywnych bramkarza gości. Kolejna jego próba zmusiła do interwencji Purolczaka.

28:29
    Golly otrzymał niezłe podanie na połowie rywali, ale jego odegranie do partnera z drużyny było wyraźnie niedokładne.

28:00
    Trzeba przyznać, że chorzowianie mają całe mnóstwo możliwości uderzeń z własnej połowy boiska do opuszczonej bramki gości. Wszystkie próby są jednak niecelne.

27:38
    Sporo nerwowości wkradło się w poczynania miejscowego teamu. Stara się to uspokoić Wojtyna wybijając piłkę na aut.

27:09
    Bramkarz przyjezdnego zespołu starał się dalekim wybiciem znaleźć swojego partnera, ale podawał zbyt mocno.

26:42
    Zawodnicy Clearexu Chorzów z pewnością grają teraz pod ogromną presją! Źle przymierzył teraz gracz tej drużyny i zdołał jego strzał po dalszym rogu wybronić z trudem golkiper!

26:30
    Białostoczanie konstruują coraz szybsze i lepsze akcje. Znowu do sytuacji podbramkowej doszedł gracz tego teamu.

25:54
    Niezłą szybkością na skrzydle popisał się Krzysztof Salisz, a jego strzał z dość ostrego kąta był niecelny.

25:33
    Strzelcem bramki KRYSTIAN DAWIDZIUK.

Coraz bardziej możliwe są dalsze emocje w tym spotkaniu. Piłkę do bramki pakuje gracz przyjezdnego teamu i teraz tylko jeden gol dzieli białostoczan od dogrywki! Kamil Tomczyk dogrywał piłkę w pole karne, a tam z najbliższej odległości pakuje ją do siatki Krystian Dawidziuk

24:11
    Warto odnotować, że lotnym bramkarzem w zespole gości jest cały czas nominalny golkiper białostockiej ekipy.

23:34
    Bardzo wysokim pressingiem starają się teraz grać chorzowianie. Omylak wybija piłkę spod nogi rywala na aut.

23:06
    Żółtą kartkę otrzymuje Hryckiewicz (MOKS Słoneczny Stok Białystok).

22:23
    Przyspieszają swoją grę przyjezdni. Wkrada się jednak przez to coraz więcej niedokładności w ich poczynaniach.

22:00
    Przez pierwsze dwie minuty drugiej części meczu mamy sporo sytuacji pod bramką gospodarzy i nawet gola dla przyjezdnych.

21:47
    Sporo ryzykują goście grą lotnym bramkarzem, ale nie mają już kompletnie nic do stracenia.

21:15
    Goście wyraźnie łapią wiatr w żaglach. Atakują oni cały czas i starają się zaskoczyć dobrze dzisiaj dysponowanego Purolczaka.

20:59
    Niezła kiwka za linią pola karnego Omylaka kończy się wybronionym uderzeniem. Później niecelnie przymierzył Zastawnik.

20:20
    Strzelcem bramki KRZYSZTOF KOŻUSZKIEWICZ.

Najpierw mamy atomowy strzał w słupek zawodnika przyjezdnego zespołu, a już po chwili drugi gracz gości precyzyjną dobitką doprowadził do wyrównania!

20:09
    Mieliśmy na początku złe rozpoczęcie gry ze strony gości, ale po chwili wszystko już jest w należytym porządku.

21

Za nami pierwsza odsłona rewanżowej rywalizacji Clearexu i MOKS Słonecznego Stoku. Gospodarze prowadzą 1:0 po bramce Mateusza Omylaka z początkowych fragmentów meczu. Później sporą przewagę mieli miejscowi, ale nie wykorzystali oni kilku znakomitych sytuacji. Goście również powinni skierować piłkę choć raz do bramki Damiana Purolczaka, ale dwa razy trafiali w poprzeczkę. Liczymy na dalsze spore emocje po przerwie.

20

19:22
    To już ostatnia minuta pierwszej połowie rywalizacji. Clearex powinien uważać teraz na swoje przewinienia.

18:12
    Potężne uderzenie z dalszej odległości oddał zawodnik miejscowego teamu, a świetnie na linii bramkowej spisał się golkiper.

17:44
    Clearex stara się teraz przez jak najdłuższy czas utrzymać w posiadaniu piłki. Wywalczyli gracze tego teamu aut na wysokości pola karnego.

17:39
    Piąte przewinienie zapisują na swoim koncie zawodnicy miejscowego zespołu. Każde kolejne skutkować będzie przedłużonym rzutem karnym.

16:50
    Kolejne ataki w przewadze gości nie przynoszą rezultatu. Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej połowy meczu.

15:36
    Kapitalna kombinacja MOKS Słoneczny Stok i Damian Purolczak cudowną paradą na skraju pola karnego broni mocny strzał z kilku metrów!

15:20
    Gospodarze mieli dość przypadkowo fantastyczną okazję na podwyższenie prowadzenia, ale strzał z połowy boiska do pustej bramki był minimalnie niecelny!

14:50
    Goście zdecydowanie przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Kolejna ich akcja kończy się słabej jakości uderzeniem z linii pola karnego.

14:12
    Przycisnęli zawodnicy z Białegostoku! Zespół ten rozegrał świetną kombinację, która zakończyła się strzałem z najbliższej odległości w poprzeczkę!

13:51
    Dwie bardzo dobre interwencje bramkarza przyjezdnego zespołu uchroniły gości przed utratą drugiego gola.

13:17
    Goście po naprawdę ładnej i składnej akcji powinni doprowadzić do wyrównania, ale wszystko kończy się strzałem w poprzeczkę!

12:30
    Paweł Budniak nieźle dryblował na lewej stronie boiska. Swoją akcję zakończył celnym uderzeniem, a golkiper należycie je wybronił.

12:05

11:24
    Zawodnik przyjezdnego zespołu szarżował na prawej stronie boiska, ale jego strzał mija wyraźnie światło bramki.

10:33
    Mamy przewinienie na zawodniku białostockiego zespołu. Nie strzelali jednak później goście, a wywalczyli rzut rożny.

10:00
    Połowa pierwszej części rywalizacji przebiegła nam bardzo sprawnie. Zdecydowanie lepszym zespołem póki co są gracze Clearexu.

9:41
    Warto odnotować, że na chwilę obecną oba zespoły popełniły po dwa przewinienia.

9:10
    Golkiper miejscowego zespołu zdecydował się na dalekie podanie do przodu wyrzutem, jednak futbolówka kończy swój lot na aucie.

8:21
    Kolejną wyborną okazję miał Bartosz Siadul, ale po dokładnym podaniu od partnera spudłował on z bliskiej odległości!

8:00
    Warto odnotować, że po poprzedniej sytuacji bramkarz gości powinien otrzymać czerwoną kartkę, a po puszczonej korzyści gospodarze trafili w słupek jego bramki.

7:33
    Żółtą kartkę otrzymuje Jendruczek (MOKS Słoneczny Stok Białystok).

7:05
    Na bardzo dużym luzie swoje akcje rozgrywają gospodarze. Aż trudno w to uwierzyć, że zajęli oni tak niską pozycję w tabeli Futsal Ekstraklasy.

6:37
    Bardzo ładne podanie na wolnym polu otrzymał Mateusz Omylak, a instynktownie wybronił jego uderzenie bramkarz gości!

6:16
    Na uderzenie z niemal połowy boiska zdecydował się zawodnik gości, ale Purolczak spokojnie mógł odprowadzić piłkę wzrokiem.

5:36
    Od rzutu rożnego grę wznowili miejscowi zawodnicy, ale dość szybko tracą oni piłkę w środku pola.

5:30
    Mikołaj Zastawnik wyróżnia się w pierwszych fragmentach tego spotkania. Jego kolejne akcje tworzą zagrożenie pod bramką rywali. Tym razem po jego zagraniu golkiper broni strzał zza pola karnego Segeta!

4:51
    Trener gości zdecydował się na bardzo odważne zagranie. Golkipera posłał on do rozgrywania akcji w ofensywie.

4:42
    W bardzo spokojnym tempie rozgrywany jest początek tego spotkania. Chorzowianie kontrolują przebieg rywalizacji.

3:59
    Mikołaj Zastawnik ładnie dryblował na lewej stronie boiska, ale jego dogranie okazało się niedokładne.

3:22
    Clearex wypracował sobie sporą przewagę na początku tej rywalizacji. Cały czas to gospodarze konstruują akcje w ofensywie.

2:53
    Strzelcem bramki MATEUSZ OMYLAK.

Bardzo szybko miejscowy zespół obejmuje dzisiaj prowadzenie! Na strzał z bliskiej odległości zdecydował się Mateusz Omylak i pokonał bezradnego w tej sytuacji golkipera gości!

1:58
    Na strzał z dystansu tym razem zdecydował się Daniel Wojtyna, a piłka ostatecznie została wybita do boku przez bramkarza.

1:30
    Mamy uderzenie z dalszej odległości Golly'ego, a piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

0:49
    Gospodarze mogą liczyć na świetny doping miejscowej publiczności. Wydaje się, że Clearex jest zdecydowanym faworytem tej rywalizacji.

0:15
    Gospodarze rozpoczynają spotkanie od środka boiska. Ich pierwsza akcja kończy się zablokowanym uderzeniem na lewym skrzydle.

1

Na tą rywalizację zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższą niedzielę o godzinie 18:00 do relacji Lajfy.com!

MOKS Słoneczny Stok Białystok:'

Przed sezonem zespół ten drugą pozycję w lidze brałby w ciemno. Finalnie to właśnie oni zajęli lokatę za faworyzowanym AZS UG i mieli prawo do gry w barażach o Futsal Ekstraklasę. Pierwszy dwumecz wygrali zdecydowanie z Heiro Rzeszów, więc mogli już szykować się do wielkiego pojedynku z Clearexem Chorzów. Na początku pierwszego meczu objęli oni prowadzenie po bramce Patryka Hryckiewicza, ale później stracili kolejne trzy gole i ostatecznie ulegli 1:3. Odrobienie strat w Chorzowie jest jednak nadal możliwe, więc możemy być pewni walki do ostatniego gwizdka.

Clearex Chorzów:

Chorzowianie przed obecnym sezonem mieli bardzo ambitne plany. Do zespołu dołączyli Paweł Budniak, Mikołaj Zastawnik, Kamil Dworzecki oraz Szymon Łuszczek, jednak nie wszystko przebiegało po myśli Clearexu. W efekcie tego chorzowski team zakończył sezon na dziesiątej pozycji w tabeli i musiał zmierzyć się w barażach o utrzymanie. Pierwszy wyjazdowy mecz wygrali 3:1 i są zdecydowanym faworytem w niedzielnym rewanżu.

Już w najbliższą niedzielę będziemy świadkami zapewne interesującego spotkania w ramach baraży o Futsal Ekstraklasę. Tydzień temu białostoczanie ulegli na własnym obiekcie 1:3 Clearexowi Chorzów i stoją teraz przed bardzo trudnym wyzwaniem. Pokazali już w poprzednich meczach z Heiro Rzeszów, że zawsze pokazują walkę do samego końca i z pewnością spróbują również zaskoczyć rywali w Chorzowie. Faworytem rzecz jasna są gracze chorzowskiego teamu.