Finlandia – Rosja 3:1 (koniec) | Kanada – Stany Zjednoczone 4:3 (koniec)
Finlandia
3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Rosja
Sobota 21.05.2016, 15:15 • VTB Ice Palace, Moskwa • Mistrzostwa Świata • Półfinał

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:15.

Półfinał Mistrzostw Świata, spotkanie pomiędzy Finlandią i Rosją.

Czas na decydujące spotkania tegorocznych Mistrzostw Świata Elity. Sobota będzie dniem półfinałów. Pierwszym z nich będzie starcie Finów z Rosjanami.

Finlandia w fazie grupowej zajęła pierwsze miejsce w grupie B. W półfinale Finowie bez najmniejszych problemów pokonali Danię 5:1 i znaleźli się w półfinale.

Rosjanie zaś to druga drużyna grupy A. Sborna na turnieju przed własną publiką gra mocno w kratkę, a w ćwierćfinale nieco namęczyła się z Niemcami, ale ostatecznie wygrała 4:1.

Ciężko wskazać na tej fazie rozgrywek faworyta tego spotkania. Finowie w tegorocznych Mistrzostwach Świata grają z polotem, nie przegrali jeszcze żadnego meczu. Rosjanie zaś mają przewagę własnego lodu.

Kto okaże się lepszy w dzisiejszym meczu? Przekonamy się już niedługo! Na relację live z tego spotkania zapraszamy na Lajfy.com!

Finlandia: Koskinen (Saros) – Jaakola (A), Hietanen, Pokka, Lindell, Kivistö, Ohtamaa – Koivu (C), Granlund, Komarov – Laine, Jokinen (A), Barkov – Aho, Pyörälä, Koskiranta – Rantanen, Sallinen, Pihlström – Pulkkinen, Lajunen.

Rosja: Bobrowski (Sorokin) – Wojnow, Jemelin, Orłow, Moziakin (A), Czudinow, Biełow, Zajcew, Marczenko – Owieczkin, Szirokow, Kuzniecow– Daciuk (C), Płotnikow, Sannikow – Panarin, Dadonow, Szipaczjow (A) – Tielegin, Kalinin, Ljubimow.

Sędziowie: Fraňo (CZE), Kubuš (SVK) – McIntyre (USA), Ritter (USA).

Początek meczu za ok. 10 minut!
    Na tafli już za chwilę pojawia się hokeiści!

00:01

0:01
    Pierwsze wznowienie dzisiejszego spotkania dla Finów!

0:46
    Rosjanie rozpoczynają spotkanie od uwolnienia. Wznowimy grę pod bramką Koskinena.

1:59
    Pierwsze dobre interwencje fińskiego bramkarza. Koskinen mrozi gumę po strzale Biełowa spod niebieskiej.

2:52
    Bramka dla Rosji!
    Strzelcem bramki SIERGIEJ SZIROKOW.

GOOOL! Szybkie otwarcie w wykonaniu Sborny! Fińska defensywa nie upilnowała SIERGIEJA SZIROKOWA, który otrzymał podanie od Tielegina i na raty pokonał Koskinena. 1:0!
    2:52 SZIROKOW - 0:1

3:34
    Koivu próbował strzelać ze środka, ale Kuzniecow popisał się dobrą defensywną interwencją.

4:30
    Finowie próbują wprowadzić gumę do tercji ataku. Rosjanie jednak jak na razie świetnie w defensywie.

5:52
    Tielegin znalazł się teraz przed bramką, ale oddał fatalny strzał, który poszybował na siatkę za bandami.

6:11
    Guma po strzale Ohtaamy opuściła obszar lodowiska. Mamy kolejną przerwę w grze.

6:32
    Groźne uderzenie Owieczkina po lodzie! Zdołał zamrozić gumę po tym strzale Koskinen!

7:37
    Świetna kontra rosyjskiej reprezentacji zakończona strzałem Panarina! Interweniuje jednak Koskinen!

8:55
    Jaakola wjechał do tercji ataku, oddał strzał, po którym guma opuszcza obszar gry. Ponownie przerwa.

9:25
    Koivu próbował sprytnie nagrać gumę przed bramkę gdzie był Komarov, ale niewiele z tego wyszło.

10:16
    Daciuk indywidualnie, oddał strzał z nadgarstka, ale guma po kiju jednego z fińskich zawodników wylatuje poza obszar gry.

10:22
    Kara dla Rosja (Panarin – 2 min., zahaczanie).

11:07
    Rosjanie wybijają krążek daleko pod bramkę Koskinena. Finowie muszą tworzyć akcję od nowa.

12:03
    Hietanen z okolic niebieskiej, dobitka Barkova i niewiele brakło a mielibyśmy 1:1! Słupek ratuje Rosjan!

12:22
    Rosja powraca do gry w pełnym zestawieniu.

12:37
    Kara dla Finlandia (Laine – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).

13:34
    Rosjanie wybijają gumę pod bramkę Bobrowskiego. Chwila oddechu.

14:37
    Rosjanie również nie wykorzystali swojej pierwszej gry w przewadze w dzisiejszym starciu.

15:18
    Szybka akcja Sbornej i kolejna dobra interwencja Koskinena. Przerwa w grze.

16:20
    Jak na razie Finowie tylko z dwoma celnymi uderzeniami na bramkę rywala. Rosjanie mają ich pięć razy więcej.

17:03
    Kivisto mocno spod niebieskiej, ale Bobrowski broni to bez najmniejszych problemów.

18:34
    Ostatnie minuty tej tercji lepsze w wykonaniu Finów. Coraz groźniej pod rosyjską bramką.

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji dzisiejszego spotkania.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

Koniec pierwszej tercji dzisiejszego spotkania. Po 20. minutach gry w pierwszym półfinale Rosjanie prowadzą z Finlandią 1:0 po bramce Szirokowa z 3. minuty spotkania.

Następna tercja rozpocznie się ok. 16:05.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji spotkania dla Rosji.

20:35
    Rosjanie spokojnie rozgrywają gumę w okolicach neutralnej części lodowiska.

21:35
    Jak na razie niewiele się dzieje na lodzie. Finowie próbują zaatakować, ale Rosjanie bardzo czujnie w defensywie.

22:50
    Teraz Finlandia wprowadziła gumę do tercji ataku, ale nie może oddać dobrego uderzenia na bramkę Bobrowskiego.

23:32
    Owieczkin znalazł się tuż przed bramką Koskinena, ale nie zdołał go pokonać mając czystą pozycję!

24:03
    Sygnalizowana kara dla rosyjskiej reprezentacji!

24:07
    Kara dla Rosja (Marczenko – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).

25:18
    Jak na razie niezbyt dobrze układa się ta gra w przewadze fińskiej reprezentacji.

25:34
    Bramka dla Finlandii!
    Strzelcem bramki SEBASTIAN AHO.

GOOOL! A jednak Finowie zdołali wykorzystać tą grę w przewadze! Świetne uderzenie SEBASTIANA AHO w róg bramki i guma ląduje w siatce Bobrowskiego! 1:1!
    25:34 AHO - 1:1

26:47
    Mocny strzał Wojnowa spod niebieskiej, Barkov blokuje jednak to uderzenie przed bramką.

27:29
    Kara dla Finlandia (Komarov – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).

28:06
    Kolejne wybicie gumy przez Finów z własnej tercji obronnej. Jak na razie dobra gra Suomi w osłabieniu.

29:29
    Finlandia na lodzie w pełnym zestawieniu.

29:35
    Komarov wyjechał z boksu kar i niewiele brakło, a miałby doskonałą okazję w sytuacji sam na sam! W ostatniej chwili zainterweniował rosyjski obrońca!

30:00
    Połowa czasu gry w dzisiejszym starciu już za nami.

30:11
    Wstrzelenie gumy do tercji ataku przez Komarova. Bobrowski obligatoryjnie mrozi krążek.

31:10
    Owieczkin próbował teraz nieco indywidualnie, ale nic efektownego z tego nie wyszło.
    Pełna strefa kibica w Moskwie!

32:41
    Spod niebieskiej strzelał Jaakola, guma minimalnie mija bramkę Bobrowskiego.

33:23
    Kara dla Finlandia (Pihlstrom – 2 min., uderzanie).

34:11
    Mocne uderzenie Panarina! Świetnie broni jednak Koskinen!

34:40
    Guma opuszcza tercję obronną Finów. Chwila oddechu!

35:23
    Suomi na lodzie już w pełnym zestawieniu. Nadal mamy remis 1:1 na lodowisku w Moskwie.

35:50
    Strzelcem bramki JUSSI JOKINEN.

GOOL! Kapitalne podanie Patricka Laine do JUSSIEGO JOKINENA, który strzałem pod poprzeczkę pokonuje Bobrowskiego! Finowie są na prowadzeniu! Hala w Moskwie ucichła!
    35:50 JOKINEN - 2:1

36:17
    Uwolnienie po stronie fińskiej. Wycofanie gry pod bramkę Koskinena.

37:23
    Finowie teraz przez większość czasu utrzymują się przy gumie. Znacznie słabszy okres gry rosyjskiej kadry.

37:59
    Kara dla Rosja (Owieczkin – 2 min., przeszkadzanie).

38:15

GOOL! Kolejna bramka dla Suomi! Błyskawicznie wykorzystana gra w przewadze i Bobrowskiego z najbliższej odległości pokonuje SEBASTIAN AHO. Drugie trafienie tego młodego zawodnika w dzisiejszym meczu!
    38:15 AHO - 3:1

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta drugiej tercji dzisiejszego spotkania.

40:00
    Druga tercja skończona.

Koniec drugiej tercji pierwszego półfinału Mistrzostw Świata. Rewelacyjna tercja w wykonaniu Finów, którzy zdobyli w tych 20. minutach trzy kolejne bramki i prowadzą 3:1.

Następna tercja rozpocznie się ok. 16:55.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

40:01
    Pierwsze wznowienie ostatniej tercji spotkania dla Rosji.

40:50
    Pierwsza niezła akcja Sbornej w tej odsłonie i pierwsza dobra interwencja Koskinena.

41:45
    Finowie spokojnie rozgrywają gumę w okolicach własnej tercji obronnej.

42:40
    Wysoki pressing rosyjskiej reprezentacji. Finowie jednak bardzo czujnie rozgrywają gumę.

43:30
    Finowie momentami mają spore problemy z wyprowadzeniem gumy z własnej tercji obronnej.

44:55
    Aho wprowadził gumę do tercji ataku, ale Finowie nie zdołali oddać celnego strzału.

45:30
    Spokojna gra Finów w okolicach tercji neutralnej. Rosjanie próbują podkręcić tempo gry.

46:30
    Słychać powoli gwizdy na trybunach w wykonaniu rosyjskich kibiców. Sborna jak na razie bez pomysłu na grę.

47:00
    Kara dla Finlandia (Barkov – 2 min., przeszkadzanie).

47:23
    Niewiele brakło, a Daciuk zdobyłby teraz kontaktowe trafienie dla Sborny!

48:31
    Owieczkin dostał dobre podanie, ale nie zdołał opanować gumy. Rosjanie muszą tworzyć akcję od nowa.

49:00
    Barkov powraca do gry. Finlandia na lodzie w pełnym zestawieniu.

49:54
    Zamieszanie przed fińską bramką! Koskinen zdołał jednak zamrozić krążek.

50:45
    Rosjanie prowadzą grę na lodzie, ale nie mogę tego udokumentować zdobyczą strzelecką.

51:35
    Rosjanie ponownie rozgrywają gumę w tercji obronnej Finów.

52:36
    Kara dla Rosja (Marczenko – 2 min., przeszkadzanie).

53:15
    Koskiranta strzela po lodzie, Aho próbował dobijać sprzed bramki, ale nic z tego.

54:36
    Rosja powraca już do gry w pełnym zestawieniu.

55:17
    Wojnow spod niebieskiej próbował wrzucić gumę przed bramkę, ale nie była to zbyt dobra decyzja.

56:17
    Kara dla Finlandia (Hietanen – 2 min., niebezpieczna gra wysoko uniesionym kijem).

56:17
    Czas dla Rosji.

56:30
    Pusta rosyjska bramka!

57:30
    Finowie kolejny raz wybijają krążek pod bramkę Rosji. Jeszcze nieco ponad dwie minuty gry!

58:24
    Dobra interwencja Koskinena po strzale Owieczkina. Wznowienie gry w tercji obronnej Finów.

59:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry!

Koniec spotkania! Reprezentacja Finlandii pokonuje reprezentację Rosji 3:1 i to ona zagra w wielkim finale tegorocznych Mistrzostw Świata! Wielkie rozczarowanie rosyjskich kibiców. Sborna nie zdobędzie złota przed własną publicznością!

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na Lajfy.com! (17:31:19)

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 26. Aho (Granlund, Lindell), 36. Jokinen (Laine), 39. Aho (Koivu, Koskiranta) – 3. Szirokow (Tielegin, Marczenko)

Sędziowie: Fraňo (CZE), Kubuš (SVK) – McIntyre (USA), Ritter (USA)