Wisła Pł. – Wigry 0:0 (koniec) | Zawisza – GKS K. 0:3 (koniec) | Chrobry – Zagłębie S. 1:3 (koniec)
Dolcan – Arka 0:3 (poz.) | Chojniczanka – MKS Kluczbork 3:1 (koniec) | Stomil – Pogoń Sdl. 2:0 (koniec)
Bytovia – Miedź 0:0 (koniec) | Rozwój – GKS Bełchatów 2:1 (koniec) | Olimpia G. – Sandecja 3:2 (koniec)
Rozwój Katowice
2:1 (0:1)
GKS Bełchatów
Niedziela 29.05.2016, 15:00 • Stadion Miejski, Katowice • Fortuna 1 Liga • Runda 33

W drugiej połowie lepsi byli piłkarze Rozwoju, którzy zdołali odmienić losy spotkania i z wyniku 0:1 doprowadzili do wygranej 2:1. Spory udział w tym zwycięstwie miał był były gracz GKS-u Bełchatów – Tomasz Wróbel. (16:53:24)

90+3

90+3
    Była szansa na remis. Giereszewski miał przed sobą Solińskiego, ale górą bramkarz śląskiego klubu.

90+3
    Szatan sfaulowany przez rywala.

90+2
    Soliński po swojej interwencji dość długo zwleka z wybiciem piłki.

90+1
    Na boisku opatrywany jest Łukasz Kopczyk.

90
    Demianiuk ruszył na bramkę rywala, ale w ostatniej chwili udanym wślizgiem popisał się Winiarczyk.

89
    Jeszcze trzy minuty potrwa ten mecz.

88
    Chyba piłkę meczową miał Cverna, który głową uderzył nad bramką.

88
    Gospodarze bronią się i wybijają na róg.

86
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Nowak, na boisku pojawia się Gielza.

84
    Gol dla Rozwoju!
    Wróbel zgubił Zgardę i oddał strzał na bramkę rywala. Piłkę na bok odbił Krakowiak. Do futbolówki dopadł KONRAD NOWAK, który wpakował piłkę do pustej bramki.

83
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Witasik, na boisku pojawia się Gierszewski.

82
    Zapalacz ruszył lewym skrzydłem, ale zabrakło mu dokładnego dośrodkowania.

80
    Żółtą kartkę otrzymuje Witasik (PGE GKS Bełchatów).

79
    Faul Szatana na połowie rywala.

79
    Na spalonym Demaniuk.

77
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Ploj, na boisku pojawia się Demaniuk.

77
    Goście wybijają piłkę na aut.

76
    Kozłowski zablokowany przez Cverne. Będzie corner.

74
    Niedokładność w dośrodkowaniach gości. Bez problemu piłkę chwyta Soliński.

73
    Wysoko pressingiem wyszli katowiczanie. Faul Wróbla.

72
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Żak, na boisku pojawia się Kozłowski.

71
    Minimalnie nad bramką głową uderzył gracz gości.

70
    Bełchatowianie podrażnieni po stracie bramki. Teraz ruszył z piłką Wroński, ale został powstrzymany przez rywala.

68
    Na dużym spalonym gracz gości.

65
    TOMASZ WRÓBEL doprowadza do wyrównania pakując piłkę do siatki strzałem z bliskiej odległości. Kapitan katowickiego klubu nie cieszy się z tego gola, ponieważ w przeszłości był mocno związany z klubem z Bełchatowa.

63
    Była okazja dla gości na podwyższenie prowadzenia, ale w porę wrócił Szatan i wybił piłkę spod nóg rywala.

61
    Pod presją Klemenz, który wybija piłkę na aut.

60
    2/3 spotkania za nami. W drugiej połowie spotkanie nie porywa, więcej z gry mają gospodarze, ale cóż z tego skoro brakuje skuteczności.

54
    Na spalonym Wróbel.

53
    Będziemy mieli rzut rożny dla gości.

52
    Żółtą kartkę otrzymuje Kun (Rozwój Katowice).

51
    Wróbel upadając podał piłkę do Winiarczyka, ten pobiegł w stronę pola karnego. W polu karnym obrońca gospodarzy odnalazł Kuna, który zakończył akcję niecelnym strzałem.

49
    Kun dojrzał przed polem karnym Michała Gałeckiego. Pomocnik gospodarzy oddał strzał, ale został zablokowany.

48
    Po rzucie rożnym bitym przez Wróbla piłkę przejęli goście, którzy ruszyli z kontrą. Szybka akcja gości przerwana za mocnym podaniem do Wrońskiego.

48
    Winiarczyk dośrodkowywał w pole karne, podanie przerwał Witasik, który wybija na róg.

46
    Na spalonym napastnik gości.

46
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Papikyan, na boisku pojawia się Zapalacz.
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Nowotnik, na boisku pojawia się Szatan.

46

Po pierwszej połowie 1:0 prowadzą przyjezdni, którzy objęli prowadzenie po bramce głową Ploja. Spotkanie nie zachwyca, ale nie możemy oczekiwać po tym meczu cudów, bowiem dzisiaj spotkały się tak na prawdę dwie najgorsze drużyny I ligi.

45

45
    Sędzia przedłuża pierwszą część spotkania o minutę.

44
    Ploj oddał strzał z dystansu, ale niecelnie.

42
    Wroński oddał strzał z pola karnego rywala. Od bramki zacznie Soliński.

41
    Żółtą kartkę otrzymuje P. Gałecki (Rozwój Katowice).

40
    Żak odwrócił się z piłką i oddał strzał z ok. 16 metrów. Krakowiak odbija piłkę na róg.

38
    Po rzucie rożnym niewiele wynikło. Akcja przerwana po faulu na Winiarczyku.

37
    Mamy rzut rożny dla przyjezdnych.

36
    Strata piłkarza gospodarzy w środkowej fazie boiska. Kontrę gości kończy strzał Papikyana. W porę interweniowali defensorzy Rozwoju, którzy zablokowali to uderzenie.

34
    Po ponad pół godzinie gry o swojej obecności dali znać kibice gości, którzy mocnym dopingiem próbują pomóc swoim zawodnikom.

32
    Bełchatowianie bronią skromnego prowadzenia i nie forsują kolejnych ataków.

31
    Na spalonym złapany Wroński.

29
    Mieliśmy przerwę w grze, ponieważ jakiegoś urazu nabawił się zawodnik Rozwoju.

27
    Gol dla GKS-u!
    Mamy pierwsze trafienie w tym spotkaniu. Dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła Wrońskiego wykończył precyzyjnym strzałem głową ALEN PLOJ.

26
    Wróbel otrzymał świetne podanie od Kuna. Kapitan gospodarzy uderzył z 11. metrów obok bramki. Normalnie ten zawodnik takich sytuacji nie marnuje.

24
    Kun poszukał w polu karnym Nowaka. Pomocnik gospodarzy wyskoczył do góry, aby uderzył głową, ale zabrakło mu centymetra, może dwóch, aby zakończyć akcję lepszym strzałem. Pewnie broni Krakowiak.

23
    Błąd Solińskiego, który za krótko wybił piłkę. Z prezentu rywala nie skorzystał jednak Ploj, który uderzył nieskutecznie.

21
    Z rzutu rożnego nic wielkiego nie wyszło. Z kontrą ruszyli bełchatowianie. Akcja kończy się nieudanym uderzeniem Wrońskiego.

21
    Groźna akcja pod bramką gości. Żak wpadł w pole karne i próbował dograć na 11. metr do swojego partnera. Piłkę spod nóg piłkarza Rozwoju wybija defensor gości. Będzie róg.

20
    Niedokładne dośrodkowanie w pole karne gości. Pewna interwencja Krakowiaka.

18
    Wroński zapędził się pod pole karne rywala, ale pomocnik gości nie wywalczył nawet rogu.

17
    Wróbel nie dochodzi do podania od Kuna.

14
    Faul Żaka pod bramką rywala.

13
    W odpowiedzi akcja gości, ale zabrakło dokładnego wykończenia.

12
    Kopczyk próbował zaskoczyć bramkarza rywali, ale piłka po jego dość lekkim strzale minimalnie mija bramkę bełchatowian.

11
    Dobre dośrodkowanie na Żaka, ale młodego napastnika uprzedzają obrońcy gości. Będzie róg.

10
    Szarża piłkarza Rozwoju, ale w porę interweniuje defensywa gości.

9
    Żak oddał strzał z rzutu wolnego. Piłka po jego uderzeniu poszybowała wysoko nad poprzeczką.

7
    Przerwana akcja Rozwoju. Faulowany Nowak. Będzie dogodna sytuacja do dorzucenia piłki w pole karne.

3
    Bełchatowianie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Goście nie forsują tempa.

2
    Nieudane zagranie w stronę napastnika gości. Od bramki zacznie Soliński.

2
    Pierwsze przewinienie w tym spotkaniu. Od rzutu wolnego w okolicach linii środkowej rozpoczną goście.

Spotkanie rozpoczęli przyjezdni, którzy zagrają dzisiaj w strojach biało-czarnych. Gospodarze zagrają w jednolitych zielonych trykotach.

1

Piłkarze obydwóch klubów wychodzą już z tunelu i za chwilę zaczynamy.

W dniu dzisiejszym od rana na południu kraju zanosi się na deszcze i burze. Miejmy nadzieję, że ominą nas dzisiaj ulewy.

Rozwój Katowice: Soliński – Mielnik, P. Gałecki, Kopczyk, Winiarczyk – M. Gałecki, Nowak – Wróbel, Nowotnik, Kun – Żak.
    Rezerwowi: Golik – Szatan, Kozłowski, Tkocz, Gielza, Tabiś, Adamczyk.

PGE GKS Bełchatów: Krakowiak – Szymański, Cverna, Zgarda, Kubań, Ploj, Wroński, Papikyan, Klemenz, Witasik, Szymorek.
    Rezerwowi: Lenarcik – Zapalacz, Flaszka, Gierszewski, Demianiuk, Maciejewski, Stanisławski.

Sędziowie: Marek Opaliński (Legnica).

Witamy serdecznie z Katowic. W dniu dzisiejszym Rozwój zagra swój ostatni mecz w Katowicach w I lidze.

Rozwój z pewnością nie ułatwi zadania swoim rywalom i będzie walczyć do końca o honorowe pożegnanie się z ligą. Ślązakom z pewnością nie będzie łatwo pokonać bełchatowian, biorąc pod uwagę, że w niedzielnym spotkaniu zabraknie kontuzjowanych: Szymona Kapiasa, Wojciecha Króla, Kamila Cholerzyńskiego oraz Adama Czerkasa. Pod znakiem zapytania stoi występ Tomasza Szatana.

W pierwszym pojedynku pomiędzy tymi drużynami lepsi byli katowiczanie, którzy przywieźli z Bełchatowa 3 punkty. W Bełchatowie Rozwój wygrał 2:0 za sprawą bramek Kuna oraz Jaroszka.

W górnej połowie tabeli od pewnego czasu jest już wszystko jasne. Do ekstraklasy awansowała Arka oraz Wisła Płock. Większe emocje są w dole tabeli, gdzie przez cały sezon toczyła się walka o utrzymanie. Podczas przerwy zimowej z ligi wycofał się klub z Ząbek, co spowodowało, że z ligi bezpośrednio (oprócz Dolcana) spadną tylko dwie drużyny, a jedna zagra w barażach. Zespołem, którego za rok nie zobaczymy na zapleczu ekstraklasy jest Rozwój, dla którego był to debiutancki sezon na tym poziomie rozgrywek. Bliscy spadku są też piłkarze GKS-u Bełchatów, którzy mogą zaliczyć dwa spadki pod rząd. Co prawda GKS ma jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie, ale sięgają one blisko 0%. Oprócz wcześniej wymienionych klubów o utrzymanie walczy jeszcze sześć klubów, jednak w przypadku czterech drużyn zagrożeniem są jedynie baraże.

W niedzielę dojdzie do pojedynku dwóch najsłabszych ekip na tą chwilę w I lidze (nie licząc Dolcana, który wycofał się na półmetku). Rozwój mając na koncie 32. oczka w tabeli wyprzedza właśnie wcześniej wspominanego Dolcana. Bełchatowianie dzięki trzem oczkom więcej znajdują się na 16. miejscu.

Zapraszamy serdecznie na relację z przed ostatniej kolejki I ligi. Będzie to ostatni mecz Rozwoju na poziomie I ligi rozegrany w Katowicach. Na Śląsk przyjadą piłkarze z Bełchatowa, którzy do ostatnich sił będą walczyć o utrzymanie.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.