Austria – Węgry 0:2 (koniec) | Portugalia – Islandia 1:1 (koniec)
Austria
0:2 (0:0)
Węgry
Wtorek 14.06.2016, 18:00 • Stade Bordeaux-Atlantique, Bordeaux • Mistrzostwa Europy • Grupa F

Na ten moment to już wszystko. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Korzystając z okazji zachęcamy do częstszego odwiedzania naszego portalu. Do usłyszenia! (19:57:04)
    Madziarowie mają powody do radości!

Spotkanie zakończyło się dwubramkowym triumfem Węgrów.

Koniec, koniec, koniec! Wielka euforia zapanowała w sektorach zajmowanych przez kibiców reprezentacji Węgier. Niemałą niespodzianką kończy się ten pojedynek. Faworytem dzisiejszego spotkania w Bordeaux byli Austriacy, a tymczasem z triumfu cieszą się Madziarowie. Na wynik końcowy mocno wpłynął fakt, że w 66. minucie z boiska wyrzucony został Dragović. Po tym incydencie austriacka defensywa była mocno dziurawa, co w 87. minucie wykorzystał Stieber, ustalając końcowy wynik – 2:0.

90+5

90+3
    Alaba nie zdecydował się na oddanie bezpośredniego uderzenia, ale odegrał do Arnautovicia. Ten bez chwili zawahania huknął w kierunku węgierskiej bramki. Piłka zmierzyła prosto w objęcia goalkeepera.

90+2
    Kadar przekroczył wyznaczone przepisy. Za moment Austriacy będą egzekwować rzut wolny. Może być groźnie. Piłkę ustawił sobie David Alaba, który potrafi zdobywać gole z takich pozycji.

90+1
    Tutaj już chyba nic się nie zmieni. Austriacy grają bez wiary, bez pomysłu. Przed momentem uderzał jeszcze Schöpf, ale piłka poszybowała daleko obok bramki strzeżonej przez węgierskiego goalkeepera.

90
    Francuski sędzia postanowił przedłużyć ten pojedynek o pięć minut.

89
    Zmiana w drużynie Węgry: z boiska schodzi Krisztián Németh, na boisku pojawia się Ádám Pintér.
    87. Zoltán Stieber (HUN) - 0:2

87
    Gol dla Węgier!
    Strzelcem bramki ZOLTÁN STIEBER. Tutaj jest już pozamiatane! To musiało się tak skończyć. Austriacy za mocno się odkrywali, nie wracali na własne pozycje. Fakt ten bezlitośnie wykorzystał Stieber, który znalazł się na wolnym polu, a następnie pewnie pokonał Almera.

87
    Fiola jest opatrywany przez służby medyczne. Wydaje się, że Węgier doznał jakiegoś urazu. Co prawda podniósł się z murawy o własnych siłach, jednak zmierza w kierunku linii bocznej wyraźnie utykając.

86
    Tempo rywalizacji ponownie minimalnie siadło. Aktualnie na murawie nie dzieje się zbyt wiele. Mamy trochę szarpanej gry, z której nic nie wynika. Przed momentem na murawę upadł jeden z Madziarów. Rywalizacja przerwana.

85
    Korner nie przyniósł Austriakom nawet szczątkowych korzyści. Utrzymuje się prowadzenie zawodników w białych strojach. Wydaje się, że Madziarowie nie wypuszczą tego triumfu z rąk.

84
    Ależ potężnie huknął teraz David Alaba! Piłka musnęła jednego z przeciwników, po czym opuściła boisko. Za moment reprezentacja Austrii będzie egzekwować rzut rożny. Kotłuje się w szesnastce Węgier.

83
    Austriacy nie mają pomysłu na wyprowadzenie składnego ataku. W chwili obecnej węgierska defensywa spisuje się bez najmniejszego zarzutu. Do zakończenia spotkania pozostało nieco ponad pięć minut.
    82. Kiraly jest dziś silnym punktem węgierskiej drużyny.

81
    Węgierscy kibice prowadzą coraz głośniejszy doping. Na tablicy wyników wciąż jednobramkowe prowadzenie Madziarów. Przypomnijmy, że trafienie na koncie naszych bratanków w 62. minucie zainkasował Szalai.

Mateusz

Gole: 62. Szalai, 87. Stieber

Kartki:   33. Dragović (AUT) – 80. Németh (HUN)   66. Dragović (AUT)

Austria: Almer – Klein, Dragović, Hinteregger, Fuchs (C) – Baumgartlinger, Alaba – Harnik (78. Schöpf), Junuzović (59. Sabitzer), Arnautović – Janko (65. Okotie).
    Zmiany: Lindner, Özcan – Garics, Ilsanker, Okotie, Suttner, Prödl, Wimmer, Schöpf, Hinterseer, Sabitzer, Jantscher.

Węgry: Király – Fiola, Guzmics, Lang, Kádár – Gera – Németh (89. Pintér), Nagy, Kleinheisler (80. Stieber), Dzsudzsák (C) – Szalai (68. Priskin).
    Zmiany: Dibusz, Gulácsi – Korhut, Lovrencsics, Böde, Pintér, Nikolić, Stieber, Priskin, Bese, Elek, Juhász.

Sędziowie: Clément Turpin (Francja) – Frédéric Cano (Francja), Nicolas Danos (Francja) – Jesús Gil Manzano (Hiszpania)