Austria – Węgry 0:2 (koniec) | Portugalia – Islandia 1:1 (koniec)
Austria
0:2 (0:0)
Węgry
Wtorek 14.06.2016, 18:00 • Stade Bordeaux-Atlantique, Bordeaux • Mistrzostwa Europy • Grupa F

Na ten moment to już wszystko. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Korzystając z okazji zachęcamy do częstszego odwiedzania naszego portalu. Do usłyszenia! (19:57:04)
    Madziarowie mają powody do radości!

Spotkanie zakończyło się dwubramkowym triumfem Węgrów.

Koniec, koniec, koniec! Wielka euforia zapanowała w sektorach zajmowanych przez kibiców reprezentacji Węgier. Niemałą niespodzianką kończy się ten pojedynek. Faworytem dzisiejszego spotkania w Bordeaux byli Austriacy, a tymczasem z triumfu cieszą się Madziarowie. Na wynik końcowy mocno wpłynął fakt, że w 66. minucie z boiska wyrzucony został Dragović. Po tym incydencie austriacka defensywa była mocno dziurawa, co w 87. minucie wykorzystał Stieber, ustalając końcowy wynik – 2:0.

90+5

90+3
    Alaba nie zdecydował się na oddanie bezpośredniego uderzenia, ale odegrał do Arnautovicia. Ten bez chwili zawahania huknął w kierunku węgierskiej bramki. Piłka zmierzyła prosto w objęcia goalkeepera.

90+2
    Kadar przekroczył wyznaczone przepisy. Za moment Austriacy będą egzekwować rzut wolny. Może być groźnie. Piłkę ustawił sobie David Alaba, który potrafi zdobywać gole z takich pozycji.

90+1
    Tutaj już chyba nic się nie zmieni. Austriacy grają bez wiary, bez pomysłu. Przed momentem uderzał jeszcze Schöpf, ale piłka poszybowała daleko obok bramki strzeżonej przez węgierskiego goalkeepera.

90
    Francuski sędzia postanowił przedłużyć ten pojedynek o pięć minut.

89
    Zmiana w drużynie Węgry: z boiska schodzi Krisztián Németh, na boisku pojawia się Ádám Pintér.
    87. Zoltán Stieber (HUN) - 0:2

87
    Gol dla Węgier!
    Strzelcem bramki ZOLTÁN STIEBER. Tutaj jest już pozamiatane! To musiało się tak skończyć. Austriacy za mocno się odkrywali, nie wracali na własne pozycje. Fakt ten bezlitośnie wykorzystał Stieber, który znalazł się na wolnym polu, a następnie pewnie pokonał Almera.

87
    Fiola jest opatrywany przez służby medyczne. Wydaje się, że Węgier doznał jakiegoś urazu. Co prawda podniósł się z murawy o własnych siłach, jednak zmierza w kierunku linii bocznej wyraźnie utykając.

86
    Tempo rywalizacji ponownie minimalnie siadło. Aktualnie na murawie nie dzieje się zbyt wiele. Mamy trochę szarpanej gry, z której nic nie wynika. Przed momentem na murawę upadł jeden z Madziarów. Rywalizacja przerwana.

85
    Korner nie przyniósł Austriakom nawet szczątkowych korzyści. Utrzymuje się prowadzenie zawodników w białych strojach. Wydaje się, że Madziarowie nie wypuszczą tego triumfu z rąk.

84
    Ależ potężnie huknął teraz David Alaba! Piłka musnęła jednego z przeciwników, po czym opuściła boisko. Za moment reprezentacja Austrii będzie egzekwować rzut rożny. Kotłuje się w szesnastce Węgier.

83
    Austriacy nie mają pomysłu na wyprowadzenie składnego ataku. W chwili obecnej węgierska defensywa spisuje się bez najmniejszego zarzutu. Do zakończenia spotkania pozostało nieco ponad pięć minut.
    82. Kiraly jest dziś silnym punktem węgierskiej drużyny.

81
    Węgierscy kibice prowadzą coraz głośniejszy doping. Na tablicy wyników wciąż jednobramkowe prowadzenie Madziarów. Przypomnijmy, że trafienie na koncie naszych bratanków w 62. minucie zainkasował Szalai.

80
    Brzydka interwencja Németha. Sędzia bez chwili zawahania przerwał grę i ukarał Węgra żółtym kartonikiem. Jak najbardziej słuszna decyzja francuskiego arbitra. Nie mógł zachować się inaczej.

80
    Zmiana w drużynie Węgry: z boiska schodzi László Kleinheisler, na boisku pojawia się Zoltán Stieber.

79
    Alaba odegrał do Fuchsa, lecz ten nie zdołał oddać celnego strzału, bowiem futbolówka odbiła się od niego w bardzo nienaturalny sposób. Za moment będziemy mieli kolejną zmianę w reprezentacji Węgier.

78
    Zmiana w drużynie Austria: z boiska schodzi Martin Harnik, na boisku pojawia się Alessandro Schöpf.

77
    Németh nie porozumiał się z Priskinem, w wyniku czego inicjatywa trafiła na konto reprezentacji Austrii. Po chwili zawodnicy w czerwonych strojach stracili piłkę. Madziarowie w natarciu!

76
    Pierwsza połowa była mało interesująca, ale to już za nami. Teraz mamy spore emocje. Nawet przez moment nie możemy narzekać na nudę. Austriacy próbują podkręcać tempo, lecz bez skutku.

75
    Węgrzy wciąż pokazują, że chcieliby zainkasować jeszcze jedno trafienie. Póki co im się to nie udaje, ale Almer musi być niezwykle czujny. Zawodnicy w białych strojach prezentują naprawdę dobry futbol.

74
    Fuchs wybornie dograł w pole karne do Sabitzera, lecz ten nie zdołał tego odpowiednio wykorzystać. Futbolówka została posłana wysoko ponad bramką strzeżoną przez Węgra!

73
    Ależ rozkręcił nam się ten pojedynek! Zarówno jedni, jak i drudzy nie przebierają w środkach. Na tablicy wyników utrzymuje się jednobramkowe prowadzenie reprezentacji Węgier.

72
    Tymczasem Németh zdecydował się na oddanie strzału z lewej strony pola karnego. Wybornie interweniował Almer! Za moment Węgrzy będą egzekwować rzut rożny, znów może być niezwykle groźnie.
    71. Węgierscy kibice w wybornych nastrojach!

70
    Do zakończenia spotkania pozostało już tylko dwadzieścia minut. Wydaje się, że Węgrzy nabrali wiatru w żagle. Madziarowie wyprowadzają kolejne ataki. Przed momentem Nagy uderzył wysoko ponad bramką.

69
    Senny momentami był ten mecz, niewiele się działo, ale zdaje się, że teraz austriacko-węgierskie starcie rozpoczyna się od nowa. Austriacy są mocno rozdrażnieni stratą gola oraz jednego zawodnika.

68
    Zmiana w drużynie Węgry: z boiska schodzi Ádám Szalai, na boisku pojawia się Tamás Priskin.

67
    Emocje już troszeczkę opadły. Sędzia słusznie nie uznał bramki strzelonej przez Austriaków. Uderzenie zostało wykonane już po gwizdku. Widać, że zawodnicy w czerwonych strojach bardzo chcą wyrównać.
    66. Faul Austriaka.

66
    Austriacy jakby zaczęli grać trochę lepiej! Przed momentem zdołali odnotować gola, lecz nie został on uznany. Spore zamieszanie pod polem karnym Węgrów! Jest druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Dragovicia, który faulował Kadara.

65
    Zmiana w drużynie Austria: z boiska schodzi Marc Janko, na boisku pojawia się Rubin Okotie.

63
    Warto odnotować, że całkiem urodziwą asystę na swym koncie zapisał Kleinheisler. Austriacy mają niespełna pół godziny na odrobienie strat. Czy zdołają to uczynić? Czas pokaże.
    62. Ádám Szalai (HUN) - 0:1

62
    Strzelcem bramki ÁDÁM SZALAI. Ten zawodnik nie strzelał przez cały sezon, a teraz zdołał wymanewrować defensywę Austrii, a następnie pokonał Almera lekkim strzałem po ziemi. Futbolówka przetoczyła się pod ręką goalkeepera.

61
    Godzina gry za nami. Nic się nie zmienia. W dalszym ciągu mamy bezbramkowy remis. Minimalnie aktywniejsi są reprezentanci Austrii, ale niewiele z tego wynika. Węgierska defensywa prezentuje się dość dobrze.

60
    Okazało się, że Zlatko Junuzović doznał jakiegoś groźniejszego ataku i nie może kontynuować swojego udziału w dzisiejszym spotkaniu. Trener Austriaków desygnował do boju Sabitzera.

59
    Zmiana w drużynie Austria: z boiska schodzi Zlatko Junuzović, na boisku pojawia się Marcel Sabitzer.
    58. Na trybunach wciąż panuje świetna atmosfera.

57
    Węgrzy troszeczkę przycisnęli, lecz niewiele z tego wynikło. Dobrze spisuje się dziś austriacka defensywa. Przed momentem na murawę upadł Zlatko Junuzović. Niezbędna będzie przerwa w grze przeznaczona na interwencję medyków.

56
    Wznowienie z narożnika boiska nie przyniosło Madziarom nawet szczątkowych korzyści. Inicjatywa w mgnieniu oka powróciła w posiadanie gości z Austrii, którzy nie spieszą się z wyprowadzeniem kontry.
    55. Potężny strzał Dzsudzsáka.

55
    Ależ fenomenalną bombę z dystansu posłał teraz Dzsudzsák! Futbolówka zmierzała pod poprzeczkę, jednak Almer wyciągnął się jak struna, dzięki czemu sparował ją na rzut rożny.

54
    Alaba miał niezłą szansę na oddanie celnego uderzenia, ale minął się z futbolówką. Fatalne zachowanie tegoż zawodnika. Po chwili Węgrzy ruszyli ze spokojnym atakiem pozycyjnym.

53
    To jest jeden z najsłabszych meczów Mistrzostw Europy we Francji. Obecnie tempo rywalizacji pozostawia naprawdę sporo do życzenia. Ani Austriacy, ani Węgrzy nie potrafią wyprowadzić składnego ataku.

52
    Arnautović sprytnie minął węgierską defensywę. Następnie Austriak dośrodkowywał, ale zrobiło to za głęboko. Futbolówka przez moment znalazła się w posiadaniu Węgrów, lecz rywale szybko ją odzyskali.

51
    Cóż tu więcej dodawać... Powiewa nudą. Uderzać usiłował Gera, ale była to kompletnie niecelna próba. Futbolówka poszybowała daleko obok bramki strzeżonej przez austriackiego goalkeepera.

50
    Pięć minut gry w ramach drugiej odsłony tego pojedynku już za nami. Nic się nie zmienia. W dalszym ciągu jesteśmy świadkami przeciętnego starcia. Na murawie nie dzieje się zbyt wiele.

49
    Spodziewaliśmy się zdecydowanie większych emocji, jeśli chodzi o ten pojedynek. Tymczasem oglądamy mecz średniej klasy. Austriacy próbują przyspieszać, ale brakuje im odpowiedniego wykończenia.

48
    Początek drugiej połowy niezwykle chaotyczny. Futbolówka często zmienia właściciela. Przed momentem Alaba centrował w pole karne Węgrów, ale Janko nie zdołał oddać celnego uderzenia.

47
    Tymczasem piłka znalazła się w posiadaniu Węgrów, ale nie trwało to zbyt długo. Jeden z Madziarów przekroczył wyznaczone przepisy, w związku z czym sędzia błyskawicznie przerwał rywalizację.

46
    Wracamy do rywalizacji! W przerwę nie doszło do żadnych modyfikacji. Aktualnie w posiadaniu inicjatywy znajdują się Austriacy, którzy z wielkim spokojem wymieniają podania na własnej połowie, nie ma najmniejszego pośpiechu.

46
    Na razie nie odnotowaliśmy trafień.

Inauguracyjna odsłona dzisiejszego pojedynku na Stade Bordeaux-Atlantique w Bordeaux za nami! Póki co mamy bezbramkowy remis. Trzeba przyznać, że mieliśmy kilka niezłych ataków, ale finalnie żaden z nich nie został zwieńczony trafieniem. Najbliżej wpisania się na listę strzelców był David Alaba. Przypomnijmy, że już w pierwszej minucie zawodnik ten popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu. Wówczas piłka trafiła w słupek. Później Alaba raz jeszcze próbował zaskoczyć goalkeepera Węgier, ale ten wykazał się odpowiednią czujnością. Miejmy nadzieję, że druga połowa dostarczy nam więcej emocji.

45+1

45
    Francuski sędzia postanowił przedłużyć pierwszą połowę o jedną minutę.
    44. Kiraly prezentuje dziś wysoką formę.

43. Nieudany strzał Dzsudzsáka.

43
    Ożywiło nam się to spotkanie! Przez moment było bardzo sennie, ale teraz znów mamy rywalizację na wysokim pułapie. Zarówno Austriacy, jak i Węgrzy próbują zagrozić bramce przeciwnika.

42
    Dzsudzsák miał bardzo dobrą szansę na oddanie strzału, ale fatalnie przestrzelił. Niepotrzebnie poprawiał tę piłkę lewą nogą. To nie mogło się udać, troszeczkę przekombinował reprezentant Węgier.

41
    Niezła akcja Austrii! Zabrakło jedynie dobrego wykończenia. Harnik trochę się spóźnił, w konsekwencji czego nie zdołał oddać celnego strzału. Za kilka chwil grę wznowi Kiraly.

40
    Za około pięć minut pierwsza połowa zostanie zakończona. Węgrzy próbują poderwać się do ataku, ale nie potrafią przedrzeć się w pole karne reprezentacji Austrii.

38
    Fiola odnotował bardzo słabe dośrodkowanie w pole karne. Piłka zmierzyła prosto w objęcia Almera. Po chwili z atakiem ruszyli Austriacy, lecz został on szybko przerwany przez przeciwników.

37
    Wiele wskazuje na to, że do przerwy będziemy mieli bezbramkowy remis, choć Austriacy wciąż próbują naciskać, lecz węgierska defensywa spisuje się całkiem przyzwoicie. Dobry mecz gra także Kiraly.
    36. Kapitalna parada goalkeepera Węgier!

36
    Junuzović kapitalnie wymanewrował defensywę reprezentacji Węgier, a następnie oddał potężne uderzenie. Kiraly wyciągnął się jak struna, dzięki czemu zdołał sparować tę bombę!

35
    Zakotłowało się teraz w polu karnym reprezentacji Austrii! Szalai zdołał oddać strzał głową, jednak piłka poszybowała daleko obok bramki strzeżonej przez Almera. Kiepska próba, cóż tu więcej dodawać.
    33. Przewinienie Austriaka.

33
    Namnażają się nieprzepisowe zagrania. Tym razem wyznaczone przepisy przekroczył Dragović. Austriak w brzydki sposób powstrzymywał Szalaia. Sędzia postanowił ukarać go żółtym kartonikiem.

32
    Alaba próbował oddać strzał z 30. metra, lecz trafił prosto w dobrze ustawiony mur. Piłka pozostała w posiadaniu zawodników z Austrii. Aktualnie gracze w czerwonych koszulkach ze spokojem wymieniają się podaniami.

31
    Gra została przerwana, bowiem wyznaczone przepisy przekroczył Guzmics. Sędzia przywołał obrońcę Wisły Kraków i udzielił mu słownej reprymendy. Za moment Austriacy będą egzekwować rzut wolny. Może być groźnie!

30
    Cóż tu wiele mówić. Początek spotkania był bardzo obiecujący, lecz aktualnie mecz pozostawia sporo do życzenia. Obie ekipy straciły pomysł na konstruowanie kolejnych ataków.
    29. Niemalże pół godziny gry za nami. Na tablicy wyników wciąż bezbramkowy remis.

28
    Arnautović lekko musnął piłkę w kierunku bramki Kiraly'ego. Węgierski goalkeeper nie miał najmniejszego kłopotu z odnotowaniem skutecznej obrony. Po chwili Madziarowie usiłowali skontrować, lecz bezowocnie.

27
    Fuchs popisał się kompletnie nieudanym wznowieniem z rzutu wolnego. Austriacy szybko przejęli inicjatywę i w dalszym ciągu znajdują się w strefie ofensywnej. Węgierska defensywa ma sporo pracy.

26
    Alaba nie zdołał opanować futbolówki. Ależ aktywny jest dziś ten zawodnik. Węgierscy defensorzy muszą go pilnować, bowiem już dwukrotnie pokazał, że potrafi solidnie przymierzyć.

25
    Faktycznie, mamy mały przestój w konstruowaniu ataków. W chwili obecnej gra toczy się głównie w okolicach linii środkowej. Ani Austriacy, ani Węgrzy nie potrafią przedrzeć się na połowę przeciwnika.

23
    Gera posłał futbolówkę niemalże prosto w objęcia Almera. Goalkeeper austriackiej drużyny nie miał najmniejszego kłopotu z odnotowaniem skutecznej interwencji.

22
    Natomiast Austriacy trochę zwolnili, jakby opadli z sił. Aktualnie to oni muszą ganiać za piłką, próbując przejąć inicjatywę. Od kilku chwil nie mieliśmy groźniejszych strzałów.

21
    Węgrzy coraz dłużej utrzymują się przy piłce, z czym początkowo mieli niemały kłopot. Nie przekłada się to jednak na skalę ataków. Na razie Almer nie ma za dużo pracy, może odpoczywać.

20
    Węgrzy próbują grać skrzydłami, ale póki co austriacka defensywa spisuje się bez najmniejszego zarzutu. Zawodnicy w czerwonych koszulkach szybko oddalają potencjalne niebezpieczeństwa.

19
    Junuzović powrócił już na murawę i zdaje się, że wszelakie problemy z kostką zażegnane. Tymczasem akcję wyprowadzić usiłowali Węgrzy, lecz faulowany był Kleinheisler.

18
    Teraz Austriacy troszeczkę zwolnili. Gracze w czerwonych koszulkach cofnęli się na własną połowę, gdzie wymienili kilka podań. Następnie próbowali zaatakować, lecz nie przyniosło to pożądanego efektu.

17
    Junuzović podniósł się z murawy o własnych siłach i wiele wskazuje na to, że wkrótce powróci do rywalizacji. Gra została wznowiona. Obecnie w posiadaniu piłki znajdują się Austriacy.
    16. Czy Węgier zagrywał ręką?

16
    Szalai próbował oddać strzał, ale Dragović zdołał go zablokować. Piłka opuściła boisko, a gra została chwilowo przerwana. Na boisku leży jeden z Austriaków, niezbędna jest interwencja sztabu medycznego.

15
    Na tablicy wciąż bezbramkowy remis, choć niebezpiecznych akcji nie brakowało. Po początkowej przewadze Austriaków, rywalizacja wyrównała się. Aktualnie w ofensywie znajdują się reprezentanci Węgier.

14
    Na razie bardzo dobre spotkanie rozgrywa David Alaba. Austriak świetnie odnajduje się w polu karnym przeciwnika. Już dwukrotnie oddał niezłe uderzenia. Przypomnijmy, że raz trafił w słupek, a jego druga próba zmierzyła w objęcia bramkarza.

13
    Sędzia musiał przerwać grę, bowiem Junuzović faulował Kadara. Słuszna decyzja francuskiego arbitra. Austriak otrzymał słowną reprymendę. Na szczęście lechita jest zdolny do dalszej gry.

12
    Kleinheisler miał doskonałą szansę na oddanie strzału. Węgier był nieatakowany, dysponował sporą przestrzenią, lecz nie zdołał tego odpowiednio wykorzystać. Futbolówka powróciła w posiadanie rywali.
    11. Kolejny niebezpieczny strzał Alaby.

11
    Świetna akcja reprezentacji Austrii! Arnautović wybornie poszukał Alabę, który próbował zaskoczyć goalkeepera Węgier, ale bezowocnie. Kiraly zaprezentował kapitalną interwencję. Znów zrobiło się groźnie!

10
    Dziesięć minut rywalizacji za nami. Nie mamy większych powodów do narzekań. Oglądamy dobre, dynamiczne spotkanie. Dochodzi do małych przestojów w konstruowaniu ataków, ale to normalne.

9
    Tempo gry nieco siadło. Węgrzy próbują troszeczkę uspokoić swe poczynania, wymieniając podania w okolicach linii środkowej. Austriacy również nie przyspieszają, pora na piłkarskie szachy.

8
    Warto odnotować, że w meczu uczestniczy dwóch Węgrów, którzy na co dzień rywalizują w polskiej Ekstraklasie. Mowa oczywiście o Kadarze oraz Guzmicsu. Póki co zawodnik Lecha prezentuje się bez zarzutu, ten drugi jest mało widoczny.

7
    Na trybunach panuje wyborna atmosfera. Do Francji przyjechało wielu kibiców reprezentacji Węgier. Są też Austriacy. Stadion w Bordeaux wypełnił się praktycznie po same brzegi.

5
    Niezły jest ten początek dzisiejszego spotkania w Bordeaux. Nie możemy narzekać na tempo gry, dzieje się naprawdę sporo. W pierwszych minutach widzieliśmy ewidentną przewagę Austriaków, ale Madziarowie stopniowo zaczynają rozwijać żagle.

4
    Pierwsza akcja Węgrów została zwieńczona celnym uderzeniem Kleinheislera. Piłka poszybowała praktycznie prosto w objęcia Almera. Austriacki goalkeeper nie miał najmniejszego problemu z odnotowaniem skutecznej robinsonady.

3
    Arnautović był skutecznie blokowany przez jednego z rywali, przez co nie zdołał opanować futbolówki. Madziarowie mają niemały kłopot z przechwyceniem inicjatywy. Początek pod dyktando Austriaków.

2
    Austriacy rozpoczęli bardzo dobrze, bez większego respektu dla przeciwnika. Zawodnicy w czerwonych koszulkach śmiało przedostają się na połowę przeciwnika. Póki co Węgrzy nie mają zbyt wiele do powiedzenia.
    1. Słupek Alaby!

1
    Ależ potężnie huknął Alaba! Sporo szczęścia mieli teraz Madziarowie, bowiem piłka trafiła prosto w słupek. Fenomenalne uderzenie z dystansu, trzeba to przyznać.

1
    Spotkanie rozpoczęli Austriacy, którzy zagrają dziś w czerwonych koszulkach oraz czarnych spodenkach. Węgrzy natomiast prezentować się będą w białych kompletach. Miejmy nadzieję, że emocji nie zabraknie!

1
    Hymny odśpiewane. Czas zaczynać piłkarską walkę!

Wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Niebawem rozpocznie się prezentacja.

Za kwadrans początek rywalizacji. Pora zapoznać się z pełnymi składami obydwu drużyn:

Austria: Almer – Klein, Dragović, Hinteregger, Fuchs (C) – Baumgartlinger, Alaba – Harnik, Junuzović, Arnautović – Janko.

Rezerwowi: Lindner, Özcan – Garics, Ilsanker, Okotie, Suttner, Prödl, Wimmer, Schöpf, Hinterseer, Sabitzer, Jantscher.

Węgry: Király – Fiola, Guzmics, Lang, Kádár – Gera – Németh, Nagy, Kleinheisler, Dzsudzsák (C) – Szalai.

Rezerwowi: Dibusz, Gulácsi – Korhut, Lovrencsics, Böde, Pintér, Nikolić, Stieber, Priskin, Bese, Elek, Juhász.

Sędziowie: Clément Turpin (Francja) – Frédéric Cano (Francja), Nicolas Danos (Francja) – Jesús Gil Manzano (Hiszpania).
    Rozgrzewka powoli dobiega końca.

Węgierscy kibice rozgrzewają się przed meczem.

Trybuny powoli się zapełniają.

Kibice już w pełnej gotowości! Za niespełna godzinę początek spotkania.

Znamy już wyjściowe składy obu ekip:

Austria: Almer, Klein, Hinteregger, Dragović, Fuchs, Baumgartlinger, Alaba, Harnik, Junuzović, Arnautović, Janko.

Węgry: Király – Fiola, Guzmics, Lang, Kádár – Gera, Nagy – Németh, Kleinheisler, Dzsudzsák – Szalai.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Austria – Węgry. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 18:00. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!

Do ostatniej konfrontacji tych dwóch ekip doszło 16 sierpnia 2006 roku. Wówczas triumfowała reprezentacja Węgier. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 2:1. Czy dziś Austriacy wezmą rewanż za tę porażkę sprzed dziesięciu lat? Czas pokaże!

Obsada sędziowska:
    Sędzia główny: Clément Turpin (Francja)
    Sędzia liniowy #1: Frédéric Cano (Francja)
    Sędzia liniowy #2: Nicolas Danos (Francja)
    Sędzia techniczny: Jesús Gil Manzano (Hiszpania)
    Węgrzy również nie próżnowali.

W dniu wczorajszym Austriacy zapoznali się z murawą na stadionie Stade Bordeaux-Atlantique.

A Węgrzy? Węgrzy w meczach towarzyskich nie błyszczeli. 4 czerwca zostali pokonani przez naszych przeciwników z grupy – reprezentację Niemiec (2:0). Warto odnotować, że bramki w tym spotkaniu wywalczyli Adam Lang (trafienie samobójcze), a także Thomas Müller. Wcześniej Madziarowie zremisowali bezbramkowo z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Z pewnością w węgierskiej ekipie tkwi potencjał, jednak nie zawsze bywa on odpowiednio wykorzystany. Jak będzie tym razem? Czy Madziarowie zdołają zatrzymać Austriaków? Zobaczymy.

Dla obu ekip będzie to pierwsze spotkanie na mistrzostwach Europy we Francji. Zdaniem bukmacherów, faworytem tego pojedynku jest ekipa Austrii. Należy jednak pamiętać, że to jest futbol – tu wszystko może się zdarzyć! Austriacy dość kiepsko spisali się w ostatnim meczu towarzyskim, który rozegrali czwartego czerwca. Wówczas zostali pokonani przez Holendrów. "Oranje" triumfowali w stosunku 2:0. Wcześniej Austria pokonała Maltańczyków. Starcie to zakończyło się rezultatem 2:1, a gole dla zwycięzców zdobywali Arnautović i Schöpf.

Trwa Euro 2016! Podczas tej relacji gościć będziemy we francuskim Bordeaux, gdzie reprezentacja Austrii zmierzy się z Węgrami. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Emocji z pewnością nie zabraknie!