Niemcy – Francja 0:2 (koniec)
Niemcy
0:2 (0:1)
Francja
Czwartek 07.07.2016, 21:00 • Stade Vélodrome, Marsylia • Mistrzostwa Europy • Półfinał

Trzeba jednak przyznać, że Niemcy zupełnie zdominowali pierwszą połowę i prezentowali się znacznie lepiej, gdzie powinni nawet objąć prowadzenie.
    Całe spotkanie mogło być satysfakcjonujące i liczymy na ogromne emocje w wielkim finale!
    To wszystko na dziś, zapraszamy do kolejnych relacji na portalu lajfy.com! (23:16:58)

Zdecydowaną gwiazdą jest Antoine Griezmann, który jest maszyną do zdobywania bramek. W półfinale decydujące 2 trafienia, a w całym Euro już 6 bramek i Francuz pewnie zmierza po koronę najlepszego strzelca Mistrzostw Europy!
    Świetnie zagrał również w bramce Lloris, który kilkukrotnie wyciągał niesamowite piłki zmierzające w światło bramki!

Cóż, od Niemców biła dzisiaj bezradność w ofensywie i niewykorzystane sytuacje, a wszystkiego dopełniły kontuzje kluczowych zawodników. Jeszcze przed meczem wypadł Hummels, a w 60. minucie boisko musiał opuścić Boateng. Niemcy pozostali więc z dziurami w defensywie, a wszystko wykorzystali Francuzi, którzy wbili dwie bramki.
    Zapewne spore emocje pozostawia decyzja sędziego przy podyktowaniu rzutu karnego dla Francuzów, ale ręka Schweinsteigera była i tego się nie cofnie.
    Francja była skuteczniejsza i pokonuje Niemców 2:0!

Francja – Portugalia w wielkim finale Euro 2016! Gospodarze spełniają rolę faworyta imprezy i nie zawodzą swoich kibiców!

90+5

90+4
    Niemcy utrzymują się w posiadaniu piłki, ale to nic im nie da! Arbiter używa gwizdka po raz ostatni w półfinałowej rywalizacji!

90+2
    Niemcy jeszcze próbują, jeszcze się starają! Wyśmienity strzał Kimmicha głową, ale paradą na linii popisuje się Lloris! Nie ma gola kontaktowego!

90+1
    Schodzi z boiska gwiazda Euro i gwiazda dzisiejszego meczu – Antoine Griezmann! Owacja na stojąco, a w jego miejsce wbiega Cabaye.

90
    4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

89
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry, a znaczna większość Stade Vélodrome już świętuje! Niemcy kończą przygodę na Euro na półfinale!
    Będzie okazja do powiększenia dorobku w wielkim finale!

88
    Wszystko powoli staje się jasne. Francja jest znacznie lepsza w drugiej połowie i próbuje jeszcze Gignac. Lekki strzał przy ziemi wyłapuje Neuer.

86
    Jeszcze do kontrataku ruszają Trójkolorowi, którzy chcą pogrążyć mistrzów świata! Griezmann chciał zdobyć siódmego gola na Euro 2016, ale tym razem powstrzymuje go Neuer!

85
    Sissoko wraca we własne pole karne i świetnie oddala zagrożenie spod bramki Llorisa. Od Niemców zaczyna bić wielka bezradność.

84
    Matuidi pędzi lewą flanką i w końcu posyła prostopadłą piłkę do wybiegającego partnera! Zbyt mocno i futbolówka opuszcza plac gry! Francuzi mają wszystko w swoich rękach.
    82. Benedikt Höwedes także niecelnie!

82
    Höwedes dochodzi do uderzenia głową po dośrodkowaniu Kroosa, ale także on się myli! Niemcy nie mają dziś skuteczności, nic nie chce wejść do bramki Llorisa!

Wiktor Bukowski

Gole: 45+2. Griezmann (kar.), 72. Griezmann

Kartki:   36. Can (GER), 45+1. Schweinsteiger (GER), 45+1. Özil (GER), 50. Draxler (GER) – 43. Evra (FRA), 75. Kanté (FRA)

Posiadanie piłki: 65 % : 35 %.
    Strzały celne: 6:7. Strzały niecelne: 6:4. Rzuty rożne: 6:5. Spalone: 3:0. Foule: 8:12.
    Niemcy: Neuer – Kimmich, Boateng (61. Mustafi), Höwedes, Hector – Can (67. Götze), Schweinsteiger (C) (79. Sané) – Özil, Kroos, Draxler – Müller.
    Zmiany: Leno, ter Stegen – Mustafi, S. Khedira, Schürrle, Podolski, Weigl, Götze, Tah, Sané, Mario Gómez.

Francja: Lloris (C) – Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra – P. Pogba, Matuidi – Moussa Sissoko, Griezmann (90+1. Cabaye), Payet (71. Kanté) – Giroud (78. Gignac).
    Zmiany: Mandanda, Costil – Rami, Kanté, Cabaye, Gignac, Martial, Jallet, Schneiderlin, Mangala, Digne, Coman.

Główny: Nicola Rizzoli
    Asystenci: Elenito Di Liberatore, Mauro Tanolini
    Bramkowi: Daniele Orsato, Antonio Damato (Włochy)
    Techniczny: Damir Skomina (Słowenia)