Legia – Lech P. 1:4 (koniec)
Legia Warszawa
1:4 (1:1)
Lech Poznań
Czwartek 07.07.2016, 17:30 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • Superpuchar Polski • Finał
    Pierwsze trofeum Jana Urbana. Ile uda się zdobyć w tym sezonie Lechowi?

Dziękujemy, że byliście z nami. Na inne relacje zapraszamy Państwa na lajfy.com! (19:27:56)

Zarząd Legii musi się obawiać wtorkowego spotkania w eliminacjach o Ligę Mistrzów. Legia fatalnie rozpoczyna nowy sezon!

Spotkanie nie powiedziało nam zbyt wiele w zasadzie o dyspozycji obu zespołów. Należy pamiętać, że Legia jest osłabiona brakiem zawodników, którzy brali udział na Euro 2016. Lech też nie pokazał nam wszystkiego, ale to pokaże już Ekstraklasa, która rusza za tydzień!
    Ależ kibice Lecha Poznań mogą być teraz zadowoleni! Ostatnie trzy spotkania z Legią przegrali, a teraz pokazują trenerowi Hasiemu, że czeka go ciężka kariera w Legii. Poznań dominuje w Warszawie!

Koniec! Sporo kontuzji, mnóstwo zmian, niezliczona ilość fauli i rozsypany szkielet Legii Warszawa. Lech Poznań przyjechał na Łazienkowską i wygrał 4:1! Nielsen dał prowadzenie w 65. minucie, a w końcówce spotkania dwa razy dobijał gospodarzy Dariusz Formella!

90+5

90+5
    Czekamy już tylko na końcowy gwizdek. Burić jeszcze był zmuszony do interwencji, ale to był już tylko strzał rozpaczy gospodarzy. Krzysztof Jakubik kończy mecz!
    90+3. FORMELLA - 1:4

90+3
    Gol dla Lecha!
    Bramkę zdobywa DARIUSZ FORMELLA!
    Formella razy dwa! Błąd Guilherme, strata piłki, Jóźwiak zagrya do Majewskiego, a ten świetnym podaniem zagrywa do wchodzącego Formelli. Druga bramka w przeciągu kilku minut! Legia na kolanach!

90+2
    Arbiter tego spotkania dorzucił aż 5 minut. Minęło już 180 sekund. Wydaje się, że jednak zwycięzcę znamy, a będzie nim Lech Poznań!
    90+1. FORMELLA - 1:3

90+1
    Lechici dobijają gospodarzy! Dziury w obronie, poszła kontra Lecha, którą wykorzystują zawodnicy Jana Urbana! Robak przerzuca piłkę nad ostatnim obrońcą do Formelli, a ten mocnym uderzeniem pokonuje Malarza!

90
    Bartosz Bereszyński świetnie radzi sobie na boku z Kamilem Jóźwiakiem. Widać tutaj różnicę postur obu zawodników i widać również doświadczenie.

89
    Ostatnia zmiana w Legii. Z murawy schodzi Makowski, a na ostatnie minuty melduje się Kosecki.

88
    Przesadził z mocą uderzenia Radosław Majewski. Uderzenie wysoko nad bramką.

86
    Trałka musiał wspomóc Wilusza, bo ten stracił piłkę na rzecz Kucharczyka. Dobra asysta kapitana Lecha.

85
    Tik, tok, tik, tok... Czas ucieka, a Legia nadal przegrywa. Czy to będzie czwarty przegrany Superpuchar Polski przez obecnego mistrza Polski? Lech bardzo bliski upragnionego zwycięstwa i przerwania passy porażek z Legią!
    84. Brzyski prosto w interweniującego Burića.

Miłosz Knapczyk

Gole: 36. Guilherme – 22. Makuszewski, 65. Nielsen, 90+1. Formella, 90+3. Formella

Kartki:   27. Guilherme (LEG), 34. Broź (LEG), 58. Makowski (LEG) – 50. Trałka (LPO), 57. Gajos (LPO)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 0:5. Rzuty rożne: 3:5.
    Legia Warszawa: Malarz – Hlousek (77. Szymański), Lewczuk, Rzeźniczak (C), Broź (70. Bereszyński)– Makowski (89. Kosecki), Masłowski (56. Vranjes), Guilherme – Kucharczyk, Aleksandrov (68. Brzyski), Prijović

Zmiany: Cierzniak – Kosecki, Kopczyński, Brzyski, Bereszyński, Vranjes, Szymański.

Lech Poznań: Burić – Kędziora, Wilusz,Lasse Nielsen, Gumny – Trałka (C), Tetteh – Makuszewski (75. Jóźwiak), Gajos (64. Majewski), Pawłowski (68. Formella) – Nickie Bille Nielsen (46. Robak)

Zmiany: Lis – Ceesay, Arajuuri, Jóźwiak, Majewski, Robak, Formella.

Sędziowie: Krzysztof Jakubik – Konrad Sapela, Dawid Golic – Sebastian Krasny